Skocz do zawartości


tablety.pl

Narzędzia anti-phishing
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 22 10 2006 - 14:56

Systemy antiphishing mają natywnie wbudowane Firefox 2+, Opera 9+, Internet Explorer 7+, Google Chrome, a także Google Toolbar (Google Safe Browsing). Jeśli ktoś posługuje się innymi wersjami lub szuka dodatkowych rozwiązań:
Netcraft Toolbar

Platforma: Windows 2000/XP
Dla Internet Explorer i Firefox


Pasek narzędziowy Netcraft Toolbar udostępnia dane dotyczące odwiedzanych stron określając również potencjalne ryzyko phishingowe. Netcraft sprawdza otwieraną stronę w rejestrze domen, gdzie i od kiedy jest hostowana, w którym państwie jest ulokowana, jaka jest jej popularność, a także stopień potencjalnego ryzyka zagrożenia phishingiem co jest zobrazowane w postaci słupka (domyślnie w kolorze zielonym, staje się czerwony). Toolbar umożliwia blokowanie otwierania się fałszywych stron phishingowych, które zostały zgłoszone przez innych użytkowników paska. Na chwilę obecną nie jest 100% kompatybilny z Windows Vista, a także nie działa na 64-bitowych wersjach systemów.

Dołączona grafikaAktualizacja! Usuwam stąd martwy TrustWatch, archaiczny i nierozwijany SpoofStick oraz również przestarzały TrustBar. Inne starsze rozszerzenia dla Firefoxa można oglądnąć w wynikach wyszukiwania na phishing.
Użytkownik picasso edytował ten post 13 06 2009 - 07:12


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 14 06 2007 - 19:30

TrendProtect

Platforma: Windows 2000 SP4 / XP SP2 / Vista
Dla Internet Explorer 6-7


Oferta bardzo zbliżona do McAfee SiteAdvisor, od TrendMicro. Aktualnie dostępna tylko dla przeglądarki Internet Explorer, ale wersja dla Firefox w drodze (rzekomo, zastój rozwojowy projektu).

Dołączona grafikaUżytkownik picasso edytował ten post 13 06 2009 - 02:41


#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 15 07 2008 - 08:41

PhishTank SiteChecker

Dla Firefox 1.0 - 3.0, Flock 0.4 - 0.8, Mozilla Suite 1.7 - 1.8, SeaMonkey 1.0 - 1.5a, Opera, Internet Explorer
Dostępny w polskiej wersji językowej


PhishTank SiteChecker to lajtowe rozszerzenie dla przeglądarek (i jest to chyba jedyna taka propozycja pracująca z Operą) wprowadzające szybką maszynę sprawdzającą stronę w trakcie jej ładowania na okoliczność zagrożenia phishingowego. Jako pomoc baza PhishTank (notabene: z tej bazy korzysta też inne rozszerzenie do Firefoxa czyli WOT). Wyniki zostaną zaprezentowane w pasku statusowym z ikonką Phishy Fishy. Klik na ikonę spowoduje wykonanie dodatkowych akcji załączonych w opcjach rozszerzenia. Strony phishingowe będą automatycznie blokowane (opcja PhishView upostaciowana jako "Continue" daje możliwość tymczasowego podglądu blokowanej strony).

Dołączona grafika
 • Notatka dla Firefox / Opera - dla maniaków bookmarkletów (dla niezorientowanych wyjaśnienie) gotowce: klik.
 • Notatka dla Internet Explorer - w związku z faktem iż jest to przeportowana wersja skryptu greasemonkey, by rozszerzenie działało, jest wymagany montaż dodatku typu Trixie / TurnAbout.
Aktualizacja: Strona projektu jest martwa. Zastępczo podaję stronę skąd można pobrać rozszerzenie dla Firefox.
Użytkownik picasso edytował ten post 13 06 2009 - 02:38


#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 29 09 2008 - 00:38

Petname Tool

Dla Firefox 3.0+

Interesujące wtyczkowe rozwiązanie do Liska. System "Petnaming" opiera się na budowaniu relacji użytkownika z witrynami, które wizytuje, poprzez tworzenie "notatek" przypominających. Petname uaktywania się automatycznie podczas wizytowania stron z szyfrowaniem SSL. Inicjacyjnie obdarzy stronę markerem "untrusted" i wtedy właśnie użytkownik może stworzyć własną notatkę, która będzie na dalszą metę służyć identyfikacji witryny:

Dołączona grafika vs. Dołączona grafika

Przykładowy praktyczny scenariusz: tworzymy petname dla naszego banku, który zostanie umieszczony w "bookmarkach", otrzymujemy e-mail, który imituje stronę bankową i prosi o kliknięcie w link, jeśli w takiej sytuacji Petname nie wyświetla naszej notatki = e-mail jest sfałszowany.

Użytkownik picasso edytował ten post 13 06 2009 - 02:38


#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 15 04 2009 - 11:17

WOT (Web of Trust)

Dla Firefox 1.0 - 3.0+, Internet Explorer 6-8

WOT ostrzega i chroni przed niebezpiecznymi witrynami, które mogą oszukiwać odwiedzających, instalować złośliwe oprogramowanie lub rozsyłać spam. Analizuje wyniki otrzymane przez Google, Yahoo, MSN, Wiki i inne wyszukiwarki internetowe, symbolizując ocenę ikoną. Dostarcza informacje typu: wiarygodność przeglądanych witryn / zaufanie, prywatność, treści strony, które nie powinny być wyświetlane przez dzieci. Aplikacja bazuje na czarnych listach mailingowych oraz opiniach dostarczanych przez innych użytkowników, także skanuje źródło stron w poszukiwaniu niebezpiecznych funkcji. WOT ma swoją społeczność wspierającą działanie. Każdy może się tam zapisać uzuskując prawo do zgłaszania niebezpiecznych adresów i poszerzania bazy. Dostępny w polskiej wersji językowej. Dołączona grafika

Dołączona grafika Wersja dla Firefox
Dołączona grafika Wersja dla Internet Explorer

Dołączona grafika
Użytkownik picasso edytował ten post 13 06 2009 - 02:59


#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 28 05 2009 - 18:48

McAfee SiteAdvisor

Platforma: Windows XP/Vista
Dla Firefox 2+ i Internet Explorer 6+


Dawny Fraud Eliminator. Jest do wtyczka do dwóch przeglądarek Internet Explorer i Mozilla Firefox, której zadaniem jest ocena szkodliwości stron w internecie i wyświetlanie raportu na ten temat. Dzięki temu można uniknąć wejścia na stronę która posiada szkodliwe dodatki. Aplikacja jest dostępna w wydaniu darmowym oraz komercyjnym. Uwaga: podczas instalacji domyślnym wyborem jest przekonfigurowanie wyszukiwarki na Yahoo. Proszę to odznaczyć. SiteAdvisor ma polską wersję językową. Dołączona grafika

Dołączona grafika
Użytkownik picasso edytował ten post 13 06 2009 - 02:58


#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 13 06 2009 - 02:56

AVG LinkScanner

Platforma: Windows 2000/XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


AVG LinkScanner - Aplikacja pomaga w identyfikowaniu niebezpiecznych witryn, wykrywaniu witryn pobierających dane bez wiedzy użytkownika lub prowadzących ataki skoncentrowane na wyłudzenie danych osobowych, przerywaniu instalacji fałszywych dodatków będących w rzeczywistości oprogramowaniem szpiegującym. Działanie jest rozłożone na dwie główne funkcje: AVG Active Surf-Shield (bezpieczne przeglądanie) i AVG Search-Shield (bezpieczne wyszukiwanie). Pierwsza to ochrona czasu rzeczywistego podczas przeglądania www, sprawdzanie bezpieczeństwa witryn jeszcze przed wywołaniem linków przez użytkownika i ich blokowanie. Druga współpracuje z wyszukiwarkami Google, Yahoo!, MSN, Baidu etc., oceniając na bieżąco wyświetlane wyniki wyszukiwania (w tym linki sponsorowane) poprzez system kolorowych ikon statusów bezpieczeństwa. Dodatkowym elementem instalacyjnym jest pasek narzędziowy AVG Security Toolbar ułatwiający dostęp do funkcji LinkScannera z poziomu przeglądarki, umożliwiający wybór wyświetlania typów ocen, i pełniący funkcje informacyjne. Z poziomu interfejsu programu można wywołać ręczny skan wybranego adresu, a także przeglądnąć historię blokowanych stron i exploitów. LinkScanner monitoruje i sprawdza zawartość sieci niezależnie od obsługiwanej przeglądarki, pod tym kątem wpiera więc także Operę i Google Chrome. Jednakże same wtyczki Search-Shield i pasek narzędzi bezpieczeństwa są tylko dla Internet Explorer i Firefox.
Program partneruje Yahoo, toteż i na różnych etapach konfiguracyjnych są obecne opcje związane z ustawianiem wyszukiwarki Yahoo. O ile jej wybór jest domyślnie odznaczony przy konfiguracji LinkScannera, to już AVG Security Toolbar ma wstępnie tę wyszukiwarkę ustawioną (ale można to przestawić). Opcjonalna rejestracja programu udostępni pomoc techniczną. Moduł LinkScanner, tu jako wytwór standalone, jest również zintegrowany w innych produktach antywirusowych tej firmy (AVG AntiVirus Free Edition). Wtyczka ma polską wersję językową.


#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 01 07 2009 - 01:27

Browser Defender

Platforma: Windows 2000/XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Browser Defender - Wtyczki od firmy PC Tools, przeznaczone dla przeglądarek Firefox 3.0+ oraz Internet Explorer 5.5+ (tylko 32-bit). Integracja z przeglądarką polega na wprowadzeniu paska narzędziowego określającego status odwiedzanej witryny w aspekcie zagrożenia phishingiem czy exploitami. Ochrona w przypadku detekcji luk zabezpieczeń może stronę zablokować, w zamian umieszczając stosowną planszę informacyjną z powodami blokowania. Drugim elementem integracji jest zespolenie z wynikami wyszukiwania Google i Yahoo, z klasycznym systemem oceny poprzez kolorowe ikony informacyjne pokazujące po najechaniu myszką bardziej szczegółowe detale. Dokładniejsze wyjaśnienia są w helpie. Oprogramowanie w stadium beta. Na chwilę obecną proponowane jako produkt darmowy i samodzielny, ale nie wykluczone że w dalszej fazie zostanie również zintegrowane z innymi wiodącymi produktami PC Tools, ale w kwestii zmiany licencjonowania nic mi nie wiadomo. Z maszyny skanującej można również skorzystać bez instalacji tego dodatku, po prostu uruchamiając skan bezpośrednio ze strony Browser Defender. Witryny są testowane pod kątem zagrożeń phishingowych, exploitów, źródeł spamu, cookies, masowych pop-upów i innych niepożądanych praktyk. Pliki pobierane ze stron są przeskanowane na okoliczność wirusów, trojanów, adware, spyware i innych niepożądanych programów.

Dołączona grafika Wersja dla Firefox
Dołączona grafika Wersja dla Internet Explorer


Pasek narzędziowy z wynikami skanowania witryny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Integracja z wynikami wyszukiwania:

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 01 07 2009 - 05:30

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych