Skocz do zawartości


tablety.pl

Toolsy do zapomnianych haseł logowania
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 03 2005 - 06:49

Mówimy oczywiście o sytuacjach EXTRA-AWARYJNYCH, a nie o żadnych włamach na cudze kompy! Tego typu soft to przeważnie bootdiski Linuksowe, mające możliwość widzenia rejestru Windows (hasło logowania jest na NT-kach jako szyfrowany plik SAM stanowiący składnik rejestru). Jako darmówki zapewne nie oferują aż tak bogatych wachlarzy jak komercyjne odpowiedniki z Wininternals, LC 5 itd. ale mają wstępną możliwość, którą nie można pogardzić w przypadku katastrofy loginu: resetują lub przypominają zapomniane hasło bez jego znajomości.
Uwaga: programy nie zadziałają / nie będą mogły dostać się na dysk, jeżeli dysk jest zaszyfrowany jakimś porządnym programem ochronnym.

Offline NT Password & Registry Editor

Platforma: Windows NT3.51/NT4/2000/XP/2003/Vista 32 i 64 bit

Bootowalne narzędzie będące edytorem rejestru (trudnym w obsłudze) oraz posiadające funkcje zresetowania haseł i syskey. Sprawdza się doskonale do resetu haseł lokalnych administratorów pobieranych z lokalnych SAM, ale nie działa do resetu hasła administratora domeny (w zasadzie w obliczu takiego typu administratorkiego to narzędzie to tylko krok wstępny przed podjęciem akcji innego typu i w inny sposób.) Program niekompatybilny z Active Directory. Obsługuje standardowe kontrolery IDE, sporą ilość SATA i większość SCSI oraz klawiatury PS/2 + USB (mysz niekonieczna :) ). Niewspierany sprzęt: MCA, EISA, i2o. Dostępny w wersji CD-image (potrzebne stery załączone) lub okrojonej dyskietkowej (w razie potrzeby trzeba zmajstrować dodatkowe stery). Poczytać FAQ i manual autora!

Ważne: w przypadku obecności szyfrowania EFS wprowadzonego na XP/Vista, po wymuszanym resecie hasła wszystkie szyfrowane dane zostaną bezpowrotnie utracone o ile nie zostanie przywrócone stare hasło loginu.
Login Recovery

Platforma: Windows NT/2000/XP/2003/Vista

Narzędzie służące do pokazania zapomnianego hasła ale nie jego resetu! Pracuje z kontami administratorów oraz szyfrowaniem EFS. Wymięka jednak na hasłach które zawierają spacje lub symbole. Skan w poszukiwaniu hasła: od minuty do godzin :) Narzędzie dostępne zarówno jako CD image jak i wersja dyskietkowa. Po zastartowaniu z dyskietki / CD zaszyfrowane hasło zostanie zrzucone na dysk do pliku tekstowego, ten produkt wysyła się do odszyfrowania posługując się tym formularzem: klik. Jest to darmowy serwis, aczkolwiek za opłatą wyniki dostajemy szybciej.
AUSTRUMI 0.9.2

Oczywiście bootdisk Linucha wielkości 50MB grupujący parę fajowych toolsów (pooglądać) wśród których między innymi jest możliwość resetu hasła Windows NT/2000/XP włączając w to Administratorskie. Więc bootujemy, wklepujemy polecenie boot: nt_pass by dostać się do konsoli namierzającej partycje i oferującej manipulacje na hasłach. Ważna wersja: tylko do 0.9.2 ma możliwości kombinatoryki na hasłach więc proszę ściągać właściwy build (View older releases) by się nie nadziać w najnowszym na błąd polecenia, którego nie ma :) .
John the Ripper

John w założeniach ma wykrywać słabe hasełka Unixowe a przy okazji wspiera motyw haseł Windows NT/2000/XP. Dla potencjalnych złodziejaszków haseł: nie podniecać się sentencją "password cracker".
Aktualizacja 2008: Wypada stąd soft przelicencjonoweany Emergency Boot CD (EBCD). Obecnie EBCD jest dostępne jako demo w trybie read-only. Za pełny zakres trzeba zapłacić.

Użytkownik picasso edytował ten post 30 08 2008 - 20:52


#2 voncur

voncur

    First Rank

  • Na emeryturze
  • 52 postów

Napisano 23 05 2006 - 11:13

DreamPackPL

Platforma: Windows 2000/XP
Licencja: freeware


"Jeżeli zapomniałeś hasło logowania to jest to narzędzie dla Ciebie.

Jest to jedyny program, który pozwoli Tobie zalogować się na dowolne lokalne konto bez resetowania istniejących haseł. DreamPackPL po prostu wyłączy sprawdzanie poprawności podawanych haseł podczas logowania. Jeżeli nie chcesz się logować na żadne z istniejących kont, to na pulpicie logowania możesz uruchomić dowolny program (np. Edytor Rejestru lub systemowe okno edycji kont). Możesz także (bez logowania na żadne konto) załadować powłokę Explorera na nowym pulpicie i pracować na nim z uprawnieniami administratora.

Instalacja nie jest trudna. Wystarczy wystartować komputer z przygotowanej wcześniej płyty, skopiować jeden plik do folderu system32 i zrestartować komputer. Aby zobaczyć główne okno programu DreamPackPL trzeba wpisać na ekranie logowania w polu "Nazwa użytkownika" lub "Hasło" polecenie "dreamon"."

Aktualizacja! Strona nie istnieje. Podstawiony mirror + zastępczy link pobierania:

http://legalne.info/...646/DreamPackPL.

Użytkownik picasso edytował ten post 26 08 2009 - 15:35


#3 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 30 11 2008 - 11:58

Dołączona grafika

Ophcrack

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: GPL


Ophcrack, jest programem rozwijanym na zasadach Open Source do odszyfrowywania haseł kont użytkowników Windows.
Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach: jako klasyczny instalator lub w postaci Live CD. Dla większości użytkowników lepsza okaże się ta druga odmiana: po wypaleniu obrazu ISO na krążku kompaktowym należy uruchomić z niego komputer i... czekać. Po kilku lub kilkunastu minutach ujrzymy zestawienie kont Windows oraz większość powiązanych z nimi haseł. Na dysku twardym nie zostają przy tym wprowadzone jakiekolwiek zmiany. W praktyce więc właściciel komputera nie ma żadnej szansy na odkrycie, że ktoś inny poznał jego hasła dostępu!
Wersja Live CD wykorzystuje najmniejszy, liczący "tylko" 388 MB zestaw tablic. Zapewnia on odszyfrowanie haseł o długości do 14 znaków, składających się z cyfr oraz małych i wielkich liter, z prawdopodobieństwem 99,95%. Komputer, na którym uruchamiane jest narzędzie, musi dysponować co najmniej 256 MB RAM-u. Klasyczne wydanie Ophcracka jest nieco bardziej elastyczne: potrafi korzystać także z dwóch innych zestawów tablic. Dostępny w ramach projektu pakiet o objętości 720 MB zapewnia podobną skuteczność, lecz czterokrotnie skraca czas obliczeń. Hasła otrzymamy więc zaledwie w kilka minut


Za: Softland.idl.pl
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych