Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Jak przenieść bazę danych forum?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gorgotek

gorgotek

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 08 06 2005 - 21:46

Mam pytanie bo troszke sie na tym nieznam.Mam forum na servie goldeye.info jest tam ograniczenie na baze danych na 2MB znalazłem darmowy serwer co ma nieograniczona baze danych i poprostu chciałem przeniesc całe to forum bez utraty niczego da sie tak ? Jak tak to dajcie jakies rady :]pozdrawiam.

#2 jonmar

jonmar

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 211 postów

Napisano 09 06 2005 - 08:14

Zrób archiwizację bazy danych. Następnie zainstaluj skrypt forum na nowym serwerze i wgraj bazę.
Dla Obcych jesteśmy kosmitami z planety Ziemia!

#3 gorgotek

gorgotek

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 09 06 2005 - 11:19

oks juz zrobiłem dziex :(

#4 chicken4444

chicken4444

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 06 05 2006 - 13:35

Mam forum na www.fora.pl chcem go przenieś na www.warez.private.pl jak to zrobić prosze o szybkom odpowiedz

#5 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Goście

Napisano 16 05 2006 - 23:40

a jak przeniesc forum gdzie nie ma moziwosci archiwizacji ???

#6 kempa3

kempa3

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 464 postów

Napisano 17 05 2006 - 19:39

eh jezeli ma ktos z takimi zeczami problem to prosze o kontakt zemna na gg moj numer to: 8171093 bede dobry i zrobie to wszystkim za free :lol:
Darmowe Kanały Teamspeak 3, TS 3
IP: ts3.team-speak3.pl:9987

#7 Trans

Trans

First Rank

• Na emeryturze
  • 23 postów

Napisano 17 05 2006 - 20:00

Heh całe to przenoszenie jest banalne, opisze go w punktach najłatwiej jak się da:
1. Pierw musisz wejśc do phpmyadmin na twoim koncie, adres do niego znajdzisz w swoim koncie po zalogowaniu się na stronie.
2. Z listy po lewej wybierz baze forum, następnie na górze wybierz zakładke eksport i zaznaczasz tak jak na zdjęciu - http://www.fotosik.p...aot2oozc7n.html
3. Całe forum kiljentem ftp ściągasz na dysk.
4. Całe forum wgrywasz klijentem ftp na nowe konto.
5. Na nowym koncie wchodzisz w phpmyadmin, wchodzisz w zakładke sql i dajesz import z pliku który wyeksportowałeś w 2 pkt.
6. Teraz wchodzisz klijentem ftp na własne konto, edytujesz plik config.php (w różnych wersjach fór ten plik jest w innych folderach), wpisujesz w nim nowe konto phpmyadmin (host, login itp.)
7. Także w phpmyadmin masz wpis config i w nim też uaktualniasz dane.
8. Teraz zależy jakie masz forum, jeśli IPB lub VB to w opcjach admina masz odświeżenie tematów i wszystko staje się tak jak dawnej tylko że na nowym koncie. Jeśli masz phpbb to nie wiem bo nie używam tego szjsu :>

#8 PABL0

PABL0

First Rank

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 31 08 2006 - 15:23

Jak przenieśc forum z fora.pl na inny serwer skoro admin nie chce dac dostepu do bazy danych a forum jest już za duże na fora.pl i strasznie muli.

#9 czarnaewa

czarnaewa

First Rank

• Na emeryturze
  • 2 postów

Napisano 01 01 2007 - 19:50

Przenoszenie jest łatwe pod warunkiem iż były tak samo kodowane polskie znaki na dotychczasowym i nowym koncie (serwerze). Jeśli jest inaczej zaczną się problemy z krzaczkami. Powiem tylko że nie ma prostego rozwiązania tego ambarasu. Sytuacja taka się zdarza np gdy mieliśmy konto gdzieś za granicą i przenosimy na krajowe itp.
Jedziesz do pracy za granicą?uważaj na oszustówDołączona grafika

#10 Gość_jarcow_*

Gość_jarcow_*
  • Goście

Napisano 26 01 2007 - 16:50

Heh całe to przenoszenie jest banalne, opisze go w punktach najłatwiej jak się da:
1. Pierw musisz wejśc do phpmyadmin na twoim koncie, adres do niego znajdzisz w swoim koncie po zalogowaniu się na stronie.
2. Z listy po lewej wybierz baze forum, następnie na górze wybierz zakładke eksport i zaznaczasz tak jak na zdjęciu - http://www.fotosik.p...aot2oozc7n.html
3. Całe forum kiljentem ftp ściągasz na dysk.
4. Całe forum wgrywasz klijentem ftp na nowe konto.
5. Na nowym koncie wchodzisz w phpmyadmin, wchodzisz w zakładke sql i dajesz import z pliku który wyeksportowałeś w 2 pkt.
6. Teraz wchodzisz klijentem ftp na własne konto, edytujesz plik config.php (w różnych wersjach fór ten plik jest w innych folderach), wpisujesz w nim nowe konto phpmyadmin (host, login itp.)
7. Także w phpmyadmin masz wpis config i w nim też uaktualniasz dane.
8. Teraz zależy jakie masz forum, jeśli IPB lub VB to w opcjach admina masz odświeżenie tematów i wszystko staje się tak jak dawnej tylko że na nowym koncie. Jeśli masz phpbb to nie wiem bo nie używam tego szjsu :>

Zrobiłem dokładnie jak napisałeś, ale podczes wgrywania bazy dany na nowy serwer ukazuje się taki oto błąd:
Błąd
zapytanie SQL: 

-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.9.0.2
-- http://www.phpmyadmin.net
-- 
-- Host: localhost
-- Czas wygenerowania: 26 Sty 2007, 16:43
-- Wersja serwera: 4.1.21
-- Wersja PHP: 4.4.2
-- 
-- Baza danych: `jarcow_strony`
-- 
CREATE DATABASE `jarcow_strony` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

MySQL zwrócił komunikat:  

#1044 - Access denied for user 'stron'@'localhost' to database 'jarcow_strony'
Czy ktoś pomoże?

#11 paps

paps

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 111 postów

Napisano 28 01 2007 - 00:47

@jarcow

Nie masz dostępu do bazy danych. Jak przypuszczam skończył Ci się limit zakładania baz lub administrator utworzył jedną bazę.
W phpMyAdmin wywal to co się tam utworzyło (baza ma być pusta), następnie przeczytaj poniższy temat

http://searchengines...x...st&p=380962

i postępuj zgodnie z nim

powodzenia

#12 Ewa6

Ewa6

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 02 10 2010 - 17:21

Bardzo proszę o pomoc. Chcę przenieśc forum php BB 2 z mojeforum.net na cba i nazwę.pl

nie ma na obecnym serwerze opcji php my admin, tylko można robić backup SQL opcją w panelu admina - w okienku utwórz kopię zapasową. Nie mam żadnych plików forum, tylko to jedno SQL.
W moim php adminie na cba i nazwie.pl wygląda to tak - import SQL i pokazują się tabele, z któymi nie wiem co robić dalej. Tzn nie mam pojęcia i bardzo proszę o radę, jak krok po kroku należy odtworzyc forum, gdzie go zainstalować, i jak to zrobić. Co wpisać w name server i script patch jezeli chce go zainstalować w katalogu mojastrona.cba.pl/forum. I co z plikiem config, gdzie się znajduje, albo jak go utworzyć.

Próbowałam go konwertowac dołączonym w cba instalatorze do phpBB 3 ale on potrzebuje albo juz zainstalowanego forum PHPBB 2 w folderze ze swieżą instalacja phpBB 3 albo też coś źle jest z backupem, ponieważ żąda innego prefiksu i ścieżki i pojawia się napis że musi być phpBB_. Zmieniłam w SQL ctrl +H, znajdź nazwaforum_ na phpBB_ ale błąd jest nadal, sądzę, że popełniam jakiś elementarny błąd. więc proszę o jakieś sugestie. Jeżeli mało faktów podałam, przepraszam, uzupelnię, tylko proszę powiedzieć co może być wazne.

pozdrawiam

#13 gribollo

gribollo

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 15 07 2011 - 14:45

witam nie da sie przenieść duże forum za pomocą phpmyadmin jak jest duża baza to cze ba mieć dostęp do ssh i tak
$ssh -l user domena.pl
mysql -u nazwa -p
mysql> use nazwa;
mysql> source baza.sql;
baze cze ba wgrac do katalogu do którego cze ba wejść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych