Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

HDC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16 Chri$

Chri$

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 114 postów

Napisano 14 04 2005 - 16:48

Multi-sourcing może jednak zniszczyć sieć dc. Zdecydowałem się na używanie dc, gdyż nie chciałem czekać w ogromnych kolejkach jakie są w emule. W dc szybko można było znaleźć userów z wolnymi slotami. Jednak jeśli multisource będzie dozwolony to osoby mające super łącza (10 mbit) całkowicie zdominują ruch w tej sieci. Na przykład koleś który ma świetne łącze będzie ściągał nie 10 plików z 10 źródeł, tylko 10 plików z 50 źródeł. Skutkiem tego będzie to, że osoby ze słabymi łączami które nie mają włączonego komputera non-stop nie będą miały czego szukać w takiej sieci, ponieważ nie będą miały od kogo ściągać - wszystkie sloty będą zajęte. A jeżeli będą jakieś wolne sloty to z prędkościami poniżej 1 kB/s. Ostateczny skutek tego jest taki, iź osoby które nie mają włączonego kompa 24h na dobę nie będą chciały korzystać z sieci dc, a więc sieć ta straci zasoby.

MS nie jest do końca taki dobry. Gdyby był dozwolony to DC zbyt bardzo upodobniłoby się do emule, a jeden osiołek wystarczy. Wszystko zależy od rozsądku userów (odpowiednia ilość wolnych slotów i odpowiednia ilość zajmowanych slotów, obie wartości proporcjonalne do łącza jakim sie dysponuje).

#17 mmaryan

mmaryan

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 06 05 2005 - 18:08

ehhh.. ludzie ale padaka! siedze w tym biznesie juz długo i zasady rządzą.. ale inna sprawa że sieć powinna się rozwijać i jeżeli ktoś myśli że multisource ją ogranicza to powinien iść do lekarza! bo to zatrzymuje szybkość dostępu do pliku dla ludzi z mocnym łączem a takich jest coraz więcej! już zaczynacie przegrywać z torrentami.. wysieką was niedługo w pień jak nie dopuścicie wieloźrudłowości.. Zgodzę się natomiast w 100% że sieć jest ograniczona przez limit uploadu w programach ale banować za to nie ma co.. jak nie progsem to każdy może przyciąć wysył na porcie choćby w firewallu i G*** zrobicie.. także banować za to??!.!. eh szkoda gadać..
To co musicie zrobić żeby zwiększyć atrakcyjność sieci to:
zwiększyć limit na sloty
zwiększyć limit na ilość danych udostępnianych
i siekać fake dane
mnie np jako poważnego już filmowca interesują przede wszystkim huby gdzie TB>400 i oni też są mną zainteresowani choćby cała sieć [BBB].. dodam że raczej nikt tam nie sprawdza wersji a ludzi to mają od zawalenia bo nie schodzi poniżej 4 tys.. i nie pier**la że kogoś wyrzucą bo im sieć psuje bo ma multisource
dziękuję
PS zresztą! jak ja pociągne na moim łaczu z 10 hubów ciagnac z 20 źrudeł jeden plik w 2 godziny to sie fakin sit cieszcie że mam otwarte 15 slotów z których to możecie possać.. zanim sie dokopiecie do hubów w juesej.. bo tak od pewnego czasu mam wrażenie że na Polskich hubach to raczej charytatywnie siedzę

#18 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 06 05 2005 - 22:34

po czesci masz racje ale w Polsce, w kraju wielkiego zacofania technologiczngo, trzeba bedzie jescze troche poczekac na lacza porownywalne z tymi w szwecji (chodzi mi o lacza jakie maja w domach - i wierzcie mi wiem cos o tym [lacza w domach to srednio 1-2Mbit]), to troche minie. Gdyby w Polsce byly takie lacza za przyzwoita cene (srednio na jeza 256kbps w polsce to ok 80zl) to multi-sourcing przyjalby sie od razu, ale nie ma tak, bo Ci co sa wysoko w firmie 'Teraz Podniesiemy Sq***om Abonament' praktycznie trzymaja w ryzach caly rynek teleinformatyczny - i taka jest prawda - wiekszosc prywatnych providerow dzierzawi lacza od wyzej wspomnianego Zdziercy. Trzeba sie tylko modlic o to by jak najszybciej zaczeli pojawiac sie providerzy zza granicy ktorzy oferowali by lepszy transfer za mniejsza cene i co najwazniejsze zeby byli dostepni na terenie calego kraju a nie jak Chello czy Neta ktorzy jakas konkurencje stanowia ale nie liczna bo TPSA podlaczy internet _praktycznie_ w kazdym zakatku polski a Chello/Netia juz nie. A majac slabe lacze (czyt. takie jak wiekszosc userow w Polsce) i udostepniajac np nawet te 5 slotow to masz srednio 3kB/s [sic!] teraz jak zaczniesz multi-sourcing to tranfer nie bedzie lepszy - i dlatego narazie w Polsce multi-sourcing odpada przynajmniej dla wiekszosci - poza tym polacy z natury sa jak spey - duzo biora malo daja i tak beda oszukiwac i tak nie ma co sie oszukiwac bo 'ile by nie bylo i tak bedzie malo' :/
Ale jest to jeden z powazniej traktujacych ten temat postow i co wazniejsze post/mysl majaca nietuzinkowe argumenty, ale jak mowie trzeba czekac na zagramanicznych providerow (najlepiej Szwecja/Francja).

Pozdrawiam.

#19 devel

devel

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 05 2005 - 16:46

Ale jest to jeden z powazniej traktujacych ten temat postow i co wazniejsze post/mysl majaca nietuzinkowe argumenty, ale jak mowie trzeba czekac na zagramanicznych providerow (najlepiej Szwecja/Francja).

Skwara przeciez juz mamy francuskiego Providera, przypadkowo tepsa ma znaczek France Telecom jakbys nie zauwazyl.

Wracajac do pierwszego postu bo na niego chcialem odpowiedziec:
takie latwe wykrywanie to mozesz zaproponowac na kiepskie hackedDC w stylu stealthDC, uwazasz ze kazdy hDC musi byc rozpoznawalny po tagu i rozszerzeniach protokolu? przeciez to tez da sie zrobic. Przyklad: te.ha.ce.de.ce od roku jeszcze mnie nikt nie kopnal. Uuuu... a multidownload chodzi jak przecinak :ph34r:

pozdr.

#20 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 09 05 2005 - 17:00

buahahaha, myslisz ze thcDC jest nie wykrywalne Buahahjahahahha
wejdz do mnie na hub i pogadaj z ktorymkolwiek z opow :(. A jesli myslisz ze u mnie sprawdzanie sprowadza sie do qkniecia w tag to sie grubo mylisz.
A co do tego francuskiego providera to tepsa zostala tylko wykupiona. Druyga sprawa to nie jest to provider specjalizujacy sie w dostarczaniu neta tylko ogolnie w sprawa telekomunikacyjnych ( w tytm internet). Poza tym to po wykupieniu nie nastapily jakies drastyczne zmiany w TPSie.

#21 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 12 05 2005 - 11:42

wejdz do mnie na hub i pogadaj z ktorymkolwiek z opow :). A jesli myslisz ze u mnie sprawdzanie sprowadza sie do qkniecia w tag to sie grubo mylisz.
A co do tego francuskiego providera to tepsa zostala tylko wykupiona. Druyga sprawa to nie jest to provider specjalizujacy sie w dostarczaniu neta tylko ogolnie w sprawa telekomunikacyjnych ( w tytm internet). Poza tym to po wykupieniu nie nastapily jakies drastyczne zmiany w TPSie.

Wyświetl post

@Skwara, teoria swoją drogą, a praktyka swoją. Czasami występują w przyrodzie zjawiska, których teoretycznie powinnno nie być, i na odwrót.
;)
Ten profil jest nieaktywny, do usunięcia !!!!!!!
Nie wysyłajcie PMek

#22 devel

devel

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 12 05 2005 - 12:00

Wyświetl post

skwara wcale nie mysle tylko wiem, tak samo jak wiem jakie sa metody wykrywania hDC, jestes po prostu w posiadaniu wersji dla opow [pewnie jeszcze tej 667 czy 670 do ktorej dodalem O w tagu] <lol>] Tak u ciebie oprocz klikniecia na tag jeszcze sprawdzasz supportsy, locka, key i inne pierdulki ktore maja obnazyc niesciclosci wykorzystanego protokolu DC z numerem wersji z taga.

pozdr.

#23 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 12 05 2005 - 19:38

Mylisz sie. no ale robi sie z tego maly OT. Zawsze trzeba pamietac o tym ze jesli cos bedzie krok do przodu to nie na dlugo bo znajdzie sie ktos kto sprawi ze to co wczesniej bylo krok do przodu edzie krok do ylu - a potem na odwrot i takie bledne kolo sie robi.
A jesli myslisz ze jestem w posiadaniu wersji dla OPow to tez sie mylisz ;) - rozni ludzie rozne potrzeby :)

#24 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 25 05 2005 - 20:16

A ja mam pytanie do moda. :)
Co w tym topiku jest godnego uwagi, (oprócz "Buahahjahahahha" oczywiście), że jest on przyklejony?????

POZDRAWIAM :)
Ten profil jest nieaktywny, do usunięcia !!!!!!!
Nie wysyłajcie PMek

#25 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 30 05 2005 - 09:03

Widzisz chyba nie dojrzales, przczytaj caly topic jeszcze raz (albo 2 lub 3 nawet) to moze skumasz... sa tu taj zebrane bardzo dobre argumenty obu stron - ponadto nie bedzie wiecej pytan co to jest hdc ani czy uwazazcie ze multi-sourcing jest zly/dobry etc.

#26 rogerPower

rogerPower

First Rank

• Na emeryturze
  • 11 postów

Napisano 13 06 2005 - 20:44

Ja urzywam rmDC ale nie czuję się winny bo zawsze pozwalam ludziom ode mnie ściągać bez problemów :D Chociaż biorąc pod uwagę przysłowiową "polską mentalność" znalazła by się grupa osób, dla których przypadek gdy nie biora 3 x tyle co dają jest nie do przyjęcia :P

#27 patrol

patrol

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 101 postów

Napisano 17 04 2006 - 17:20

dokladnie Kojak :angry:

2wszystkichObroncowDC> od dluzszego czasu notuje coraz wieksze zainteresowaniem pakietem VS .NET (zaawansowani wiedza o co chodzi :angry:)
zatem wystarczy 30 min przegladania source + 30 minut na nauke + kolejne 10 min na edycje kodu
i mamy zmienione DC :angry:
wiec ograniczenia, skanowanie userow etc. NIE zda NIGDY egzaminu :/

PS> sam znam ludzi, ktorzy potrafia podszyc swoje DC pod cokolwiek zechca :| stad nie trudno o manipulacje
PS2> wystarczy tylko spojrzec ile klonow chociazby Stronga powstalo w ostatnim czasie :// (gokadcek, very buggy client etc.)

#28 Kamikazee

Kamikazee

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 25 09 2006 - 22:59

Naprawdę nie jest trudno znaleźć leecherskie klony DC++ wystarczy poszukać na hubach znajdzie się tego trochę.

#29 ksylian

ksylian

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 21 10 2006 - 17:32

a ja uwazam ze Ms wniesie tylko cos dobrego dla tej sieci a nie odwrotnie. bez tego DC nie wytrzyma konkurencji z szybszymi sieciami.
sam mam od ponad roku revconnect. nie wiem czy jest latwy do wykrycia, czy tez nie, ale nigdy jeszcze nie dostalem bana. w wiekszosci siedze na zagranicznych hubach, jest tez kilka polskich.
mam lacze 4mb, upload 400kb i nie wyobrazam sobie sciagania w standardowej wersji DC++. wykorzystywalbym niewielki procent lacza. a tak filmik z duza iloscia zrodel sciaga sie srednio w 1,5 - 2 godz, predkosc 150-250 KiB/s, sam tez udostepniam ponad 100GB danych. to jedyny powod dla ktorego korzystam z DC.
bo o to przeciez chodzi w sieci p2p, duzo udostepniac i szybko sciagac.
pewnie ze nikt nie chce kolejnego emula i czekania w wileogodzinnych kolejkach. tyle ze bez MS uzytkownicy z szybszymi laczami beda omijac DC z daleka i korzystac z innych sieci bo sciaganie filmu kilka dni to zenada. zostana tylko gawedziarze ktorzy lubia sobie posiedziec na czacie i userzy z wolnymi laczami, ktorzy i tak nie moga liczyc na szybki transfer w zadnej sieci

#30 dariuszman

dariuszman

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 01 2007 - 01:25

1. Owner huba sam okresli zasady jakie maja panowac na hubie. Dla mnie to proste, wrzucamy skrypt wpuszczajacy z 50 slotow i wiecej, z 100gb i wiecej, odpalamy RAWy na permban dla limiterow i hub wysmienicie zbiera smietanke ludzi ktorzy nawet jesli wolno ale chca udostepniac a nie tylko wysysac innych.. w dyskusji zapominacie ze czesc hubow to molochy nie majace nic tak naprawde do zaoferowania, albo posiadajaca cholernie utrudniajacy wymiena plikow niski limit slotow itp.. kaszaniaste huby tworza sie przez userow i tepych adminow a nie przez multisourcing czy nizsze transfery...
2. Dyskusja o wykrywaniu fake powinna sie zamknac do podania linka do projektu zK++ albo stealth zion++ c.gigadisk
3. Banowanie za multisourcing i sztuczne bronienie sie przed nim uwazam za glupote, odsylam do przyjrzenia sie najpopularniejszym sieciom p2p i sprawdzeniu czy sciaganie od wielu zrodel zapycha cos innego jak limity i wogole download na laczach <_<

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych