Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Wyszukiwarki internetowe
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

  Expert Rank

 • Użytkownicy +
 • 2503 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 13 05 2003 - 20:29

Dołączona grafika

http://www.gooru.pl

Wyszukiwarka proponuje za darmo link sponsorowany. Jest też program darmowego udostepniania na swojej www.
http://www.gooru.pl/reklama.php
http://www.gooru.pl/friend/

#2 BaKerS

BaKerS

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 6 postów
 • Lokalizacja:eL Be eN

Napisano 19 05 2003 - 09:23

Dołączona grafika

FileMirrors.com - Wyszukiwarka plików (lustrzanych odbić, mirrorów, alternatywy...)

http://www.filemirrors.com/

#3 Wojwit

Wojwit

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 8 postów

Napisano 30 09 2003 - 21:43

Dołączona grafika

http://www.kartoo.com/

Całkiem ładna wyszukiwarka, ale czy tak naprawdę funkcjonalna???
Sami ocencie!

#4 blinkkin

blinkkin

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 22 postów

Napisano 30 07 2004 - 22:42

Dołączona grafika

http://www.answers.com/

Wyszukiwarka, którą ciężko zaklasyfikować. Zamiast bazy linków dostajemy gotową odpowiedż. Nawet bez polskiej wersji to świetne źródło informacji.

#5 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 15 09 2004 - 20:16

Dołączona grafika

Wyszukiwarka Amazone'a......... Więcej info: News

http://a9.com/

#6 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 01 10 2004 - 13:56

Pojawiła sie nowa wyszukiwarka netowa---Clusty.com:

Vivismo uruchamia wersję beta nowego serwisu wyszukiwawczego, oferującego nowatorską technikę kategoryzowania wyników wyszukiwania.

Vivismo jest firmą, która jest kontynuacją projektu rozpoczętego na Carnegie Mellon University i mającego na celu zbadanie tematu przeciążenia informacyjnego. Nie dziwi zatem, że twórcy nowej wyszukiwarki koncentrują się na sposobie podania informacji w jak najbardziej przystępny sposób. Nowa wyszukiwarka korzysta z nowatorskiej technologii, pozwalającej na grupowanie wyników wyszukiwania i umieszczaniu ich w odrębnych kategoriach. Właśnie dlatego jej nazwa Clusty pochodzi od słowa clustering, co można przetłumaczyć jako grupowanie.

W rzeczywistości Clusty jest tzw. metawyszukiwarką. Nie indeksuje ona samodzielnie sieci, tylko korzysta z zasobów Gigablasta, Lycosa, Looksmarta, Overture, Reuters, Wikipedii, Wisenuta i innych. Działanie wyszukiwarki opiera się na przekonaniu jej twórców, że zapewnienie dużej liczby wyników, nie jest tym, czego oczekują internauci, dla których zdecydowanie ważniejsza jest trafność wyświetlanych wyników. W efekcie osoba korzystająca z Clusty uzyskuje jedynie skategoryzowane rezultaty, umieszczone na pierwszych stronach wspomnianych wcześniej serwisów. Jak zaznacza jeden z twórców, nie jest to mechanizm dla osób oczekujących natychmiastowej odpowiedzi, tylko dla przeprowadzających bardziej dogłębne poszukiwania, zapewniając podstawę do dalszego bardziej szczegółowego wyszukiwania.

W Clusty można wyszukiwać słowa kluczowe w kategoriach: obrazy, zakupy, newsy lub plotki. Co ciekawe, po dostosowaniu interfejsu wyszukiwarki (Customize!), użytkownik może skorzystać z dodatkowych zakładek (eBay, Blogi czy Slashdot) lub samodzielnie stworzyć własną, pozwalającą na przeszukiwanie informacji z dowolnie określonej kombinacji źródeł zasilających Clusty.

Vivismo nie zamierza oferować konta email czy innych usług, gdyż - jak mówi jeden z założycieli firmy - tym, co potrafią robić naprawdę dobrze, jest wyszukiwanie informacji.
Niestety, wyszukiwarka nie najlepiej radzi sobie z obsługą zapytań zawierających polskie znaki diakrytyczne. To, czy strona będzie właściwie wyświetlana w Clusty , zależy od użytej na niej strony kodowania oraz tego z jakiego źródła pochodzą dane. To powoduje, że niektóre strony wyświetlane są nieprawidłowo (powodem problemów może być fakt, wyszukiwarka dostęna jest na razie w wersji beta).

Za: PC world.pl
============================
moje uwagi:
1. całkiem dobrze sobie radzi z pewnymi typami plików:))
2. grupowanie jest naprawde wygodne.
3. ale i tak na razie nic nie pobije goggle.;) --choć gdyby nie kilometrowe linki do www w http://www.a9.com .........:0
Dołączona grafika

ciekawe jak się ta wersja beta rozwinie:))
;) :o B)

Clusty.com

Dołączona grafika

#7 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 18 11 2004 - 13:21

Dołączona grafika

Firma Google udostępniła nową usługę - wyszukiwarkę internetową dla naukowców i studentów. Google Scholar umożliwia łatwe znalezienie tekstów naukowych z najróżniejszych dziedzin.

Przedstawiciele Google mówią, iż nowa wyszukiwarka, dostępna pod adresem scholar.google.com została zaprojektowana specjalnie z myślą o przeszukiwaniu zasobów akademickich - np. dostępnych online archiwów znanych periodyków naukowych (Nature, Lancet, czy Science). W wynikach wyszukiwania prezentowane są nie tylko odnośniki do stron, zawierających wyszukiwane informacje, ale również nazwy czasopism, z którego pochodzi tekst.

Wyszukiwarka na razie przeszukuje jedynie zasoby anglojęzyczne - nie wiadomo na razie, czy jej funkcjonalność zostanie rozszerzona o obsługę innych języków. Co ważne, Google Scholar nie umieszcza reklam w wynikach wyszukiwania. Serwis na razie dostępny jest w wersji beta.

Za: Pc world.pl
============================
Bawilem się tym trochę szukając materiałów na temat Interpolu i badań pewnych...
Całkiem przyzwoicie się prezentuje...
Na pewno bedzie to przydatne narzędzie dla wielu:D
http://scholar.google.com/

#8 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 01 01 2005 - 01:14

Dołączona grafika

start24.pl - Startówka i katalog
http://start24.pl/

Wyszukiwarka dla panów :)
http://start24.pl/facet/

#9 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 19 07 2006 - 10:51

Dołączona grafika

Nie ma głupich pytań, są tylko niemądre odpowiedzi. Dwa miesiące temu ruszył serwis Pytamy.pl, w którym każdy może zadać pytanie, a także podzielić się swoją wiedzą.

Serwis wzorowany jest na zagranicznych przedsięwzięciach typu Yahoo Answers. Opracowano go w stylu serwisu społecznościowego z wszelkimi jego atrybutami, jak słowa kluczowe (tagi), tworzeniem i ocenianiem zawartości przez użytkowników witryny, rankingami odpowiedzi oraz użytkowników, czy kanałami RSS.

Jak piszą jego twórcy, jest to "serwis dla pragnących znaleźć odpowiedź na pytania, które zawsze chcieli zadać, ale nie wiedzieli, kogo zapytać. Pytamy.pl to oferta dla ludzi dociekliwych i chcących podzielić się swoją wiedzą z innymi lub też dla szukających informacji potwierdzonej przez innych w praktyce."

Formuła serwisu stanowi w pewnym sensie alternatywę dla znanych wielu internautom i obecnych od dawna w Sieci forów, list i grup dyskusyjnych. W ciągu kilkudziesięciu dni od powstania liczba pytań i odpowiedzi liczona jest już w tysiącach, co może świadczyć o tym, że taki serwis ma rację bytu na polskim gruncie.

Popularność witryny ciągle rośnie, co z jednej strony na pewno cieszy jej twórców, ale z drugiej rodzi pewne problemy - m.in. ostatnio serwis został zaatakowany przez roboty dodające spam - o czym można się przekonać śledząc bloga autorów Pytamy.pl.

Jeśli tylko administratorzy i użytkownicy będą dbali o poziom udzielanych odpowiedzi, to dzięki dobrze dobranej domenie i szybko rosnącej zawartości Pytamy.pl może stać się kolejnym wartościowym i chętnie odwiedzanym polskim przedsięwzięciem. Życzymy powodzenia

Za: Di.com.pl
============================
To pytajmy :rolleyes:
http://www.pytamy.pl/
http://www.pytamy.pl...ej-za-o-y-konto
http://www.pytamy.pl...-mo-e-zabi-much
http://www.pytamy.pl...ecie-ci-brakuje ;)

#10 Shkic

Shkic

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 1 postów

Napisano 02 01 2007 - 21:14

Dołączona grafika

http://www.giga.bo.pl

Nowa Polska wyszukiwarka Giga umożliwia dla wszystkich osób które posiadają swoją stronę, forum, blog lub portal dodać do wyszukiwarki lub do katalogu stron.
Wyszukiwarka Giga ( http://www.giga.bo.pl ) także posiada forum, katalog stron, możliwość rejestracji, darmowe wysyłanie plików na serwer, zakładanie liczników, sprawdzenie biorytmu, i mnóstwo innych możliwości których nie posiada zwykła wyszukiwarka! Aktualnie jestem projektantem technologii wyszukiwarki, a natomiast przy samym projekcie pracuje ponad 7 osób.

Nie chcemy konkurować z żadną wyszukiwarką, celem tej wyszukiwarki jest dać możliwość dodać własną stronę dla webmasterów którzy nie mają żadnego pageranku w takich wyszukiwarkach jak: Google, Yahoo itd. Więc możliwie dodając do naszej wyszukiwarki swoją stronę automatycznie za jakiś tydzień lub więcej indeksacja tej strony będzie i w innych wyszukiwarkach przy pomocy pająków indeksujących naszą witrynę.

#11 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 09 01 2007 - 12:34

Dołączona grafika

Szukajka z serwisów uploadujących. W przeciwieństwie do rapidshared obejmuje więcej serwisów ;-)

http://www.newzfind.com

#12 szakalaka

szakalaka

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 1 postów

Napisano 24 11 2009 - 11:18

http://www.youbox.pl/

Nowoczesna i szybka wyszukiwarka!
Lepsza niż Google !!!

#13 AQuatro

AQuatro

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 1 postów

Napisano 03 08 2010 - 20:23

Dołączona grafika
Dosyć dobra wyszukiwarka do plików ;-)
http://aztekium.pl
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych