Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Reinstalacja XP

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamaa

kamaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 435 postów

Napisano 20 12 2004 - 17:51

Witam
Miałem na swoim kompie, następujący przypadek, podiadam system XP, chciałem uzyc przywracanie systemu, gdzie następnie użyłem, nie mogłem uruchomić kompa, wyskakiwal menu gdzie mogłem wybrać ostatnia dobra konfiguracja itd. ale nic z tego,i nie potrafiłem reinstalować systemu z konsoli odzyskiwania, jednym slowem nie udała sie reinstalacja gdyż wszystkie dane na dysku C: zostały usuniete z Moich Dokumentów itd. jak w takich przypadkach się zachować co robić??? bo w systemie 98 czy Me mozna było reinstalować przez DOS-a, czyli przejście na dysk wirtualny uzycie komendy setupcor.exe czy setup.exe i system robił reinstalacje a jak jest w XP???

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 20 12 2004 - 18:07

W XP można:

1. Jeśli komp jeszcze się uruchamia do Windows zrobić z CD nakładkową instalkę w trybie Aktualizacji.
2. Jeśli komp się nie uruchamia nadpisać z instalatora CD....

#3 kamaa

kamaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 435 postów

Napisano 20 12 2004 - 18:09

system sie nie ładuje, czy moze ktoś mi opisać te w/w podpowiedzi przez picasso

#4 Karolek

Karolek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4069 postów

Napisano 21 12 2004 - 00:40

:rolleyes: kamaa

Domyślam się że Picasso w punkcie "2", chodziło o:

Instalacja lub naprawa Windows XP jest dość prosta, ale czasami, z różnych powodów, występuje problem z bootowaniem systemu i zarazem instalatora z płyty CD. W takich sytuacjach, przydatne może okazać się narzędzie, opublikowane ostatnio przez Microsoft. Jest to Windows XP startup disk w wersjach dla Windows XP Home Edition i Windows XP Professional. Uwaga! Te dwie edycje nie są ze sobą nawzajem zgodne.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 21 12 2004 - 09:31

Karolek nie zupełnie o to mi chodziło i z dyskietek koleś sobie nie naprawi tego w sposób o który mi chodzi bo dyskietki nie mają plików Windows = to aktywatory niebootowalnych CD i CD i tak jest konieczne by zrobić naprawę "nakładkową" którą zaraz opiszę.

Kamaa w punkcie 2 chodzi mi o to iż zapuszczasz bootowalne CD XP (a jeśli nie jest bootowalne to dajesz kopa temu CD właśnie 6 dyskietkami startowymi wspomnianymi przez Karolka) i zapuszczasz opcję R (ale inną niż opcja R przechodzenia do Konsoli Odzyskiwania). To będzie wtedy nakładkowy reinstall systemu z zachowaniem danych. Jeśli zaś tej podwójnej opcji R nie ma (tylko R Konsoli) to z CD XP można jedynie trzasnąć nową instalację (czytaj format obecnego C...).

O które R mi chodzi? Ano o to:

1. Bootujesz kompa z CD XP.

2. Wybierasz opcję INSTALACJI a nie pierwsze R Konsoli:

Dołączona grafika

3. Potem pojawi się "potwierdzenie licencji" ... bla bla bla I wreszcie wskoczy taki ekran z tym drugim R o które mi chodzi:

Dołączona grafika

Wybierasz R = naprawę a nie fresh copy = nową instalację. Zachowasz w ten sposób swoje dane, konto i programy.

.

#6 kamaa

kamaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 435 postów

Napisano 06 01 2005 - 22:54

dziekuje picasso!!!

#7 broch

broch

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 350 postów

Napisano 07 01 2005 - 00:46

1. dyskietki maja sens przy:
a) cdrom niekompatybilnym z El-Torito
:lol: manipulacji rejestrem
c) nie ma sensu przy "polozonym" OS
d) dyskietki sa rozne nie tylko dla roznych wersji XP ale takze dla roznych SP
2. sugerowalbym pozyczenie PM i podzielenie dysku na partycje. trzymaj dane na oddzielnej partycji w takiej sytuacji wystarczy reinstalowac z formatem OS. Zawsze czysta instalacja (w wypadku windows i w sporej mierze linuksa, nie dotyczy BSD) jest grubo stabilniejsza niz nakladka (niezbedna w Twoim wypadku do ratowania danych).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych