Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Puste okna transferów i listy przyjaciół

• Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 r1.pl

r1.pl

First Rank

• Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 25 08 2003 - 13:31

SS działał do rana w porządku. Potem komputer się zawiesił i po restarcie włączam ss. Tylko on zaraz po chwili się wyłącza. Nawet się zalogować nie zdążyłem. Dobra, zostawiłem to na jakieś 2 h, potem włączam, zalogował się, tylko wszystkie moje pliki w trafficu szlag trafił i ich nie ma. W dodatku jak chcesz ściągać nowe pliki to pojawia się "localy queued" i zonk. User jest online a ja nie mogę od niego ściagać. Help me.
<<<<<<RoMo>>>>>>

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 25 08 2003 - 14:23

SS działał do rana w porządku. Potem komputer się zawiesił i po restarcie włączam ss. Tylko on zaraz po chwili się wyłącza. Nawet się zalogować nie zdążyłem. Dobra, zostawiłem to na jakieś 2 h, potem włączam, zalogował się, tylko wszystkie moje pliki w trafficu szlag trafił i ich nie ma. W dodatku jak chcesz ściągać nowe pliki to pojawia się "localy queued" i zonk. User jest online a ja nie mogę od niego ściagać. Help me.

Masz uszkodzone pliki konfiguracyjne. Przenieś je z folderu Soulseeka gdzieś na dysk. Potem kopiuj po jednym i obserwuj reakcje Soula. Jak wyłowisz uszkodzony plik, to go wyrzucasz. Można też skasować wszystkie, Soulseek zastartuje jako "tabula rasa" - zostaną utworzone nowe pliczki cfg. Trochę będzie jazdy z rekonstrukcją tego co ściągałeś - możesz spróbować podejrzeć co jest w środku plików cfg. Otwórz w Notatniku i przepisz dane.

Jeżeli to nie pomoże: dodatkowo przeinstaluj Soulseek, włącznie z czyszczeniem rejestru, usuwaniem starych plików.

#3 r1.pl

r1.pl

First Rank

• Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 25 08 2003 - 15:24

Metodą prób i błędów odzyskałem listę kontaktów i traffic ze starego ss, jednak bez reinstalacji się nie obeszło, dzięki picasso za szybką odpowiedź.
<<<<<<RoMo>>>>>>

#4 olkuszanin1

olkuszanin1

First Rank

• Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 27 11 2003 - 13:30

jak wyłączam soulseeka to wszystko mi znika tzn. wszystkie ściągane pliki znikają z okna transfer także znika folder docelowy który ustawiłem. Jak temu zaradzić to sie jakoś gdzieś zaapisuje??Jak tak to gdzie to ustawić prosze o pomoc

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 11 2003 - 13:41

jak wyłączam soulseeka to wszystko mi znika tzn. wszystkie ściągane pliki znikają z okna transfer także znika folder docelowy który ustawiłem

Twoje ustawienia nie są zapamiętywane. Soulseek przetrzymuje te dane w plikach konfiguracyjnych CFG w folderze C:\Program Files\Soulseek. Konkretnie dla Twojego przypadku są to: queue2.cfg (pobierane pliki) + save.cfg (miejsce zapisu plików). Prawdopodobnie te pliki masz uszkodzone. Radzę rozpoczęcie z czystą kartą: zamknięcie programu, skasowanie tych dwóch plików, ponowne uruchomienie Soulseek odbuduje je jako czyste. Lekturki dla początkującego: OPIS PROGRAMU i jego funkcji.

#6 Gość_mmstudio_*

Gość_mmstudio_*
  • Goście

Napisano 11 12 2003 - 10:39

Witam! od kilku dni mam ten sam problem z searchem. Dopóki ściągałem wszystko szło super. Ale coś mi sie popiepszyło z slsk. Po prostu po zresetowaniu kompa (przez przypadek) po włączeniu slsk zniknęły mi jakimś cudem wszystkie pliki które ściągałem. Więc pomóżcie zdesperowanemu.
Zwłaszcza liczę na ciebie Picasso.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 14 12 2003 - 02:04

Ale coś mi sie popiepszyło z slsk. Po prostu po zresetowaniu kompa (przez przypadek) po włączeniu slsk zniknęły mi jakimś cudem wszystkie pliki które ściągałem.

Wymuszony reset podczas gdy program jest aktywny, powoduje uszkodzenie plików cfg. Okno transferów jest gołe, bo uległ defektowi plik queue2.cfg. Prawdopodobnie ten plik jest już pusty w środku. Możliwe jednak, że jest wręcz przeciwnie, tylko dane nie są czytane prawidłowo. Otwórz ten plik w Notatniku i zobacz co tam jest. Porównawczo umieszczam tu mój fragment pliku queue2.cfg. W nim są dane usera od którego ściągasz:

d:\musica\jamiroquai\synkronized\Deeper Underground.mp3    synkronized
   chikenbodyl   c:\documents and settings\edu\mis documentos\mi música\jazzanova\the remixes 1997- 2000\cd. 1\track no04.mp3   cd. 1
   chikenbodyl   c:\documents and settings\edu\mis documentos\mi música\jazzanova\the remixes 1997- 2000\cd. 1\track no05.mp3   cd. 1
   chikenbodyl   c:\documents and settings\edu\mis documentos\mi música\jazzanova\the remixes 1997- 2000\cd. 1\track no06.mp3   cd. 1
   chikenbodyl   c:\documents and settings\edu\mis documentos\mi

I tak ten plik cfg musisz skasować, bo jest uszkodzony. Jeśli zawiera on jakieś dane, to na podłożu czystego nowo wygenerowanego pliku ręcznie dodasz użytkownika do listy i z tego poziomu ładne Browse. Jeżeli plik jest pusty, to już nie ma sposobu na odzysk danych stamtąd, choć można w akcie rozpaczy spróbować jakiegoś programu do odzysku skasowanych danych.

.

#8 Gość_kazownik_*

Gość_kazownik_*
  • Goście

Napisano 14 12 2003 - 17:37

Dzięki Picasso za pomoc. Jesteś WIELKA.

Tego pliku nie mogę odzyskać (albo nie umiem). Niby udało mi sie odzyskać nortonem unrease ale nie wiem gdzie on trafił bo go nigdzie nie widzę.
Co to znaczy dodać usera do listy i jak to sie robi bo jestem świezym użytkownikiem soulseeka.

Help me!!!

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 12 2003 - 14:09

Tego pliku nie mogę odzyskać (albo nie umiem). Niby udało mi sie odzyskać nortonem unrease ale nie wiem gdzie on trafił bo go nigdzie nie widzę.

Trafił tam gdzie był poprzednio czyli do...C:\Program Files\Soulseek i jest to plik o nazwie queue2.cfg. Plik cfg jest w folderze Soula tylko jeden. Jeżeli zachodzą w nim zmiany, to jest on kasowany z dysku bez przechodzenia przez kosz i podmieniany nową wersją pliku. To ciągle ten sam plik. Norton robi nam uprzejmość, bo zapisuje te pliki w różnych wersjach. I Norton zawsze przywraca poprzednią wersję pliku do tego samego pliku. Jeżeli po tej operacji nie ma zmiany, to może oznaczać, że ostatni widziany przez program do odzysku plik jest już uszkodzony, możliwe że to dokładnie ten sam, który miałeś na wyjściu.....

Co to znaczy dodać usera do listy i jak to sie robi bo jestem świezym użytkownikiem soulseeka.

Nie rozumiem pytania. Jeżeli obecny uszkodzony plik ma jakąś zawartość, i rzeczywiście stoją w nim nicki tych od których pobierasz, to wystarczy przepisać na boku dane, upłynnić definitywnie plik źródłowy, z prawokliku na listę przyjaciół wybrać opcję Add user. Czy Ty tym pytaniem aby nie sugerujesz, że plik jest kompletnie pusty?

.

#10 Gość_Krzysio_*

Gość_Krzysio_*
  • Goście

Napisano 25 03 2004 - 13:14

cześć.
Straciłem listę i mam kilka pytań:
1. czy da się jakoś wznowić ściąganie plików, które już zdązyłem zacząć, tylko przy pomocu niekompletnych plików? jeśli tak, to jak?
2. czy mogę dokończyć sciąganie tych plików w inny sposób? jeśli tak, to w jaki?
z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi. pa

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 25 03 2004 - 13:51

1. Nie da się. Pliki ~INCOMPLETE są martwe, gdy nie ma źródła w oknie transferów i nie da się tych plików wrzucić do okna.

2. Ponowne wstawienie tych samych pobierań wymaga ponownego "zainicjowania":

- O ile pamiętasz od kogo były pobierane, wprowadzasz nick tego użytkownika na listę. Poprzez Browse lokalizujesz słodycze i ładujesz do okna....

- Musisz znaleźć w wyszukiwaniu identyczny plik (co nie oznacza tylko nazwy, ale i jego właściwości), co jest trudnym zadaniem. O ile los będzie łaskawy, zmieniasz nazwę ~INCOMPLETE stara nazwa.mp3 na ~INCOMPLETE nowa nazwa.mp3 i ładujesz plik z wyszukiwania do okna transferów, a plik zacznie się uzupełniać. Pliki muszą być identyczne, w przeciwnym wypadku otrzymasz mix.

.

#12 technogirl

technogirl

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 173 postów

Napisano 27 09 2004 - 22:11

Tez tak miałam po niekontrolowanym restarcie kompa. Wszystko poznikało i niestety pliki soula byly czyste wiec nie dalo sie tego odratować. jedna rada, trzeba robić kopie zapasowe tych plików razie takich wypadków:( Zdaje się, ze tylko tak sie dzieje w systemach XP bo jakoś w 98 tego nie zaopserwowałam. Zwyczajnie scandisk chyba wykrywa to jako zle obliczone pliki czy cos w tym stylu i je wywala.

#13 jarook

jarook

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 20 04 2005 - 07:04

Witam :huh:
Potrzebuje informacji jak wznowic utracona listę pobierań w Soulssek. :ph34r:
Używam Slsk156c
Po restarcie urchomilem soulseek i zastalem pusta listę :( :o
Bardzo mi zalezy na wznowieniu tych pobierań.

pliki hostlist.cfg i queue2.cfg mają rozmiar 4b

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za komentarze :) :D

#14 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 20 04 2005 - 08:44

Niestety chyba po zabawie. Widzę już tylko takie możliwości:

1. Możesz skorzystać z narzędzi do wyłuskiwania skasowanych plików (KLIK). Odzyskiwany plik (o ile zostanie znaleziony w tablicy plików) będzie miał taką samą nazwę jak Twój obecny i .... może być uszkodzony.

2. Jeżeli Twój system to XP, ewentualna szansa to katalog przywracania systemu C:\System Volume Information\_restore{numerki}\RPX\Snapshot (numerki + X to zmienne dane). Tam mogą być konfiguracje Soulseek, ale już pod zmorfowaną "alfanumeryczną" nazwą. Trochę szukania... Instrukcje jak dostać się do tego katalogu: KLIK.

Na przyszłość rób sobie backup plików CFG.

#15 bartix

bartix

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 28 09 2005 - 22:34

Miałem zaznaczonych do ściągnięcia ok. 400 piosenek. Wracam do domu i widzę ok. 5700. Walnął mi się cały folder udostępniany przez jakąś osobę. On nic o tym nie wiedział, a na pewno ja też tego nie zrobiłem. Nie znam go, a przyjmuję pliki tylko od przyjaciół z listy. Po ponownym właczeniu SLSK program oczywiście wisi. No to wchodzę do QUEUE2 i coś próbuję. Nie wiem czy tak można, ale wywalam z pliku wszystko co było od tej osoby. Odpalam SLSK i widzę w tym miejscu puste okno, ale program pracuje. Dodam, że QUEUE jest pustym plikiem. Nigdy tu nie zaglądałem. No i popierniczyło mi w ustawieniach (ilości slotów, prędkości itd. w górnym i w dolnym oknie także). Reasumując: po moich zmianach w pliku QUEUE2 okno ściąganych plików jest puste. Człowiek zaczyna poznawać potrzebne sprawy jak jest za późno.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych