Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Klony i wersje Dc++

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 cerebellum

cerebellum

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 199 postów

Napisano 14 05 2004 - 13:16

DC++
zDC++
pDC
BCDC++
fulDC++
rmDC++
DC++p

:(

#2 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 01 06 2004 - 12:12

cosik malo macie tych klientow :ph34r:
Ja naliczylem ok 44.
Ale nie podam bo czesc (wieksza) jest niedozwolona na hubach. Ale zmodyfikowanych klientow jet od groma - istnieja jeszcze modyfikacje prywatne ktore zadko a czesto wogole nie wychodza na swiat.

#3 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 02 02 2005 - 23:05

Klientów DC jest kilkadziesiąt. Ja naliczyłem 32 typów (nielicząc różnych wersji). Część linków podałem w tym poście: tutaj + tu

Ja polecam StrongDC. Po używaniu DC++, oDC i kilku innych, poprzestałem na nim. Jest najbardziej wydajny, mimo sporadycznych banów.
POZDRAWIAM :lol:
Ten profil jest nieaktywny, do usunięcia !!!!!!!
Nie wysyłajcie PMek

#4 gruba ryba

gruba ryba

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 10 04 2005 - 23:04

:D ja z własnych doswiadczen wiem, że najlepszi klijęci dc to to ci którzy sciągają plik z welu źródeł jak np.:Ldc++,Strong dc, rmdc++,rev connect
Uważam tak ponieważ jak używalem zwykłego dc++ (a mam neostrade 128\64 gdzie max transfer to teoretycznie 15kB\s, praktycznie minimalnie wiecej)to standardowo ciagnęło ok 5 kB\s, sporadycznie podłączał sie do usera od którego ciągnął 10kB\s,a już o 15kB\s to wogóle można zapomnieć.Przy wyżej wymienionych natomiast transfer rzadko kiedy spada mi poniżej 10kB\s,standardowo idzie ok 12kB\s
Każdy z nich ma zalety i wady.
Ldc++
Ma nawet fajny wyglą, jak są niedociągnięte plki a mielismy formacik to możemy nim dokończyć.Ma jednak jedną ale to bardzo poważną wadę. Bardzo często pojawia sie komunikat connection timed out i wówczas nie chce sie połączyć z żadnym użytkownikiem ani ściągać danych.Plus to to że jest mało znany i wchodzi na wszystkie huby.
Srong dc
W zasadzie to dokładnie to samo co Ldc++.
Tez podejmuje sciąganie niedociągów ale jest bardzo znany przez co na niektórych hubach mogą za niego dac kicka albo nawet zbanowac.
rmdc++
Zdecydowanie najlepszy pod względem wizualnym.
Poważnym minusem jest to że nie podejmuje śćiągania
niedociągniętych plików i w zasadzie to jedyny minus jaki zauważylem.
Rev connect
Ma zdecydowanie najwięcej minusów ale też jeden nawet duży plus(w teori bo w praktyce to trudno stwierdzić).
Minusy
Nie podejmuje sciagania niedociagnietych plików,nie wiadomo jaki jest ogólny transfer i czas do konca sciągania(pokazuje czas i transfer od kazdego uzytkownika od którego ściągamy)i jeszcze cos ale teraz nie pamiętam.
plusy
nie ma ograniczen w uploadzie i downloadzie i teoretycznie powinien sciagać x max wykorzystaniem łącza, ale jak juz mówiłem w praktyce trudno to stwirdzic poniewaz nie znamy ogólnego transferu. (według mnie nie odbiega pod tym względem od pozostałych.

Wszystkie powyzsze wersje są stabilne za wyjątkiem ldc++(dlatego tez nie polecam jej początkującym użytkownikom)

Wszystko to są jedynie moje własne przemyslenia i napewno znajdzie sie ktos kto sie ze mną nie zgodzi, ale jesli mimo wszystko to komus pomogłem to bardzo sie ciesze. :D

#5 GreenAngel

GreenAngel

First Rank

• Użytkownicy
  • 47 postów

Napisano 11 04 2005 - 20:52

Pociągłem wersję rmdc++ v 0 .403D[1]. Czy ona także obok rmdc++ v 0.401 kwalifikuje się do tych czołowych wersji rmdc? Czy może jest jakąś wersją wybrakowaną? Pytam bo chciałbym już spocząć na dłużej przy którejś wersji..Dzięki jeszcze raz

#6 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 11 04 2005 - 23:02

Pobawiłem się nieco tymi różnymi modami;-) i doszedlem do wniosku,że te nowe wersje są strasznie zrypane-Dc++ oczywiście..Ciągle mi się wieszały, razem z systemem..błee;-)
Wziąłem wersje o.401 i rmdc++ i wszystko jest OK
Co i polecam innym...
@@@@@
Pozdrawiam
ps. szkoda że nie będzie już rmdc++ nowych@@@@

#7 de.marco

de.marco

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 917 postów

Napisano 12 04 2005 - 08:03

Pobawiłem się nieco tymi różnymi modami;-) i doszedlem do wniosku,że te nowe wersje są strasznie zrypane-Dc++

Nie instalowałem najnowszej wersji ale polecam DC++ v0.670
Pozdrawiam!!

#8 GreenAngel

GreenAngel

First Rank

• Użytkownicy
  • 47 postów

Napisano 12 04 2005 - 16:26

Jest jeszcze tylko jeden mały problem. rmDc działa rewelacyjnie - nie mówiąc o możliwości ciągu z wielu źródeł. Ale słyszałem, że za korzystanie z tego programu można złapać Bana, że jest zabroniony. Co wy na to?

#9 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 12 04 2005 - 16:53

buuuuu.... to mnie nastraszyles lol

Dla wiadomosci wszystkich na tym forum:

Jedyne dozwolone klienty na hubach to DC++ oraz oDC(choc nie zawsze). Za cala reszte mozna zlapac bana. Chyba ze hub ma w regulaminie napisane ze mozna korzystac z roznych klientow.

Wiec nie zadawajcie pytan ktore klienty sa zabronione, bo zabronione sa prawie wszystkie lol ;)
Dołączona grafika

#10 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 12 05 2005 - 11:33

Jedyne dozwolone klienty na hubach to DC++ oraz oDC(choc nie zawsze). Za cala reszte mozna zlapac bana. Chyba ze hub ma w regulaminie napisane ze mozna korzystac z roznych klientow.

Wiec nie zadawajcie pytan ktore klienty sa zabronione, bo zabronione sa prawie wszystkie lol  :)

Wyświetl post

Też się z tego śmieję, ale:
OPy muszą mieć coś do roboty :) :) :)
To samo się tyczy CapsLocka na mainie :) :) :)
A że zasady czasem głupie to już inna kwestia.
Ja na swoim Hubie wprowadzałbym dla odmiany zakaz pisania Capsem w dni parzyste i przymus pisania Capsem w dni nieparzyste :) :) ;)
:)
Ten profil jest nieaktywny, do usunięcia !!!!!!!
Nie wysyłajcie PMek

#11 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 12 05 2005 - 11:51

faktycznie zasady na niektorych hubach są dość głupie ;) Śmieszy mnie jak ktos jest opem na hubie i wywyzsza sie jakby byl Bogiem Wszechmogącym... Pamietam jak kiedys siedzialem na jakims hubie i koles napisal mi cos takiego:

czesc, jestem opem na tym hubie i masz mi dac slota bo inaczej wylatujesz

Myslalem ze nie wytrzymam ze smiechu. Ten hub mial 25 osób i to wlasciwie ja robilem im przysluge ze tam siedzialem...

rmdc++
Zdecydowanie najlepszy pod względem wizualnym.
Poważnym minusem jest to że nie podejmuje śćiągania
niedociągniętych plików i w zasadzie to jedyny minus jaki zauważylem.

Jak to rmdc nie podejmuje sciagania niedociągnietych plików??
Dołączona grafika

#12 Scubi56

Scubi56

First Rank

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 18 05 2005 - 14:49

a ja tam używam normalego dc++ v0.668 (vectra 512kb/s) i jak sciagam z 10 plików na raz to mi sie sesja utrzymuje na ok 64 kB/s do 90 kB/s .wiec mi sie wydaje ze spoko :P :P

#13 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 07 06 2005 - 21:14

@korczi
Takie huby są zazwyczaj hubami na których wymieniają się znajomi plikami między sobą albo też tworzone są przez ludzi którzy na wszystkich innych hubach są za coś banowani i chcą teraz poczuć że mają władzę.
W ogóle to na większości tych najpopularniejszych hubów reguły się powtarzają.
Dołączona grafika

#14 knebel

knebel

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 23 06 2005 - 10:26

Witam :)

Temat rzeka :)
Spieranie się o to który klient jest lepszy jest bez sensu. Jestem OPem już ponad 3 lata i administruje jednym z większych HUBów w polsce (2000 users. To czy klient jest dobry zależy tylko od potrzeb danego Użytkownika i źródła z którego ściąga plik. Polskie realia nauczyły mnie 2 rzeczy :

1 - Upload w polsce jest skandalicznie niski (brawo dla TPSA !!! :P)
2 - Polscy użytkownicy DC nie dorośli jeszcze do tego aby korzystać z modów posiadających opcje Multi, Limitowanie transferów itp, itd. 90% ludzi rwie sie do tych klientów tylko dlatego, że posiadają wklejki z winampa, kolorowe ikonki, emotikony i inne wodotryski oraz niechęć do dzielenia się plikami. Chcecie jak najwięcej dając w zamian jak najmniej.
Druga strona medalu to wasza (a przynajniej sporej wiiększości) znajomość i umiejętność konfiguracji klienta i znajomości własnej sieci (konfiguracja łącza , isp).

Te dwie rzeczy wzięte do kupy powodują, że połowa ludzi ma tak abstrakcyjnie skonfigurowane DC, że nie jest w stanie wyciągnąć 30% możliwości oficjalnego DC++ (www.dcplusplus.sf.net). A co dopiero inne mod'y. Dokładając do tego jeszcze firewall'a - szkoda komentarza :(

źle skonfigurowany rmdc, strong lub inny klient u 10 - 20 osób na sporym HUBie (1000+ users) potrafi skutecznie rozwalić pracę każdego HUBa i sparaliżować pobieranie na nim plików. O mniejszych HUBach (200 - 300 users) nawet nie wspomne.

Własnie dlatego zakazuje sie używania tych modów - bo wpuszczenie was na nich w sporej ilości zabije sieć DC. Odpowiedzcie sobie na pytanie - Czym jest DC i jaka jest jego maksyma ? - dla nie wiedzących podpowiem ===> "share is love". To dzięki temu że każdy coś udostepnia można pobierać pliki.

Każdy psioczy na OPeratorów że tacy i owacy - że źli że się nie znają (częśc faktycznei się nie zna - ale to inna para kaloszy). Ale gdyby nie OPy to DC nie różniłby sie tak naprawdę niczym od KaZaa'y (smietnisko)

#15 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 27 06 2005 - 21:03

Witam  :)

Temat rzeka :)
Spieranie się o to który klient jest lepszy jest bez sensu. Jestem OPem już ponad 3 lata i administruje jednym z większych HUBów w polsce (2000 users. To czy klient jest dobry zależy tylko od potrzeb danego Użytkownika i źródła z którego ściąga plik. Polskie realia nauczyły mnie 2 rzeczy :

1 - Upload w polsce jest skandalicznie niski (brawo dla TPSA !!! :))
2 - Polscy użytkownicy DC nie dorośli jeszcze do tego aby korzystać z modów posiadających opcje Multi, Limitowanie transferów itp, itd. 90% ludzi rwie sie do tych klientów tylko dlatego, że posiadają wklejki z winampa, kolorowe ikonki, emotikony i inne wodotryski oraz niechęć do dzielenia się plikami. Chcecie jak najwięcej dając w zamian jak najmniej.
Druga strona medalu to wasza (a przynajniej sporej wiiększości) znajomość i umiejętność konfiguracji klienta i znajomości własnej sieci (konfiguracja łącza , isp).

Te dwie rzeczy wzięte do kupy powodują, że połowa ludzi ma tak abstrakcyjnie skonfigurowane DC, że nie jest w stanie wyciągnąć 30% możliwości oficjalnego DC++ (www.dcplusplus.sf.net). A co dopiero inne mod'y. Dokładając do tego jeszcze firewall'a - szkoda komentarza  :)

źle skonfigurowany rmdc, strong lub inny klient u 10 - 20 osób na sporym HUBie (1000+ users) potrafi skutecznie rozwalić pracę każdego HUBa i sparaliżować pobieranie na nim plików. O mniejszych HUBach (200 - 300 users) nawet nie wspomne.

Własnie dlatego zakazuje sie używania tych modów - bo wpuszczenie was na nich w sporej ilości zabije sieć DC. Odpowiedzcie sobie na pytanie - Czym jest DC i jaka jest jego maksyma ? - dla nie wiedzących podpowiem ===> "share is love". To dzięki temu że każdy coś udostepnia można pobierać pliki.

Każdy psioczy na OPeratorów że tacy i owacy - że źli że się nie znają (częśc faktycznei się nie zna - ale to inna para kaloszy). Ale gdyby nie OPy to DC nie różniłby sie tak naprawdę niczym od KaZaa'y (smietnisko)

Wyświetl post

No troche to wszystko przekolorowales :) Faktycznie, jezeli na huba wejdzie 30 osób z laczem 128 i kazdy z nich pobiera pliki od 10 osob to wtedy moze byc problem. Jednak nalezy sie zastanowic po co komus z laczem 128 rc, rmdc, strongdc... Osoba ktora zaczyna uzywac klienta innego niz dc++ prawdopodobnie posiada minimum swiadomosci, wie co to potrafi i czy jest mu to potrzebne.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych