Skocz do zawartości

tablety.pl
- - - - -

Konwersja mp3 / wav --- > midi

• Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Machcak_*

Gość_Machcak_*
  • Goście

Napisano 02 07 2003 - 11:51

Jakimi programami da się konwertować MP3 lub Wav na mid?

Użytkownik kambo edytował ten post 11 07 2005 - 08:30

#2 Nurgle

Nurgle

First Rank

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 02 07 2003 - 13:10

Witam.
Z tego co ja wiem to mozna przerobic wave na midi przy pomocy syntezatora cyfrowego (np: MOTIF). http://www.keyboards...syntezatory.htm

#3 Gelip

Gelip

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 06 07 2003 - 08:12

AKoff Music Composer: Wav -> Mid -> http://www.akoff.com
Mid2wav Recorder : Mid -> Wav -> http://www.midi2wav.com

#4 czuczi

czuczi

First Rank

• Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 27 10 2003 - 17:11

No właśnie mam melodyjke w formacie .mp3 i chce w jakiś sposób dokonać konwersji do formatu midi.Polecacie jakieś programy??

Krótko ale na temat :P :)

#5 Pitip

Pitip

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 325 postów

Napisano 27 10 2003 - 18:08

Sadze ze jest to raczej ciezkie do zrobienia (taka konwersja) i efekty tego beda mierne.

mozesz zobaczyc all4wid270.exe, sam tego nie robilem wiec nawet nie wiem czy ten program jest godny polecenia :P

a tutaj krotka rozmowa na ten temat (po angielsku)

Użytkownik Pitip edytował ten post 27 10 2003 - 18:11

People that hate cats will come back as mice in their next life.
...::: Debian rulez :::...

#6 picasso

picasso

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 36724 postów

Napisano 27 10 2003 - 18:51

Powiem ci że widzę to cienko i nawet bym się za to nie brała.

A problem wynika z tego że w istocie mp3 to audio format a MIDI nim absoulutnie nie jest. Przecież to tylko protokół instrukcji dla urządzeń MIDI "jak odtworzyć daną ścieżkę dźwiękową". One same w sobie nie zawierają właściwie danych o dźwięku.
To jest tak jakby konwertować spodnie na sukienkę zamiast na szorty.............

CD >>> Wav >>> mp3 są zwykle rozkładane na indywidualne ścieżki lub jak to tam nazwać podczas nagrywania.

Powiedzmy że została nagrana w mixerku gitarka, bas i bębęnek... I powiedzmy że rozłożono to na ~10 ścieżek dla tych 3 instrumentów... A potem powiedzmy są mixowane na 2 ścieżki stereo.
Jeśli to ukończone cd zostanie przekonwertowane na midi to wszystkie odrębne ścieżki dźwiękowe dla instrumentów zostaną zunifikowane do jedej ścieżki midi....

Z tego wynika:

Jeśli Mp3 jest tylko i wyłącznie jednoinstrumentowe to ewentualnie konwersja może mieć miejsce. Jeśli więcej to konwersja jest NIEMOŻLIWA!
Np. nie próbuj nawet wkręcać w konwersję mp3 zawierające basy czy coś w ten deseń bo one są w istocie składnią kliku instrumentów...........

Ponadto taka konwersja raczej musiała by się odbywać bezpośrednio z wav a nie z mp3...I wszystko zależy od tego jak ten wav wygląda.

Jest oczywiście niedarmowy program który niby taką konwersję produkuje na bazie przechwytywania dźwięku z karty music: WAV to MIDI Converter
Ale w sumie nie słyszałam ahów i ohów na jego temat.... To chyba jeden z nielicznych progsów tego typu. Na darmówkę nawet nie licz....

Czarno to widzę :P

#7 czuczi

czuczi

First Rank

• Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 27 10 2003 - 19:16

PS.Zapomniałem dodać że te melodyjki które mam to są POLIFONICZNE DZWONKI tylko że w postaci .mp3.Sciągłem sobie je po prostu ze stronki z melodykami,tak więc nie jest to taka zwykła mp3 tylko że tak powiem midi pod postacią .mp3.I chodzi mi tylko i zmiane tego na midi.To pewnie zmienia troszke zmienia postać rzeczy jak się nie myle.Sorki że to dopiero teraz napisałem :( .Ja szukam dalej i ku mojemu zaskoczeniu na emulu znalazłem fajny programik o nazwie POLYPHONIC MP3 to midi converter.Narazie sie sciaga tak zobaczymy cóz to jest :)

@Pitip: dzięki za linka do tego progsa:)
@Picasso: fenks za wykład :P

#8 Pitip

Pitip

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 325 postów

Napisano 27 10 2003 - 19:37

ten program faktycznie zamienia na midi jednak cala mp3ke przerabia na jeden wybrany instrument wiec gitare perkusje wokal przerobi na np electric grand piano :P cos tam nawet slychac jednak nie bedziesz zadowolony :)

midi ma swoje tempo mase instrumentow (i chyba innych ustawien) wiec jak juz wspomnialem konwersja ta jest ciezka do przeprowadzenia.

.....

BTW: przy electric grand piano mozna uzyskac nawet ciekawe jazzowe brzmienia .... z kazdej mp3ki :(

#9 czuczi

czuczi

First Rank

• Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 29 10 2003 - 21:35

No tak...mieliście racje :) Tragedia wychodzi z tych dzwonków.Nie da sie tego słcuahć.Tylko dziwi mnie to że sciągłem to ze stronki z polonicznymi dzwonkami i oni wlansie takie utworki wpieprzaja do komorki.JAK ONI TO ROBIĄ?? :P Bo jakość tych dzwonkow na komie wcale sie nie różni od tych co pierwotnie są na stronie i można je potestować(posłuchać)....

#10 Pitip

Pitip

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 325 postów

Napisano 30 10 2003 - 07:06

Moge sie mylic za co przepraszam ale wydaje mi sie ze dzwieki polifoniczne to nie jest midi, chyba nawet wczoraj widzialem artykul ze kolejna bariera gadzetowa w komorkach zostala zlamana i jakas firma wrzucila do komorki wlasnie obsluge midi, przez co polifonia bedzie zanikac.....

A moze mi sie tylko to przysnilo :P wczoraj mialem bardzo dziwny dzien :)

#11 krissmc

krissmc

First Rank

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 30 11 2003 - 23:26

witam wszystkich i mam pytani potrzebuje jakis prosty program do przekonwertowania mp3 na midi
nie zalezy mi zbytnio na jakosci pozniewaz plik bedzie wykorzystany do telefonu
jesli ktos moze pomoc pozdrawiam serdecznie krissmc
www.poltrax.net - prywatna stacja radiowa / pomoc ? wymiana ? programowanie ? flash webside ? pisz GG 9500002 (bedziesz mily/a? wszytko sie zalatwi :-)

#12 Gość_Inf_*

Gość_Inf_*
  • Goście

Napisano 04 12 2003 - 11:04

pozwole sobie cos dopisac ;)

na stronce sluchasz "probki" mp3 lecz na koma wysylane jest midi :] wlasnie szukam czegos co przypominalo by polifonie :] na siemensa S55...

#13 Gość_ozzmosis_*

Gość_ozzmosis_*
  • Goście

Napisano 05 12 2003 - 15:26

Czy ktos zna jakis program przekonwertujący Wave na MIDI? ;)
(chcę sobie zrobic pare dzwonkow polifonicznych na SET610)
PLEASE HELP

#14 Gość_kalinka_*

Gość_kalinka_*
  • Goście

Napisano 12 01 2004 - 18:28

spróbuj
http://www.sonicspot...y/timidity.html

#15 Gość_Guest_*

Gość_Guest_*
  • Goście

Napisano 12 01 2004 - 18:30

o przepraszam to do konwersji midi to wave,