Skocz do zawartości


tablety.pl

Alternatywy dla Dodaj / Usuń
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 01 08 2005 - 20:37

My Uninstaller

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Program wyświetla szczegółową listę zainstalowanego w systemie oprogramowania-np. pełną nazwę, folder, typ instalatora i wpisy w Rejestrze, umożliwiając odinstalowanie dowolnej aplikacji lub komponentu, umożliwia również usuwanie wpisów z listy zainstalowanego oprogramowania, co jest opcją przydatną, gdy np. automatyczna deinstalacja nie w pełni się powiodła.Możliwy jest również eksport listy zainstalowanych programów do pliku HTML. Podczas użytkowania należy zwrócić uwagę, by przypadkowo nie usunąć pojedynczego składnika większej aplikacji.
Program występuje także jako składnik zbiorczego NirLauncher.

SPOLSZCZENIE

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 09 08 2005 - 12:10

Safarp

Platforma: Windows 2000/XP/2003
Licencja: GPL (open source)


Szybko działające kompaktowe alternatywne Dodaj / Usuń. Nie wygląda atrakcyjnie, żadnego "fancy stuffu", ale przez to działa znacznie lepiej niż natywna funkcja Windows. Baaaardzo szybko. O to tylko tutaj chodzi. Jest też funkcja usuwania martwych wejść, szukania, eksportu zawartości listy do pliku. Z gatunku takich mini, jeszcze: PUI.

#3 shithead

shithead

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 17 postów

Napisano 26 03 2006 - 20:56

Total Uninstall 2.35

Platforma: Windows 9x/Me/NT4/2000/XP
Licencja: ostatnia darmowa wersja 2.35, obecnie shareware


Program monitoruje zmiany podczas instalacji programów, a potem umożliwia pełną deinstalację poprzez porównanie zmian: przed-po. Mamy do wyboru 2 opcje: Install a new application (monitorowanie instalacji) oraz Uninstall or view changes (deinstalacja poprzednio zainstalowanej aplikacji albo obserwacja zmian które wprowadziła). Uwaga: Program odinstaluje aplikację której instalację uprzednio monitorował, więc musi być użyty do instalacji oprogramowania.
"Z opinią jest jak z dziurą w tyłku,
każdy ma swoją."

#4 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
 • Goście

Napisano 30 06 2007 - 04:40

Revo Uninstaller

Patforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/7 32-bit
Licencja: freeware


Revo Uninstaller jest aplikacją dodającą nowe funkcjonalności do systemowego Dodaj/Usuń Programy. Oferuje opcję wyszukiwania, dostęp do rejestru i dodatkowe komendy. Pozwala także monitorować, które aplikacje startują razem z systemem, oraz pozwala usuwać śmieci z systemu. Program ma polską wersję językową.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 16 11 2007 - 12:01

Ashampoo Magical UnInstall

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware + darmowa rejestracja


Kolejny soft od dobrze znanego Ashampoo. Ulepszony deinstalator aplikacji, w typie Total Uninstall. Umożliwia dokładne śledzenie procesów instalacyjnych i na tej podstawie przywrócenie czystego stanu sprzed montażu danego programu. Ma monitor tłowy, który automatycznie wykrywa uruchamianie procesów instalacyjnych (install.exe, setup.exe), i wtedy pyta o rozpoczęcie monitorowania. Oczywiście nie wykrywa wszystkich instalatorów, stąd trzeba to też inicjować ręcznie w razie potrzeby. Poza tym w konfiguracji można zrobić listę innych nazw exeków, lub też stworzyć wpisy ignorowane. Program darmowy, ale po okresie 10 dni wymagana free rejestracja produktu polegająca na podaniu e-mail, na który podrzucą nam kluczyk aktywacyjny. Wszyscy znamy politykę producenta. Czasem na e-mail może przyjść za dużo reklam.

#6 Vanguard

Vanguard

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 7 postów
 • Lokalizacja:...

Napisano 08 03 2008 - 22:07

ZSoft Uninstaller

Patforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


ZSoft Uninstaller jest jednym z ciekawszych programów zastępujących systemowe Dodaj/Usuń Programy.
Różni się on jednak tym, że zdecydowanie szybciej działa i zresztą sam autor tego programu mówi wprost, że napisał go, gdyż miał już dość tego domyślnego windowsowskiego "gniota" :) - ... trudno mu się dziwić :)
Program pozwala dokonać analizę instalacji dot. wszelkich zmian plikowych i wpisów w rejestrze, porównując stan z 'przed' i 'po'.
Potrafi również znaleźć puste foldery oraz niepotrzebne pliki (śmieci) i je usunąć, poza tym łatwo i intuicyjnie się go obsługuje i ma przyjazną szatę.
ZSoft odinstalowuje każdy program, a nie tylko ten, którego instalację monitorował.
Uninstaller ma także poręczną funkcję, a mianowicie po odinstalowaniu wybranego programu, pyta nas, czy ten a ten folder był tym, w którym zainstalowany był program i czy również go usunąć.


.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych