Skocz do zawartości


tablety.pl

Generowanie krajobrazów / scenerii 3D
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 06 2007 - 18:31

Bryce 5.5

Platforma: Windows 98/Me/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: free do użytku niekomercyjnego


Bryce - Aplikacja do tworzenia modeli 3D, animacji i renderowania, z akcentem na projektowanie scen krajobrazowych. Grafikę w Bryce tworzy się rozstawiając proste figury geometryczne lub importowane gotowe modele. Teren (podłoże) tworzy się malując za pomocą wbudowanego edytora i generatora mapy bump. Program ma prosty w obsłudze i przejrzysty edytor materiału (zarówno proceduralnego, jak i wolumerycznego) oraz standardowe zestawy materiałów. Oprócz materiałów do wyboru jest również obszerny zestaw "atmosfer" (również jest przejrzysty edytor) z tłem. Wśród obiektów, jaki można stworzyć jest "bloob" (Metaball) - kulka, która łączy się jak kropla z drugim takim obiektem. Do tworzenia nieco bardziej skomplikowanych figur można wykorzystać "boolean". Wśród narzędzi jest Tree generujące roślinność oraz Light - studio sterowania światłem. Program ma bardzo przyjazny interfejs, bez trudu się go obsługuje. Z Bryce 5.5 jest automatycznie instalowana aplikacja DAZ Studio.
Program powinien działać na Windows Vista. Jest to udostępniania bezpłatnie w pełni funkcjonalna i nielimitowana starsza wersja programu (aktualną jest komercyjny Bryce 6) - instalator do pobrania z jednego z poniższych linków. Należy się zarejestrować (podając działający e-mail), by uzyskać klucz seryjny wprowadzany w trakcie instalacji.

Dołączona grafika LINK1
Dołączona grafika LINK2
#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 05 2008 - 15:30

Terragen

Platforma: Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP/Vista, Mac OS X
Licencja: free do użytku niekomercyjnego


Terragen - Pewnego typu alternatywa na komercyjnego Bryce'a, odmienna funkcyjnie i obsługowo. Profesjonalna aplikacja do tworzenia wizualizacji krajobrazowych zbliżonych do fotorealizmu. M.in modeluje efekty atmosferyczne, efekty wody, refleksy słoneczne, wielowarstwowe chmury, lawa itd. Sporo parametrów regulacji kreowanego landscape'u. Posiada wbudowany system skryptowy umożliwiający tworzenie animacji. Aplikacja pracuje w oparciu o projekty *.TGD, *.XML. Ograniczenia: program jest darmowy tylko do użytku niekomercyjnego, zaś użytkowanie komercyjne wymaga płatnej rejestracji, która odblokowuje też dodatkowe opcje programu (renderowanie obrazów o większym progu rozdzielczości i zaawansowany tryb anti-aliasing). Są dostępne dwie wersje programu. Terragen Cleassic to starsza forma aplikacji i nie jest już rozwijana, ale mimo starości aplikacja powinna działać na Vista. Terragen 2 to najnowsza bardziej zaawansowana wersja programu.

Terragen Cleassic
Terragen 2 Free Edition

Przykładowy projekt klik
#3 Traxter

Traxter

    Medium Rank

  • Użytkownicy +
  • 181 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 25 03 2009 - 14:38

Vue 7 Pioneer

Platforma: Windows XP/Vista 32-bit i 64-bit, Mac OS X
Licencja: free do użytku niekomercyjnego


Vue 7 Pioneer - Aplikacja dedykowana tworzeniu profesjonalnych realistycznych krajobrazów. Jest wyposażona w kompozytor sceny z generatorem atmosfery i efektów oświetleniowych. Możliwe wstawianie obiektów typu: obiekty geometryczne, podłoże, skały, woda, roślinność, trójwymiarowy tekst. Obiekty można edytować nakładając nań różne efekty np. typu korozja. Dostępna biblioteka i edycja materiałów. Wykonany rendering może być poddany przetwarzaniu korekcyjnemu. Vue jest również wyposażony w moduł animacji oraz system automatyzacji przy udziale skryptów Python. Całość stawia na dużą prostotę obsługową, m.in. poprzez system kreatorów. Formatem pracy jest natywny *.VUE.
Jest to bezpłatna edycja udostępniana w ramach projektu Open Beta, o cechach demo: tylko do użytku niekomercyjnego, renderingi otrzymują znaki wodne (wg nomenklatury producenta jest to "logo"), próg ograniczeniowy 1920x1080, niemożność importowania modeli 3D. Rozszerzenie aplikacji tylko poprzez system płatnych modułów. Pobieranie programu wymaga rejestracji konta z podaniem prawidłowego e-mail (będzie potwierdzenie uaktywniające). Po założeniu konta w bonusie jest dostęp do materiałów uzupełniających do programu (niektóre są nawet darmowe). Paczka instalacyjna to ~400MB i zawiera również 64-bitową edycję. Przy pierwszym uruchomieniu programu następuje synchronizacja z kontem i aktywacja produktu.

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych