Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Klienty innych sieci dla Linuxa

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 szamrok

szamrok

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1965 postów

Napisano 15 03 2004 - 19:21

Klienci sieci Gnutella

Mutella
+ dziala w srodowisku testkowym i graficznym

Tekstowy klient Gnutelli, ktory dodatkowo posiada mozliwosc obslugi poprzez przegladarke internetowa. Ze strony projektu mozemy sciagnac pakiety binarne (rpm dla Suse i MDK), badz zrodlowe. Do kompilacji bedzie nam potrzebna miedzy innymi biblioteka readline oraz ncurses.
Webgui:
Dołączona grafika

Gnewtellium
- wczesna faza beta
+ gui w GTK

Klient uzywajacy biblioteki GTK, obecnie wersja w dosyc malo zaawansowanym stadium.

Qtella
Ten klient jak sama nazwa wskazuje uzywa libow QT. Interfejs bardzo przyjazny, co mozna zobaczyc na ponizszym skrinie:
Dołączona grafika

Napshare
+bardzo "lekki" klient w gtk

Klient przez swych tworcow okreslany jest mianem "automagicznego", uzytkownik jedynie ma tylko podac plik jaki chcemy sciagnac, a program zatroszczy sie o reszte. Brzmi dobrze, a nawet zbyt dobrze :huh: Pierwsze wrazenie po wlaczeniu to wyglad bardzo podobny do gtk-gnutella tylko w nieco lzejszej formie. Podobnie jak w przypadku gtk-gnutella nie udalo mi sie polaczyc z serwerem/userem pomimo uzyciu pliku z cachem urli (GWebCache).

Phex
Tym razem dla odmiany klient w Javie, czyli wieloplatformowy. Autorzy opisuja go jak prostego klienta sieci gnutella, wydaj mi sie ze sa zbyt skromni. Program uruchamiamy wpisujac w konsoli
/usr/local/java/bin/java -jar phex.jar
oczywiscie nalezy zmodyfikowac sciezke do javy jesli jest ona zainstalowana w innym katalogu. Gui phexa jest chyba najlepsze ze wszystkich wymienionych tu klientow, ma bardzo duzo opcji, statystky i innych przydatnych funkcji. Niestety jak w przypadku innych klientow nie udalo mi sie polaczyc z serwerem, wyglada na to ze mam poblokowane porty, albo cos robie zle, gdyz kazde prawie kazde polaczenie konczy sie timeoutem. Jednak jesli ktos uzywa innego klienta gnutelli to polecam przetestowac phexa gdyz wydaj mi sie ze jest godny poswiecenia mu uwagi.
Dołączona grafika

gtk-gnutella
+ mozliwosc kompilacji do gtk1 lub gkt2
+ duza ilosc informacji na temat polaczen

Po nazwie juz wiemy ze to klient uzywajacy bibliotek GTK1/GTK2, co dla niektorych jest duzym plusem. Po skompilowaniu i wlaczeniu programu, odrazu zobaczylem mase przychodzacych polaczen, nie znam sie na sieci gnutelli zbytnio, ale jakos mi sie to nie spodobalo, nic jeszcze nie ustawilem, nic nie udostepnialem a tu pelno ludzi sie do mnie zaczelo laczyc, fakt ze inne programy nie pokazuja co sie dzieje i kto sie z nami laczy. Proba wyszukania czegokolwiek zakonczyla sie kleska, nie wiem czemu pewno czegos nie ustawilem :lol: Klient z pewnoscia jest calkiem ciekawy, moze nieco dziwny, jesli ktos zna sie na sieci gnutelli to zapewne przypadniu mu ten klient do gustu.
Dołączona grafika

Napster
+ emuluje WinMX dzieki czemu mozemy sciagac od uzytkownikow tego programu
+ obsluga transfer DCC

Dołączona grafika
Dołączona grafika - darmowy program do katalogowania książek

#2 szamrok

szamrok

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1965 postów

Napisano 17 03 2004 - 10:02

Klienci innych sieci

GrapeVine
Anonimowa siec p2p, ktorej struktura i dzialanie ma przypominac siec WWW.

MUTE
Siec zapewniajaca anonimowosc swoim uzytkownikom dzieki wykorzystaniu publicznych i prywatnych kluczy RSA. Wiecej danych technicznych tutaj.
Pomimo kilku prob nie udalo mi sie polaczyc z nikim w sieci mute, wogole nie chce mi dodawac adresow ip klientow.

Kast
Jest to klient rewolucyjnej (przynajmniej wedlug jej autorow) sieci p2p, ktora osiagami i wydajnoscia ma pobic siec BT na glowe. Klient dziala na zasadzie gui webowego czyli obslugujemy go poprzez przegladarke.
Zasada sieci polega na kanalach, do ktorych sie subskrybujemy, dany kanal ma posiadac okreslone pliki, ktore nas interesuja. Po okreslonym czasie pliki sa rozsylane przez siec do danych kanalow, dzieki temu nie musimy ich szukac, system weryfikacji plikow (pewnie jakies hashe albo sygnatury) ma uchronic przed fake'ami. Pozniej wedle naszego uznania sciagamy pliki z kanalu. Tak w skrocie wyglada to w teorii, a w praktyce to nie bardzo umiem obslugiwac tego klienta (zreszta chyba nie tylko ja :huh: ). Jedyne co udalo mi sie zrobic to znalesc pewna stronke z kanalem => http://www.apnrecord...bSubscribe.html
Wchodzimy na nia i klikamy na linki dodajemy sobie kanaly do kasta, jednak i tak nie dostaje od nich zadnych wiadomosci, tylko nie wiem czemu.
Najlepiej bedzie poczekac nieco i moze rzeczywiscie okaze sie, ze bedzie to rewolucja w p2p (choc prawde mowiac siec BT i tak jest dla mnie wystarczajaco rewolucyjna i rewelacyjna :lol: )
Dołączona grafika - darmowy program do katalogowania książek

#3 doman

doman

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1167 postów

Napisano 07 07 2006 - 20:35

FrostWire
Całkiem ładny klient sieci LimeWire Gnutella na Linuksa
Dołączona grafika

AntsP2P
Klient sieci p2p nowej generacji, zapewniający anonimowość jego użytkowników.
Napisany w javie, na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze stabilnej wersji
Instrukcja instalki: http://antsp2p.alter...ux-install.html
Życie jest koszmarem ... a do tego jeszcze trwa tak krótko :-(
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych