Skocz do zawartości


tablety.pl

Programy do przechowywania haseł
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 28 11 2006 - 15:13

PINs

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Dołączona grafika

Doskonały program, w którym możemy przechowywać swoje supertajne hasła do kont pocztowych, stron WWW i serwerów FTP oraz PIN-y do kart kredytowych czy telefonów komórkowych. Baza danych chroniona jest hasłem, a nieużywana sama się po określonym czasie zablokuje, uniemożliwiając niepowołanym osobom podejrzenie naszych tajemnic. Aplikacja wykorzystuje 448 bitowy algorytm Blowfish. Niestety program od dawna nierozwijany. Ma polską wersję językową. Dołączona grafika
AnyPassword

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Dołączona grafika

Narzędzie do przechowywania haseł. Zebrane hasła można segregować w poszczególnych folderach, całość oczywiście zabezpiecza się jednym zbiorczym hasłem. Posiada wewnętrzną wyszukiwarkę oraz generator haseł losowych - długość, użyte znaki itp. Jest to darmowa edycja programu do użytku prywatnego i niekomercyjnego. Program istnieje także w wersji komercyjnej Pro. Wersja darmowa od kilku lat jest nierozwijana. Dostępne spolszczenie - plik Polish.lng kopiujemy do Any, w programie w menu View -> Language wybieramy polski.

AnyPassword - Spolszczenie Dołączona grafikaOubliette

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP
Licencja: MPL 1.1 (open source)


Niewielki program do przechowywania i zabezpieczania poufnych informacji przed niepowołanymi osobami. Program może przechowywać numery naszych kart płatniczych, kody dostępu do różnych usług, hasła do kont pocztowych, serwisów WWW lub na przykład kod PIN do telefonu komórkowego. Program zabezpiecza dostęp pliku z naszymi danymi podanym przez nas hasłem, które należy zapamiętać lub przechowywać w bezpiecznym miejscu, jeśli wypadnie nam z głowy - nie będziemy mogli odtworzyć danych. Aplikacja ma wbudowaną wyszukiwarkę, dzięki czemu szybkie odnalezienie hasła wśród wielu wpisów nie stanowi problemu. Program jest nierozwijany. Do pobrania pack językowy, w którym jest polski.

Oubliette - Spolszczenie Dołączona grafika
Jest jeszcze dość ciekawy Key Wallet ale nie testowałem go.

Użytkownik picasso edytował ten post 20 01 2010 - 07:57


#2 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 05 12 2009 - 13:02

Dołączona grafika

KeePass Password Safe

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja: GPL (open source)


Dołączona grafika

Darmowy program do zarządzania i przechowywania listy haseł, PIN kodów oraz innych poufnych danych. Dane są szyfrowane 128-bitowym kluczem AES lub Twofish. Zapisane w programie informacje można sortować, eksportować do plików (TXT, HTML, XML i CSV) i kopiować do schowka. Dodatkowo KeePass posiada wbudowany generator haseł. Czyści schowek po kopiowaniu haseł/loginów/czegoś tam ;-) Występuje w wersji instalacyjnej a także jako portable. Do programu można ściągnąć pożyteczne dodatki i wtyczki - na forum mamy indywidualnie zlinkowany KeeForm. Dostępne jest również spolszczenie: rozpakowujemy i kopiujemy plik .lng do folderu Kee, następnie uruchamiamy program, View -> Change language i wybieramy nasz PL.

KeePass - Spolszczenie Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 20 01 2010 - 07:57


#3 Traxter

Traxter

    Medium Rank

  • Użytkownicy +
  • 181 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 04 01 2010 - 19:25

Dołączona grafika

Bytessence PasswordManager

Platforma: Windows
Licencja: GPL (open source)

Aplikacja umożliwia przechowywanie loginów/haseł. Dane są szyfrowane algorytmem 256 bit AES w specjalnym pliku tzw. kontenerze. Dostęp do haseł zabezpieczony jest hasłem głównym. Kopiowane hasła są automatycznie usuwane ze schowka po określonym okresie czasu np. 10s. Obsługa przeciągnij i upuść. Zawiera wewnętrzny system przydatnych wtyczek: wirtualna klawiatura, analizator haseł, generator haseł. Można pobrać wersję portable.

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 20 01 2010 - 07:55

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych