Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

GTA: San Andreas
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#16 pcuser

pcuser

  Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 554 postów
 • Lokalizacja:...

Napisano 19 05 2004 - 21:51

Ciekawe czy będzie można tuningować "zwykłe" wozy :)
Przydałoby się - to już by było a'la NFS Underground 3 :D :D :D
...

#17 bait

bait

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1356 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 26 05 2004 - 15:57

No i Rockstar prezentuje następny obrazek:

Dołączona grafika


Fani seri GTA już robią i publikują ich przykładowe mapki San Andreas. Sami je zobaczcie TU

Więcej info: www.gta-sanandreas.com

#18 F51

F51

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1547 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:skądkolwiek...;-)

Napisano 15 06 2004 - 22:24

Nowe fakty

Pozdrawiam!!!!

#19 legacy

legacy

  Second Rank

 • Użytkownicy +
 • 108 postów
 • Lokalizacja:z konieczności :)

Napisano 16 06 2004 - 01:39

- Grafika

Silnik graficzny gry został podkręcony. W grze będzie bardziej widoczna mgła, oraz nowe refleksy świetlne na wozach, szybach, lustrach.. tak samo jak nowe techniki typu "radial lighting", który umożliwia bardziej realistyczne cieniowanie, "soft-shadow lighting" dla lepszego wyglądu wnętrz.
Wszystko w grze będzie miało modele zależne od pory dnia - aby uzyskać lepsze cieniowanie/oświetlenie.
W grze będzie zastosowany inny poziom fizyki gry - "impact animation", jak nazwało to Rockstar Games.

czyżby się szykowała wymiana grafiki? :angry:

nieważne...

...jak ja KOCHAM GTA!!!!!!!!

:angry:

HOWGGGGGGHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!
L E G A C Y !! !! !! !!

#20 Adek

Adek

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 9 postów

Napisano 17 06 2004 - 08:19

Nie moge się już doczekać kolejnej GTA! Słyszałem, że wyszła nowa gra, tytuł to chyba "True Crime: Str. of L.A." czy jakoś tak. Podobno bardzo przypomina GTA, grał ktoś może w nią?

#21 bait

bait

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1356 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 17 06 2004 - 11:44

Słyszałem, że wyszła nowa gra, tytuł to chyba "True Crime: Str. of L.A."

Weszła dopiero na PC'ta. Na PlayStation jest już od dawna. A ja właśnie grałem w nią na PlayStation. Gra jest faktycznie bardzo podobna do GTA, jednak w True Crime chodzisz policjantem a w GTA gangsterem :angry:

#22 F51

F51

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1547 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:skądkolwiek...;-)

Napisano 22 06 2004 - 16:50

Co niektórzy fani serii będą zapewne zawiedzeni - nie będzie trybu multiplayer.
Szkoda ,gra byłaby chyba wtedy ideałem ,może w następnym GTA będzie nam dane broić w sieci.

Pozdrawiam!!!!

#23 lupab

lupab

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 273 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 07 2004 - 20:07

Cze!!!!!
To bedzie gra już nie moge sie doczekać!!!!! <_<
Tylko szkoda że niebędzie multiplayera

#24 bait

bait

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1356 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 07 07 2004 - 09:19

Więcej screenów: LINK

Do pobrania:
Ikonka: Pobierz
Tapety: 1...2...3...4

Zapowiedź:

Stan San Andreas zawiera w sobie trzy miasta i wiele międzypaństwowych dróg, dolin, autostrad, pustyń, wybrzeży - wszystko można będzie odkrywać. Gra jest wielkości pięć Vice City, bardziej zaludniona, bardziej szczegółowa, zawiera więcej wozów, broni, wyzwań, postaci, sekretów, muzyki, więcej zadań powiązanych z fabułą niż w Vice City. Każde trzy miasta - Los Santos, San Fierro i Las Venturra mają swój własny, indywidualny styl. Przykładowo - styl architektoniczny, pojazdy, typy misji, akcent postaci czy ogólne zachowanie przechodniów.

Krajobraz z pewnością nie będzie nudny. W grze są nowe pojazdy, które nawet nie mogą być użyte w mieście, na przykład quady, którymi będzie można się ścigać po terenach innych niż drogi. Fizyka jazdy została poprawiona i - pomimo, iż GTA nie jest grą wyścigową - jeździ się niemal tak dobrze jak w takich grach. Jazda po terenach pozamiejskich jest superszybka i dostarcza masę zabawy. Przejażdżka przez takie tereny umożliwi obejrzenie wielu farm, lasów, plaż, wzgórz czy rzek. Znajduje się tam także legendarna góra - wysoka na prawie pół mili - potrzeba prawie minuty, aby dostać się tam od poziomu morza na górę przy użyciu helikoptera i znacznie więcej, aby zjechać stamtąd przy użyciu rowera. Trawa i rośliny zostały zbudowane przy użyciu nowych technik, aby naprawdę oddać realizm, jakiego do tej pory żadna gra nie osiągnęła. San Fierro jest bardzo górzystym terenem, gdzie będzie się jeździć trochę inaczej niż w pozostałych częściach miasta.

Pływanie zostało dodane, ponieważ Rockstar wiedział o stałych prośbach graczy o tą funkcję w grze i prawdopodobnie byli już zmęczeni odpowiadaniem, iż tego się nie da zrobić. Teraz, gdy spaniesz z mostu, nie utoniesz od razu. Ale pamiętaj, to nie jest gra pływacka. Sposób pływania wygląda następująco: Gdy Twój wóz wpadnie do wody masz dwa wyjścia. Wydostać się przez okno z wozu. Gdy tego nie zrobisz, utoniesz razem z wozem. W grze będzie pare misji, w których będziesz musiał "pływać", ale to nie będzie jakiś specjalny realizm - po prostu ta opcja została dodana tylko po to, aby poprawić grywalność.

Kontynuując jedzenie, fakt, że postać będzie robiła się grubsza, chodzenie na siłownię, warto dodać, że będzie można ścinać swoje włosy. Mało tego - jeśli będziesz miał niezbyt ciekawą fryzurę - przechodnie będą się z Ciebie śmiać i wyzywać. Jeśli będziesz miał stylową - będą pod wrażeniem. LA wypełnione jest smogiem, krystalicznymi światłami, odgłosy meczy koszykarskich, powietrze pełne hiphopu i światła odbijające się na low-riderach. Prawa gałka analogowa umożliwia bujanie się w takich wozach. W misjach, wszystkie znane szczegóły z poprzednich części będą takie same - żółte strzałki nad celami oraz oczywiście drobna muzyczka na koniec wykonanej pomyślnie misji.

Ogromny wysiłek położono na indywidualizację przeżyć każdego z graczy, tak aby gra była najbardziej nieliniowa jak tylko jest to możliwe. Początkowo będziesz podążał za scenariuszem, potem jednak gra zatrzyma się umożliwiając ci robienie wszystkiego, czego będziesz chciał. Następnie historia znowu wystartuje i podąży tą ścieżką dla jak najlepszych przeżyć.

Silnik gry został udoskonalony. Zawarto detale, których nie było wcześniej, takie jak szarłat (toczące się kule widoczne w westernach – przyp. Mastah) na pustyni albo inne organizmy. Mapa jest o wiele bardziej zaludniona niż w Vice City, nawet w przypadku terenów poza miastem. Zawarto odbicia w lustrach w czasie rzeczywistym. Widoczność na terenach miejskich jest teraz dwa razy większa niż w Vice City, zaś na terenach poza miastem cztery razy większa. System oświetlenia został ulepszony dla zawartych oddzielnych modeli za dnia i w nocy. Carl Johnson może stać i delikatnie się kołysać, podczas gdy jego szczęka, rusza się w powolnych, okrężnych ruchach, gdy żuje on gumę. Modele postaci mają o wiele więcej detali niż poprzednio.

Udoskonalenia w oświetleniu dotknęły także neonów padających na ulice, świateł na drogach oświetlających budynki, i cieni rzucanych przez rzeczy oświetlone promieniami słonecznymi czy też światłem Księżyca. Technika kompresji została użyta do zwiększenia detali we wszystkich modelach – od mapy, po pojazdy i przechodniów. Gra jest teraz bardziej ostra, z efektami pogodowymi i szczegółami wpakowanymi w pewne rzeczy. Rockstar pożyczył z gry Manhunt część sytemu oświetlenia. Teraz możesz zobaczyć członków gangu w ciemnych uliczkach, użyć cienia, aby schować się pod mostem, patrząc jak przeciwnik cię mija, następnie wyjść stąd i zaskoczyć go. Nawet mając jedną gwiazdę sygnalizującą poszukiwanie, będziesz się teraz martwił o policję, ale ukrycie się w cieniu pomoże ci. Misje możesz wykonywać w stylu Rambo, albo skradać się i załatwiać jednego po drugim. To oznacza że umiejętność skradania, która została zawarta, czyni misje bardziej urozmaiconymi niż wcześniej.

San Andreas powraca z humorem ludzi z Rockstara, który kochamy. Będzie on skierowany na amerykańskich konsumentów, filmy akcji, dziwaczność i pop kulturę tamtych czasów. Postacie będą bardziej poważne, ale gra będzie nadal komiczna.

Każda część gry została wykonana tak, aby sprawiała wrażenie żyjącego, w pełni realistycznego świata. Każde miasto, podobnie jak dzielnice w nich, będzie unikalne. Zamiast dodawania zawartości tak jak w GTA III czy też Vice City, Rockstar chciało zrobić taką grę, że możesz wspiąć się na dach i już wiesz jakie jest twoje położenie. Opierając się na eksploracji w San Andreas możesz znaleźć największe głębie, i tak po prostu przez nią nie przejedziesz, ponieważ wszystko jest tu unikalne i interaktywne. Wszystkie misje, nawet większość tych dziwacznych, zostały tak zaprojektowane, aby używać w nich pojazdów i eksplorować mapę. Dużo pracy poszło w zrobienie naturalnego wyglądu terenów pozamiejskich, różnorodność miast i wszystko co czyni grę prawdziwą. Mapa jest tak duża, że nawet ludzie z Rockstara gubią się tu od czasu do czasu. Populacja jest bardziej zagęszczona i bardziej aktywna niż kiedykolwiek wcześniej. Miasto tętni życiem. Każdy przechodzień ma własne działania i animacje, w zależności od tego gdzie mieszka i gdzie teraz przebywa: w mieście czy też na wsi.

Jednym z największych wyzwań jest skompresowanie wszystkich detali w grze. Rockstar zawarł już ich wiele, ale zawrze jeszcze więcej. Jedyne czasy wczytywania się w San Andreas to krótkie przerwy w czasie wchodzenia do budynków. Gra zostanie wydana na płycie DVD o podwójnej gęstości. Pomimo tego, że gra jest bardzo rozbudowana, wszystkie misje, elementy grywalności i wydarzenia zostaną ze sobą powiązane i będą sprawiały wrażenie te samej gry dzięki sterowaniu, wykonaniu i atmosferze. W grze są zawarte pewne wydarzenia, które pokonuje się w widoku z pierwszej osoby. Są zawarte także nawiązania do poprzednich gier dla hardkorowych graczy. Wszystkie te rzeczy, nawet większość dziwacznych misji, będą miały dla ciebie sens.

Dostaniesz nowy system walki wręcz a także strzelania z broni. System strzelania z broni został przebudowany od podstaw i teraz jest bardzo przyjemny i łatwy w opanowaniu. Kiedy celujesz w kogoś zostanie wyświetlony zielony kolor, jeżeli cel ma pełne życie, pomarańczowy jeżeli połowę, zaś czerwony jeśli możesz go zabić jednym strzałem. Autocelowanie będzie także lepsze w sytuacjach związanych z poziomem poszukiwania.

Pracując wraz ze swoim gangiem, Orange Grove Families, będziesz mógł opanować pewne tereny na mapie. Kontrolowanie terytorium i personalizacja mapy, to także personalizacja twojej postaci. Możesz zarabiać pieniądze w swoich włościach, jeżeli ich doglądasz. Przez pewną część gry zajmujesz się tym osobiście, ale potem potrzebujesz do tego swojego gangu. Nawet kradzież samochodu jest teraz groźniejsza i złowieszcza niż wcześniej, ponieważ zaangażowany jest w nią twój gang. Tak przy okazji, bycie gangsterem to tylko 15% całej gry.

W pierwsze misji Carl jest odbierany z lotniska przez dwóch skorumpowanych gliniarzy. Nie zabierają go do jego domu, ale zostawiają na terenie konkurencyjnego gangu. Musisz się stąd szybko wydostać, więc pierwszą rzeczą którą zrobisz, jest kradzież BMXa. Szybko naciskasz X, aby pedałować i CJ buja się w lewo i w prawo, aby nabrać prędkości. Jest to jedna z najbardziej wystrzałowych, realistycznych animacji. Ukończysz misję, gdy dostaniesz się na teren, gdzie CJ dorastał i gdzie mieszka jego gang.

Jedna z misji wymaga od ciebie spotkania się z twoim starym kumplem Ryderem, który jest wolnym strzelcem, ale sympatyzuje z Orange Grove Families. Ta rozmowa ma miejsce przed plakatem Badfellas (który fani na pewno rozpoznają ). Właściciel pizzerii zmazał graffiti OGF ze ściany i Ryder chce, abyś się przyłączył do niego w dawaniu właścicielowi lekcji. Wskakujecie do pickupa i jedziecie do pizzerii. Przyjechaliście na miejsce, ale zanim wejdziecie do pizzerii, dostaniesz szansę sprawić CJ-owi nową fryzurę.

To jest przykład na różnorodność zadań podczas misji. Rockstar naprawdę chce zamazać linię pomiędzy wykonywaniem misji i działaniem poza misją. Wskakujesz na krzesło u fryzjera i patrzysz na to, jak cię on obcina. Masz nową fryzurę, którą możesz zobaczyć w lustrze i zdecydować czy ją wybierasz czy też chcesz inną. Kiedy wychodzicie z salonu, Ryder skomentuje twoją fryzurę na podstawie tego, którą wybrałeś. Teraz w naprawdę dopracowanej pizzerii masz nawet więcej wyjść. W zależności od tego, które wybierzesz, zapłacisz odpowiednią cenę. Zdecydowałeś się wybrać najtrudniejsze rozwiązanie, chcesz odciągnąć uwagę dostawcy pizzy od Rydera. Ale Ryder nie może być spokojny, bo ku jemu zaskoczeniu i złości, dostawca pizzy strzela ze strzelby. Ty i Ryder uciekacie do pickupa i jedziecie do domu.

Podczas kolejnej misji jedzie z tobą troje ludzi, chcecie ostrzelać z samochodu lokalny gang The Ballas. Podczas gdy ty przejeżdżasz gangoli z The Ballas, Sweet, Smoke i Ryder celują do nich i strzelają. Twoje zadanie polega na jeżdżeniu do tyłu i do przodu oraz unikaniu ognia nieprzyjaciela. Strzelanie z samochodu w cztery osoby jest zdumiewająco prawdziwe. W zależności od tego jak prowadzisz, twoi kumple cały czas namierzają cele. Kiedy mijasz kolesi z The Ballas, kumple wychylają się przez szyby, a jeden z nich wdrapuje się na dach. Po załatwieniu jednej grupy, jedziesz w kierunku kolejnych członków Balla. Ale zaczynają cię ścigać gliny i musisz pojechać okrężną drogą do Pay ‘n’ Spray. Ubłocony samochód staje się czysty, gliniarze przestają cię gonić, a ty wracasz do domu. Orange Grove Families wracają do zajmowania się interesami, ale za każdym razem, gdy wjedziesz na terytorium The Ballas, spodziewaj się wrogich w stosunku do ciebie działań.

W misji Reuniting the Families głowy wszystkich lokalnych gangów zbierają się, aby rozmawiać o tym jak uniknąć wojny. Kiedy przyjeżdżasz do hotelu, który jest miejscem spotkania, Sweet okazuje się reprezentantem OGF. Nagle policyjny motor pojawia się na parkingu i gliniarze zaczynają strzelać z broni. Inni członkowie gangu OGF uciekli dla ich własnego bezpieczeństwa, a ty zostałeś w hotelu sam, aby uratować Sweeta. Podczas przechadzania się po hotelu ze strzelbą, zauważysz policję nadciągającą ze wszystkich stron oraz na balkonach z widoczną bronią półautomatyczną. Celny strzał ze strzelby zabije policjanta, a im więcej zabijesz, tym wzrośnie twoja celność (wyświetlana w procentach w lewym, górnym rogu). Możesz teraz także dla bezpieczeństwa robić uniki w boki. Ewentualnie możesz znaleźć umierającego gangstera, który wskaże ci miejsce, gdzie przebywa Sweet.

We dwóch uciekacie, Sweet prowadzi samochód, który ściga helikopter z działkami, ale traci was z oczu. Jest to intensywny pościg samochodowy, podczas którego Sweet prowadzi, a ty strzelasz do policyjnych samochodów w widoku z pierwszej osoby. Możesz ustawić celownik na jadących samochodach i przestrzeliwać opony, aby się ich pozbyć. Nagle policjant wskakuje prosto na tył twojego samochodu i jesteś zmuszony zastrzelić go na ślepo. Następnie kolejny wskakuje na maskę. Sweet skręca w alejkę i zauważa kolejny helikopter na drodze, z ruchomym wirnikiem. Smoke przyspiesza, następnie w ostatniej sekundzie wyskakujecie. Ostatni obrazek, który widzisz to glina na masce, który jest rozrywany przez kręcący się, metalowy wirnik.


Będą następne GTA?
Wygląda na to, że seria Grand Theft Auto nie skończy się na czwartej części, a... tak właściwie to nie wiadomo na której. Wiadomo natomiast, że Take-Two Interactive jeszcze przez świętami zarejestrowało kilka nowych produktów, wśród nich są kolejne części GTA. Tak, nie pomyłka. Kolejne części, bowiem oprócz GTA: San Andreas zarejestrowano także GTA5 i GTA6.

#25 nbf

nbf

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 840 postów
 • Lokalizacja:EU

Napisano 14 08 2004 - 22:26

Screenshots!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#26 pcuser

pcuser

  Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 554 postów
 • Lokalizacja:...

Napisano 15 08 2004 - 13:47

Szkoda ze nie wiadomo kiedy dokladnie wyjdze - na stronie producenta nie ma zadnych informacji na ten temat ;/
...

#27 F51

F51

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1547 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:skądkolwiek...;-)

Napisano 18 08 2004 - 10:37

Stealth mode

Jest to bardzo użyteczny w grze tryb ,dzięki któremu będzie można obrabiać mieszkania ,domy i pewnie nie tylko.
Kiedy tylko zbliżymy się do wybranego celu ,postać przez nas kierowana przejdzie w tryb skradania ,co pozwoli na w miarę cichą akcje.
Jednak najpierw trzeba będzie poczynić stosowne przygotowania,tj. odpowiedni strój ,nakrycie twarzy ,broń i samochód
do którego będzie można załadować łupy.
Jak to w życiu bywa ,plany nierzadko się komplikują i może sie okazać ,że jakimś cudem właściciel jest w domu - po to właśnie potrzebna jest broń.
Dołączona grafika

Nara!!!!

Aha ,premiera na PS2 pod koniec października - niestety ,o wersji PC nic nie wiadomo .

#28 nbf

nbf

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 840 postów
 • Lokalizacja:EU

Napisano 20 08 2004 - 12:50

Dołączona grafika
http://www.gamespot.com/onthespot
mms://a1314.m.akastream.net/7/1314/5372/1/gamespot.download.akamai.com/5372/netshow/gslive/100k/onthespot_081904a.asf
http://www.mtv.com/n...819/story.jhtml

Dołączona grafika


#29 F51

F51

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1547 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:skądkolwiek...;-)

Napisano 21 08 2004 - 12:37

Krótki ,acz treściwy, trailer GTA: San Andreas .
Do wyboru dwie wagi - 55.37 MB (HiRes) i 9.95 MB (na pewno nie HiRes).

Pozdrawiam!!!!

#30 bait

bait

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1356 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 24 08 2004 - 22:00

Rocketstar Games zupełnie odmieniło strone o GTA: SA
Jest na niej więcej screenów i jeden trailer

Grand Theft Auto San Andreas
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych