Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Jak dobrze ustawić emula żeby szybko ściągał ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 mistrzu84

mistrzu84

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 263 postów

Napisano 10 03 2005 - 23:29

Do tej pory mój muł był ustawiony następująco ( ustawienia pokazane w poniższym załączniku). Przez noc czyli od godziny 24 do 8 muł ściąga mi od 200 do 300 mb. Ja wiem, że emule to jest taki program, który się musi rozgrzewać ale chciałem się dowiedziec czy przy jakiś innych ustawieniach mógłbym wyciągnąc więcej mega przez te 8 godzin. Przypomne tylko, że jestem w osiedlowej sieci lan, łącze 2 mb.

Załączone pliki

#2 wujekbysiek

wujekbysiek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1221 postów

Napisano 10 03 2005 - 23:43

a przyklejone nie laska? przeczytaj temat o konfiguracji i na podstawie tam zawartych informacji postaraj sie dobrac swoje ustawienia. a jak juz pytasz, to podawaj szczegoly, bez ktorych nie ma mozliwosci udzielic pomocy, czyli przede wszystkim parametry swojego lacza.

#3 mistrzu84

mistrzu84

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 263 postów

Napisano 10 03 2005 - 23:53

mówiłem już, że jestem z osiedlowej sieci lan, łącze 2 megowe, p2p odblokowane w godzinach 24 - 8, ograniczenia transferu przez admina dl - 40 kb/s , ul - 6 kb/
Prosze mi pomóc lepiej ustawić muła bo chce ściągać więcej mb niż tylko 200 - 300 przez noc.
Zapomniałem jeszcze dodac, że mam emula 0,42g, low id ( pobrałem już 50 gb a wysłałem 30 gb ), ściagam naraz 25-30 plików

#4 wujekbysiek

wujekbysiek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1221 postów

Napisano 11 03 2005 - 00:31

albo wyedytowales posta i sciemniasz :) albo sie starzeje, slepne i glupieje (a wtedy cie przepraszam). ale i tak na podstawie szczegolow teraz podanych mozna powiedziec o wiele wiecej.

w nocy - 2mbit
w dzien - 512kbit (co prawda nie dotyczy twojego lacza, ale ustawienia nie sa wyzylowane i powinno dzialac u ciebie niezle).

to jesli chodzi o ustawienia limitow polaczen. limit UL w dzien na 5KB/s (o ile wartosci podane przez ciebie to kbajty), w nocy nawet na 30KB/s. ze wzgledu na tak male mozliwosci UL w dzien, radzilbym ci skorzystac z moda pawcio (albo jakiejs jego pochodnej) z ratio dla sesji. dzieki temu nie bedziesz mial limitowanych predkosci sciagania do momentu przekroczenia ratio sesji 1:4.

#5 mistrzu84

mistrzu84

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 263 postów

Napisano 11 03 2005 - 06:27

albo wyedytowales posta i sciemniasz :) albo sie starzeje, slepne i glupieje (a wtedy cie przepraszam). ale i tak na podstawie szczegolow teraz podanych mozna powiedziec o wiele wiecej.

w nocy - 2mbit
w dzien - 512kbit (co prawda nie dotyczy twojego lacza, ale ustawienia nie sa wyzylowane i powinno dzialac u ciebie niezle).

to jesli chodzi o ustawienia limitow polaczen. limit UL w dzien na 5KB/s (o ile wartosci podane przez ciebie to kbajty), w nocy nawet na 30KB/s. ze wzgledu na tak male mozliwosci UL w dzien, radzilbym ci skorzystac z moda pawcio (albo jakiejs jego pochodnej) z ratio dla sesji. dzieki temu nie bedziesz mial limitowanych predkosci sciagania do momentu przekroczenia ratio sesji 1:4.

Wyświetl post

ja Ciebie wogóle nie rozumie bo jestem amator. Jak już mówiłem to ograniczenie transferu mam zarówno w dzień jak i w nocy dl - 40 kb/s, ul - 6 kb/s z tym, że program emule mam odblokowany dopiero od 24 do 8 rano. Prosiłbym żebyś mi powiedział jak mam ustawić wszystkie pola tzn:
- parametry łącza ( możliwości dl i ul, limity dl i ul),
- ilość źródeł na plik ( ostateczny limit),
- limity połączeń ( ilość połączeń ),
Jaką też mam pobrać wersje emula i skąd ?
Czy można w emulu wyciągnąć więcej mb ( od godziny 24 do 8 rano ) niż tylko 200 - 300 ? Czekam na dokładną odpowiedz :)

#6 wujekbysiek

wujekbysiek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1221 postów

Napisano 11 03 2005 - 21:43

ja nie siedze przy komputerze caly dzien, mam swoje prywatne zycie, nie tylko forum, wiec nie ma powodow do nerwow. zadales pytanie to poczekaj chwile - jesli ktos bedzie wiedzial to odpowie. wpisywanie postow jeden pod drugim moze tylko zniechecic innych do udzielenia ci pomocy. taka krotka polajanka, tytulem wstepu :)

przechodzac do meritum...

Jak już mówiłem to ograniczenie transferu mam zarówno w dzień jak i w nocy

inaczej zrozumialem twoje slowa - ze w dzien masz ograniczenia a w nocy lecisz bez ograniczen. ale skoro masz tak dupiana sytuacje, to pozostaje ci tylko uzywanie ustawien, o ktorych pisalem ze sa na dzien. czyli:
-mozliwosci dl i ul takie jak tutaj podales (to ma znaczenie tylko przy skalowaniu osi na wykresach statystyk)
-limity dl-nic nie pisz i ul=5kB/s (albo nawet 4,5)
ilosc zrodel i limity polaczen mozesz sprobowac takie jak tutaj (mozesz zmniejszyc ilosc zrodel na plik).

jak juz pisalem - uzywaj pawcia z wlaczona opcja ratio dla sesji. gdzie go szukac? w temacie przyklejonym z linkami sa, jak sam tytul wskazuje, rozne linki zwiazane z mulkiem. znajdziesz tam min. strony z modami. jesli chcesz szybciej - wpisz w googlach 'pawcio' i zaznacz 'szczesliwy traf', a trafisz na oficjalna stronke pawcia.

jesli nie bedziesz zadowolony z wynikow to zmieniaj cos, raczej zmniejszajac powyzsze wartosci. sciagaj tez kilka plikow na raz (raczej nie wiecej niz 10).

Czy można w emulu wyciągnąć więcej mb

latwo policzyc ze przy takich mozliwosciach lacza jestes w stanie w ciagu 8h sciagnac 40KB/s*60s*60m*8h=1152000KB=1125MB=1,1GB - tyle jestes w stanie wyciagnac maksymalnie, ale nie liczylbym na tyle. mysle, ze 300MB to calkiem niezly rezultat, a jak dociagniesz do 500MB to juz powinienes sie cieszyc. musisz pamietac, ze z takim uploadem bedziesz mial ogromny klopot ze zbieraniem kredytow, a co za tym idzie mozesz miec problemy z przesuwaniem sie w kolejce. no i krotkie sesje beda cie bardzo ograniczaly.

PS i jeszcze jedna wazna rzecz - radzilbym ci wylaczenie kademlii. obsluga tej sieci moze pozrec ci spora czesc z twojego marnego uploadu.

#7 mistrzu84

mistrzu84

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 263 postów

Napisano 12 03 2005 - 21:58

ja nie siedze przy komputerze caly dzien, mam swoje prywatne zycie, nie tylko forum, wiec nie ma powodow do nerwow. zadales pytanie to poczekaj chwile - jesli ktos bedzie wiedzial to odpowie. wpisywanie postow jeden pod drugim moze tylko zniechecic innych do udzielenia ci pomocy. taka krotka polajanka, tytulem wstepu ;)

przechodzac do meritum...

Jak już mówiłem to ograniczenie transferu mam zarówno w dzień jak i w nocy

inaczej zrozumialem twoje slowa - ze w dzien masz ograniczenia a w nocy lecisz bez ograniczen. ale skoro masz tak dupiana sytuacje, to pozostaje ci tylko uzywanie ustawien, o ktorych pisalem ze sa na dzien. czyli:
-mozliwosci dl i ul takie jak tutaj podales (to ma znaczenie tylko przy skalowaniu osi na wykresach statystyk)
-limity dl-nic nie pisz i ul=5kB/s (albo nawet 4,5)
ilosc zrodel i limity polaczen mozesz sprobowac takie jak tutaj (mozesz zmniejszyc ilosc zrodel na plik).

jak juz pisalem - uzywaj pawcia z wlaczona opcja ratio dla sesji. gdzie go szukac? w temacie przyklejonym z linkami sa, jak sam tytul wskazuje, rozne linki zwiazane z mulkiem. znajdziesz tam min. strony z modami. jesli chcesz szybciej - wpisz w googlach 'pawcio' i zaznacz 'szczesliwy traf', a trafisz na oficjalna stronke pawcia.

jesli nie bedziesz zadowolony z wynikow to zmieniaj cos, raczej zmniejszajac powyzsze wartosci. sciagaj tez kilka plikow na raz (raczej nie wiecej niz 10).

Czy można w emulu wyciągnąć więcej mb

latwo policzyc ze przy takich mozliwosciach lacza jestes w stanie w ciagu 8h sciagnac 40KB/s*60s*60m*8h=1152000KB=1125MB=1,1GB - tyle jestes w stanie wyciagnac maksymalnie, ale nie liczylbym na tyle. mysle, ze 300MB to calkiem niezly rezultat, a jak dociagniesz do 500MB to juz powinienes sie cieszyc. musisz pamietac, ze z takim uploadem bedziesz mial ogromny klopot ze zbieraniem kredytow, a co za tym idzie mozesz miec problemy z przesuwaniem sie w kolejce. no i krotkie sesje beda cie bardzo ograniczaly.

PS i jeszcze jedna wazna rzecz - radzilbym ci wylaczenie kademlii. obsluga tej sieci moze pozrec ci spora czesc z twojego marnego uploadu.

Wyświetl post

mi to niestety nie wychodzi, prosze mi uzupełnić poniższą tabelke ( tzn wpisac proponowane wartości) , którą umieściłem w załączniku, dziękuje

Załączone pliki

#8 wujekbysiek

wujekbysiek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1221 postów

Napisano 12 03 2005 - 22:33

ale ty zartujesz, czy mowisz serio? ;) jesli mowisz serio to przestan sobie zartowac... nie umiesz wpisac danych w pola na to przeznaczone?! masz podane wszystko (!) jak na tacy.

ale ok, masz z tym problemy to ci pomoge. sciagnij pawcia i w jego ustawieniach robisz tak jak na zalaczonych obrazkach:
Załączony plik  pawcio.png   20,91 KB   268 Ilość pobrańZałączony plik  pawcio2.png   30,64 KB   319 Ilość pobrań

dodatkowo w polu rozszerzone ustawienia>liczba nowych polaczen na 5sek. wpisz wartosc 25.

PS i nie musisz cytowac calej wypowiedzi z posta wczesniejszego.

#9 mistrzu84

mistrzu84

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 263 postów

Napisano 12 03 2005 - 23:43

dzięki wuju
Problem tkwił w tym, że to wpisywałem w emulu 0,42g, dlatego się nie dało ;)
czy jak zainstaluje pawcia to strace pliki z emula 0,42 g ?

#10 Gość_M@rcin14_*

Gość_M@rcin14_*
  • Goście

Napisano 12 03 2005 - 23:53

Nie stracisz plików ale wrazie czego zrób sobie backup folderów temp i incoming.

#11 mistrzu84

mistrzu84

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 263 postów

Napisano 13 03 2005 - 09:08

przegrałem pliki z folderu temp z emula g 0,42 do pawcia 5,15 i ten drugi niby je widzi,
wujkubysiu po zastosowaniu Twoich ustawień pawcio pobrał i wysłał mi tylko 150 mb ;), czemu tak mało ? ;) i jak moge jeszcze skorygować te ustawienia ? czekam na odp

#12 wujekbysiek

wujekbysiek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1221 postów

Napisano 13 03 2005 - 11:56

ja ci nie gwarantowalem, ze moje ustawienia beda najlepsze. dopasowalem je do mozliwosci lacza podanych przez ciebie - ja bym tak go ustawil na poczatek i ewentualnie pozniej zmienial. i tutaj jest teraz pole do popisu dla ciebie - poszukaj swoich wlasnych ustawien, pokombinuj - jesli jest bardzo zle to moze byc tylko lepiej.

korygowac mozesz wszystko po kolei, sprawdzajac jak nowe ustawienia beda dzialaly, po co najmniej jednodniowej pracy mulka.

poza tym powiedz mi jedna rzecz - gdy miales ustawiony limit na UL na 10 to z jaka max predkoscia wysylales pliki? dziwi mnie pewna niekonsekwencja w twoim postepowaniuz mulkiem - piszesz, ze masz mozliwosc wysylac z predkoscia 6KB/s a miales ustawione na 10...

a co do zmiany moda - pliki odpowiedzialne za kredyty zachowales? przeczytaj przyklejony, to sie dowiesz o szczegolach.

#13 mistrzu84

mistrzu84

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 263 postów

Napisano 13 03 2005 - 15:00

wujubysiu !

wcześniej miałem ustawiony limi wysyłania na 10kb/s ponieważ takie wartości znalazłem gdzieś na jakimś forum ;)

co do kredytów to wydaje mi się że chodzi o plik clients.met, czy mam racje ?
czy jeszcze mam przegrac jakies pliki z muła 0,42g do pawcia ?

#14 wujekbysiek

wujekbysiek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1221 postów

Napisano 13 03 2005 - 23:02

napisalem ci wyzej, zebys zajrzal do przyklejonego bo tam masz to dokladnie opisane. gdybys to przeczytal dokladnie i ze zrozumieniem to wiedzialbys, ze plik clients.met jest ci niepotrzebny do zachowania swoich kredytow. chodzi o pliki preferences.dat i cryptkey.dat! ale clients.met tez zachowaj (zreszta mozesz zachowac caly katalog config, najlepiej kasujac plik preferences.ini).

#15 A&R

A&R

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 111 postów

Napisano 14 03 2005 - 16:35

Chłope poprostu wywal to dziadostwo i zainstaluj eDonkey2000 przynajmniej wycisnie ci wszystko z tego twojego łącza.Podam ci przykład miałem mula no i co przez noc 400-500Mb a donkey sciaga 0,9-1BG chyba juz wiesz.A jeszcze coś mam download ograniczony do 32kbs a donkey potrafi ciskac 40-45. Pomyśl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych