Skocz do zawartości


tablety.pl

Skryptowa automatyzacja zadań
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 02 01 2009 - 15:14

Dołączona grafika

AutoIt

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista i wersje 64-bit
Licencja: freeware


AutoIt jest interpretowanym językiem skryptowym zaprojektowanym do automatyzowania aplikacji. Podobny do VBScript lecz o bardziej poszerzonych możliwościach. Interpreterem języka AutoIt v3 jest plik wykonywalny autoit3.exe, który tłumaczy pliki z rozszerzeniem .au3. Interpreter został zaprojektowany w sposób kompaktowy (mały rozmiar) i jest całkowicie samodzielną aplikacją niezależną od zewnętrznych bibliotek systemowych DLL, również z możliwością stworzenia samostojących aplikacji bez konieczności montażu AutoIt. AutoIt można przykładowo wykorzystać do tworzenia skryptów administracyjnych pod Windows, skryptów wspomagających instalację nienadzorowaną, przerabiania aplikacji na wersje standalone, czy tworzenia własnego programu samoczynnie wykonującego określony zestaw zadań etc. Proszę spojrzeć też na uzupełnienia: CMenu / SendToA3X.

Gotowy skrypt można skompilować z poziomu menu kontekstowego. Aplikacja posiada towarzyszący zmodyfikowany edytor SciTE, specjalnie skonfigurowany pod AutoIt (podpowiadanie i sprawdzanie składni, kolorowanie, help kontekstowy, itp.). Full instalacja aplikuje tylko ściętą wersję tego moda, ktoś zainteresowany pełnym wydaniem powinien dociągnąć niezależną modyfikowaną wersję SciTE4AutoIt3. W aplikacji są różne pomocnicze narzędzia, przykładowo rejestrator makr, GUIbuilder, CodeWizard i wiele innych użytecznych dodatków. Można stworzyć okna dla swoich skryptów, wyposażone we wszystkie standardowe kontrolki systemu Windows.

Dołączona grafika

Przykład okienka wygenerowanego via AutoIt
Użytkownik picasso edytował ten post 27 06 2009 - 05:05


#2 Grzybek

Grzybek

    First Rank

  • Na emeryturze
  • 3 postów

Napisano 02 05 2009 - 23:21

Dołączona grafika

Autohotkey

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: GPL (open source)


Polecam świetny program do tworzenia skryptów umożliwiających automatyzację różnych zadań (np. czyszczenia plików tymczasowych, defragmentację), dostosywanie interface (np. ukrywanie aplikacji, minimalizację do traya, tworzenie skrótów klawiszowych) i 1000 innych rzeczy. Na stronie jest rozbudowane forum na temat programu i tworzenia skryptów. Skrypty tworzy się prosto za pomocą notatnika i można je później skompilować w plik exe jeśli się chce. Do uruchomienia i działania skryptu nie jest potrzebne uruchomienie głównej aplikacji. Jest to naprawdę fajna rzecz dla osób, które chcą sobie "stuningować" system, no i można poczuć się prawie programistą, będąc jednocześnie laikiem.Użytkownik picasso edytował ten post 27 06 2009 - 05:02

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych