Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

HDC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blue

Blue

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 01 2005 - 14:48

Jestem Adminem i OPem na paru HUBach, mam także swój dość duży HUB ... nie ma problemu z wykryciem niedozwolonych wersji a na wiekszości HUBów już chodzą automaty banujące na wejściu te DCki ... nie ma mozliwości ukrycia TAGa (a jeżeli nie TAGa to protokołu z jakiego korzysta DC) i jeżeli OP się choć trochę zna na rzeczy to tak skonfiguruje swoje DC że nie przepuści żadnego Stronga albo z`ki itp. A na okragło przychodzą posty na forum : "dlaczego mam bana ... skoro nic nie zrobiłem" i w tym wypadku należy podziękować koledze z sieci który siedział na jakimś HDC i został zbanowany. Siedząc na HDC utrudniacie nie tylko sobie ale innym korzystanie z DC, bo przez jednego idiotę, który wejdzie na Stealth`ie banowane jest kilka(dziesiąt) osób z sieci. Chcesz korzystać z lepszej wersji ... zrób coś w kierunku żeby zostać regiem albo VIPem na HUBie (tych się nie sprawdza pod tym wzgledem).

POZDRAWIAM tych normalnych, niekombinujących uzytkowników DC++

#2 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 17 01 2005 - 18:43

Very good post Tak sie sklada ze najbardziej cierpia uzerzy neoZdrady (ofcoz nie tylko). I coraz czesciej dochodzi do sytuacji w ktorej banowana jest cala pula NEO a wejsc moga jedynie osoby zarejestrowane - w tedy wiadomo kto nabroil i nie bedzie sciem w stylu to nie ja, ja tylko odziedziczylem bana. Takie rozwiazanie jest dobre ale uciazliwe dla obu stron (Op/User) dlatego ludzie pilnujcie sie - nie ma niewykrywalnych klientow.

#3 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 02 02 2005 - 23:10

POZDRAWIAM tych normalnych, niekombinujących uzytkowników DC++

To proszę o wyjaśnienie w punktach, dlaczego jedne klienty są dozwolone a drugie nie? Nie wszyscy to wiedzą.
POZDRAWIAM
Ten profil jest nieaktywny, do usunięcia !!!!!!!
Nie wysyłajcie PMek

#4 Gulaszor

Gulaszor

First Rank

• Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 03 02 2005 - 01:10

W Punktach .... Czemu Nie :lol:

Moim Zdaniem ...

1. Admin pisze zasady by je przestrzegano!!
2. Jezeli nie zyczy sobie aby normalny user uzywal danej wersji to: "Admin huba ma zawsze racje, nie podwazaj jego zdania..." Na wiekszosci hubow znajdziemy cytat w tym stylu...
4. Niektore klienty sa niedozwolone z prostych przyczyn - Posiadaja opcje ktorych zwykly user nie moze uzyc!! Czemu ?? [ oczywiste hyba... ] To lamanie zasad...
3. Z regoly vip i operator moga uzywac dowolnej versji dc... Nawet tych "niedozwolonych".

Sprawa jest prosta dla mnie.. Wchodzac na nowy hub na ktorym masz np... "rega" tylko, stosujesz sie do zasad, dopoki nie zasluzysz na wyzsza range i przywileje....
Na tym polega ta zabawa przeciez... :lol:

Sam Administruje hubem, u mnie to wyglada tak ze user wchodzi jezeli ma tag, nie przekroczyl limitu wielkosci nicka, itd.. Jezeli zobacze ze ma niedozwolona v dc, lub lamie ktoras z zasad... To go ostrzegam... [ czasami po kilka razy ], Jezeli to nie pomaga, Kick... Jest Natretny - ban na nick...
W ostatecznosci Ban Ip i "banowana jest cala pula NEO" ... ale to Na koncu Dopiero!! :( Pamietajcie...

Pozdrawiam ...
-- = Somebody tells me ... There Is No Truth... = --

#5 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 03 02 2005 - 01:21

Rozumiem że ktoś ustala zasady aby je przestrzegać.
Ale moje zapytanie dotyczyło raczej tego skąd się te zasady wzięły.
Dlaczego np. nie można na Twoim Hubie używać Stronga, przy założeniu oczywiście że nie limituje się transferu? Czy komuś to przeszkadza? Dlaczego?
POZDRAWIAM :lol:

p.s.
możesz podać adres Twojego Huba publicznie? :lol:
Nie wysyłajcie PMek

#6 Gulaszor

Gulaszor

First Rank

• Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 06 02 2005 - 20:52

Rozumiem że ktoś ustala zasady aby je przestrzegać.
Ale moje zapytanie dotyczyło raczej tego skąd się te zasady wzięły.
Dlaczego np. nie można na Twoim Hubie używać Stronga, przy założeniu oczywiście że nie limituje się transferu? Czy komuś to przeszkadza? Dlaczego?
POZDRAWIAM :)

p.s.
możesz podać adres Twojego Huba publicznie?  :lol:

Wyświetl post

Jasne Ze Moge... :) HaKuN Lublin .. [ moon.no-ip.biz:412 ]
Zapraszam ... :) (Jest w miare nowy, Ale Szybko sie rozwija)

Czemu ... Dobre pytanie. Nigdy nie mam pewnosci ze ktos wlasnie nie limituje transferu, a nawet jesli tak jest to i tak nie moge go kontrolowac 24 godziny na dobe!! Ale z drugiej strony jezeli mam do kogos zaufanie i wiem ze nie bedzie robil takich rzeczy... to moze uzywac tego klienta, Ale z regoly takie osoby maja juz status [vip lub op] wiec poprostu moga :P
-- = Somebody tells me ... There Is No Truth... = --

#7 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 07 02 2005 - 11:49

To ja odpisza w koncu dlaczego sporo hubow zakazuje korzystania z klientow ktore umozliwiaja multi-source downlading.
Otoz chodzi o to ze user ktory korzysta z takiego klienta laczy sie z kilkoma userami aby sciagna jeden plik przez co na jeden p[lik zbaiera np 4 sloty innymi userom - a co gdy ktos inny chce sciagnac dokladnie ten sam plik a user z np Strongiem zabral wlasnie ostaniego slota? No ma pecha i musi czekac az ten ze Strongiem sciagnie - to jest glowna podstawa dla ktorej banpowane sa klienty MS (multi - source) Przez Takie dzialanie siec DC powoli umiera bo jakby tak wszyscy i wszedzie korzystali z klientow MS to nic nie daloby sie sciagnac.

#8 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 07 02 2005 - 14:58

To teraz jeszcze jedno pytanie:
Dlaczego nie pozwolić wszystkim używać klientów używających wieloźródłowe ściąganie?
Według mnie efekt będzie następujący:
1. Klienty multiźródłowe szybko wyprą te jednoźródłowe.
2. Przestanie istnieć problem nierównych szans o których piszesz.
3. Huby automatycznie nieznacznie zwiększą próg minimalnej liczby slotów, aby dostosować się do klientów multiźródłowych.
4. Wymiana sharu między użytkownikami wrośnie znacznie.
5. Zwiększy się ilość użytkowników DC, bo ten sposób wymiany stanie się atrakcyjniejszy
6. Administratorzy i Opy będą mieli mniej roboty, bo nie będą się zajmować wyszukiwaniem tylu niedozwolonych klientów.
Widzisz jakieś wady????

:lol:
Nie wysyłajcie PMek

#9 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 11 02 2005 - 13:10

2. Przestanie istnieć problem nierównych szans o których piszesz.

Nie na wszystkich hubach sa rowni i rowniejsci. Fakt na wszystkch OPeratorzy krzystaja z nieco innych klientow DC ale nie po to zeby sciagac od kilku naraz ten sam plik. U mnie na hubie VIPy nie maja swobody w wybieraniu klientow ktorymi sie lacza z hubem. Co innego sponsorzy :D

3. Huby automatycznie nieznacznie zwiększą próg minimalnej liczby slotów, aby dostosować się do klientów multiźródłowych.

ta, wyobraz sobie kogos na modemie albo nawet na neo 128 z 20 otawrtymi slota - powodzenia w sciaganiu.

4. Wymiana sharu między użytkownikami wrośnie znacznie.

Wcale nie wzrosnie - kazdy bezie sciagla tyle ile sciagac - no bo dlaczego wymiana danych miala by wzrosnac? Co do tego ma to z ilu zrodel sie sciaga - jak ktos chce cos sciagnac to i tak sciagnie nie zaleznie od tego z ilu zrodel bedzie sciagac.

5. Zwiększy się ilość użytkowników DC, bo ten sposób wymiany stanie się atrakcyjniejszy

Bzdura, u mnie na hubie zakazane sa klienty z MS i jakos nie cierpimy na brak userow, ktorych na 2000 mozliwych jest srednio 1900 a nie zadko bywa tak ze wszystkie wejsciowki sa zajete.

6. Administratorzy i Opy będą mieli mniej roboty, bo nie będą się zajmować wyszukiwaniem tylu niedozwolonych klientów

Tak sie skalda ze dla mnie proces sprawdzania klientow polega na odpaleniu klienta :) Wiecej roboty jest przy kopaniu za udostepnianie smieci jak niedocagi KaaZy czy JetCara (i innych tego typu programow) niz z wykryciem klienta.

Cale to Multi-Source'owe sciaganie moze doprowadzic do tego ze z sieci DC zrobi sie taki syf jakim jest KaAz(i)A. A do tego wiekszosc OPow nie dopusci.

[Edit]
sory ze dopiero teraz odpisuje na tego posta ale wczesniej przeoczylem ze cos tutaj jest naskrobana - a jesli sa jakies watpliowsci to juz je rozwieje - Nie mam wlaczonej subskyrpcji na kazdy temat w jakim sie udzielam. Jedynie na nowe tematy w tym forum.
[/Edit]

#10 Blue

Blue

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 22 02 2005 - 21:12

Agitarius ...
w używaniu niedozwolonych klientów nie chodzi o tyle o multisource co o limitowanie uploadu ... i dlatego są one tak ścigane, R2 nie ma multi a też jest zabronionym klientem DC ... niestety jest dużo userów próbujących ograniczać w ten sposób upload ... stąd się biorą kicki np. za samo posiadanie Net limitera w share.

POZDRAWIAM

TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO

#11 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 22 02 2005 - 23:09

tez :)

#12 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 23 02 2005 - 09:45

chodzi o jedno i drugie. Rozumiem ze jak ktos z laczem 128 zajmnie 10 slotów to nie jest to w pozadku. Powinno byc to bardziej dopracowane zeby ilosc segmentow zalezala od lacza. Jesli chodzi o limitowanie transferów to raczej bym sie tym nie przejmowal bo w normalnych klientach takich jak rmDC, StrongDC itd mozna go limitowac do pewnego stopnia. Czyli 25 kilo ogólem lub 5 kilo na slota, wiec nie tak zle. A jak ktos uzywa netlimitera to jest to bardzo latwe do wykrycia.

Niektorzy sadza ze uzywanie klientów z multisource niszczy caly dotychczasowy pozadek zeczy istniejacy w sieci Direct Connect a ja uwazam ze uzywanie tych klientów tworzy zupelnie nowy wcale nie gorszy pozadek zeczy. Wszystko zalezy od tego jak na to spojrzec.
Dołączona grafika

#13 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 25 02 2005 - 15:52

Agitarius ...
w używaniu niedozwolonych klientów nie chodzi o tyle o multisource co o limitowanie uploadu ... i dlatego są one tak ścigane, R2 nie ma multi a też jest zabronionym klientem DC ... niestety jest dużo userów próbujących ograniczać w ten sposób upload ... stąd się biorą kicki np. za samo posiadanie Net limitera w share.

Jeżeli tak to można wykryć czy ktoś limituje a nie zakazywać używania klienta - nieprawdaż ???

Direct Connect a ja uwazam ze uzywanie tych klientów tworzy zupelnie nowy wcale nie gorszy pozadek zeczy. Wszystko zalezy od tego jak na to spojrzec.

Zgadzam się !!! Ograniczanie multisource`u ogranicza przepływ danych, a to działa na szkodę userów i sieci DC.
POZDRAWIAM ;)
Nie wysyłajcie PMek

#14 baronz0r

baronz0r

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 07 03 2005 - 18:34

zasady są po to, żeby je łamać ;)

#15 kojak

kojak

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 10 04 2005 - 21:30

Ja osobiście używam stronga, właśnie dlatego, że ma multisourcing. Uważam, że nie rozwalam tym sieci DC. Co prawda zajmuję powiedzmy 3 sloty na jeden plik, ale za to ściągam ten plik 3 razy szybciej, przez to te sloty są zajęte 3 razy krócej. A do tego, gdy już ściągnę ten pliik, to go udostępniam, więc kolejna osoba może ściągnąć go nie od 3, a od 4 userów na raz, więc może się okazać, że mimo iż musiała chwilę poczekać, dostanie ten plik szybciej.

Ale faktem jest, że aby ms działał prawidłowo, musi być sensownie skonfigurowany, tzn. powinno się zamykać połączenia przy niskim transferze, nie otwierać nowych, gdy osiągnie się maksymalną prędkość swojego łącza itp.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych