Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Czy znacie jakieś dobre książki fantasy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_sparhawk_*

Gość_sparhawk_*
  • Goście

Napisano 20 12 2005 - 17:26

Ja polecam:
serie Belgariada, Elenium Eddingsa
Sapkowskiego (niektorzy twierdza,ze duuuzo lepszy od Tolkiena)

Wciagnal mnie jeszcze David Drake, Tad Williams i seria Ravenloft.

Pozdrawiam i zyczce milego czytania w swieta.

Tak mi sie przypomnialo w swieta:
Lovecraft (chociaz niektorzy zaliczaja go do horrorow)
Dragonlance (bardzo fajna seria)
Jeszcze pare z serii Warhammer i Earthdawn (w sensie oparte o te system RPG).

Aj zapomnialem. Dzieki @tenchika za przypomnienie, serie Ziemiomorze rowniez polecam.

#17 tenchika

tenchika

Second Rank

• Użytkownicy
  • 84 postów

Napisano 25 12 2005 - 02:56

Polecam "Eragon" i "Najstarszy"

autor: Christopher Paolini
Obie z serii "Dziedzictwo"

I jeszcze : "Czarnoksiężnik z Archipelagu"
autor: Ursula K. le Guin
Z serii Ziemiomorze

Miłego czytania, Pozdrawiam
"Waiting here, as I sit by the stone
They came before me, those men from the sun.
Signs from the heavens say I am the one. "

#18 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 02 02 2006 - 22:57

tyul- człowiek w labiryncie autora nie pamietam ale siedzi mi to do dzisiaj, no i solaris , niezwyciezony, i pirx lema :D

#19 Phanton

Phanton

First Rank

• Na emeryturze
  • 78 postów

Napisano 02 02 2006 - 23:07

Mnie od Sapkowskiego odrzucił WIEDZMIN w TV. Uważam, że każdy grosz wydany na ten film był stratą pieniędzy. Krainy elfów opisywane przez Sapkowskiego w filmie zaś "piękna" zielona łąka z dwoma snopkami... tylko traktora rolniczego brakuje...Nie biorę się za Wiedźmina bo czytając przed oczyma będę miał Żebrowskiego i te snopki :D

Czytałem Tolkiena jeszcze przed wersją kinową, Piter Jackson nie poszedł na łatwiznę a zrobił to jak się należało. Ale film to nie to samo co wyśmienita książka...nie ma co porównywać :D

#20 Proged

Proged

Second Rank

• Na emeryturze
  • 136 postów

Napisano 09 03 2006 - 21:56

Pomimo tego ze Ziemiomorze juz tu padlo to mam do zaoferowania inne pozycje. Chodz mianowicie o tworczesc Ewy Bialoleckiej: Tkacz Iluzji, Blekit Maga, Piolun i Miod. Kazda warta nieprzespanej nocy :)

#21 Korodrim

Korodrim

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 29 08 2006 - 13:13

"Miecz Prawdy" Terry'ego Goodkind'a(nazwa serii), "Eragon" i "najstarszy" ch. Paolini'ego

#22 gekko44

gekko44

First Rank

• Na emeryturze
  • 19 postów

Napisano 16 11 2006 - 11:28

ostatni cykl SAPKOWSKIEGO -> Narrenturm, Bozy Bojownicy i (pare dni temu wydane) Lux Perpetua - rzecz dzieje sie na ziemiach slaskich koncowce 15ego wieku (wojny husyckie) ... i w rzeczywiste wydarzenia wpleciona jest fabula na takim poziomie ze wiedzmina zmiata z powierzchni :lol: smiechu co nie miara, prawdziwe osoby i wydarzenia, troche dziwnej magii...filozofia,alkohol,sex,krew i religia -> czyli mieszanka jak najbardziej wybuchowa :lol: z czystym sercem moge polecic ten cykl.

Aha - to jest trylogia i wlasnie zostala zamknieta ;/ ...czekam na kolejny pomysl Drogiego Pana Andrzeja :)

#23 thikim

thikim

First Rank

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 18 11 2006 - 15:49

Polecam powiesc fantasy Glena Cooka pt "Czarna kompania" 10 tomow znakomitej opowiesci, wielowatkowa fabula, duzo humoru slowno-sytuacyjnego. Warto przeczytac

#24 Bethrezen

Bethrezen

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 28 11 2006 - 14:54

Dwa nazwiska a co za tym idzie 2 cykle:
George R.R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia
Steven Erickson - Malazjańska księga poległych.

#25 newryn

newryn

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 774 postów

Napisano 23 01 2007 - 03:23

Dla mnie zawsze niesamowita pozostanie Diuna.. A z niewymienionych polecam C.C. MacApp: "Zapomnij o ziemi" Collin Kapp: "Formy Chaosu" i "Broń Chaosu" -dostępne kiedyś na łamach starej Fantastyki (lata 82-83 chyba..). Na Wiedźmina też nie dam nic złego powiedzieć :)
I jeszcze Harrison -cykl: Planeta....
Składasz kompa? -nie jesteś pewien co wybrać? -zajrzyj do testów i porównań, skorzystaj z konfiguratora zestawów. Porównania, testy i inne przydatne informacje w PRZYKLEJONYM

#26 kosek

kosek

First Rank

• Na emeryturze
  • 0 postów

Napisano 21 07 2007 - 17:37

Mnie od Sapkowskiego odrzucił WIEDZMIN w TV. Uważam, że każdy grosz wydany na ten film był stratą pieniędzy. Krainy elfów opisywane przez Sapkowskiego w filmie zaś "piękna" zielona łąka z dwoma snopkami... tylko traktora rolniczego brakuje...Nie biorę się za Wiedźmina bo czytając przed oczyma będę miał Żebrowskiego i te snopki dry.gif

Czytałem Tolkiena jeszcze przed wersją kinową, Piter Jackson nie poszedł na łatwiznę a zrobił to jak się należało. Ale film to nie to samo co wyśmienita książka...nie ma co porównywać smile.gif

Mogę ci gwarantować, że czytając Wiedźmina nie będziesz widział tego co w filmie. Czemu? Ano temu, że polski budżet potrzebowałby o wiele więcej pieniędzy, żeby przedstawić nam świat Nibylandii tak jak zrobił to Andrzej Sapkowski. Nie można oczekiwać, że w Polsce powstanie film fantasy ala "Władca Pierścieni", bo na te wszystkie efekty specjalne będzie o dużo za mało funduszy.

Z czystym sumieniem mogę polecić sagę o "Wiedźminie" jako dobrą książkę fantasy. Tyle tylko, że proponowałbym zacząć od opowiadań wiedźmińskich ("Ostanie życzenie" i "Miecz przeznaczenia") niż od pierwszego tomu sagi, tj. "Krew elfów". Trylogia husycka też niczego sobie. Sam będę się brał za nią drugi raz, bo wcześniej czytając skończyłem na "Bożych Bojownikach" ("Lux Perpetua" jeszcze wtedy nie wyszła). Jest to właśnie jedna z tych książek, które można czytać parę razy i za każdym odkrywać jakiś nowy "smaczek".

Trylogia o mrocznej materii Philipa Pullmana też była znośna. Wprawdzie odrobinkę miałem wrażenie, że bardziej była przeznaczona dla dzieci, ale i tak przyjemnie się czytało. Polecam szczególnie dlatego, że ma być ekranizacja tej powieści.

Ponadto saga o bojowych smokach Christophera Rowleya. Bodajże 7 tomów, ale ręki sobie uciąć nie dam, bo skończyłem na trzecim, albo czwartym tomie (zacząłem czytać wtedy "Narrenturm" :ph34r: )

...czekam na kolejny pomysl Drogiego Pana Andrzeja biggrin.gif:D:D

Jak jeszcze nie czytałeś to proponuje "Coś się kończy, coś się zaczyna" antologia opowiadań Sapkowskiego.

#27 caraMp

caraMp

First Rank

• Na emeryturze
  • 0 postów

Napisano 08 09 2007 - 09:49

-ja polecam Serię Terrego Goodkinda-Miecz prawdy na którą się składają książki o tytułach
1- Pierwsze Prawo Magii
2-Kamień łez
3-Bractwo czystej krwi
4-Świątynia wichrów
5-Dusza Ognia
6-Nadzieja Pokonanych
7-Filary Świata
8-bezbronne imperium
9-Pożoga
10- fantom
11- Spowiedniczka( w przygotowaniu)
(świetna seria czytałam po nocach) :ph34r:
-David Eddings serię Belgariada Malloreon tamuli elenium.
-J.K.Rowling Serię Harry Potter
Rozkwitamy w twojej chwale.
Osłania nas twoje miłosierdzie.
Twoja mądrość przerasta nasze zrozumienie.
Żyjemy tylko po to żeby ci służyć.
Nasze życie należy do ciebie.

#28 Belliska

Belliska

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 29 05 2008 - 17:00

POLECAM - naprawdę ŚWIETNE :( :

Andrzej Sapkowski

-Opowiadania wstępne przed sagą:
# Ostatnie życzenie
# Miecz przeznaczenia

Saga o wiedźminie :
# Krew elfów
# Czas pogardy
# Chrzest ognia
# Wieża Jaskółki
# Pani jeziora

Christopher Paolini

# Eragon
# Najstarszy

#29 Diablica xD

Diablica xD

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 21 01 2010 - 16:39

Jane że znam. Strasznie lubię fantasy xD

" Czarodzieje skrzydła nocy" Geoffrey Huntington
"Gildia magów" Trudi Canavan
"Miasto Kości" Cassandra Clare

Czytałam te i powiem Ci że są świetne
:)

pozdrawiam

#30 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 21 01 2010 - 21:12

Gildia magów to dobry cykl, tak samo jak Xanth Piers'a Anthony'ego czy Sparhawk Eddingsa czy z innej bajki-Stalowy szczur Harrisona.
Warto również przeczytać Stację tranzytową Simaka:
http://www.biblionet...ok.aspx?id=1644

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych