Skocz do zawartości


tablety.pl

Zarządzanie menu kontekstowym
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 07 05 2005 - 15:55

Mmm FREE

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Program zarządza opcjami prawokliku (plików, folderów, dysków, tła folderów, Menu Start, Pulpitu) pozwalając na ukrywanie zbędnych wpisów w celu uzyskania kompaktowania wyświetlanej listy. Po instalacji programu obsługiwane przez Mmm menu kontekstowe przybiorą następujący wygląd jako znak iż to menu można poddawać obróbce (jeśli tego nie ma znaczy iż program nie może się tym zająć). Kliknięcie w lewym górnym rogu "kółeczka" uruchomi taki oto panel, w którym wystarczy elementy na odstrzał przeciągnąć na Hide (ukrycie) lub Rarely (przeniesienie do podmenu). Przedstawiana tu wersja darmowa jest nieco ograniczona wględem płatnej Plus oferującej wsparcie dla aplikacji internetowych (menu prawoklikowe IE, OE itd.), zastępstw shella, Total Commanderów i takich tam. :ph34r:

#2 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 10 06 2005 - 12:14

Dołączona grafika

ShellExView

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Program pokazujący rozszerzenia obiektów COM, można je wyłączać i włączać. Większość obiektów COM jest dostarczana w samym systemie, ale w trakcie używania Windows i rozbudowy oprogramowania pojawia się wiele innych - przykładem jest tu rozszerzenie dodawane do menu kontekstowego myszy po zainstalowaniu np. Winrara--opcje prawokliku. Oczywiście można grzebać w rejestrze ale po co skoro jest ShellExView ;-) Program generuje raport HTML. Nie wymaga instalowania. Pokazuje także szczegóły rozszerzenia: nazwę pliku, jego położenie, informacje o producencie. Od tego samego autora do kompletu aplikacja ShellMenuView zawężająca temat do menu kontekstowych. Oba programy występują także jako składnik zbiorczego NirLauncher.

Spolszczenie

#3 freitag20

freitag20

  Very Good Rank

 • Na emeryturze
 • 804 postów
 • Lokalizacja:z forum SE :)

Napisano 03 09 2005 - 10:55

Context Magic

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Darmowy programik pozwalający na przenoszenie plików do dowolnej lokalizacji za pomocą własnego menu kontekstowego. Umożliwia także wysyłanie ich e-mailem oraz dodawanie skrótów do Menu Start, Pulpitu i Ulubionych. I nie muli, jak to jest w przypadku, gdy nasze menu kontekstowe liczy sobie kilkanaście pozycji. Program po angielsku, ale nie powinien nikomu sprawić kłopotu, bo ma intuicyjną obsługę, jak to z resztą menu kontekstowe.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 03 06 2006 - 05:50

PowerMenu

Platforma: Windows: 9x/Me/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Ulepszona wariacja kierunku wyznaczonego przez kiedyś tu zlinkowaną aplikację Push Pin i adresuje większą liczbę typów Windows. Power Menu poszerza menu kontekstowe paska tytułu o opcje: Always On Top (zawsze na wierzchu), Transparency (wprowadzenie przeźroczystości okna), Minimize To Tray (minimalizacja programu do zasobnika systemowego), Priority (ustalenie pierwszeństwa aplikacji). Takie same opcje wprowadza też ogólny menedżer okien DM2 oraz tweaker Paska zadań XNeat. Oba za free.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 15 08 2006 - 22:49

OpenExpert

Platforma: Windows 9x/ME/NT/2000/XP
Licencja: freeware do użytku domowego


Program umożliwiający wprowadzanie w menu prawokliku Open with (czyli "Otwórz za pomocą") konfigurowanie stałej listę wybranych przez nas aplikacji dla danego typu pliku. Jest to solucja na wieczne zmienianie skojarzeń typu pliku z domyślnym programem otwierającym. Nie będzie takiej potrzeby.sendtosendto

Platforma: Windows NT/2000/XP
Licencja: GPL


Minimalistyczne poszerzenie menu kontekstowego Send To (czyli "Wyślij do") wprowadzające tylko jedną opcję Add here / Dodaj tutaj umożliwiającą dodawanie wejść w tym menu. Aplikacja ma polską wersję językową - przy uruchamianiu instalatora należy przestawić na Polish by w menu zainstalował się polski odpowiednik opcji.Send to Toys

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Narzędzie poszerza prawoklikowe polecenie Send To (czyli "Wyślij do") o zestaw predefiniowanych pozycji. Zostają dodane: Schowek systemowy, CMD, Ulubione, Folder, Pasek szybkiego uruchamiania, Kosz, Uruchom. Dostępna polska wersja językowa.

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 02 02 2007 - 06:04

ContextAware

Strona autora ContextAware nie żyje a aplikacja jest raczej słabo dostępna dlatego też umieściłam na serwerze SE.

Świetne kompaktowe rozwiązanie. Specjalne narzędzie, które służy do moddingu PPM tłowego (prawy klik na Pulpit lub tło folderu) - najtrudniejszego do edycji "ręcznej". Po uruchomieniu pliku Install.bat w menu tłowym pojawi się pozycja Go to... Będąc w jakimkolwiek folderze i wywołując tę opcję będzie możliwość dodania aktualnie otwartego folderu do rozwijanego menu PPM. Ale nie tylko. To można dowolnie przeobrazić. W folderze ContexAware jest plik GotoMenu.txt, który można edytować by przykładowo zmienić nazwę pozycji "Go to..." lub ją usunąć, wprowadzić własne kategorie, separatory i bezpośrednie wywołanie aplikacji / konkretnych funkcji.

Nazwę kategorii wprowadza się przez:

>NazwaWyświetlana

Wywołanie określonego zadania:

->NazwaWyświetlana,'goto:ŚcieżkaDostępu'

Separator:

->-

UWAGA: jeśli kierujecie bezpośrednio do exeka np.:

->Foobar,'goto:c:\Program Files\foobar2000\foobar2000.exe'

Będzie komunikat MS "czy otwierać czy nie". By to obejść dać bez "goto:" czyli:

->Foobar,'c:\Program Files\foobar2000\foobar2000.exe'

Nie będzie denerwującego komunikatu i program otworzy się od razu.Domyślna zawartość pliku:

>Goto...
->Windows Folder,'goto:%windir%'
->-
->Add [%file%] to this list,'WScript "%appdir%\AppendToGotoList.js" "%appdir%" "%file%" "%path%"'

Przykładowa modyfikacja pliku numer 1:

->-
>Foldery
->Windows,'goto:%windir%'
->Desktop,'goto:C:\Documents and Settings\Twoje Konto\Desktop'
->Programy,'goto:C:\Program Files'
>Programy
->Firefox,'C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe'
->Foobar,'C:\Program Files\foobar2000\foobar2000.exe'

Przykładowa modyfikacja pliku 2:

->-
>Picasso's QuickLaunch
->Thunderbird,'C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe'
->Firefox,'C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe'
->Foobar,'C:\Program Files\foobar2000\foobar2000.exe'

To tylko przykłady bo tu są nieograniczone możliwości budowania nawet wielopiętrowych struktur menu. Pomocą dla ContextAware jest darmowe MenuIt, które umożliwia stworzenie plików TXT kierujących też do Menu Start.

Usuwanie menu: menu można zlikwidować wcale nie deinstalując programu - wystarczy wyczyścić na zero zawartość pliku GotoMenu.txt (zadbać by nie było spacji i enterów inaczej pojawi się puste miejsce). Jeśli zaś chcecie zlikwidować całkowicie program należy wywołać plik uninstall.bat.

Byblos Module

Jest to plik dll od gościa z VirtualPlastic, który doda do PPM tłowego obrazek. Domyślnie jest to "fatalna graficznie" propozycja :P dlatego też przygotujcie sobie w jakimś programie graficznym fajowy obrazek o wymiarach maksymalnie do 96x96 pixeli i zapiszcie go jako *.bmp. Po ściągnięciu otwórzcie plik byblos.dll w edytorze zasobów - np. darmowym Resource Hacker - i wymieńcie bitmapę zapisując oczywiście zmiany. Następnie tak spreparowany plik byblos.dll umieście w C:\WINDOWS\system32 i wyekzekwujcie komendę:

Start >>> Uruchom >>> regsvr32 byblos.dll

Jeśli chcecie się pozbyć obrazka wyrejestrujcie plik komendą:

Start >>> Uruchom >>> regsvr32 /u byblos.dll

I plik skasujcie.

EDIT. Popatrzcie jeszcze na Folder Guide.


.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 20 02 2007 - 17:40

CDeject

Mini haczek pochodzący z TEJ strony. Natywnie mamy w menu kontekstowym CD/DVD-ROMów tylko opcję Eject / Wysuwania tacy zaś omawiana tu modyfikacja umożliwi wprowadzenie też opcji wsuwania tacki z powrotem. Po rozpakowaniu plik cdeject.dll skopiować do C:\WINDOWS\system32, uruchomić cdeject.reg i zresetować komputer. W menu kontekstowych ROMów pojawi się nowa opcja Insert (która zmienia się na Eject przy innym stanie tacy). Tweak dyskutowany u nas na forum w TYM temacie.

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 08 06 2007 - 10:43

Fast Explorer

Platforma: Windows 98/MM/2000/XP/2003/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Przydatny program do zarządzania menu kontekstowym, który spokojnie łączy funkcjonalność Mmm Free + ShellExView + ContextAware. Umożliwia sprzątanie menu oraz budowanie własnego menu dodającego szybki dostęp do wybranych przez nas aplikacji. Wszystko w jednym!


Budowanie własnego menu

Można budować menu pojedyncze (Static Items) lub kaskadowe (Submenu Items). Dowolna manipulacja elementami nowego menu: wprowadzanie separatorów, elementy można przesuwać / alfabetyzować na liście i zmieniać im nazwy, zmieniać kolory tła menu / tekstu i typ czcionki, dobrać ikonki i tooltip, który ma się wyświetlać. Do tworzonego menu kontekstowego można dodać dowolną aplikację. Przy pierwszym dodawaniu figuruje jako typ "All files" (czyli dodawane menu kontekstowego wszystkich plików) ale obok z rozwijalnej listy można zmienić lokalizację menu przypisując je do predefiniowanych obiektów systemowych (All files, All files and file folders , All non-associated files, All folders, All file folders, File folder background, Entire network, All network shares, All network servers, All printers, All drives, Audio CD in drive, DVD drive) lub konkretnego typu rozszerzenia. Menu bez trudu można zbudować nawet w prawokliku tłowym folderu / Pulpitu! Na obrazku powyżej właśnie przykład utworzonego menu tego typu.


Czyszczenie wpisów:

Prócz funkcji konstrukcyjnych zawiera w sobie opcje czyszczące. Statics Items Cleanup - pozwala na kasowanie niechcianych wejść menu kontekstowego. Shell Extensions Cleanup - funkcja zbliżona do działania programu ShellExView a umożliwiająca przeglądnięcie rozszerzeń shella (tutaj ograniczonych tylko do tych, które tyczą menu kontekstowego), ich zdeaktywowanie lub całkowite usunięcie. Registry Bugs! z kolei daje możliwość zweryfikowania problemów z rozszerzeniami plików i usunięcie martwych zapisów z rejestru. A wszystko to podane w bardzo czytelnej formie nie pozostawiającej niedomówień.

No genialna sprawa. Program jest do pobrania zarówno w tradycyjnej wersji instalacyjnej jak i w ZIP pod uruchamianie portable.Biblioteka FEShlExt.dll, na której bazuje Fast Explorer, może być darmowo wykorzystana w innych aplikacjach, również w celach komercyjnych. Jedyny wymóg to adnotacja w dokumentacji wskazująca obecność biblioteki.
.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych