Skocz do zawartości


tablety.pl

Kompresory / dekompresory plików
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 21 06 2004 - 01:03

BigSpeed Zipper

Strona domowa: http://bigspeed.net/

Platforma: Windows 9x/ME/2000/XP
Licencja: freeware


Jest to bardzo proste w obsłudze narzędzie do pakowania / wypakowywania archiwów ZIP. Wadą jest oczywiście tak porażająco skromna liczba obsługiwanych formatów. Aczkolwiek program posiada unikalne cechy niespotykane w innych archiwizerach, gdyż jakby namiastki "menedżera pobierania":

1. Otwieranie zipów z poziomu serwera:

Ta funkcja pozwala na otworzenie zipa i podglądnięcie jego zawartości na serwerze HTTP przed rozpoczęciem ściągania. Pliki z archiwum są więc przeglądane tak jakby były na twoim własnym dysku już wypakowane z archiwum. Pozwala na uniknięcie marnotrawstwa czasu i łącza przy ściąganiu "lewego zipa" oraz na ominięcie błędów CRC gdyż można od razu ściągać pliki ze środka a nie całe archiwum! Warunkiem użycia tej funkcji jest znajomość adresu, z którego mamy ściągać danego zipa. By uruchomić tę funkcję wystarczy kliknąc na ikonkę. Padnie pytanie o adres zipa, który wklepujemy i cała zawartość zipa zostanie pokazana w oknach. Teraz z prawokliku można ekstraktować pojedyncze pliki lub wszystko.

2. Równoczesne ściąganie i podglądanie + wypakowywanie zawartości zipa

Jest to wbudowany downloader pozwalający równocześnie podglądać i wypakowywać zawartość zipa już w trakcie jego ściągania nie czekając na ukończenie całości. Proces można przerwać lub wznawiać. By uruchomić tę funkcję wystarczy otworzyć okno Downloadera i przeciągnąć do niego URL. Ściąganie się rozpoczyna a kolejne ściągnięte elementy z wnętrza archiwa pokażą się w okienku.

Poza tymi cechami jest to bardzo przeciętny archiwizator dysponujący standardowymi opcjami. Program nierozwijany.

#2 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 02 09 2004 - 22:27

Iceows

Strona domowa: http://www.iceows.com/

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Dawniej znany jako ARJ folder. Aplikacja integruje się z Eksploratorem Windows, jest bardzo wygodna w obsłudze. Umożliwia dzielenie archiwów. Można zabezpieczać pliki hasłem. Obsługuje także wiele formatów plików. Kompresja do: własnego formatu ICE oraz ZIP i ARJ. Dekompresja: ICE, ARJ, ZIP, GZIP, TAR, MS-CAB, RAR, ACE, Quake 3; pliki poczty (Mime, UUE, XXE, B64, HQX), Java Archive (JAR, EAR, WAR), LZS, LZH, LHA, IMP, BZ2. Projekt od dawna nierozwijany.

Polska wersja do pobrania stąd: klik

#3 vanilliovy

vanilliovy

  Second Rank

 • Na emeryturze
 • 156 postów

Napisano 17 05 2005 - 17:51

WinUHA

Strona domowa: http://www.klaimsoft.com/winuha/

Platforma : Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware do zastosowań niekomercyjnych


Calkiem dobry kompresor plików o wyjątkowo dużym algorytmie kompresji. Pod tym względem jest porównywalny do formatu 7z choć osiągi WinUHA w niektórych przypadkach mogą być jeszcze wieksze. W ekstremalnych przypadkach jest w stanie skompresować plik o rozmiarach 1.6 GB do 200MB. Średnio ma o 20-30% lepszy stopień kompresji od formatów rar i zip. Program integruje się z eksploratorem i jest dostępny przez menu kontekstowe. Obsługa WinUHA, podobnie jak wiekszości tego typu programów, jest banalnie prosta. Sam program jest dość młody i metoda którą wykorzystuje do kompresji plików nie jest jeszcze całkiem spopularyzowana ale ze względu na swoje własciwości ma coraz wieksze grono użytkowników. W sieci można spotkać coraz więcej plików pakowanych tym archiwizerem. Program nierozwijany.

Instalator zawiera język polski

#4 kevinscott

kevinscott

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1143 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:między niebem a piekłem

Napisano 16 10 2006 - 18:37

FilZip

Strona domowa: http://www.filzip.com/

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


FilZip - Prosty program kompresujący. Pełne wsparcie (tworzenie i wypakowywanie) dla ZIP, BH, CAB, JAR, LHA (LZH), TAR, GZIP (TAR.GZ) plus wypakowywanie dodatkowych formatów ACE, ARC, ARJ, RAR, ZOO. Program nierozwijany.

Spolszczenie do wersji 3.0.1: klik. Brak tłumaczenia do najnowszej wersji 3.06QuickZip

Strona domowa: http://www.quickzip.org/

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Dla systemu Vista należy pobrać wersję kompaktową Lite. Program nierozwijany.

#5 thikim

thikim

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 52 postów

Napisano 20 03 2007 - 14:03

KGB Archiver

Strona domowa: http://kgbarchiver.net/

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: GPL (open source)


Nie ma chyba programu silniej kompresującego. Testowałem i Winrara i Winzip i 7-zip i WinUha i jeszcze kilka programów czy też metod kompresji. KGB Archiver ma najwyższy stopień kompresji. Wady:
- czas kompresji jest nawet 30 krotnie dłuższy niż np Winrara
- na moim komputerze Athlon3200, 512MB nie byłem w stanie użyć najsilnijszej opcji kompresji przy kompresowaniu ok 30 MB plików.
Osobiście polecam WinUHA. Lepszy od WinRara, minimalnie lepszy od 7-zip, a czas kompresji porównywalny. A jak kompresuję kilka GB to i tak używam WinZip opcja kompresji normalna.

Pzdr

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 06 2007 - 18:51

IZArc

Strona domowa: http://www.izarc.org/

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/7 32-bit
Licencja: freeware


Przyjemny archiwizer. Ładnie wygląda i prosty w obsłudze.

* Obsługiwane formaty: 7-ZIP, A, ACE, ARC, ARJ, B64, BH, BIN, BZ2, BZA, C2D, CDI, CAB, CPIO, DEB, ENC, GCA, GZ, GZA, HA, IMG, ISO, JAR, LHA, LIB, LZH, MBF, MDF, MIM, NRG, PAK, PDI, PK3, RAR, RPM, TAR, TAZ, TBZ, TGZ, TZ, UUE, WAR, XXE, YZ1, Z, ZIP, ZOO
* Dodatkowo wsparcie dla formatów obrazów CD/DVD (ISO, BIN, MDF, NRG, IMG, C2D, PDI, CDI)
* Integracja z powłoką Explorer Windows
* Tworzenie samowypakowujących się archiwów SFX
* Dzielenie / łączenie archiwów wieloczęściowych
* Testowanie i naprawa uszkodzonych archiwów ZIP
* Konwertowanie pomiędzy różnymi typami archiwów i obrazów
* Opcje skanowania archiwum programem antywirusowym
* Wysyłanie archiwów via E-Mail
* Można stworzyć swoją własną skórę za pomocą narzędzia IZArc Skin Builder
* Dostępna też wersja portable IZArc2Go oraz dodatek konsolowy Command Line Add-on.


#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 10 2007 - 07:32

ZipGenius

Strona domowa: http://www.zipgenius.com/

Platforma: Windows XP/2003/Vista/7 32-bit
Licencja: freeware do zastosowań domowych i komercyjnych


Interesujący a wysoko oceniany program produkcji włoskiej. Posiada wiele ciekawych dodatków niedostępnych w innych archiwizerach, a niektóre wykraczają poza pojęcie "archiwizowania". Wygląd może się wydawać dyskusyjny, gdyż w dużej mierze imituje skórowanie XP z jego bocznym panelem Common Tasks. Ale program można przekonfigurować i oskórować do innej formy - przykład wyeliminowania zbędników na screenie numer 3. Możliwości programu:

* Integruje się z powłoką Windows i dodaje menu kontekstowe w prawokliku
* Obsługuje ponad 20 różnych formatów archiwów w tym format wysokiej kompresji 7-zip, obrazy CD/DVD-ROM (.ISO, .NRG, .CMI)
* Obsługa dokumentów OpenOffice.org 1.x / 2.x, wtyczek Firefoxa *.XPI oraz skór WinAmpa / WMP / Maxthona
* Funkcja MultiOpen pozwalająca na otworzenie kilku archiwów na raz. Łatwe przeglądanie tabowe.
* Opcja SmartExtract pozwalająca na wypakowanie pewnych określonych plików do specyficznych folderów co oznacza iż np. JPG zawsze wypakuje się do Moich Obrazów. Z tego co pojęłam to dotyczy to tylko XP (?).
* Bezpośrednie wypakowanie na płytkę CD. Dotyczy tylko XP!
* Wsparcie dla fotografii cyfrowej. Obsługuje źródła TWAIN (skanery, cyfrówki...), zewnętrzne dyski USB, pendrivy etc. Zaimportowane obrazy może skompresować do archiwum lub utworzyć z nich samoodtwarzającą się prezentację slajdów. Obie te funkcje wymagają obecności dodatkowych modułów: Scan & Zip i ZG Album (wbudowany w wersję Suite).
* Nowy format CZIP (CryptoZip 2.1) czyli wysokie szyfrowanie archiwów co umożliwia utworzenie samoblokującego się / samokasującego się archiwum. Wybór 4 algorytmów szyfrujących: CZIP, Blowfish, Twofish, Rijndael AES.
* Konfigurowalny wg upodobań interfejs. Możliwość zmiany stylu wizualnego.
* Dodatkowo można pobrać inny program do zrzutów ekranu ShotGenius, który posiada integrację z ZipGeniusem.Wersje programu:

Wszystkie warianty do pobrania z tej strony: klik. Są dwie odmiany programu: Standard Edition (standardowa wersja pozbawiona dodatków) i Suite Edition (wersja poszerzona ze zintegrowanymi dodatkami FTPGenius, ZGAlbum, Cutter i wyborem skórek) a także wtyczka do płyty BartPE. Brakujące moduły wersji standardowej można w każdej chwili uzupełnić, pobierając indywidualne instalatory ZGTools + Add-ons, aczkolwiek do najnowszej wersji brak odrębnych downloadów. Wśród nich:

FTPGenius = Klient FTP (Add-on zintegrowany w wersji Suite)

Cutter - Możliwość dzielenia plików na mniejsze części (ZGTool zintegrowany w wersji Suite)


Spolszczenie do wersji 6.0.2: klik. Niestety nakładka ta nie pracuje z najnowszą wersją.


#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 06 04 2008 - 22:30

TUGZip

Strona domowa: http://www.tugzip.com/

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Miły interfejs, organizacja graficzna i funkcjonalna. Projekt zatrzymał się w rozwoju, a jego autor deklaruje na chwilę obecną nieprzewidywalną przyszłość dla aplikacji. Status z roku 2010: wydana ostatnia wersja 2008 z różnymi fiksami bugów, i autor kończy projekt z braku czasu.

* Integracja z Windows Explorer (drag'n'drop i menu kontekstowe)
* Otwiera: ZIP, 7-ZIP, A, ACE, ARC, ARJ, BH, BZ2, CAB, CPIO, DEB, GCA, GZ, IMP, JAR, LHA (LZH), LIB, RAR, RPM, SQX, TAR, TGZ, TBZ, TAZ, YZ1,ZOO
* Tworzy: 7-ZIP, BH, BZ2, CAB, JAR, LHA (LZH), SQX, TAR, TGZ, YZ1, ZIP
* Od wersji 3.1 ma wbudowane wtyczki umożliwiające tworzenie i naprawę archiwów ACE / RAR i wtyczki te wystarczy tylko włączyć w opcjach. Jeśli ktoś posiada starszą wersję programu wtyczki należy pobrać oddzielnie.
* Wypakowuje pliki obrazów: BIN, C2D, IMG, ISO, NRG.
* Algorytm Deflate64 umożliwiający tworzenie archiwów ZIP większych niż 4GB.
* Naprawa uszkodzonych archiwów ZIP i SQX.
* Wypakowywanie hurtowe kilku archiwów na raz za pomocą Multi Extract.
* Tworzenie archiwów cząstkowych oraz samowypakowujących się archiwów
* Szyfrowanie archiwów wg 6 różnych algorytmów: Blowfish (128-bit), DES (56-bit), Triple DES (168-bit) i Rijndael (128-bit, 192-, 256-bit).
* Obsługa skryptów umożliwiająca automatyzację kopii zapasowej

Dostępne spolszczenie: klik

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 09 04 2008 - 20:18

jZip

Strona domowa: http://www.jzip.com/

Platforma: Windows 2000/XP/Vista 32-bit
Licencja: freeware do użytku domowego i w firmie


Nowy "front-end" dla 7-ZIP. Oparty na jego maszynie, ale ukolorowany i uproszczony. To oznacza ładniejszą (?) skórkę, prostszą obsługę, mniej opcji, ale te same właściwości kompresujące. Projekt ciągle rozwojowy. Niby autorzy chcą zaimplementować tworzenie archiwów RAR, ale są z tym problemy, oczywiście natury prawnej / licencyjnej. O polskiej wersji na razie można zapomnieć.

* Wspiera drag'n'drop oraz integrację z Windows Explorer
* Pełna obsługa (kompresja + dekompresja): 7z, ZIP, GZIP, BZIP2, TAR
* Dekompresowanie: ISO, RAR, CAB, CHM, ARJ, LZH, LZX, Z, CPIO, RPM, DEB, NSIS
* Podział / łączenie archiwów
* Proste opcje testowania archiwum i jego hasłowania
* Wewnętrzna przeglądarka tekstowa
* Obsługa z linii komend

Ja tam wolę 7-ZIP taki jaki jest, to mój podstawowy program archiwizujący. Ale może komuś ten jZip podejdzie. Jest bardziej cukierkowy i jakby "user-friendly".

#10 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 14 11 2008 - 22:16

SimplyZip

Strona domowa: http://www.paehl.de/

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/Vista 32-bit
Licencja: freeware


Program, którego celem jest kompresja i dekompresja archiwów w wielu popularnych formatach, takich jak: ZIP, CZIP, ACE, CAB, RAR,ARJ, TAR, GZIP, LZH, BZ2, SQX, UUE, XXE, Base64, ZIP-SFX, RAR-SFX, ACE-SFX. Pozwala również na szyfrowanie kompresowanych danych za pomocą 448-bitowego klucza. Posiada funkcję pozwalającą na naprawę uszkodzonych plików ZIP. Wydany w wersji portable.

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 11 2008 - 21:32

PeaZip

Strona domowa: http://peazip.sourceforge.net/

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit, Linux
Licencja: LGPL (open source)


Archiwizer stawiający na bezpieczeństwo plików. Poziom kompresowania ogólnie standardowy ale natura programu jest robiona bardziej w kierunku zabezpieczeń aniżeli max-pakowania.

* Dostępny w wersji instalacyjnej oraz całkowicie portable
* Menu kontekstowe plus opcje w Wyślij do oraz skojarzenie plików z programem (tylko w wersji instalacyjnej nie portable)
* Pełna obsługa (kompresja + dekompresja): 7Z, 7Z-sfx, ARC, BZip2, GZip/TGZ, PAQ8F, PAQ8JD, PAQ8L, PEA, QUAD/BALZ, TAR, ZIP, cząstkowe (.001)
* Dekompresowanie formatów: ARJ, CAB, CHM, CPIO, RAR, ISO, LHA, LZH, PAK/PK3/PK4, archiwa Javy (JAR, EAR, WAR), instalatory Linuxa (DEB, PET/PUP, RPM), instalatory Windows (NSIS, niektóre MSI), pliki OpenOffice, oraz WIM (obrazy Vista/2008/7)
* Kompresowanie do UPX
* Tworzenie archiwów cząstkowych oraz samowypakowującego 7Z-sfx
* Bardzo dobrze rozwiązana strona kryptograficzna. Dotyczy to formatu natywnego PEA. Zabezpieczanie plikiem-kluczem. Miernik siły hasła. Algorytm szyfrowania AES256 EAX z funkcją skrótu do uwierzytelnienia SHA (256/512) / Whirlpool.
* Hasłowanie plików ZIP i 7Z
* Zadania można zapisać bezpośrednio do skryptów. Może być uruchomiony w trybie konsolowym (dla kompresora UPX jest to jedyne stadium)
* Modyfikowalny wygląd, można zmieniać dowolnie kolory i ustawić przeźroczystość okna, ustawienia kolorystyczne zapisywać do plików TXT do ponownego ładowania (to działa jak tworzenie własnego tematu) ;)
* Wady: brak opcji naprawy archiwum, brak obsługi drag'n'drop z Windows Explorer do okna (ale drag'n'drop możliwe przy przeciąganiu archiwum na ikonę programu), skojarzenia plików i zasób opcji menu kontekstowego edytowalne tylko z pozycji ponownego uruchamiania instalatora.

W programie można ustawić polski.
Użytkownik picasso edytował ten post 16 05 2010 - 06:51


#12 kambo

kambo

  Expert Rank

 • Użytkownicy +
 • 2503 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 02 12 2008 - 19:53

7-Zip

Strona domowa: http://www.7-zip.org/

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit, Linux
Licencja: GPL (open source)


Jest to darmowy program do pakowania plików i rozpakowywania archiwów. Po zainstalowaniu integruje się on z powłoką Windows, dodając swoją pozycję w menu kontekstowym. Program obsługuje takie formaty jak .ZIP, .CAB, .RAR (również w wersji 3), .ARJ, .TAR, i inne. Archiwizer o dużym stopniu kompresji. Najwyższy stopień kompresji jest osiągany podczas pakowania w nowym formacie 7z. Moim zdaniem 7-zip jest naprawdę dobry i spokojnie może zastąpić takie płatne programy jak WinRar czy WinAce. Naprawde warto wypróbować!!!

Instalator zawiera język polski
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych