Skocz do zawartości


tablety.pl

Zapory sieciowe / Firewalle
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 12 2007 - 16:06

Do połączenia z tematami

Blokery IP
Testy firewalli


Ashampoo FireWall Free

Platforma: Windows 2000/XP
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


[attachment=12859:ashampoo1.gif][attachment=12860:ashampoo2.gif]

Ashampoo FireWall - Podstawowa zapora sieciowa. Aplikacja może pracować w dwóch trybach zróżnicowanych pod kątem obsługi i konfiguracji. Tryb prosty stawia na redukcję działań pod kątem użytkowników początkujących i nie są dostępne wszystkie ustawienia: można ustawiać tylko reguły dostępu programów, nie można określać indywidualnych portów w regułach. Tryb expert, zgodnie z nazwą, uaktywnia wszystkie zaawansowane ustawienia i opcje, a także monitorowanie połączeń lokalnych oraz połączeń LAN. Zapora posiada Tryb nauki umożliwiający podjęcie decyzji. Jest i opcja paniki, czyli rozłączanie całej sieci, w sytuacji gdy istnieje podejrzenie aktywnej infekcji. Standardowo do wglądu są statystyki i dziennik połączeń. W konfiguracji możliwe włączenie ochrony dla procesu zapory (zapobieganie wyłączeniu / ukrycie na liście procesów). W programie zaimplementowano też narzędzia dodatkowe: menedżer autostartu, informacje o procesach, Internet Cleaner (usuwanie śladów pobytu w internecie), IP Spam Blocker (eliminacja komunikatów net send usługi Posłaniec). Są one bardzo uproszczone.
Program jest darmowy, aczkolwiek jest wymagana bezpłatna rejestracja, w przeciwnym wypadku trwa tryb testowy przez 10 dni. Pozyskiwanie darmowego kodu dostępne wprost z formularza www, lub z ekranu instalatora. Interfejs po polsku.


Aktualizacja: Przestarzałe i nieaktualizowane: Sygate Personal Firewall / Filseclab Personal Firewall / R-Firewall / iSafer Winsock Firewall / GhostWall Firewall.

Aktualizacja 2: Stare Jetico Personal Firewall 1 zostało oficjalnie zarzucone przez producenta i usunięte z jego strony domowej. Jedyną propnowaną wersją jest komercyjna Jetico 2.


#2 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 12 07 2008 - 12:15

Dołączona grafika

SoftPerfect Personal Firewall

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/2008 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Łatwa do skonfigurowania zapora sieciowa. Program wykorzystuje tzw. reguły dopuszczające lub blokujące określony ruch sieciowy. Aplikacja dostarczana jest z kilkoma regułami - przypomina to Look'nLan - związanymi z popularnymi protokołami, np. HTTP, FTP, IRC etc. Reguły mogą być przygotowane przez użytkownika, ale lepiej jest uruchomić tryb nauki, w którym program, po wykryciu nowego połączenia, prosi o zaakceptowanie lub odrzucenie go. Awaryjnie można za pomocą Soft Perfect całkowicie zablokować ruch sieciowy i założyć hasło na ustawienia programu. Program jest zręczny, bo nie korzysta z dodatkowych bibliotek i nie modyfikuje plików systemowych podczas instalacji jak inni konkurenci;-)

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 11 2008 - 23:34

Sunbelt Personal Firewall

Platforma: Windows 2000/XP/Vista 32-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Sunbelt Personal Firewall - Zapora sieciowa zorganizowana w uproszczonym i łatwym obsługowo interfejsie. Oferuje ochronę przed atakami z sieci w tym tryb "stealth", technologię ICSA (certyfikowana technologia ochrony), sprawdzanie integralności uruchamianych aplikacji (sygnatury MD5). Potrafi pracować w dwóch trybach. Tryb prosty (bez alertów) to typowe ustawienia pod kątem większości użytkowników, zapora nie zadaje pytań. Tryb zaawansowany (nauki) - są zadawane pytania decyzyjne dla nieznanych aplikacji i ruchu sieciowego. Posiada awaryjną funkcję "Odłącz sieć".
Instalator jest połączeniem wersji płatnej i darmowej. Po 30 dniach dodatkowe funkcje ulegną deaktywacji i pozostanie okrojona ale ciągle funkcjonalna wersja podstawowa. Wersja darmowa jest m.in. pozbawiona filtrowania www (blokowanie pop-upów, reklam, cookies i skryptów), modułu HIPS, możliwości hasłowania konfiguracji i zdalnego administrowania. Interfejs jest po polsku.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 24 02 2009 - 18:45

ZoneAlarm Free Firewall

Platforma: Windows XP/Vista/7 32-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


ZoneAlarm Free Firewall - Podstawowa zapora umożliwiająca zabezpieczanie przed niepożądanymi połączeniami i włamaniami sieciowymi. Dostępna praca w trybie Stealth Mode czyniąca komputer niewidocznym w sieci. Trzon Firewall umożliwia kontrolę stefy internet i zaufanej poprzez suwakową regulację poziomu zabezpieczeń. W Program Control jest dostępna kontrola programowa wg poziomów Low (tryb nauki) oraz Medium = poziom High jest niedostępny (opcja komercyjna). Lista aplikacji umożliwia formowanie prostych reguł dostępowych (dozwolone / zablokowane / pytaj). Aplikacja ma wbudowany tzw. "Automatic lock" czyli blokowanie dostępu do internetu po X minutach bezczynności lub podczas aktywowania wygaszacza ekranu. Sekcja Alerts & Logs umożliwia przeglądanie historii, (de)aktywację komunikatów wizualnych, oraz sterowanie formą zapisu raportu. Z menu zasobnika systemowego możemy wykorzystać szybkie tryby awaryjnego rozłączenia sieci, blokadę aplikacji, lub tzw. Game Mode (tymczasowy tryb cichy dla graczy ukrywający komunikaty).
Bezpłatna wersja oferuje mocno redukowaną funkcjonalność w stosunku do komercyjnego odpowiednika Pro, nie ma też wsparcia dla edycji 64-bit. Na stronie jest pobierany downloader, w którym jest wybór między wersją darmową a trialem komercyjnej. Uwaga: Instalator Zone oferuje montaż toolbaru Spy Blocker w przeglądarce internetowej. Jest to rebrandowany AskToolbar (wątpliwej reputacji), składnik zupełnie zbędny tak do działania programu jak i ochrony, i proszę to odznaczyć. ZoneAlarm nie ma polskiego interfejsu.


#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 04 04 2009 - 22:13

PC Tools Firewall Plus

Platforma: Windows XP/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


PC Tools Firewall Plus - zapora chroniąca przed atakami i nieautoryzowanym dostępem z internetu lub sieci. Jej zaletą jest uproszczenie systemu dla użytkowników początkujących. Może pracować w dwóch trybach (decyzja jest formowana już w trakcie instalacji): zwykły użytkownik kontra użytkownik zaawansowany. Zwykły użytkownik to tryb z minimum komunikatów, w którym są otrzymywane tylko ogólne powiadomienia o podejmowanych przez aplikacje próbach uzyskania dostępu do internetu lub nasłuchiwania połączeń przychodzących. Zaawansowany użytkownik to tryb, w którym są otrzymywane szczegółowe informacje o każdym połączeniu, które próbuje utworzyć aplikacja, oraz istnieje możliwość modyfikowania reguł i detalicznego kontrolowania dostępu aplikacji do internetu. Między trybami można się przełączyć użytkując moduł Ustawienia. Panel Czynność prezentuje aktualny ruch sieciowy: aktywne aplikacje, połączenia i nasłuch. W zasobniku systemowym znajduje się wizualizacja traffiku poprzez animację mini ikonki. Instalator oferuje opcjonalny montaż bezpłatnego Google Toolbar dla Internet Explorer oraz darmowej edycji Spyware Doctor Starter Edition. Dodatkowo, już na własną rękę, można zaopatrzyć się w kolejną darmową aplikację tej firmy adresującą kontrolę HIPS-like: ThreatFire. Aplikacja ma spolszczony interfejs.


#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 04 05 2009 - 17:35

RISING Personal Firewall Free Edition

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


RISING Personal Firewall - Zapora sieciowa posiadająca ARP Spoofing Defense (zapobieganie zatruwaniu tablicy ARP), URL Filter (ochrona antiphishingowa) oraz IP Package Filter. Posługuje się testem modułowym - tzn. analizuje aktywność wstrzykniętych do procesów modułów DLL, co pozwoli uniknąć przejścia przez zaporę aplikacji autoryzowanej jako proces per se. Ponadto wykonuje sprawdzanie aplikacji pod kątem wywołań IE. Posiada zestaw domyślnych reguł zarządzania programami, obrazowany przez trzy tryby pracy: Standard (pytanie o decyzję), Shopping (blokada sieci z alertem), Silent (blokada sieci bez alertu). Użytkownik może też definiować reguły ręcznie przez kartę NetControl, kombinując to z ustawieniami szczegółowymi z wykorzystaniem białych i czarnych list. Karta SysInfo, sformowana w drzewo listy procesów oraz ich operacji na portach, zajmuje się analizą aktualnej aktywności komputera. Jest i button awaryjnego rozłączania sieci. Log zapory ma raporty podzielone tematycznie. Firewall buduje środowisko dwu-użytkownikowe: administratora (pełny dostęp do konfiguracji zapory) oraz użytkownika (brak możliwości rekonfiguracji). Istnieje możliwość kompleksowego zahasłowania aplikacji. Interfejs jest dość dobrze skategoryzowany i miły dla oka.
Firewall można połączyć w działaniu z innymi darmowymi produktami tej firmy: RISING Antivirus Free Edition (posiada funkcjonalność HIPS) oraz RISING PC Doctor (m.in. umożliwia zarządzanie elementami startowymi).


Download
Dla jasności: są dwie wersje tej zapory, darmowa i komercyjna. Na oficjalnej stronie Rising nie znajdziecie free tylko płatną edycję. Kiedyś linkowałam tu starszą darmową edycję hostowaną na Tucows (Rising Personal Firewall 2008). Oto link do darmowej wersji Rising Personal Firewall 2009, bezpośrednio z serwera Rising:

Dołączona grafika rfwfree09.exe
Dołączona grafika manual#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 05 05 2009 - 13:44

Online Armor Free Edition

Platforma: Windows XP/Vista/7 32-bit
Licencja: freeware


Online Armor Free Edition - Nowoczesny firewall zawierający też funkcjonalność HIPS. Ma dwa moduły osłony: Firewall i Program Guard. Posiada ochronę przed skryptami i robakami, wykrywa hooki keyloggerów, ma częściową ochronę Autostartu, zapobieganie przed uruchamianiem / wyłączaniem. Oferuje Learning Mode / tryb nauki, choć reguły można konfigurować ręcznie. Można nałożyć hasło. Przy pierwszym uruchamianiu aktywuje się "Safety Check Wizard", który skanuje różne komponenty systemu, a jeśli niektórych nie rozpozna, poprosi o decyzję. Dodatkowo po resecie komputera może być koniecznym ręczne zainstalowanie zapory w opcjach. Przynajmniej u mnie miało to dwa etapy. Jest to skrócona darmowa edycja, którą odróżnia od komercyjnych brak: shieldów www i poczty, filtra antyphishingowego, wykrywania keyloggerów poziomu kernela, ochrony przez spoofingiem DNS, trybu zaawansowanej konfiguracji i aktualizacji. Dokładne porównanie edycji: klik. Najnowsze wersje Armor usunęły kompatybilność z Windows 2000, aczkolwiek można pobrać starsze wersje wspierające tę platformę:

Dołączona grafika Buildy z obsługą Windows 2000

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 06 2009 - 03:39

Outpost Firewall Free 2009

Platforma: Windows 2000/XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Outpost Firewall Free - Nowa edycja darmowej wersji zapory, przez bardzo długi okres czasu zupełnie nierozwijanej i stwarzającej wrażenie "śmierci naturalnej". Ochrona programu jest rozłożona na moduł Firewall (kontrola ruchu sieciowego) oraz Host Protection (HIPS / kontrola behawioralna aplikacji), z możliwością ustalania suwakami poziomów zabezpieczeń oraz prowadzenia szczegółowej konfiguracji. Firewall jest dwukierunkowy, monitoruje ruch przychodzący i wychodzący, a także potrafi realizować tryb stealth. Host Protection adresuje trzy typy: Anti-leak control, Component control (notyfikacje o zmianach w wykonywalnych), Critical System Object Control (ochrona kluczy rejestru / plików / folderów przed niepożądanymi zmianami). Na uwagę zasługuje kontrola Anti-leak - ochrona przed nieautoryzowanym wyciekiem informacji poprzez szkodliwe programy próbujące wykorzystywać zaufane aplikacje np. przy udziale injekcji do pamięci lub intercepcji klawiaturowej. Jest obecny Learning mode (tryb samouczka). Zaimplementowano także technologię ImproveNet, pozwalającą korzystać z gotowych szablonów reguł. Kolejne usprawnienie operatywności to Entertainment mode - tryb cichy bez monitów, automatycznie proponowany podczas uruchamiania aplikacji pełnoekranowej. Funkcja przydatna pod odtwarzacze multimedialne czy gry. Outpost jest wyposażony także w "self-protection", czyli mechanizm zapobiegający przed deaktywacją programu przez malware.
Program optymalizowany pod niskie wykorzystanie zasobów systemowych. Interfejs jest rozwiązany w sposób przejrzysty i dość atrakcyjny. Aplikacja ma odrębną wersję 64-bitową. Edycję darmową od komercyjnej Pro odróżnia zredukowany układ modułów (brak Anti-Spyware, Web control, Identity Protection), brak alternatywnych pakietów językowych, brak obsługi platform serwerowych, oraz brak wsparcia technicznego. W oknie programu w sekcji "My Security" jest nieinwazyjna reklama komercyjnej wersji, podobnież link "Switch to Expert View" realizuje to zadanie. Program godny polecenia.#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 30 07 2009 - 05:57

Privatefirewall

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku domowego i komercyjnego


Privatefirewall - Zapora sieciowa, zabezpieczająca przed włamaniami z internetu i sieci lokalnej, hakerami, oraz innymi typami nieautoryzowanego dostępu. Kolejne wartwy zabezpieczeń to właściwy firewall, filtrowanie URL, menedżer portów, oraz HIPS behawioralny. Typowo zawiera Learning mode oraz kreatory reguł. Posiada tryb Stealth maskujący IP i identyfikację komputera, oraz filtrowanie pakietów. Obecny monitor wszystkich portów komputera w celu zapobiegnięcia nieautoryzowanym skanom portów. Blokuje szkodliwe procesy, śledzi wszystkie zaufane aplikacje altertując w przypadku uruchamiania potencjalnie szkodliwych. Ma inteligentny moduł wykrywania anomalii systemowych - automatycznie profiluje normalne użytkowanie komputera na podstawie zmiennych typu spożycie CPU / ilość wątków etc, i na bazie tego alertuje w przypadku zaobserwowania odchyłów od normy. Zapewnia ochronę E-mail poprzez śledzenie częstotliwości i objętości wysyłanych e-maili. Dysponuje też łatwym definiowaniem różnych poziomów zabezpieczeń, w zależności od profilu sieci (Home / Office / Remote). Ma funkcję stopowania ruchu sieciowego, pomocną w przypadku niewyjaśnionej aktywności komputera, do czasu zdiagnozowania przyczyn. Pozwala na prawidłowe funkcjonowanie Współdzielenia plików i drukarek bez ekspozycji zagrożeniowej. Dostępny log aktywności. Interfejs jest bardzo prosty, z intuicyjną obsługą raczej nie przedstawiającą żadnego problemu, a kreator reguł przyjazny. Uwaga: moduł monitora procesów jest zdeaktywowany na platformach 64-bit. Dyskusja na Wildersach: KLIK.

Dotychczas był to program na licencji płatnej, aktualnie zmienił licencję na darmową i to nawet w zastosowaniu komercyjnym. Za to wyginęły dwa powiązane produkty:
- Dynamic Security Agent - HIPS tego producenta, aktualnie wbudowany w Privatefirewall i już niedostępny do odrębnego pobierania.
- Webroot Desktop Firewall - Była to brandowana OEM-wersja innego producenta wykorzystująca starszy silnik Privacyware. Oferta została usunięta.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych