Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Failed transfers

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 kotegaeshi

kotegaeshi

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 07 07 2004 - 01:07

Mam problemy z SoulSeekiem - dlatego nawet zainstalowałem sobie nowszą wersję (przeszedłem ze 152 na 154t3i)- mimo to zjawisko to nadal występuje. Czasami - w czasie ściągania plików pojawia się błąd... No i koniec. Jeśli ręcznie wydam polecenie - ponów - ściąganie rusza dalej. Tylko, że trzeba to robić czasami co godzinę, więc... zostawianie kompa zasysającego coś z sieci na całą noc - staje się absurdalnym stratą prądu. Czy jest na to jakaś rada, żeby wywalające się transfery same się restartowały? Pozdrowienia !

#2 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 13 07 2004 - 10:23

A czy masz zaznaczone u góry "Auto-resume"?? jeśli nie to ci nie będzie tych downloadów załączać na nowo, a problem z failami jest dość częsty, i może być spowodowany wieloma czynnikami, nawet przeciążeniem twojego łącza. Co do wresji którą masz to jest to wersja testowa i jest mniej stabilna niż 1.5.2.
Dołączona grafika

#3 kotegaeshi

kotegaeshi

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 13 07 2004 - 15:02

Auto - resume? To chyba w polskiej wersji auto - zakończenie. Mam to zaznaczone. I nadal mam problemy z failami. Ale tylko od niektórych użytkowników. Tymi gdzie transfer spada chwilami do zera. A właśnie wymieniłem wersję programu na nowszą - żeby tych faili nie nie było... Mam powrócić do wersji 152???

#4 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 13 07 2004 - 15:45

Auto-Resume to w polskiej wersji powinno być coś w stylu: Odnów uszkodzone pobierania czy coś takiego. Radził bym powrócić do 1.5.2 ponieważ ta którą masz jest wresją testową i 1.5.2 jest na pewno stabilniejsza.
Dołączona grafika

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 07 2004 - 09:17

Ale tylko od niektórych użytkowników. Tymi gdzie transfer spada chwilami do zera.

Wygląda na to, iż wybrałeś po prostu marnych userów .... prawdopodobnie.

#6 kotegaeshi

kotegaeshi

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 17 07 2004 - 09:42

Dzięki Piccasso - faktycznie to chyba marny user... A swoją drogą, nie wiem skąd takie kobiety jak Ty się biorą... Nie dość że ładna, to jeszcze mądra! Pozdrowienia ;)

#7 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 17 07 2004 - 14:04

U mnie jest na odwrót, bardzo rzadko się nie wznawiają, a jak nawet się nie wznowią i sam ręcznie to zrobię to same ustawiają się na poprzednim miejscu w kolejce. Niektóre faktycznie są nie do zresumowania, ale to takie które trzymam w downloadzie po 2 miechy w ciągu których nie moge trafić na moment kiedy łebek się zjawi wtedy co i ja (Awaiting User all the time).
Dołączona grafika

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 07 2004 - 14:34

By była jasność: Ta opcja zawsze ma być zaznaczona by było prawidłowe kolejkowanie i by z ukończonego downloadu numer 1 skoczyło na download numer 2, a nie stanęło w miejscu. Ona ma znaczenie ogólne wznawiania downloadu, ale potyka się na failed. W większości przypadków nie czyni to samoistnego cudu: failed >>> initializing >>> remotely queued.

Auto-Resume kompletnie nie działa (i to nie tylko na failed ale nawet i na remotely queued), jeśli user nie widzi Twoich plików w swojej kolejce pomimo, że Ty je kolejkujesz. Taka sytuacja jest np. wynikiem resetowania Soula w szybki sposób po drugiej stronie.

#9 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 478 postów

Napisano 17 07 2004 - 20:50

a ja to mam jeszcze dziwniej - spotykam czasem takich juzeruFF, gdzie transfer buja się w okolicy 70 (kiloherzuFFnametrkwadratowy) ale każdy kolejny dl muszę pstrykać oddzielnie z palca - nie ma po drodze żadnego fejla ani innych potknięć, dysk w pełni scalony itp...

jakaś hipoteza?

nie żebym narzekał bo każdy numer przy takim ssaniu to minuta, dwie ale z drugiej strony jest to dosyć irytujące/absorbujące

#10 mabu

mabu

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 12 2004 - 01:22

mam takie pytanko..zdarza mi sie ze sciagam jakis fajny plik od jakiegos kolesia i co chwilke wyskakuje mi failed.. o mozna zrobic zeby pliki ktore sa failed same, bez mojej pomocy "restartowaly sie"i na nowo probowaly sie sciagac? czy sa jakies patche ktore samoczynnie robia "retry"..cza byloby to bardzo pomocne np .zostawiajac SLSK'a na noc:)

pozdrawiam

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 12 2004 - 01:28

Nie ma takiej możliwości. Tylko rączka ..... Twoja własna. Są wprawdzie przypadki, że failed zmieni się automatycznie w initializing >>> downloading/remotely queued. Ma to jednak miejsce tylko wtedy, gdy użytkownik, od którego ciągniesz pliki, zresetował swojego Soulseeka. Warunkiem jest, że nie ma innych przeszkód. Typy failed:

1. Pliki przestały istnieć, zostały przeniesione lub otrzymały inne nazwy = nie pomoże nawet ręczna aktywacja/reset klienta. Zawsze będzie failed, o ile ręcznie nie załadujesz plików od nowa, wyłuskując je z zasobów użytkownika.
2. Twój dysk jest w stadium sproszkowanym i wymaga defragmentacji = podobnie jak wyżej, dopóki nie podejmiesz akcji porządkowych.
3. On/Ty/Oboje jesteście za firewallem, lub są inne przeszkody na łączu.

.

#12 mabu

mabu

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 12 2004 - 01:32

no coz ,life is brutal:( az sie dziwnie ze nie wymyslili czegos takiego..
moze kiedys cos takiego sie pojawi..

#13 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 12 2004 - 16:05

To i tak moim zdaniem mija się z celem. Pliki, które bez przerwy mają failed, mogą zostać uszkodzone lub nieprawidłowo ściągnięte. I jeśli istniałby path samoaktywacji, mógłbyś otrzymać wyrób niepełnowartościowy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych