Skocz do zawartości


tablety.pl

odSPAMMiacze
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 17 04 2005 - 19:49

Dołączona grafika

Spamihilator

Platforma: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Spamihilator to bezpłatny program do walki z niechcianą pocztą. Sprawdza w tle wiadomości podczas pobierania ich z serwera i umieszcza w specjalnym folderze te, która uzna za spam. Pozwala na zdefiniowanie własnych filtrów. Program jest kompatybilny z klientami pocztowymi Outlook 2000/XP/Express, Eudorą, Pegasus Mail, Phoenix Mail, Operą, Mozillą, Netscapem. Do programu powstało szereg wtyczek, które znacznie rozszerzają jego funkcjonalność. Aplikacja dostarcza również bogatej statystyki dotyczącej liczby zablokowanych wiadomości oraz opcję wyszukiwania uaktualnień programu.

Wtyczki
Pakiet PLDołączona grafika

Spam PAL

Platforma: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Program pośredniczy pomiędzy twoim programem pocztowym, a kontem na serwerze, odsiewając po drodze niechciane wiadomości. Jeśli uzna wiadomość za spam, nada jej odpowiedni nagłówek. W ten sposób użytkownik może w kliencie pocztowym zdefiniować własny filtr, który wiadomości z takim nagłówkiem będzie umieszczał w oddzielnym folderze, automatycznie kasował, lub wykonywał inną operację, możliwą w ramach danego programu. Obsługuje konta POP3 i współpracuje z popularnymi klientami, jak Outlook, Outlook Express, czy Eudora. Opis instalacji i konfiguracji: TUTAJDołączona grafika

Milo Spam KILLER

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP
Licencja: freeware


Milo spam killer jest aplikacją, która usuwa niechcianą pocztę, tzw. spam, z skrzynek pocztowych na podstawie wcześniej zdeklarowanych reguł oraz przy pomocy zaawansowanych fitrów.
Do wyboru mamy niemal wszystkie nagłówki listu (nazwa, nadawca, temat, rozmiar, itp.) oraz odpowiednie warunki logiczne (zawiera treść, odpowiada dokładnie treści, kończy się wyrażeniem, oraz wiele innych), z których konstruujemy reguły wiadomości odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb.
Zadeklarowane przez użytkownika reguły dodatkowo wspomaga uczący się filtr Bayesa, który skutecznie potrafi zidentyfikować wiadomości, zaśmiecające skrzynkę pocztową.
Program oferuje możliwość definiowania reguł eliminowania zbędnych informacji co powinno pozwolić na efektywne dostosowanie ustawień do potrzeb użytkownika. Usuwanie spam ze skrzynek, powiadamia o nadejściu nowych wiadomości, posiada whitelisty, obsługuje nieograniczoną ilość kont, wykonuje kopie bezpieczeństwa usuniętych wiadomości.
-----------

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 12 2005 - 04:59

Dołączona grafika

SpamAssassin

Platforma: systemy serwerowe
Licencja: GPL (open source)


Filtr spamu dla "drugiej strony". O ile linkowane przez Unicorna programy służą klientom poczty zamontowanym w systemie Windows przeciętnego użytkownika, to ten jest programem stricte serwerowym. Czyli aplikują się wszelkie platformy "uniksowate" (możliwa też instalacja na Windows pełniącym rolę serwera = patrzyć opis na stronie). Serwerowcy będą wiedzieć o co chodzi, poczytać dokumentację. Dostępne są też różne wtyczki i gotowe modele reguł do pobrania.

Dla zawiedzinej "strony klienckiej": na silniku SpamAssasin jest oparty darmowy program SpamAware będący wtyczką pod produkty Microsoftu: Outlook i Outlook Express.Dołączona grafika

POPfile

Platforma: Windows, dostępna też wersja niezależna "OS independent"
Licencja: GPL (open source)


... Wracamy do "strony klienckiej". Narzędzie służące do klasyfikacji poczty elektronicznej głównie pod kątem spamu. Pracuje jako proxy stojące między klientem poczty a serwerem przechwytując komunikację i prowadząc analizę wszystkich przesyłanych wiadomości. Program nie jest rozwiązaniem w pełni automatycznym a startowo nie zatrzyma żadnego spamu. Aplikację należy dopiero żmudnie trenować by nauczyła się rozpoznawać spam. To trwa ale efekty końcowe więcej niż zadawalające. Konfiguracja klientów pocztowych do współpracy z tym filtrem oraz inne info na TEJ stronie. Jeśli ktoś nie kuma czaczy może przeczytać TEN stary artykuł.Dołączona grafika

MailWasher Free

Platforma: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Licencja: freeware


MailWasher to antyspamer, który umożliwia przeglądanie zawartości skrzynek pocztowych e-mail na serwerze przed ściągnięciem ich na dysk, dając przy tym możliwość usuwania wiadomości zanim w ogóle zostaną otworzone. Zawiera również porównawcze i konfigurowalne filtry, umożliwiające stworzenie listy przyjaciół, a także wpisanie niechcianych adresów na czarną listę. Obsługuje protokoły: POP3, IMAP, Hotmail, AOL. Wersja darmowa ma następujące ograniczenia: obsługa tylko jednego konta pocztowego, brak modułu autokasacji spamu, brak innych cukierków (poradniki, obsługa tech etc.), baner komercyjnej wersji programu.
K9

Platforma: Windows 2000/XP
Licencja: freeware


Aplikacja do filtrowania spamu silnie inspirowana przez listowane wyżej Popfile. Aplikacja współpracuje z większością najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej. Za każdym razem, gdy poczta zostaje odebrana program rozpoczyna jej filtrowanie i zaznacza te wiadomości, które uzna za niepotrzebne. Na początku aplikacja może popełniać błędy, co powoduje konieczność interwencji użytkownika, jednakże program "uczy się" w czasie działania i coraz lepiej klasyfikuje wiadomości. Ciekawostką jest iż autor umożliwia modyfikcję pewnych elementów interfejsu poprzed edycję dodatkowego pliku k9.dll w Resource Hacker: klik.Jeszcze popatrzcie na rozszerzenie do Firefoxa Tempomail oraz na ciekawego klienta pocztowego yMail.
.

#3 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 08 06 2007 - 19:00

Dołączona grafika

SpamFighter

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Bezpłatny program służący do eliminowania niepożądanych wiadomości e-mail, najczęściej o charakterze reklamowym - czyli tzw. spamu. SPAMFighter integruje się z popularnymi programami pocztowymi w postaci dodatkowego paska narzędziowego i tworzy specjalny folder na wiadomości zakwalifikowane jako spam. Program korzysta z internetowej bazy danych o spamie i przede wszystkim na tej podstawie kwalifikuje przesyłki. Możliwe jest także definiowanie "białej" i "czarnej" listy nadawców - do pierwszej z nich domyślnie dopisywane są wszystkie pozycje z książki adresowej. Obsługiwane programy pocztowe: Windows Mail, Outlook (2000/2002/2003/2007), Outlook Express (5.5 lub nowszy) i Mozilla Thunderbird 2.0. W płatnej wersji Professional program oferuje dodatkowo m.in. możliwość blokowania listów w zależności od użytego języka, nielimitowaną ilość wpisów do "białej" i "czarnej" listy oraz wsparcie techniczne.

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 01 04 2009 - 00:42


#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 01 2008 - 05:41

Dołączona grafika

Spamato

Platforma: Windows, Linux, MacOS + Java Sun
Licencja: GPL (open source)


Spamato to rozwiązanie antyspamowe kombinujące wspólnie 6 filtrów: Bayesianato, Comha, Domainator, Earlgrey Filter, Razor Filter i Ruleminator. Filtry trzeba trenować. Program montuje sobie lokalny serwer wykorzystujący domyślnie port 8574. Serwer ten służy do konfiguracji programu, którą można uruchomić wklepując w przeglądarce adres localhost:8574 (jeśli adres nie działa, podbijać port, w ostateczności sprawdzić w pliku config co zostało wyasygnowane). Spamato obsługuje POP i IMAP. Instalacja zależy od rodzaju klienta pocztowego. Spamato występuje jako gotowa wtyczka do Thunderbird oraz Outlook (z pakietu Office), a także w wersji Spamatoxy (proxy) pod każdego innego klienta pocztowego.

Aplikacja oparta na Javie, stąd wymaganiem jest posiadanie Javy Sun przynajmniej w wersji 5 lub nowszej. Poczytać dokładnie o instalacji. M.in. trzeba ręcznie wskazać exek Javy (z folderu typu: C:\Program files\Java\jre1.6.0_02\bin). Tip: by czarne okno konsoli javy nie startowało z klientem poczty należy wskazać javaw.exe a nie java.exe. Niestety javowe korzenie implikują potencjalną "ociężałość" pracy. Przy pierwszym uruchomieniu klienta może być b. wolno = czekać cierpliwie aż zgłosi się dialog rejestrowania. Program nie pracuje poprawnie ze starymi Windows 95/98/Me.

Dołączona grafikaZ innych darmowych antyspamerów jeszcze: Comodo AntiSpam. W ogóle nie testowałam.

.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 31 08 2008 - 12:40

Dołączona grafika

Agnitum Spam Terrier

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Wtyczka antyspamowa od producenta Outposta. Spam Terrier bazuje na filtrze Bayesa, który dzięki procesowi uczenia się potrafi odfiltrować sporą część wiadomości spamowych. Wykorzystuje też technikę tworzenia białych i czarnych list (list adresów e-mail od zaufanych i zablokowanych nadawców). Dodatkowo jest możliwość filtrowania wiadomości na postawie treści wiadomości, treści nagłówka wiadomości lub tytułu. Wiadomości zaklasyfikowane jako spam można przeglądać. Poza tym są też funkcje automatycznego sprawdzania wiadomości i skanowanie na żądanie. Integracja z klientem poczty polega na dodaniu nowego paska narzędziowego. Obsługiwane programy pocztowe: TheBat!, Windows Mail, Outlook (wszystkie wersje) oraz Outlook Express (wszystkie wersje). Wspierane protokoły: POP3, IMAP, HTTP (MSN, Yahoo, AOL). Obsługuje 64-bitowe wersje klientów pocztowych. Program jest darmowy, ale wymaga rejestracji (prośba ta pojawi się po ukończeniu instalacji).

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 01 04 2009 - 00:02


#6 Gość_okjed_*

Gość_okjed_*
  • Goście

Napisano 21 02 2009 - 12:29

Dołączona grafika

AntispamSniper Free

Platforma: Windows NT/2000/XP/Vista x86/x64
Licencja: Freeware

Darmowa wersja komercyjnego AntispamSniper, przeznaczona jest dla aplikacji TheBat!. Oferuje podstawowa ochronę przed spamem, która jednak jest z reguły wystarczająca dla przeciętnego domowego użytkownika. Porównanie możliwości wersji płatnej i darmowej. Wtyczka jest stosunkowo prosta w obsłudze, dzięki przyjaznemu interface w języku Polskim.

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych