Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Przeglądarki plików graficznych
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

  Expert Rank

 • Użytkownicy +
 • 2503 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 28 06 2003 - 23:09

XnView

Platforma: Windows 9x/Me/NT4/2000/XP/Vista/7, Linux, Mac OS X, *.BSD, Solaris
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Xnview to darmowa przeglądarka plików graficznych, która swoimi możliwościami nie ustepuje popularnemu ACDSee. XnView oferuje bardzo rozbudowane możliwości obróbki obrazów, obsługuje aż 400 formatów graficznych (równiez formaty video), pozwala na kopiowanie/wycinanie elementów obrazu i ogólnie posiada to wszystko (a nawet więcej), co jest przydatne w codziennym użytkowaniu. :lol: Zresztą sprawdźcie sami bo naprawdę warto!!!

#2 M|ck_

M|ck_

  Administrator

 • Na emeryturze
 • 335 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Poland

Napisano 04 07 2003 - 23:45

IrfanView

Platforma: Windows 9x/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


IrfanView to program bośniackiego programisty Irfana Skiljana. Jest to darmowa przeglądarka plików graficznych i muzycznych, która obsługuje najpowszechniej stosowane formaty grafiki bitowej oraz pliki dźwiękowe. Jest niezwykle szybka (4-5-krotnie szybsza niż np. QuickView Plus), dzięki czemu sprawdzanie zawartości nie jest tak uciążliwe. Co więcej, pokazuje nawet zawartość animowanych GIF-ów, dzięki czemu jest szczególnie przydatna dla webmasterów (program Skiljana był kiedyś pierwszą aplikacją odtwarzającą ten format).
IrfanView jest nie tylko przeglądarką. Jest to także konwerter plików, gdyż dowolny wczytany plik graficzny można zapisać w innym formacie bitowym. Możliwa jest także wsadowa konwersja większej liczby plików. Ponadto oferowane są proste narzędzia edycyjne, pozwalające zmienić rozmiar, kolory, jasność, kontrast, położenie itd. W opcjach konfiguracyjnych możemy skojarzyć z programem dowolne spośród 21 obsługiwanych formatów, dzięki czemu dwukrotne kliknięcie na pliku po prostu uruchamia IrfanView.
Program można też wykorzystać w połączeniu z zarządcami plików, np. bardzo popularnym Windows Commanderem. W tym ostatnim możemy wybrać IrfanView jako zewnętrzną przeglądarkę (pod klawiszem F3), a jeśli ktoś używa tutaj innego programu (np. QuickView Plus), przypisać IrfanView wyjątki, czyli wybrane skojarzenia.
Całość jest niezmiernie wygodnym i skutecznym narzędziem, bez którego po godzinie pracy wprost trudno się obejść. Cieszy fakt, że ciągle istnieją programiści, którym chce się tworzyć świetne, darmowe narzędzia - bez wahania polecam ten pakiecik wszystkim użytkownikom Windows a szczególnie webmasterom.

...............................

Moim zdaniem najlepsza obecnie przeglądarka plików graficznych, a co najważniejsze darmowa (trzeba zapłacić za jej użytkowanie jedynie w firmach komercyjnych). Uzytkowników ACDSee, którzy wcześniej o niej nie słyszeli gorąco zachęcam do testów. Może nie ma tyle funkcji co jej największy konkurent, ale posiada wszystkie standardowo potrzebne, a w dodatku jest mała i szybka.

...............................


Pluginy dla IrfanView - dodają obsługę formatów video/audio itd.
IrfanView ShellExtension - dodaje do menu kontekstowego Windows pozycje Irfana
Why use Windows, since there is a door? Open your mind. Use open source.
Bez PM; kontakt tylko via mail.

Skrót regulaminu:
1) Nie podpadać.

#3 vanilliovy

vanilliovy

  Second Rank

 • Na emeryturze
 • 156 postów

Napisano 27 03 2005 - 10:40

FastStone Image Viewer

Platforma: Windows 9x/Me/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Bardzo szybka i wygodna przegladarka grafiki. Posiada estetyczny interface z mozliwością zamiany na inny. Zawiera typowe narzedzia do obróbki foto, choć raczej na podstawowym poziomie. Z bardziej zaawansownych opcji do obróbki wymienic można możliwość przetwarzania wsadowego. Poza tym typowe opcje fotoretuszerskie, red eye removal, drukowanie, wysyłanie mailem... Głównym przeznaczeniem programu jest jednak przegladanie fotografii i pod tym względem jest naprawdę wygodny i na dobrym poziomie. Posiada m.in. ciekawą opcję powiększania wybranego fragmentu zdjęcia - efekt szkła powiększającego, a po najechaniu kursorem na brzeg ekranu dostęp do tagów i rozmaitych opcji. Lekką wadą programu może być obsługa małej ilości formatów - tylko kilkanaście najbardziej popularnych, ale jest to program raczej dla amatorów którzy i tak nie potrzebują obsługi większej ilości egzotycznych formatów plików graficznych. Według mnie całkiem ciekawa pozycja.


.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 04 2005 - 11:11

ForceVision

Platforma: Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Wygodny dwupanelowy interfejs łączący eksplorer plików (po lewej) z przeglądaniem indywidualnym (po prawej). W asortymencie mamy wachlarz typowo przeglądarkowych opcji takich jak podgląd miniatur i widok pełnoekranowy, tworzenie pokazów zdjęć, drukowanie, skanowanie. Mocna strona programu to możliwość manipulowania grafiką w celu poprawiania fotek. Aplikacja daje możliwość skalowania, obracania, przycinania, dostosowania jasności / kontrastu / nasycenia / głębi kolorów, usuwania czerwonych oczek a także nakładania efektów (np. sepia czy płaskorzeźba). Ogółem ponad 30 gotowych wbudowanych filtrów. Również dysponuje konwerterem formatów plików z uwzględnieniem trybu batch. Okno konwertera jest wręcz kopią tego z IrfanView. Otwiera ponad 50 formatów graficznych - pełna lista: klik. Zgrabna, szybka, ładnie wygląda, dla znudzonych Irfanem :D Do pobrania polski język w Multi-language pack for ForceVision 3.32.3 (na chwilę obecną paczka przestarzała): klik


Jeszcze zaczepiłam o:
- Cornice - Specjalność: przeglądanie obrazów wprost z zip, a więc kompaktujemy miejsce na dysku pakując wszystkie foty z wysokim stopniem kompresji :D Jest to pythonówka ale facet ułatwił i skompaktował instalkę dla Windows tak że nie trzeba montować osobno bibliotek Python.
- ImgSeek - Bardziej dla Linuchów ale dzieją się szczególne rzeczy np. wyszukiwanie obrazu na podstawie prostego szkicu myszką!


.

#5 ady

ady

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 224 postów

Napisano 13 07 2005 - 17:09

Vallen JPegger

Platforma: Windows Me/2000/XP
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Skąd: Niemcy. Ilość obsługiwanych formatów: 40. Dodatkowo odtwarza MP3. Program umożliwia również zmianę rozmiaru obrazków, tworzenie zrzutów ekranowych, automatyczne wyświetlanie slajdów według zadanego interwału czasowego. Obsługa polskiego.

#6 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 31 07 2005 - 10:55

11View

Platforma: Windows 98/98SE/ME/NT/2000/XP/2003
Licencja: bezpłatna do użytku niekomercyjnego


Szybka i efektywna przeglądarka plików graficznych. W nowej wersji dodano wiele usprawnień, np. okno dialogowe filtrów, tryb Browser only--miniatury, bez nawigacji, progresywne ładowanie w przypadku wolnego komputera i dużych grafik, obsługa TIFF, współpraca z Eksploratorem Windows-metoda przeciągnij i upuść oraz usprawnienia w zarządzaniu ilustracjami. Program umożliwia również edycje jasności, kolorów itp. Operacje można wykonywać na kliku wybranych plikach jednocześnie. Projekt zarzucony.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 31 05 2006 - 08:03

Picgl

Platforma: Windows 2000/XP/XPx64/Vista
Licencja: freeware


Produkcja japońska głównie pod cyfry oparta o OpenGL. Choć liczba otwieranych formatów skromna propozycja może się spodobać ze względu na nietypowe możliwości ustawiania Widoków. Pracuje w oparciu o bazę którą można importować / exportować. Import dotyczy formatów: AVI, BMP, CUR, GIF, ICO, JBG, JP2, JPC, JPG, MOV, MP4, MPG, PCX, PGX, PNG, PNM, RAS, TGA, TIF, WBMP, WMP zaś export do CSV / XML / tekstowej. Z innych możliwości: oczywiście typowo plikowe operacje, autoslideshow, bajerancka lupa, bardzo podstawowe opcje retuszu, resajzowanie, konwersja batch, różne metody wyszukujące (na podstawie słów kluczowych, zrzutu, nazw plików / folderów, tagów oraz w kalendarzu, wg podobieństwa kolorystycznego ...).
Ogólnie nowatorska propozycja for fun z estetycznymi efektami przejść. Projekt ciągle rozwojowy. Zaleta: nie wymaga instalacji.


.

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 25 02 2007 - 09:42

ImageSorter

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Nietypowa przeglądarka typu zabawka. Wyróżnia się od reszty przeglądarek zwariowanymi metodami sortowania zdjęć na podstawie przeważającej barwy występującej na obrazie układając np. od gorących do zimnych, od ciemnych do jasnych. Obrazki można rozplanować na płaszczyźnie 2D oraz na efektownej kuli, która jest obracalna (po uchwycie myszką). Istnieje też możliwość tradycyjnego sortowania wg atrybutów typu nazwa pliku, rozmiar czy data a wybraną grafikę można otworzyć indywidualnie w osobnym oknie widokowym. Tryb wyświetlania możemy sobie troszkę zmodować np. ustalając inny kolor podkładowy, odległość między wyświetlanymi plikami i ich wielkość.


.

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 30 06 2007 - 04:18

Viewer2

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Przeglądarka łamiąca standardy, jakby kombinacja programów Picgl i ImageSorter. Jest to interaktywna plansza, "workdesk" z bajeranckimi efektami graficznymi i nietypowym układem przeglądania fot (w łącznictwie z bazą tagującą). Żadnych siatek / list, w zamian "ekstremalna" wizualizacja w soku akceleracji 3D. Po zainstalowaniu programu uruchamiamy exe aplikacji, pojawi się pusta pełnoekranowa plansza, trzeba myszką przesunąć na prawą górną krawędź ekranu by ujawniło się menu. A co dalej ..... Obsługi nie da się do końca opisać - oglądnijcie prezentacje video: klik. I trzeba przejrzeć manual. Wada: tylko JPG drodzy państwo.


.

#10 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 14 02 2008 - 03:59

Osiva

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP (Vista?), Unixy
Licencja: free as in "free beer" :blink:


Kolejny nietypowy koncept przeglądarki pracującej jako plansza, np. do szybkiego porównywania obrazów lub budowania z nich kompozycji. By nie było nieporozumień: to bardzo prosty twór raczej uprzyjemniający czas i do podziwiania aniżeli "produktywny" i obsługuje tylko dwa formaty graficzne: JPG i GIF. Praca w Osiva wygląda nieco jak "ruchomy Pulpit" (do wypróbowania interaktywny przedsmak). Po uruchomieniu pojawia się pas przyklejony na górnej krawędzi Pulpitu z fukcjami sterującymi oraz kontener zrzutu. Obrazy otwieramy przez przeciągnięcia albo na ów pas albo na kontener. Sam imidż kontenera jest obrazem jak inne i może być wymieniony. Obrazy są otwierane w ich właściwym rozmiarze, lecz po kliku zmieniają się w miniaturę. Mogą być skalowane, obracane, przesuwane, sortowane przez przeciągnij i upuść. Każdy zachowuje się jak odrębny obiekt, ale może być organizowany w układ. Każdy posegregowany układ obrazów można zapisać jako gotowy layout i otwierać ponownie. Osiva umie też tworzyć pokaz slajdów i animacje z JPG. Specjalną cechą jest obsługa przeźroczystości tzn. likwidowanie elementów z obrazu. Przykładowo: mamy kółko z czarną obwódką. Nesting ustawiony na 0 stworzy przeźroczystość na zewnątrz krawędzi, zaś nesting ustawiony na 1 wewnątrz. To tak się nadaje do zabawy, efekt nie jest oczywiście permanentny. Typ portable, nie wymaga instalacji, exe w singlu gotowe do uruchomienia.


Ta Osiva może się dziwna wydawać to z normalniejszych np. Visere.

#11 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 27 06 2009 - 15:11

FuturixImager

Platforma: Windows XP/2003/Vista/2008 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware, również do użytku komercyjnego

Przeglądarka graficzna posiadająca wsparcie dla ponad 50 formatów, w tym np: PSD (Adobe Photoshop), txt (ASCII Art), PDF itp. Mniej popularne formaty obsługiwane są poprzez dodatkowe wtyczki do pobrania ze strony producenta.
Poza główną funkcją podglądu grafiki program oferuje możliwość drukowania, przeglądania metadanych, skanowania, tworzenia zrzutów ekranu, importu zdjęć z kamer oraz wykonywanie podstawowej obróbki obrazu, generowanie histogramów.

Dołączona grafika

#12 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 06 09 2009 - 09:12

Alternate Pic View

Platforma: Windows
Licencja: Mozilla Public License, możliwość używania prywatnie i zawodowo


Prosta przeglądarka zdjęć i edytor grafiki. Umożliwia przeglądanie obrazów w kartach w jednym oknie, jak w przeglądarkach internetowych. Poza tym oferuje m.in. wyszukiwanie obrazów, funkcje rysowania, pokaz slajdów, skanowanie, drukowanie, wycinanie elementów z obrazów, dodawanie napisów, cięcie zdjęć na części, podstawowa edycja - wyostrzanie, kontrast, rozmycie, redukcja czerwonych oczu itd.
Zawiera dodatki: wydobywanie ikon z plików DLL i EXE, masowa zmiana formatu, zrzuter ekranu.
Dostępna jest edycja portable.

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych