Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Klony i wersje Dc++

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#31 Chri$

Chri$

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 114 postów

Napisano 24 09 2005 - 19:13

korczi, ale ja nikomu nic nie utrudniam, ja tylko zajmuje 4 sloty by móc ściągać, czy to tak wiele. Z MS, czy bez MS bedę zajmował tyle samo slotów. Nawet gdybym nie używał MS to przecież nie sprawdzał bym każdego połączenia czy jest wystarczająco dobre aby nie nawiązywać nowych połączeń - to by było bez sensu.

P.S. czuje, że i ja ciebie nie przekonam i ty mnie też nie przekonasz.

#32 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 24 09 2005 - 19:50

korczi, ale ja nikomu nic nie utrudniam, ja tylko zajmuje 4 sloty by móc ściągać, czy to tak wiele. Z MS, czy bez MS bedę zajmował tyle samo slotów. Nawet gdybym nie używał MS to przecież nie sprawdzał bym każdego połączenia czy jest wystarczająco dobre aby nie nawiązywać nowych połączeń - to by było bez sensu.

P.S. czuje, że i ja ciebie nie przekonam i ty mnie też nie przekonasz.

Wyświetl post

No własnie chodzi mi o to ze nie zajmowalbys tyle samo slotów. Faktycznie dalsze ciagniecie tego tematu nie ma sensu. Zrobisz jak zechcesz :/
Dołączona grafika

#33 Andrew18

Andrew18

First Rank

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 27 01 2006 - 15:39

Zgadzam sie w pelni z korczi. Jestem operatorem na paru hubach juz od okolo 4 latek i wiem ze jak wejdzie taki jeden z MS to potrafi sam jeden zabrac nawet po 20 slotow do 1 pliku!!!!! I jak tu nie mowic o wyzysku?? Biorac pod uwage to ze np taka osoba od ktorej ciagnie nie ma wiecej wolnych slotow (a zazwyczaj ludzie maja wszystkie lub wiekszosc zajete) to jedna taka osoba blokuje 19 innych!!!! Dlatego zabrania sie wchodzenia na huby z MS. Kiedys robilismy probe z innymi opami i jeden z nich napisal skrypt zliaczajacy sume slotow ogolna od wszystkich userow i sume slotow wolnych a nastepnie weszlismy w 5 osob na klientach z MS kazdy mial ustawione ze zabiera 10 slotow i zaczelismy sciagac jakis popularny film i zablokowalismy sloty od 40 paru urzytkownikow. Jak widac zablokowalismy 40 paru urzytkownikom mozliwosc sciagania plikow od tych osob, a nas bylo tylko 5.... Dlatego jako op nadal bede banowac ludzi z MS (co prawda nie permanentnie ale na znaczny okres czasu).

Pozdro

#34 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 01 02 2006 - 12:41

do tego trzeba podejsc eksperymentalnie -> min slot per hub = 60 wtedy nikomu nie powinno braknac slotow a ludki sie przekonaja jak zobacza predkosci (zwlaszcza wtedy gdy beda chcieli sciagnac cos swie(rz/ż o_O)ego) i od jednego zaluzmy z laczem 512 bedzie sciagac te 40 osob :blink:

#35 andriejuuu

andriejuuu

First Rank

• Na emeryturze
  • 7 postów

Napisano 10 02 2006 - 23:18

[quote name='GreenAngel' date='12/04/2005, 16:26']

Sam uzywam rmDC 401 czasami i na razie wykryli mi go tylko na jednym szwedzkim hubie.RmDC umozliwia emulowanie (udawanie) leganej wersji.Na 90 % hubow oprogramowanie nie jest w stanie wykryc emulacji.RmDc ma jednak powazna wade wzgledem noralnego klienta.Żre masakryczne ilosci pamieci.
Zaleta : moze ciagnac ten sam plik od kilku osob naraz , atransfery sie sumuja:]

#36 gaca

gaca

First Rank

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 09 04 2006 - 19:09

jak dla mnie najlepszy dc++0.674

jak dla mnie najlepszy dc++0.674

#37 patrol

patrol

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 101 postów

Napisano 17 04 2006 - 10:41

najlepszy jest StrongDC++

coraz więcej hubów nie kopie za niego :]

Ponadto oferuje:
- Ściąganie z wielu źródeł
- Dociąganie nieściągniętych plików
- Ogromny zestaw Emotikonów :angry:
- Automatyczne szukanie źródeł
- Automatyczne usuwanie wolnych źródeł
- Limiter transferu (D/U)
- Wsparcie dla Magnet Links :angry:
- i wiele innych przydatnych opcji :]

Strona projektu: http://strongdc.berl...ex.php?lang=eng

#38 Vries

Vries

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 22 08 2006 - 09:33

Odswieze troszke temat

Tak troszke z innej beczki ( jesli offtop to proszę moda o skasowanie postu), a ktory klient pod względem używania zasobów systemowych polecacie ? Wszyscy zachwalają różne pierdoły, które pewnym osobom nie są wogóle potrzebne (np. mi :P )

- emotikony (ja tam wole klasyczny jęzor z literki 'P' albo mordke usmiechnięta z 'D')
- limity lacza (po jasna cholerę mi to jak kiedys i tak ktos bedzie chcial to sciagnie, ja dam mu to po prostu szybciej sciagnac)
- multisource (moze byc, ale posiadajac megabita, duzo czasu, bo moj komp raz na tydzien jest wylaczany, jest wogole niepotrzebny - kwestia ustawien)

wiele bym jeszcze dopisal ale czas mnie goni.

Próbowałem roznych klientów, r2, ldc, zion, czdc itp sa fajne, tylko jak juz wczesniej pisalem nie potrzeba mi tych upiekszaczy, wystarczy download, upload, okno main/priv, search. Zna ktos jakies inne "malutkie" mody DC++, ktore spelnily by moje skąpe, RAMożerne wymagania ? :)

#39 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 22 08 2006 - 15:08

No to zostaje tradycyjny DC++. Skoro nie interesują cię dodatkowe opcje czy upiększacze to najlepiej używać DC++. Mało ramu zajmuje, praktycznie kazdy inny klient powstał na jego podstawie wiec zawsze będzie zajmował wiecej.

Po co szukać czegoś innego? Dodatkową zaletą jest bezpieczenstwo. Nikt cie za DC++ nie zbanuje.
Dołączona grafika

#40 Vries

Vries

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 22 08 2006 - 16:11

No to zostaje tradycyjny DC++. Skoro nie interesują cię dodatkowe opcje czy upiększacze to najlepiej używać DC++. Mało ramu zajmuje, praktycznie kazdy inny klient powstał na jego podstawie wiec zawsze będzie zajmował wiecej.

Po co szukać czegoś innego? Dodatkową zaletą jest bezpieczenstwo. Nikt cie za DC++ nie zbanuje.

a moze jest jakas okrojona wersja, obcięty dc++ ?

#41 Lemat

Lemat

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 22 08 2006 - 20:09

najleprzy ejst reverse connwct nie wymaga ramu i ścionga szybciej niż e mule i dc -+

administrator torrenty.org podszywa się pode mnie i spamuje to forum

#42 korczi

korczi

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 465 postów

Napisano 22 08 2006 - 21:04

najleprzy ejst reverse connwct nie wymaga ramu i ścionga szybciej niż e mule i dc -+

Masz na myśli tego klienta:

http://www.revconnect.com/

??

Jeżeli tak to co masz na myśli że nie wymaga ramu? Wymaga i to więcej niż DC++. Nie znacznie więcej, ale zawsze więcej. A to chociażby dlatego że może ściągać z wielu źródeł i łączy się z Kademlią.

a moze jest jakas okrojona wersja, obcięty dc++ ?

Nie wydaje mi się żebym widział jakąś okrojoną wersje DC++. Zazwyczaj programiści chcą coś dodać a nie ujmować.
Dołączona grafika

#43 lecho

lecho

First Rank

• Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 05 10 2006 - 10:48

najnowsza

#44 ksylian

ksylian

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 21 10 2006 - 10:55

dla mnie najlepszy jest revconnect
uzywam go od ponad roku i nie zdazylo mi sie jeszcze dostac za niego bana na zadnym hubie mimo posiadania MS. zreszta duzo hubow ma w regulaminie zapis ze zarejestrowani klienci moga uzywac dowolnego klienta

tak sobie zreszta mysle ze gdyby nie MS to siec DC nie miala by chyba wielkiej przyszlosci, sciagniecie filmu zajmowaloby ze 3 dni, co jest wynikiem dosc zenujacym w porownaniu z innymi sieciami p2p
mam lacze 4MB, upload 400k, nowy film sciaga sie w 1 do 2 godz ze srednia predkoscia 150-250 KiB/s, gdyby bylo inaczej zmienilbym siec

#45 patrol

patrol

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 101 postów

Napisano 13 11 2006 - 21:50

ksylian :)
wystarczy tylko chcieć i mieć czas, by cokolwiek pobrać, z którejkolwiek sieci i to bardzo szybko :)

np. tydzień temu potrzebowałem film Potop (obowiązki szkolne :( )
na DC były same wersje 5CD i stosunkowo słabe transfery (10-13 kB/s)
natychmiast rzut okiem na torrenty i znalazłem wersję 1CD z szybkością średnią 20-25 kB/s (gdyby nie szkoła pobrałbym film jednego dnia:)
ps> jeśli chodzi o torrenty preferuję Azureusa i uTorrenta, gdy nie mam czasu na instalcje :(

jak widać nie ma rzeczy idealnych :) w tak pięknej rzeczywistości trzeba się odnaleźć i doceniać różnorodność :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych