Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mathiu Silverburg

Mathiu Silverburg

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 576 postów

Napisano 28 01 2005 - 17:26

Jakis czas temu japonski potentat na rynku gier konsolowych, czyli Squaresoft wchlonal mniejsza firme, czyli Enix. Zaoowocowalo to nowa nazwa firmy, czyli Square-Enix. Byl to moment niestety, kiedy do glosu doszli ludzie nie miejacy nigdy wczesniej nic do czynienia ze Squaresoftem. W moim osobistym odczuciu ostatni "normalny" final to byl FF X. Byla to zarazem najlepsza grac rpg, jaka squaresoft wydal. Jednakze potem pojawily sie glosy, ze zakoncenie jest "nieodpowiednie". Dla tych, ktorzy byc moze grali, a nie skonczyli lub zamierzaja zagrac nie powiem jakie. Pare miesiecy pozniej Square-Enix wydal FF X-2 bedaca bezposrednia kontynuacja FF X. Gra sama jest duzo bardziej luzna, fabula duzo bardziej plytka i gra nie ma tego "czegos", co mialy innej Finale. To jest oczywiscie moje zdanie, ale jak widzialem/czytal wiele osob je podziela. Rowniez w miedzyczasie Squaresoft popelnil film Final Fantasy: The Spirits Within, ktory do z cala seria mial niewiele wspolnego, juz duzo bardziej "finalowe" jest anime "Final Fantasy Unlimited" (nie jest cudowne, ale mozna przy nim milo spedzic czas). Wtedy to jeden z tworcow serii FF rzucil, ze chetnie zobaczylby kontynuacje FF VII. Zaowocowalo to filmem Final Fantasy VII: Advent Children, ktory nadal jest w trakcie produkcji. Niestety moja ulubiona firma sie nie uczy. Niedawno dano do wiadomosci publicznej informacje, ze Square-Enix pracuje nad nowa gra o tytule Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus. Wiadomo, ze glowym bohaterem bedzie ulubieniec tlumow, mroczna i tajemnicza postac Vincent Valentine. Zawiedziony FF X-2 podszedlem do tych informacji z rezerwa. Z tego co wiem powyzsza gra dzieje sie po wydarzeniach z FF VII (gdzie zatem w calej historii sie miesci Advent Children?), jednakze nie spodobal mnie sie typ gry jaki to bedzie. Square wpadlo na "cudowny" pomysl, czyli "action-rpg". Po obejrzeniu filmiku prezentujacego gre odnioslem wraznie, ze Square-Enix pozazdroscilo Konami sukcesu "Devil May Cry". Spojrzcie na filmik i sami ocencie. Oczywiscie trudno oceniac gre po samej zapowiedzi, ale patrzac na tym co jst oferowane trudno mi sie oprzec wrazenie ze sama gra bedzie miec malo z rpg, bardziej ze zresciowki. Calosc dobrze okreslil moj znajomy, kiedy go poprosilem o komentarz: "Vincent May Cry?".

Tutaj jest filmik do sciagniecia. Calosc ma 30 mb. Milego (?) ogladania.

- Mathiu Silverburg
Szare oczy spojrzcie w gore, wszedzie kruki, wszedzie szczury...

#2 Mnich Mxx

Mnich Mxx

First Rank

• Na emeryturze
  • 38 postów

Napisano 04 02 2005 - 22:35

Tak jak ty Mathiu silverburg lubie serie FF najlepsz była moim zdaniem 8 częsc i powini zrobic jej kontynłacje

#3 Mathiu Silverburg

Mathiu Silverburg

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 576 postów

Napisano 06 02 2005 - 02:31

Co do najlepszej...najbardziej lubie FFX oraz Final Fantasy Tactics. Jednakze mnie chocilo o to, ze nie jestem zachwycony jakimikolwiek kontynuacjami "fajanli", a juz szczegolnie w formie przedstawionej powyzej.

- Mathiu Silverburg
Szare oczy spojrzcie w gore, wszedzie kruki, wszedzie szczury...

#4 martinexx84

martinexx84

First Rank

• Na emeryturze
  • 10 postów

Napisano 26 01 2007 - 11:35

Dla mnie Dirge to dalej siódemka, nieważne że nie rpg, ważne jest to aby poprostu kontynuował fabułę FF7. Przecież to właśnie dzięki zarąbistej fabule siódemka jest grą ponadczasową i moim zdaniem na niej skończyła się cała seria. Grałem w VII (wielokrotnie), ogladałem Advent Children.
Podobno wyjaśnia się dużo kwestii zwiazanych z FF 7, jeżeli tylko mamy czas i kasę żeby skompletować sobie calą "sagę" w której skład wchodzą:

Final Fantasy VII (GRA)
Final Fantasy VII: Advent Children (FILM)
Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus (GRA)
Final Fantasy VII: Last Order (ANIME)
Final Fantasy VII: Crisis Core (GRA)

I co ciekawe jest pewien interesujący filmik który nazywa PS3techDemo, lub Final Fantasy VII PS3 link poniżej:

Jest to intro z FF 7 ale troszkę odświeżone heh, czyżby square miało zamiar zrobić z FF 7 ten sam trick co z częścią trzecią czy piątą nie pamiętam dokładnie.
Podobno także jeden z twórców FF 7 powiedział coś w rodzaju, że chciałby zobaczyć FF 7 na PS3 w odświeżonej wersji, chodziły pogłoski także, że istnieje specjalna grupa zajmująca się remake Final Fantasy 7 na PS3. Nie są to informacje pewne ale chyba wszyscy się zgodzą, że byłoby super.
Co do samego Dirgea to chcialem dodać, że fajnie by było gdyby zrobili go jako rpg, ale niestety nie stało się tak i musimy pogodzić się z tym.

Pozdro dla wszystkich fanów FINAL FANTASY VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych