Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Kompleksowe pakiety biurowe
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

    Expert Rank

  • Użytkownicy +
  • 2503 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 26 06 2003 - 09:49

OpenOffice.org

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista, Linux, MacOS, Solaris, FreeBSD
Licencja: GPL (open source)


Jest to darmowy pakiet biurowy zawierający w sobie m.in. edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, edytor prezentacji, czyli to wszystko co w zupełności może nam zastąpić pakiet Microsoft Office. Edytor tekstów obsługuje m.in. formaty Microsoftu. Wyglądem i funkcjami jest bardzo zbliżony do Worda. Najlepiej wypróbujcie sami! Dostępna polska wersja OpenOffice.org oraz wersja portable (również w wersji PL):

OpenOffice.org
OpenOffice.org portable

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 14 01 2008 - 01:00

IBM Lotus Symphony

Platforma: Windows XP/Vista, Linux, Mac OS X
Licencja: free


Pakiet aplikacji biurowych firmy IBM bazujący na przerobionym kodzie OpenOffice.org. W skład pakietu wchodzą trzy aplikacje: procesor tekstu (Lotus Symphony Documents), arkusz kalkulacyjny (Lotus Symphony Spreadsheets) oraz aplikacja do tworzenia prezentacji multimedialnych (Lotus Symphony Presentations). Program wspiera standard OpenDocument Format (ODF), formaty MS Office (ale nie Open XML z Office 2007) oraz obsługuje eksportowanie dokumentów do PDF. Fajna rzecz: wszystkie typy dokumentów (niezależnie czy to prezentacja czy doc) są otwierane w jednym oknie w kolejnych tabach. Jest problem: ś + Ś nie wchodzi i nie widzę, gdzie to można przemapować w Preferencjach (ale można sobie pomóc np. przez Mocny Akcent). Pierwsza beta miała jakieś horrendalne i mocno naciągane wymagania systemowe (no cóż, bazuje na środowisku Java). Teraz ciut zbili poprzeczkę ... Pakiet ma polski interfejs.

Jest wymagana rejestracja, by pobrać produkt. Rejestrację wykonujemy via ten formularz: klik. Wynikowo uzyskamy "IBM ID", które będzie wymagane przy operacji ściągania produktu. Z tym masa korowodu, nie wspominając już o tym, że mimo założenia konta IBM czeka się na weryfikację pobierania..... Dlatego zamiast rejestrowania szybkie pobieranie z Softpedii: klik. Instalka to aż ~170MB.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 31 08 2008 - 02:39

Go-oo

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista, Linux
Licencja: LGPL


Kolejny pakiet wywodzący się z kodu OpenOffice.org, aczkolwiek jest dyskusyjnym określać to mianem "fork". Jest to otwarty brand Novella mający za zadanie skorygować defekty funkcjonalne głównego nurtu pakietu OpenOffice.org, wynikające z braku akceptacji zgłoszonych ulepszeń albo też aspektów biznesowych. Pakiet jest klasycznym składakiem już znanych z pierwowzoru modułów: Writer (procesor tekstu), Calc (arkusz kalkulacyjny), Impress (prezentacje), Draw (wektorowy program graficzny), Base (baza danych), Math (wzory matematyczne). Co odróżnia ten pakiet od oryginału to: optymalizacja startu i wykorzystywania zasobów systemowych, oraz szereg implementacji funkcyjnych. Ma usprawnioną obsługę funkcji Excela. Obsługuje filtry importujące OpenXML (DOCX, XLSX, PPTX) charakterystyczne dla pakietu MS Office 2007, bez potrzeby montowania konwertera (OpenOffice.OpenXML Translator). Potrafi też importować pliki WPG (MS Works) i T602. Wspiera makra VBA. Ma importer graficzny formatu SVG. Dodatkowo na Linuxie: prezentacje Impress zostały wyposażone w przejścia 3D, zdolność odtwarzania multimediów przez GStreamer. Wszystkie te ulepszenia są dobrze przedstawione na obrazkach. Dostępny pakiet spolszczający. Jest też już spolszczona wersja portable (ze zaktualizowanymi ikonkami).

Spolszczenie do wersji instalacyjnej
Go-oo portable
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych