Skocz do zawartości


tablety.pl

Menedżery pliku HOSTS
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 25 08 2004 - 20:39

Killhost

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Killhost - Programik zaprojektowany do uzupełniania pliku HOSTS w trybie bieżącym. Po uruchomieniu chowa się w lewym górnym narożniku ekranu, a jego okno wywołujemy/chowamy za pomocą kombinacji klawiszy CTRL+SHIFT+H. Podczas otwierania danej strony www pokaże się jego menu, za pomocą Ctrl+C zostanie skopiowany URL, który ma zostać zablokowany. Po skopiowaniu pojawi się okienko, w którym jest podejmowana decyzja o blokadzie. Po wybraniu z górnego menu opcji Edit można bezpośrednio otworzyć plik HOSTS do edycji, lub wskazać do którego pliku HOSTS chcemy zapisać zmiany.
Uwaga: Aplikacja ma na celu blokadę banerów stron trzecich. Przy blokowaniu ads danej strony należy sprawdzić czy URL obrazków jest różny od URL strony. Niektóre stronki przetrzymują obrazki na swoim własnym serwerze, a współdzielony URL zaowocuje kompleksową blokadą całej strony. Program nieaktualizowany.HostsToggle

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


HostsToggle - Wąsko specjalizowany operator pliku HOSTS. Umożliwia aktywację i deaktywację pliku, również wg określenia po ilu sekundach ma nastąpić reaktywacja, wykonywanie jego kopii zapasowej i przywracanie z niej, oraz bezpośrednie otwieranie pliku do edycji via Notatnik. Program lokuje się w zasobniku systemowym, skąd z prawokliku są dostępne wszystkie opcje narzędzia, a kolor ikony sygnalizuje status pliku HOSTS. By uruchomić HostsToggle pod starszymi Windows 9x/NT, należy zamontować VB6 runtime files. Program niestety nierozwijany, a jego kompatybilność z Vista wątpliwa.Hostswitch

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Hostswitch - Bardzo prościutki programik do tymczasowego wyłączania / włączania pliku HOSTS, oraz bezpośredniego otwierania do edycji w Notatniku. Działa zgodnie z nazwą. Tylko tyle.Aplikacje kiedyś tu linkowane i usunięte: Hosts File Reader (a'la Notatnikowiec), Host File Manager (uproszczony), SiteBlocker (bardzo ubogi). Jeszcze jest: Mike Bliv's Hosts Manager (nie sprawdzałam).

#2 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

  Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 478 postów
 • Lokalizacja:horyzontalne

Napisano 10 07 2005 - 09:09

CIP

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP
Licencja: freeware


Wspomaganie - przyspieszacz browsera - zawiaduje plikiem HOSTS: umożliwia kasowanie zduplikowanych wpisów w HOSTS, sortowanie, walidację i komentowanie wpisów; potrafi zaimportować zakładki/ulubione oraz wydłubać z serwera DNS numery IP zaimportowanych w ten sposób adresów - dzięki temu witryny z zakładek (czyli takie, które często odwiedzamy) będą odpalane bez odpytywania serwera DNS, co na dłuższą metę - przy intesywnym surfowaniu - pozwala trochę przyspieszyć pracę browsera

TUTAJ PRZESTRZEGAM MNIEJ ZAAWANSOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW że numery IP witryn zmieniają się np przy zmianie dostawcy usług hostingowych - i używanie tego narzędzia bez odrobiny wiedzy nt systemu DNS i działania pliku HOSTS może się skończyć zablokowaniem niektórych witryn!!!

Dołączona grafikaAktualizacja od picasso: Podaję link do pobierania singla CIP. Obecnie aplikacja jest składnikiem komercyjnej paczki XPT (Extreme Power Tools).

Użytkownik picasso edytował ten post 01 04 2009 - 10:14


#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 17 06 2007 - 14:32

B.I.S.S. Hosts Manager

Platforma: Windows 9x/Me/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 01 04 2009 - 07:05


#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 23 03 2008 - 19:20

Hostess

Platforma: Windows 9x/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Hostess - Edytor pliku HOSTS pracujący w oparciu o bazę danych, o dość nietypowym interfejsie startowym, który w zależności od punktu widzenia będzie brany za przeszkodę bądź ułatwienie. Podczas pierwszego uruchomienia jest zadawane pytanie o import aktualnego pliku HOSTS, z wstępną konfiguracją sposobu jego formatowania. Edytor jest rozwiązany w trójpodziale segregującym obecne wpisy w sposób "tematyczny", tzn. osobno są poddawane przetwarzaniu grupy, bad hosts (wpisy zablokowane), oraz good hosts (prawidłowo sparowane nazwy domenowe z IP). Natomiast zbiorczy kompletny widok pliku do wglądu via bezpośrednie otworzenie w procesorze tekstu specyfikowanym w opcjach. Hostess potrafi importować i eksportować również czysty tekstowy format. Operacje na grupach mogą być przydatne w kontekście procesu aktualizowania pliku z matryc pobranych z internetu. Przykładowo, w uprzednio zaimportowanym HOSTS wybrane wpisy, których nie chcemy blokować, mogą zostać przesunięte do nowej utworzonej pod tym kątem grupy, oznaczonej markerem wykluczenia z pliku HOSTS. Późniejsze importy aktualizacji pliku rozpoznają owe wejścia jako duplikaty i zostaną one ominięte nie naruszając naszego układu. W programie znajdziemy ciekawostkę, czyli możliwość przetworzenia zawartości aktualnego pliku HOSTS na format rejestru REG, w celu importowania blokad do Witryn z ograniczeniami. Obecna i klasyczna operacja, czyli (de)aktywowanie pliku. Hostess nie wymaga instalacji i nie brudzi rejestru. Do poczytania help.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 05 07 2008 - 15:59

OSHE

Platforma: Windows XP/2003/Vista
Licencja: freeware


"OSHE" (Online Solutions Hosts Editor) - Bardzo prosty lecz poręczny edytor pliku HOSTS, aczkolwiek o niezbyt szerokiej funkcjonalności skoncentrowanej wokół samej edycji per se. Ma dwa tryby wizualne edycji: tabelę kontra czysto tekstowy "Notatnikowy" widok pliku. Edytor obsługuje standardowe operacje przetwarzania, czyli: dodawanie, usuwanie i edycję rekordów, (od)komentowanie wpisów, oraz wyszukiwanie w obrębie pliku. W funkcjach dodatkowych dostępne atrybutowanie pliku "Tylko do odczytu" oraz przywracanie domyślnego pliku HOSTS. Program występuje w wydaniu instalacyjnym oraz portable. Kompletując zestaw można spojrzeć na inny ciekawy produkt tej stajni, czyli menedżer komponentów startowych OSAM.

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 30 07 2008 - 21:15

HostsXpert

Platforma: Windows 98/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Ex Hoster. Porządny multifunkcyjny menedżer pliku HOST, uwzględniający zarówno operacje na samym pliku, jak i jego obróbkę. HostsXpert można skombinować z lokalnym serwerem HTTP Homer, który przyśpieszy operatywność i pozwoli podstawić w blokowane miejsca wybrany obraz o znaczeniu kosmetycznym lub informacyjnym. To wersja darmowa Homera. Komercyjna Pro ma szersze funkcje i jest kompatybilna z UAC Visty. Program nie wymaga instalacji.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 08 07 2009 - 08:16

HostsMan

Platforma: Windows 98SE/Me/NT4SP6/2000/XP/2003/Vista/7
Licencja: freeware


HostsMan - Dobrze wyposażony zarządca pliku HOSTS adresujący mnogość operacji. Umożliwia import / eksport pliku, a także jego włączanie / wyłączanie. Posiada automatyczną aktualizację pliku z predefiniowanych źródeł (listę można ręcznie edytować). Ma moduł skanowania pod kątem błędów, duplikatów, lub potencjalnie szkodliwych wejść w tym pliku. Potrafi rekursywnie usunąć komentarze, oraz wykonać konwersję adresów IP. Posiada menedżera kopii zapasowych z funkcją tworzenia lub przywracania z kopii oraz tworzenia kopii zaszyfrowanej (taką funkcję ma też Spyware Blaster). Ma wbudowany własny edytor pliku HOSTS, ale oferuje i opcję bezpośredniego otwierania w zdefiniowanym w konfiguracji edytorze tekstu. Obecna lista wyjątków. W HostsManie został również zaimplementowany lokalny serwer HTTP, który m.in. potrafi podstawić w zablokowane zakrzyżykowane miejsce wybrany obraz (np. przeźroczysty) lub określony komunikat informacyjny, oraz zapisać do raportu listę zablokowanych URL. Aplikacja notyfikuje użytkownikowi stan usługi Klient DNS i pozwala ją wyłączyć w celu uniknięcia spowolnienia systemu przy bardzo obszernym HOSTS, oraz podaje szybką opcję wykonania komendy flushdns. Nie wymaga instalacji.Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych