Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Klony i wersje Dc++

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 27 06 2005 - 22:34

Te dwie rzeczy wzięte do kupy powodują, że połowa ludzi ma tak abstrakcyjnie skonfigurowane DC, że nie jest w stanie wyciągnąć 30% możliwości oficjalnego DC++ (www.dcplusplus.sf.net). A co dopiero inne mod'y. Dokładając do tego jeszcze firewall'a - szkoda komentarza  :)

Zgadzam się z Tobą i mam nadzieję że będziesz kierował zagubionych ludzi na nasze forum, aby poczytali sobie konfigurację w przyklejonych :)

źle skonfigurowany rmdc, strong lub inny klient u 10 - 20 osób na sporym HUBie (1000+ users) potrafi skutecznie rozwalić pracę każdego HUBa i sparaliżować pobieranie na nim plików.

Tu mnie zaciekawiłeś :) Podaj proszę przykład jak to możliwe co napisałeś, bo nie mogę wykombinować :)

Własnie dlatego zakazuje sie używania tych modów - bo wpuszczenie was na nich w sporej ilości zabije sieć DC.

Nie mogę się z tym zgodzić.
Przydałby się eksperyment, w którym jakiś duży Hub zezwalał by na używanie tylko klientów z opcją multisource. Inne Huby zważywszy na korzyści płynące z tego rozwiązania, także poszłyby w kierunku wieloźródłowego ściągania.

Pozdrawiam :)
Ten profil jest nieaktywny, do usunięcia !!!!!!!
Nie wysyłajcie PMek

#17 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 27 06 2005 - 23:24

Inne Huby zważywszy na korzyści płynące z tego rozwiązania, także poszłyby w kierunku wieloźródłowego ściągania.

Ja korzystam z tradycyjnego DC++, nie potrzeba mi wieloźródłowego zasysu bo na Direct Connect sciągam tylko pełne albumy muzyczne a wole sciągać od 10 osób ale od każdego 1 utwór niż jeden utwór od 10 osób jako iż wieloźródłowość może w prosty sposób doprowadzić do uszkodzenia pliku.. zresztą nie mam zamiaru ryzykować bana na ulubionych hubie za to że sciągam ze złego klienta którego bonusowe opcje są mi i tak obojętne.. zwłaszcza irytuje mnie ograniczanie uploadu, a przecież skoro od kogoś ciągniemy to on nam musi to wysyłać, a nikt nie lubi sciągać z niskimi transferami.. na tym polega właśnie urok DC++ - możesz bez problemu brać co potrzebujesz, ale musisz coś dać w zamian a ograniczenie uploadu ogranicza tą możliwość i w efekcie spowalnia całą sieć.. robi się taka kazaa na której połowa ludności w ogóle nic nie udostępnia a sciąga ile wlezie. Jeśli o mnie chodzi to często zdarza się nawet że mam gest i daje ludziom ot tak sobie dodatkowy slot, zwłaszcza jak są jedynymi którzy ode mnie w danym momencie sciągają, i jakoś nie zauważyłem by z tego powodu spadał mi download.
Dołączona grafika

#18 agitarius

agitarius

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 460 postów

Napisano 27 06 2005 - 23:38

a korzystam z tradycyjnego DC++, nie potrzeba mi wieloźródłowego zasysu bo na Direct Connect sciągam tylko pełne albumy muzyczne a wole sciągać od 10 osób ale od każdego 1 utwór niż jeden utwór od 10 osób jako iż wieloźródłowość może w prosty sposób doprowadzić do uszkodzenia pliku..

Ja też ściągałem tradycyjnie, jednoźródłowo, 2-3 filmy w 50 godzin. Kiedy okazało się że multisourcem spokojnie 2-3 filmy ściągnę w 10 godzin i po ściągnięciu 150 płytek, miałem tylko 2-3 uszkodzonych, nikt mnie nie przekona abym wrócił do tradycyjnego DC++. Jest tyle Hubów, że nawet jak dostanę jakiegoś bana, po prostu zmieniam Hub na inny.
Powiecie że jestem egoistą???!!!
A ja odpowiem:
Czy jak nic nie ściągacie to macie włączone DC++ aby inni mogli ssać? Chyba nie. :)
Nie zasypujmy się zatem fałszywymi sloganami Kochani, prawda jest taka, że ściągamy wszyscy tylko dla siebie.

:)
Ten profil jest nieaktywny, do usunięcia !!!!!!!
Nie wysyłajcie PMek

#19 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 28 06 2005 - 08:07

Przydałby się eksperyment, w którym jakiś duży Hub zezwalał by na używanie tylko klientów z opcją multisource. Inne Huby zważywszy na korzyści płynące z tego rozwiązania, także poszłyby w kierunku wieloźródłowego ściągania.

miedzy innymi husaria pozwala na uzywanie roznych klientow i z tego co widac to hub bardzo dobrze sobie radzi :)
Dołączona grafika

#20 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 28 06 2005 - 10:49

Czy jak nic nie ściągacie to macie włączone DC++ aby inni mogli ssać? Chyba nie.

A żebyś wiedział że jak nic już nie potrzebuje sciągać, a ktoś ciagnie ode mnie i praca programu mi nie przeszkadza (nie ide spać albo nie zmieniam systemu) to zostawiam DC wlączone żeby ludzie mogli spokojnie dokończyć sciąganie.. z doświadczenia wiem jak wkurzające jest gdy ktoś na kilka procent przed końcem ostatniego utworu z płyty idzie sobie i nie wraca przez miesiąc :)
Filmów i gier i tak nie ściągam wiele a jak już to korzystam z Bit Cometa bo żeby sie władować na hub filmowy musiałbym zmieniać co chwile połowę share'u.. tak więc multi-source na DC nie jest mi potrzebny. No i jest jeszcze jedna kwestia.. zazwyczaj to co sciągam nie ma więcej niż 1 - 2 źródeł :) a jak jest nawet więcej to sie po prostu sciągają od każdego po jednym utworze i jest luz.
Dołączona grafika

#21 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 30 06 2005 - 12:25

Tak sie sklada ze ja tez mam czest ogest owlaczonego klienta nawet jak nic nie sciagam - wiec widac Agitarius alezysz do tej grupy polskiego spoleczenstwa ktore woli brac niz dawac - smutne.

#22 esem

esem

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 25 08 2005 - 19:01

A co dla Linuxa? Oto jest pytanie...

#23 knebel

knebel

First Rank

• Na emeryturze
  • 29 postów

Napisano 26 08 2005 - 12:53

DC-GUI, TCDC

#24 bobixx

bobixx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 392 postów

Napisano 30 08 2005 - 17:48

Hi! Tak

A żebyś wiedział że jak nic już nie potrzebuje sciągać, a ktoś ciagnie ode mnie i praca programu mi nie przeszkadza (nie ide spać albo nie zmieniam systemu) to zostawiam DC wlączone żeby ludzie mogli spokojnie dokończyć sciąganie.. z doświadczenia wiem jak wkurzające jest gdy ktoś na kilka procent przed końcem ostatniego utworu z płyty idzie sobie i nie wraca przez miesiąc

ja czynię podobnie, nawet jak nie ssam nic to seeduję nawet do trzech pełnych.Nieraz czekałem dwa tygodnie mając 99,6% filmu. A poza tym to trzyma całą sieć p2p. Pozdro! :P
Harm Reduction - Kraków Poland

#25 Chri$

Chri$

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 114 postów

Napisano 18 09 2005 - 20:13

Grunt to udostępniać rzeczy, których jest mało w sieci, aby było ich jak najwięcej.

Używam stronga ale myśle, że mam go dobrze skonfigurowanego i nikomu krzywdy nie robie. Dlaczego strong - na moim słabym łączu (128kbps) jeden film ściągam przy maksymalnym transferze w kilkanaście godzin. Bez multisource trudno by było o maksymalny transfer przy ściąganiu jednego pliku (przeważnie ściągam od userów z Polski). Z multisource łatwiej wykorzystać pełną moc łącza.

Dodam, że nie ściągam z więcej niż 5 (a często są to cztery) źródeł naraz, optymalnie dla mojego łącza. Wykorzystuje tyle ile powinienem.

#26 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 20 09 2005 - 21:13

Dodam, że nie ściągam z więcej niż 5 (a często są to cztery) źródeł naraz, optymalnie dla mojego łącza. Wykorzystuje tyle ile powinienem.

A mi sie wydaje ze wykorzystujesz znacznie wiecej niz powinieneś. Przy łączu 128 nawet 2 źródła to zbyt wiele. Jasne że łatwiej osiągnąć pelny transfer z MS, ale tak na prosty rozum:

Jezeli masz łącze 128 i ściagasz dany plik który jest w posiadaniu takiej ilosci userów zeby moc wykorzystać MS. To na bank ktorys z tych userów od ktorych sciagasz ma na tyle dobre łacze zebys mogl osiagnac maksymalny transfer. I wtedy juz nie potrzebujesz innych źrodel do sciagania.

Warto nieraz uzyć zamiast MS przy takim łączu opcji w strongu "opuszczanie źródeł jezeli predkość pobierania jest mniejsza niż ***"(czy jakos tak). Wtedy dc automatycznie pozostawi ci w kolejce tylko tego usera który ma transfer taki jaki byś sobie życzył.

Zerknijcie prosze co jest napisane na oficjalnej stronie RC(pierwszego klienta ktory wprowadzil MS) - http://www.revconnect.com/
Pozwole sobie zacytować fragment:

* If your download bandwidth is lower than 1 Mbit/s, don't use RevConnect! - Jezeli twoje łącze jest słabsze niż 1 Mbit/s, nie używaj RC!

To samo tyczy sie tez innych klientów z funkcją MS, jest tylko taka roznica ze w strongu mozna ta funkcje wyłączyć i przy słabym łaczu to własnie powinno sie zrobić.
Dołączona grafika

#27 Chri$

Chri$

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 114 postów

Napisano 23 09 2005 - 15:49

Przy łączu 128 nawet 2 źródła to zbyt wiele. Jasne że łatwiej osiągnąć pelny transfer z MS, ale tak na prosty rozum

Chyba żartujesz, jasne że niektórzy mają szybkie łącza (szybki upload) ale jaką mam pewność że akurat na takiego usera trawie. Większość userów udostępnia więcej slotów aby móc wejść na więcej hubów, poza tym jak już mówiłem przeważnie ściągam od Polaków, a wiadomo jaki jest w Polsce internet.

Uważam, że na 1 slot powinno przypadać od 3 do 5 kB/s. Jeśli ktoś ma bardzo dobry upload powinien zwiększyć liczbe slotów; niektórzy tego nie robią i rzeczywiście można od nich szybko ściągać ale chyba lepiej by było gdyby ich łącze mogłoby być wykorzystane przez więcej userów.

Jezeli masz łącze 128 i ściagasz dany plik który jest w posiadaniu takiej ilosci userów zeby moc wykorzystać MS. To na bank ktorys z tych userów od ktorych sciagasz ma na tyle dobre łacze zebys mogl osiagnac maksymalny transfer. I wtedy juz nie potrzebujesz innych źrodel do sciagania.

Wiem, dlatego np. dla wszystkich plików mp3 wogule nie wykorzystuje MS, mam tak ustawione w strongu. Często jednak trafiam na pliki w któłrych mam po kilka źródeł (często są to źródła ze słabym uploadem).

Warto nieraz uzyć zamiast MS przy takim łączu opcji w strongu "opuszczanie źródeł jezeli predkość pobierania jest mniejsza niż ***"(czy jakos tak). Wtedy dc automatycznie pozostawi ci w kolejce tylko tego usera który ma transfer taki jaki byś sobie życzył.

"Nie dodawaj nowych źródeł jeśli prędkość > ... " ustawiłem na 15kB/s, dobrze zrobiłem?

* If your download bandwidth is lower than 1 Mbit/s, don't use RevConnect! - Jezeli twoje łącze jest słabsze niż 1 Mbit/s, nie używaj RC!

Ale przecież można regulować ilość segmentów i każdy może to zrobić optymalnie dla swojego łącza. Myślisz że bez MS miałbym mniej połączen, miałbym tyle samo tylko ściągałbym np. 4 różne pliki i musiałbym czekać wiele dni aż coś w końcu całe mi się dociągnie.

#28 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 23 09 2005 - 18:36

"Nie dodawaj nowych źródeł jeśli prędkość > ... " ustawiłem na 15kB/s, dobrze zrobiłem?

hmmm... Jezeli zaznaczyles 15 wiec jezeli transfer od danego użytkownika spadnie ci choc na chwile ponizej 15 to automatycznie stracisz to źródło. Według mnie powinienes dac 9-10. Ale uzywaj tego tylko gdy nie uzywasz MS bo wiadomo ze sciagając od kilku userów transfer rozłozy ci sie na na kazde polaczenie.

Ja naprawde rozumiem ze chcesz przy sciaganiu wykorzystac cale swoje lacze(przeciez kazdy chce). Ale pomyśł na ile zajmujesz sloty przy takim laczu. Ściagając 700MB z maksymalną prędkościa (czyli 16KBps) zajmujesz slota na jakies 17 godzin(miej wiecej). Przy czym sciagajac z wielu zródeł zajmujesz tych slotów kilka...
Dołączona grafika

#29 Chri$

Chri$

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 114 postów

Napisano 24 09 2005 - 17:11

hmmm... Jezeli zaznaczyles 15 wiec jezeli transfer od danego użytkownika spadnie ci choc na chwile ponizej 15 to automatycznie stracisz to źródło. Według mnie powinienes dac 9-10. Ale uzywaj tego tylko gdy nie uzywasz MS bo wiadomo ze sciagając od kilku userów transfer rozłozy ci sie na na kazde polaczenie.

To działa troche inaczej. Liczony jest cały transfer downloadu i jeśli jest większy/równy 15kB/s to program nie nawiązuje nowych połączeń.

Ale pomyśł na ile zajmujesz sloty przy takim laczu

Więc jakie widzisz rozwiązanie? Może ludzie ze słabym łącvzem wogule nie powinni korzystać z dc, bo i tak za wiele od nich się nie ściągnie (słaby upload), a tylko zajmują innym łącza. Może żadna sieć p2p nie jest dobra dla osób ze słabym downloadem i uploadem. Faktem jest, że jeszcze wiele osób ma słabe łącza i jeszcze przez jakiś czas tak będzie. Oni też chcą korzystać z dobrodziejstw p2p i nie ich wina, że dobre łącza są w Polsce tak drogie.

#30 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 24 09 2005 - 18:43

Ale pomyśł na ile zajmujesz sloty przy takim laczu

Więc jakie widzisz rozwiązanie? Może ludzie ze słabym łącvzem wogule nie powinni korzystać z dc, bo i tak za wiele od nich się nie ściągnie (słaby upload), a tylko zajmują innym łącza. Może żadna sieć p2p nie jest dobra dla osób ze słabym downloadem i uploadem. Faktem jest, że jeszcze wiele osób ma słabe łącza i jeszcze przez jakiś czas tak będzie. Oni też chcą korzystać z dobrodziejstw p2p i nie ich wina, że dobre łącza są w Polsce tak drogie.

Wyświetl post

Nie chodzi mi o to ze nie powinni oni korzystac z p2p, chodzi mi o to ze nie powinni oni utrudniac przy tym zycia userom z dobrymi łączami. MS zostało stworzone z mysłą o uzytkownikach z szybkimi łączami, aby pomoc im w pełni wykorzystać mozliwosci za ktore płacą. Wykorzstanie w pełni słabego łącza nie jest takie bardzo trudne wiec nie ma potrzeby korzystania z MS.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych