Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Monitorowanie płyty głównej / procesora
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

    Expert Rank

  • Użytkownicy +
  • 2503 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 20 06 2004 - 22:38

Motherboard Monitor

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP
Licencja: freeware


Jest to narzędzie przeznaczone do monitorowania pracy płyty głównej. Program odczytuje informacje o napięciach, prędkościach obrotowych wiatraków i temperaturach poszczegolnych komponentow. Jezeli parametry pracy przekracza zdefiniowane przez uzytkownika granice, program moze uruchomic alarm dzwiekowy lub tez - w krytycznych przypadkach - wyłączyc komputer, chroniac w ten sposob sprzęt przed uszkodzeniem.

Dołączona grafika MBM 5.3.70
Dołączona grafika MBM 5.3.70 - spolszczenie

Dołączona grafika


Aktualizacja 2008 od picasso: Program zupełnie porzucony i nierozwijany (ostatnia wersja z roku 2006). Podstawione linki zastępcze. Będzie problem na nowych podzespołach. Proszę się zainteresować aplikacjami linkowanymi poniżej. Motherboard Monitor powinien zostać stąd usunięty.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 11 2008 - 22:46

SpeedFan

Platforma: Windows 9x/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Aplikacja przeznaczona do monitorowania napięć, prędkości obrotowych wentylatorów oraz temperatur procesora, płyty głównej i dysków twardych. Umożliwia też dostosowanie prędkości obrotowej wentylatorów na procesorze (cichsza praca). Poprzez integrację ze S.M.A.R.T odczytuje status dysków. Wyniki odczytów można przetransportować do postaci tekstowego loga. Najnowsza wersja programu pracuje z Vista oraz Vista 64-bit (sterownik podpisany cyfrowo). W programie można ustawić język polski.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 02 2009 - 13:05

Real Temp

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Real Temp - Aplikacja do monitorowania i testów temperatury procesorów Intel. Obsługuje procesory jedno-, dwu- oraz czterordzeniowe. Posiada możliwość indywidualnej kalibracji programu dla każdego z rdzeni CPU. Wyświetla dane MHz, TJMax, CPUID, APIC ID oraz ustawienia kalibracyjne. Posiada funkcje benchmarków i logowania danych. Ma wbudowany moduł alarmowy i zamykania. Aplikacja nie wymaga instalacji i nie prowadzi żadnych modyfikacji rejestru.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 03 08 2009 - 20:44

Core Temp

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Core Temp - kompaktowe narzędzie do monitoringu temperatur procesora, wspierające rozwiązania dwu- i czterordzeniowe (lista). Unikatowość rozwiązania polega na odczycie temperatury dla każdego z rdzeni z osobna. Dokładność odczytu wypływa z pobierania danych temperaturowych bezpośrednio z sensora DTS (Digital Thermal Sensor) umieszczonego w każdym rdzeniu. Program jest niezależny od rodzaju płyty głównej. Do poczytania: How does it work. Core Temp posiada też funkcję logowania umożliwiającą transport raportu do formy graficznej w arkuszu Excela.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych