Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

[z] Grand Theft Auto IV [z]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 F51

F51

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1547 postów

Napisano 24 07 2005 - 11:38

Dołączona grafika

Jakiś czas temu ruszył sobie ten sajcik, poświęcony najnowszej grze z seri GTA.
Niewiele na nim znajdziemy, kilka faktów, kilka "być może", ale zawsze to cuś :D :
--- GTA SA to ostatni epizod z serii GTA III, kolejna giera to kolejny, czwarty już chapter .... tak rzecze Sam Houser, prezesina Rockstar Games
--- ten sam pan zarezerwował już dwie domeny - GrandTheftAuto4.com, oraz GTA4.com, na których póki co nie ma nic i jest sucho na maxa :D
--- gra powstaje (lub jeszcze nie) z myślą o Playstation 3, co daje sporo do myślenia, jeśli chodzi o jej zaawansowanie techniczne, premiera wstępnie szacowana jest na jesień '06 (+ jakieś pół roku), czyli jeśli w ogóle zawita na PieCach, to gdzieś pod koniec '07
--- z cylu "być może" : być może będzie multiplayer :D

Jednak nie oto chodzi w tym topicu (póki co), a raczej o wasze spekulacje na temat tego tytułu, jak myślicie :
- gdzie będzie się toczyć akcja GTA IV
- w którym roku będzie się dziać
- czy kolejny bohater będzie latynosem, azjatą, a może albinosem .... albo Czikulinem :D
- czy kolejny epizod wzbogacony zostanie o jakieś nowe elementy, których nie było w poprzednich częściach
- itd ....
Piszcie co wam ślina na język przyniesie, bo za rok (albo i wcześniej) będzie się z czego śmiać :]
Ja osobiście cieszyłbym się, gdyby akcja działa się w Tokio --- wiecie Yakuza i te klimaty. Biorąc pod uwagę, że to będzie PS3 (którego mam zamiar kupić), to spodziewam się zajebistej oprawy graficznej i co tu dużo mówić, mam nadzieję, że będzie to nowa jakość, bo SA nie podniosła poprzeczki, jedynie ją umocniła :)

Pozdrawiam i zachęcam do wypowiedzi !!!!

#2 syndrompf

syndrompf

First Rank

• Użytkownicy
  • 68 postów

Napisano 06 09 2005 - 15:49

mam nadzieje że w gta4 wkońcu będzie można wejść na drabine :) celować jadąc samochodem :D i jęździć tramwajem jak w starej dobrej MAFI :) może dodadzą godz. odjazdów. :)
PA

#3 BitTornado

BitTornado

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 278 postów

Napisano 06 09 2005 - 18:51

SA im trochę nie wyszło.Większość liczyło na coś lepszego niż to co zrobili :) chcą sie jakoś zrechabilitować.

#4 F51

F51

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1547 postów

Napisano 06 09 2005 - 19:25

SA im trochę nie wyszło.Większość liczyło na coś lepszego niż to co zrobili  :) chcą sie jakoś zrechabilitować.

Wyświetl post

Faktycznie, po pierwszych "ochach" i "achach" gra okazała się nudna i przewidywalna .... pytanie zatem, co takiego może jeszcze wymyślić elipa z Rockstar Games, żeby pchnąć serię do przodu, nie tylko gameplay stoi w tym przypadku w miejscu :] .....
Nadal jednak zżera mnie ciekawość, gdzie będzie toczyć się akcja kolejnej odłony GTA :]

Pozdrawiam!!!!

#5 Analos

Analos

First Rank

• Na emeryturze
  • 33 postów

Napisano 06 09 2005 - 20:51

Ekipa z Rockstar Games może już nic ciekawego nie wymyśleć. GTA III była przełomem, VC była ciekawa, SA nudne więc teraz może być juz tylko gorzej.

#6 ash_22

ash_22

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 976 postów

Napisano 24 09 2005 - 12:18

Gdy przeczytałem twoje pierwsze pytanie Frog od razu pomyślałem o Japonii,widzę że mamy podobne zapatrywania co do umiejscowienia akcji.Oglądając film "Yakuza" do którego scenariusz napisał Paul Schrader wraz z bratem(ten pierwszy odpowiedzialny również za scenariusz Taksówkarza) myślę że wejście w tryby tej potężnej mafii możnaby ciekawie przedstawić.Oczywiście że powinien być Azjata,nikt inny nie będzie tam dobrze pasował.Ze wcześniej wspomnianego filmu można zbudować samą Yakuze(hierarchia,system honorowy itd.),a jako że gracz powinien też mieć możliwość rozruszania rączek-tutaj już można wymyślać(może walka na miecze).
Komunikacja miejska-autobusy,metro,taxi możnaby wprowadzić,bardziej urealnione zniszczenia pojazdów,nie powinno się dać nosić przy sobie pół tony wszelakiej maści broni,ta ostatnia powinna działać tak jak w Soldier Of Fortune,soundtrack powinien mieć więcej myuzyki electro-industrial :-),skradanie się/ogłuszanie przeciwnika a la Thief.To chyba wszystko na początek :D.
Dołączona grafika
Stop Uwe Boll
"Każdy kto powie że islam jest religią przemocy,zostanie ścięty"

#7 F51

F51

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1547 postów

Napisano 24 09 2005 - 13:19

Ekipa z Rockstar Games może już nic ciekawego nie wymyśleć. GTA III była przełomem, VC była ciekawa, SA nudne więc teraz może być juz tylko gorzej.

Wyświetl post

Hola, hola, czemu od razu przekreślać kolejne GTA ???
W końcu sama seria jest bardzo zasłużona dla gier komputerowych :]

@ash lepiej bym tego nie opisał :] .... MUSI BYĆ JAPONIA !!!!! ;D
Od siebie dodam jeszcze, że w grze mogłaby istnieć możliwość przełączania sie na widok z pierwszej osoby ---- to być może wiązałoby się z rezygnacją z autorskiego engine'u, ale co tam :], wyobrażacie sobie ta rozwałkę ??? :D
Oczywiście ortodoksi mogliby pozostać przy klasycznej perspektywie .....

Pozdrawiam!!!!

#8 Gość_M@rcin14_*

Gość_M@rcin14_*
  • Goście

Napisano 01 10 2005 - 09:22

Zanim wyjdzie kolejne GTA to miną wieki, ale poki co postaram się odpowiedzieć na pytania Froga:
-myśle że akcja GTA będzie się dalej toczyć w USA ale dokładnie gdzie-nie wiem.Bardzo prawdopodobne, że dalej pozostaną przy zachodnim wybrzeżu, ale nie zdziwiłbym się gdyby gra działa się na drugim końcu Ameryki(New York, Waschington, itp.)
-w którym roku??Nie wiadomo kiedy wyjdzie gra, a sądzę, że data premiery jest ważna przy określeniu kiedy gra ma się dziać.No bo jeżeli gra wyszlaby np. w 2020 to fabuła dziejąca się w 1995 byłaby jakimś wirtualnym muzeum.Przy takim obrocie spraw sądze, że fabuła gry będzie się zaczynać pomiędzy 1995-2000 r.n.e
-sądze że będzie Azjatą, prawdziwym gangsterem z Chinatown.Osobiście chciałbym zagrać w najnowsze GTA grając jako albinos posiadający zdolności telepatyczne :-) fajnie by było
-napewno będzie coś nowego, ale co, tego nie jest w stanie nikt sprecyzować.W SA fajną nowością było przeskakiwanie przez płoty.Możliwe, że będą nowe rodzaje zabijania takie w stylu Hitmana(najlepiej Blood Money).Napewno będą też nowe pojazdy.W SA było ich już bardzo dużo, ale przecież na BMX-ie świat się nie kończy.Typuje na hulajnoge oraz deskorolke(bardziej to drugie).Osobiście chciałbym żeby wprowadzono więcej "nietyowych" pojazdów typu:maszyny rolnicze, maszyny budowlane itp.Co do maszyn budowlanych to pomyślałem o maszynie do "asfaltowania".Sam nie wiem do czego by to moglo służyć, ale może na przykład do ukrywania trupów?A może jeszcze by tak dodać młot pneumatyczny?Ale to chyba by było zbyt brutalne.
-a zastanawiał się już ktoś nad wymaganiami?Seria GTA nigdy nie słyneła z nazbyt wygórowanych wymagań.Myśle, że gierka wyjdzie na PC w 2008 a gre pójdzie uruchomić na :2 GHZ, 512 MB RAM, karta 128 MB np. Radeon 9550.Oficjalne wymagania minimalne będą oczywiście wyższe.Zastanawiam się także na ilu, i na jakich nośnikach wyjdzie gra.Myśle, że gra będzie zajmowała ze 3 płyty DVD albo jedną BlueRay( o ile je wprowadzą do tego czasu).
To tyle ode mnie

Czytałem wypowiedż Asha22, i z tego co on tam napisał to by już chyba nie było GTA tylko jakaś Yakuza-rozp...rdolucha w Tokio.Przynajmniej mi się tak wydaje.

#9 Marylka

Marylka

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1153 postów

Napisano 07 12 2005 - 11:45

Będę z niecierpliwością czekać na GRAND THEFT AUTO IV a dopiero zaczęłam grać od wczoraj w San Andreas hehe :rolleyes:

#10 Matik_chorzow

Matik_chorzow

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 174 postów

Napisano 15 02 2006 - 17:36

Mi GTA sie podoba. wsystkie czesci {procz 2 i 1 i starszej jakiejs tam } czekam na 4 i ide popykac w San Andreas:)

pzdr.

#11 ramzesly

ramzesly

First Rank

• Na emeryturze
  • 79 postów

Napisano 31 03 2006 - 18:15

jak dla mnie to sprawa jest prosta jesli nie wymysla jakiegos naprawde dobrego silnika to o lepszej rozgrywce niemamy co pomazyc,
chociaz jestem naprawde wielkim fanem serii GTA to jednak twierdze ze najwiekszym hitem bylo gta 3 i nic juz chyba tego nie pobije
w 4 moga w sumie chyba juz tylko doadac teleportacje i maszyny rodem z matrixa bo na chulajnogi to raczej niema co czekac
pozatym moga sobie podarowac wciskanie na sile elementow RPG bo to raczej niwypal byl anizeli nowatorstwo
to tyle
PZDR
""Nie potrzebnie grzebiesz w stylach, nie bierz tego tak na serio tak nad wyraz!!"" Mes&Numer Raz
""Tylko bogaci mogą mi mówić że pieniądz nie daje szczęcia"" Magik
""Dotarłem, z zamkiem i poszło, a ta laska sikała na stojąco!"" O.S.T.R
""Dużo można zobaczyć kiedy się patrzy"" niewiem kto

#12 MandrakeLin

MandrakeLin

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 183 postów

Napisano 31 03 2006 - 18:24

No wystarczy ze bedzie klimat z VC , niektore fajne misje z SA, bardziej ealistycznie, lepiej rozbudowane miasto i bedzie git.O i zeby wtmagan duzych nie mial.Niech beda takie jak w SA
-----------------------------------------------------------------------------------
Dołączona grafika
-----------------------------------------------------------------------------------

#13 Gość_M@rcin14_*

Gość_M@rcin14_*
  • Goście

Napisano 15 05 2006 - 16:10

Kilka dni temu na targach E3 Rockstar Games oficjalnie zapowiedziało GTAIV.Gra ma wyjść 16 października 2007 roku na PS3 i Xboxa360 w USA, a 19 w europie.Wersja na PC ma ukazać się 9 miesięcy później.
Teraz jesteśmy już pewni nazwy.Ale w jakim klimacie zostanie zrealizowana ta gra?Piszcie co o tym myślicie.Wydaje mi się, że jeżeli na końcu nazwy jest znowu cyfra, to gra zmieni klimat.I będzie to coś np. a'la GTA3.Do premiery pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, i narazie możemy się tylko kierować sugestiami.

#14 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 13 07 2007 - 15:45

Grand Theft Auto IV

Podczas specjalnej konferencji prasowej, firma Take 2 zaprezentowała demo swojej najnowszej produkcji, Grand Theft Auto IV. Tytułu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, bo od dawna określany jest jako najbardziej oczekiwana produkcja tego roku. Wszystko wskazuje na to, że czwarta odsłona serii będzie takim samym hitem jak jej poprzedniczki. Czy to się uda? Pierwsze komentarze wskazują, że to jak najbardziej możliwe. Zobaczie sami.

Demo rozpoczyna się od prostego, czarnego menu (opcje: map, game, brief, stats, controls, audio and display). Nie wygląda ono raczej zachęcająco, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to wersja beta i zamierzeniem twórców było raczej zaprezentowanie innych aspektów gry.

Po wyjściu z menu, gracz rozpoczyna swoją przygodę. Główny bohater Grand Theft Auto IV, Nico Bellic, stoi po środku nowojorskiej metropolii, a użytkownik uzyskuje nad nim pełną kontrolę.

Choć na potrzeby prezentacji cały ruch uliczny zastał wyłączony, a przechodnie po prostu usunięci, to reszta wygląda bardzo zachęcająco. Budynki i ulice są dopracowane w najdrobniejszych detalach, a widok miasta "zapiera dech w piersiach". Wschód słońca, który również został zaprezentowany podczas pokazu, wygląda bardzo realistycznie.

Kolejne co pokazano, to jazda samochodem (Nico prowadził czarnego, kradzionego Lincolna Continental). Widać, że model jazdy będzie bardzo podobny do tego, znanego z poprzednich części. Oczywiście GTA IV zaprezentuje dużo lepszą grafikę i bardziej płynne animacje, ale interface pozostanie najprawdopodobniej taki sam.

Jeśli już jesteśmy przy animacjach, to warto zaznaczyć, że komentatorzy podkreślają ich ogromną jakość. Największe wrażenie zrobiły na widzach fale wodne oraz ruch postaci.

Po kilku minutach demo się kończy. Niestety, pozostawia po sobie spory niedosyt. Take 2 zaprezentowało bardzo mało. Trzeba jednak przyznać, że to co pokazano wymusza wręcz bycie optymistą jeśli chodzi o jakość GTA IV.

O wiele gorzej może być z datą wydania. Choć premiera Grand Theft Auto IV zapowiadana jest na październik tego roku, to już teraz widać, że jeśli autorzy chcą dotrzymać tego terminu, to muszą ostro wziąć się do roboty. Prezentacja pokazała, że projekt jest jeszcze pełen niedociągnięć.
więcej http://www.idg.pl/news/117216.html

@watermark™
Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.
- Miłego dnia - @watermark™

#15 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 20 07 2007 - 00:49

Promowanie natępcy kultowej chyba dla wszystkich serii trwa...
Jak podaje onet powołując się na Gamespot, który to powołuje się na magazyn Games Aktuell,
gra przyniesie szereg zmian:

Niemiecki magazyn Games Aktuell zamieścił najnowsze informacje na temat gry Grand Theft Auto 4, która już jesienią zawita do naszych domów i będzie jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku.

W piśmie można przeczytać, że Niko będzie mógł włamywać się do domów wraz ze swym partnerem i okradać je. Jak wiemy, było to już możliwe, we wcześniejszych produkcjach tej serii, ale może teraz zostanie zrobione w jakiś nowy sposób.

Policja ścigająca naszego bohatera, ma być wyposażona w jednostki K9, czyli specjalnie szkolone psy, które będą podążały śladem Niko. W ten sposób ucieczka nie będzie już taka prosta.

Broń da się kupować nadal w sklepach z amunicją, jednak nie będą one już głównym zaopatrzeniem w narzędzia zniszczenia. Teraz spluwy będziemy kupować od dilera, w ten sposób odblokowując coraz lepsze wyposażenie.

Teraz podczas strzelanin, bohater będzie się mógł kryć za przeszkodami i ostrzeliwać się zza nich.

Dowiedzieliśmy się również, że tryb single został w całości ukończony, a teraz producent zajmuje się multiplayerem.

http://gry.onet.pl/1...,wiadomosc.html

Wszystko to zapowiada się bardzo ciekawie, a na autorów gry zaczyna powoli osuwać się piętno tłumu
który oczekuję naprawdę dobrej gry dopieszczonej w najdrobniejszym szczególe.
Mam mieszane uczucia - niby się ciesze, ale znów wydaje mi się że to co najlepsze to już było
i nie zawsze rozbudowana gra daje tyle radochy i frajdy co jej poprzednie wersje.

Fakt iż ukończony został Single Player mógłby spowodować pojawienie się już gry w niekoniecznie legalnym wydaniu
(wszystko kręci się wokół torrentów :ph34r: ), ale to raczej tylko odległe marzenia w przypadku tak poważnego
tytułu, który ma poruszyć nasze maszynki. Pierwszy raz zobaczymy w świeżo zainstalowanej grze tryb multiplayer
co jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę i pewnie też długie jesienno-zimowe wieczory.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych