Skocz do zawartości


tablety.pl

Programy do wymazywania zawartości dysku
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 11 06 2005 - 00:27

PC Inspektor e-maxx

Licencja: freeware

e-maxx - Narzędzie służące do kasowania całej zawartości dysku twardego, z bezpiecznym wymazywaniem uniemożliwiającym odzysk danych. Proces wymazywania nie zależy od liczby partycji czy systemu plików: FAT12, FAT16, FAT32, HPFS, NTFS, Ext2, Reiser. Program utylizuje dyskietkę startową lub płytę, może być używany na każdym systemie operacyjnym. Do pobrania dwie wersje: instalacyjna tworząca dyskietkę startową oraz gotowe ISO do wypalenia na płycie. Podczas startu powita nas ekran z wyborem języka, na którym należy wklepać stosowną liczbę, a następnie zostanie przeprowadzona detekcja dostępnych dysków. Popatrzcie jeszcze na darmowe CopyWipe oraz SDelete autorstwa Sysinternals.


Aktualizacja: Usuwam sfatygowane i nieaktualizowane od 2003 Sure Delete oraz martwe Ultra Shredder / VAIOSoft DriveEraser.


Użytkownik picasso edytował ten post 20 01 2010 - 11:28


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 28 04 2008 - 18:16

Darik's Boot and Nuke

Licencja: GPL (open source)

Darik's Boot and Nuke (DBAN) - Program służący do kompleksowego wymazywania danych z twardego dysku, przez ich wielokrotne nadpisanie wcześniej wybranym wzorcem. DBAN oferuje trwałe usuwanie danych za pomocą metod: Gutmann, DoD Short, DoD 5220.22-M i RCMP TSSIT OPS-II, nadpisywania liczbami pseudolosowymi jak i nadpisywania danych zerami. Występuje w postaci bootowalnej ISO pod uruchamianie z płyt CD/DVD lub pendrive.#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 06 2009 - 12:55

Active@ KillDisk Free Edition

Licencja: darmowa / nagware *

Narzędzie do całkowitej destrukcji zawartości dysków. Wymazuje partycje, dyski logiczne oraz wolną przestrzeń. Obsługuje tylko jedną metodę wzorcową, przez zerowanie. Z procesu czyszczenia jest wytwarzany raport, który można zapisać. Dostępna wersja DOS (startowana z dyskietki lub bootowalnej CD) oraz wersja Windows (uruchamiana z bootowalnej CD/DVD oraz USB). Paczka KillDisk Suite (Free) zawiera w sobie cały komplet: obie wersje DOS/Windows, kreatory płyt startowych (wbudowany Active ISO Burner) oraz dokumentację. Jest to darmowa edycja narzędzia, a odróżnia ją od komercyjnej m.in. uboga liczba wzorów wymazywania. Dokładniejsze porównanie: KLIK.
* Wersja dla Windows ma przy każdym starcie ekran namawiający na spożycie Pro. Wersja DOS ma menu wyboru programów, będące w istocie reklamą innych płatnych produktów, zaś po wybraniu opcji darmowej jest podobny komunikat jak dla wersji Windows.
#4 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 15 12 2009 - 20:28

Eraser

Platforma: Windows XP/2003/Vista/2008
Licencja: GPL


Program o wdzięcznej nazwie;-) służący do kasowania danych w sposób nieodwracalny. Łatwa, bez mała intuicyjna obsługa. Program umożliwia kasowanie plików ze wszystkich dysków pracujących w standardach IDE i SCSI (również pracujących w trybie RAID). Obsługuje system FAT16/32 i NTFS, dyskietki, dyski sieciowe, płyty CD-RW i DVD-RW. Oprócz trybu "standardowego" jest możliwość tworzenia cyklicznych zadań, np. do całkowitego kasowania niepotrzebych plików po codziennej pracy. Program wykorzystuje standard całkowitego kasowania danych, który wykorzystywany jest także przez Departament Obrony USA ;_) Aktualna wersja aplikacji nie wspiera już Windows 9x/ME/NT4/2000, aczkolwiek można pobrać wersję 5.7 mającą z nimi kompatybilność. Jest to nowa postać programu pod patronatem innego producenta, ostatnia z pierwotnych wersji poprzedniego autora do wglądu tu: KLIK.

#5 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 06 01 2010 - 13:37

Disk Wipe

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: GPL (open source)

Aplikacja służy do usuwania zawartości całych partycji na dysku - wykonuje szybkie formatowanie (zwiększa wydajność) wraz z nadpisywaniem, wymazywaniem. Może być stosowana na wszystkich dyskach wewnętrznych oraz urządzeniach USB do przechowywania danych. Wykorzystuje kilka zaawansowanych algorytmów nadpisywania np. DoD 5220-22.M, US Army, Peter Guttman. Używanie: po wybraniu dysku klikamy Settings - ustawiamy nową nazwę dysku i priorytet pracy. Teraz klikamy Disk Wipe - wybieramy system plików, zaznaczamy "Quick Format", następnie wybieramy metodę wymazywania. Można uruchomić go z BartPE - wówczas możliwa jest kasacja partycji systemowej.

Dołączona grafika

Inną aplikacją do wymazywania całych partycji, a nawet całego dysku jest WipeDisk.

Użytkownik picasso edytował ten post 20 01 2010 - 09:53


#6 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 06 01 2010 - 13:53

Freeraser

Platforma: Windows
Licencja: freeware

Aplikacja do bezpiecznego usuwania pojedynczych plików i folderów. Lokuje się na pulpicie w postaci animowanego kosza do którego przeciągamy elementy do usunięcia. W momencie usuwania wyskoczy komunikat, w którym trzeba potwierdzić usuwanie. Oferuje usuwanie na trzech poziomach: fast (jednorazowe nadpisanie losowymi danymi), forced (3 rundy DoD 5220.22M standard), ultimate (35 rund Guttman).
Program może działać w wersji portable - wystarczy podczas instalacji wybrać portable mode.

Dołączona grafika

Innymi aplikacjami do usuwania plików są:
DP shredder (oferuje również wymazywanie wolnej powierzchni), WipeFile, DPWipe
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych