Skocz do zawartości


tablety.pl

Odtwarzacze filmowe
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 11 12 2005 - 18:37

Odrębnie zlinkowane są playery:

Odtwarzacze muzyczne
Odtwarzacze SWF/FLV

Porównanie playerów w Wiki:

Comparison of media players
Odtwarzacze niezależne


"Bezkodekowe" - nie korzystają z zewnętrznych kodeków

 • Dziobas Rar Player
 • Kantaris Media Player
 • MPlayer for Windows
 • SMPlayer
 • VLC Media Player
Odtwarzacze oparte o DirectShow


"Bezkodekowe" - hybrydy częściowo niezależne od systemowych kodeków, ale z możliwością ich użycia

 • GOM Player (program usunięty - instalator ma dodatek Ask Toolbar)
 • KMPlayer (program usunięty - instalator ma dodatek Ask Toolbar)
 • Media Player Classic (częściowo)
"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemie

 • AllPlayer
 • AVS Media Player
 • BestPlayer
 • BSPlayer 1.37.826
 • Cinemaplayer
 • Core Media Player
 • KoolPlaya
 • Nemesis Player
 • ViPlay
 • Zoom Player Standard
"Kodekowe" - nakładki na Windows Media Player (wymagana obecność WMP 6.4 lub wyżej)

 • SubEdit Player
Wersje bootowalne z CD


Idealne dla bardzo starych komputerów. Mini dystrybucje Linuksa przeznaczone do odtwarzania filmów po wystartowaniu komputera wprost z płyty CD. Opierają swoje odtwarzanie o maszynę MPlayer. Jest kilka takich projektów bootowalnych płytek filmowych:


Użytkownik picasso edytował ten post 23 09 2009 - 19:33


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 12 12 2005 - 18:36

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieBSPlayer 1.37.826

Platforma: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Licencja: freeware do wersji 1.37.826, obecnie adware


Ostatnia naprawdę darmowa i czysta wersja BSPlayer. Powyżej tej wersji jest aplikowane adware uaktywniające reklamowe pop-upy w przeglądarce. W programie można ustawić język polski.

#3 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 26 01 2006 - 13:59

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieCore Media Player

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP/2003
Licencja: freeware, wersja Premium płatna


Core Media Player - Program do odtwarzania filmów o bardzo rozbudowanym interfejsie i możliwościach. Obsługuje playlistę, wyposażony został w korektor graficzny barwy dźwięku, możliwość dynamicznej kompresji dźwięku podczas odtwarzania, możliwość dowolnego reskalowania okna z obrazem i wiele innych właściwości. Program potrafi odtwarzać wiele plików multimedialnych w tym: avi, mpeg, mpk (matroska), vcd, svcd. Jest to program a'la Jet Audio czy Blaze Media, odtwarza muzyke jak i filmy. Kombajn nie będący kombajnem;_) Oczywiście mamy do wyboru spory wybór skórek i wtyczek. Wersja darmowa ma następujące limitacje: brak obsługi DVD oraz limit ilości wtyczek do 18. Limitacje usuwa płatna rejestracja. Odtwarzacz nierozwijany (ostatnia wersja z roku 2006).

#4 krys121

krys121

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 29 postów
 • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 08 02 2007 - 12:37

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieDołączona grafika

CinemaPlayer

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


CinemaPlayer to program do odtwarzania filmów z napisami. Rozpoznaje wszystkie popularne formaty napisów i list odtwarzania (playlisty). Potrafi również odtwarzać pliki dźwiękowe (wav, mp3) oraz napisy do piosenek w formacie LRC. Odtwarzacz cechuje szybkość działania, prostota i intuicyjność obsługi oraz dzięki niezależności od Windows Media Player niskie wymagania sprzętowe. Do poprawnej pracy program potrzebuje DirectX w wersji przynajmniej 6. Zalecana jest najnowsza wersja. Odtwarzacz jest uzależniony od kodeków zainstalowanych w systemie. Interfejs po polsku.

Od picasso: ostatnia wersja to beta z 2007. Odtwarzacz nie będzie już prawdopodobnie rozwijany. Autor otworzył kod.

Wiedziałem że ona jest moją córką,
ale nie wiedziałem że ja jestem jej ojcem!!!
Zajrzyj na moją stronę!!!

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 06 12 2007 - 23:06

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieViPlay3

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP (obsługa Vista w ViPlay4 beta)
Licencja: MPL 1.1 (open source)


Odtwarzacz producenta programu Subtitle Workshop. Jest to unowocześniona wersja ViPlay, udostępniana na nowej licencji open source. Odtwarzacz może obsłużyć te formaty video, do których w systemie są stosowne kodeki. Ta sama zasada dotyczy playbacku DVD. Producent proponuje instalację paczki Coda codec pack, ale to nie jest obowiązek i są inne propozycje np. Combined Community Codec Pack. Player przede wszystkim koncentruje się na kompleksowej obsłudze napisów. Obsługuje 61 formatów! Istnieje kilka różnic między starszą wersją ViPlay a nową ViPlay3 - w starszej jest m.in. dostępny "desktop mode" i ma wbudowaną polską wersję językową. Do wersji ViPlay3 można pobrać spolszczenie klik, ale jest mocno zdezaktualizowane.

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 21 02 2008 - 14:44

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieZoom Player Standard

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Kolejny odtwarzacz multimedialny. Obsługuje większość najpopularniejszych formatów video i audio, o ile w systemie są obecne stosowne filtry-dekodery. Podobnie jak Media Player Classic, ma bardzo dobre predyspozycje odtwarzania komponentów QuickTime (po załadowaniu paczek QuickTime / Real Alternative). Wspiera odtwarzanie plików niekompletnie pobranych. Ze strony programu można ściągnąć ręcznie wymagane kodeki, aczkolwiek nie jest to konieczne. Podczas instalacji programu można zaznaczyć automatyczne ładowanie komponentów lub później wybrać z Menu Start skrót Install Center. Zoom Player oferuje opcję Smart Play, która polega na zignorowaniu sposobów odtwarzania domyślnie ustawionych w Windows, i możności ręcznego wybrania filtrów-dekoderów odtwarzania. W ofercie też wiele atrakcyjnych skórek. Zoom Player Standard jest darmową edycją aplikacji, a co ją odróżnia od wariantów komercyjnych to: brak kompleksowej obsługi DVD i opcji z tym związanych oraz możności odtwarzania plików DRM protected.

Od wersji 6 nastąpiła zmiana nazewnictwa: Zoom Player Standard = Zoom Player Home Basic. Niestety taka wersja nie jest dostępna i nie wiadomo czy będzie (klik). Na chwilę obecną jest dostępna starsza darmowa wersja: Zoom Player 5.02 Standard.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 06 10 2008 - 17:17

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieNemesis Player

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: GPL (nie można pobrać source)


Nemesis Player (Nsp) - Odtwarzacz video skombinowany z rozbudowaną funkcją tworzenia "menu a'la DVD" dla filmów. Podobną rzecz posiada polski Allplayer w postaci opcji "AVI Menu". Wprawdzie player nie oszałamia ilością odtwarzanych formatów (z wykluczeniem DVD) i jest zależny od kodeków zainstalowanych w systemie, ale jest to ciekawa propozycja edycyjna, rozwiązaną lepiej niż ta w Allplayerze. Budowa programu jest trójpodziałowa na: Scene Editing, Project Settings i Player jako taki. W programie można założyć projekt roboczy (format *.NSP) służący budowaniu menu, dzieleniu na rodziały, dodawaniu podkładu graficznego oraz dźwiękowego, określeniu punktu czasowego dla odtwarzania i jego zakończenia co pozwoli na oglądnięcie "z przesunięciem" (ominięcie np. startowych szotów reklamowych) bez realnego cięcia filmu na żywca w jakimś innym edytorze. Skromniutkie udogodnienie pod laptopy - opcja przerywania i zapisu stanu playbacku podczas przechodzenia w stand-by. Tutoriale obsługi:

http://www.nsplayer.org/?id_page=5

Program można pobrać w wersji instalacyjnej lub bezinstalacyjnej ZIP. Wersja nie wymagająca instalacji potrzebuje dodatkowej akcji czyli przekopiowania dwóch czcionek LCDmodified6.TTF + DODG5.TTF z folderu Font wypakowanej aplikacji do folderu C:\WINDOWS\Fonts. Do swego działania nie wymaga praw administratora. Ze strony programu do pobrania i starsza wersja 1.1 z wstecznym wsparciem i dla Windows 98/2000 (pracuje z Vista ale wyłącza Aero).

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 10 12 2008 - 21:29

"Kodekowe" - nakładki na Windows Media Player (wymagana obecność WMP 6.4 lub wyżej)SubEdit Player

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista, Linux
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Program do odtwarzania plików filmowych wraz z obsługą napisów, pracujący na silniku Windows Media Player (niestety). Aplikacja pozwala na edytowanie napisów - poprawianie błędnych wpisów, zmianę formatu oraz czasu wyświetlania. Subedit Player umożliwia wyszukiwanie plików tekstowych do filmów w Internecie, tworzenie Playlisty filmów oraz zmianę interfejsu graficznego za pomocą skór. Odtwarzacz potrafi odszukać i wgrać kolejną część filmu, wyłączyć komputer po skończonym seansie. By program pracował z Vistą jest wymagany montaż specjalnej łatki: SubEdit-VistaWMPPatch. SubEdit Player można pobrać w dwóch odrębnych wersjach: czystej oraz z załączoną paczką kodeków.


#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 03 03 2009 - 20:03

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieKoolPlaya

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


KoolPlaya - Odtwarzacz pozwalający na oglądanie plików video w formatach XVID, DIVIX, AVI, MPEG, MPG, MKV, WMV etc. kompresowanych dowolnym kodekiem VfW pod warunkiem, iż został on zainstalowany w systemie. Również może odtwarzać DVD, jeśli w systemie jest dekoder. Sam player kompletnie czysty = żadnych kodeków nie wpuszcza. Aplikacja umożliwia oglądanie w trybie pełnoekranowym, przybliżanie obrazu, tworzenie zrzutów ekranu, import ścieżki Audio, zmianę wyglądu. Nie wymaga instalacji, waży bardzo mało, jedno exe ~400KB! Dla systemów 64-bit do pobrania odrębna wersja programu. Obsługuje język polski (nie wszystkie opcje spolszczone ze względu na datowanie spolszczenia).

#10 Vanguard

Vanguard

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 7 postów
 • Lokalizacja:...

Napisano 05 03 2009 - 18:01

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieAVS Media Player

Platforma: Windows XP/2003/Vista
Licencja: freeware


AVS DVD Player jest jednym z niewielu darmowych odtwarzaczy filmów DVD.
Do tego posiada wszystkie niezbędne opcje.
AVS bazuje na DirectShow i instaluje w systemie własne kodeki.
Program ma polski interfejs.#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 03 2009 - 22:23

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieBestPlayer

Platforma: Windows XP/Vista/7
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


BestPlayer - Odtwarzacz multimedialny skoncentrowany na odtwarzania filmów z napisami. Do najważniejszych funkcji aplikacji należą: obsługa napisów, lista odtwarzania, możliwość synchronizacji tekstu i obrazu, edycja napisów, automatyczny PanScan i skróty klawiaturowe. Wyświetla okładkę filmu i podstawowe informacje (rok produkcji, reżyser, obsada itp...) i bezpośrednie linki do IMDb.com Nowa wersja 2.0, wprowadziła liczne ulepszenia - więcej w tym temacie: klik. Co ważne od 2.0 nie jest już nakładką na WMP lecz samodzielną aplikacją, oczywiście ciągle wymaga stosownych kodeków zamontowanych w systemie. Nie wymaga instalacji, pojedyncze exe 1MB. Program produkcji polskiej.
#12 fake

fake

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 2 postów

Napisano 03 04 2009 - 18:19

"Bezkodekowe" - nie korzystają z zewnętrznych kodekówDziobas Rar Player

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Odtwarzacz oparty na MPLayer. Odtwarza wszystkiego rodzaje filmów typu AVI, MPEG, BIN, RMVB, MKV bez żadnych dodatków i packów. Odtwarza nawet filmy w formacie rar. Scenowe rary odtwarza z przewijaniem, jeżeli rar jest zahasłowany to można go odtworzyć bez przewijania. Dobrze radzi sobie z nie dociągniętymi filmami, można podejrzeć co się z DC++ ściąga. Nie wymaga instalacji, więc nie namiesza nic w systemie i można go nagrać na płytę z filmem (będzie można go odtworzyć na każdym komputerze z zainstalowanym Windowsem). Proste dopasowywanie przesunięci napisów (za pomocą klawiszy c/v ustawia się przesunięcie na kolejny/poprzedni napis, za pomocą Z/X zmienia się przesunięcie o +/-0,1s, B to wczytanie kolejnego pliku napisu z katalogu).
Od picasso: Na Windows Vista Dziobas deaktywuje Aero podczas odtwarzania.

#13 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 05 06 2009 - 01:24

"Kodekowe" - korzystające z kodeków zamontowanych w systemieAllPlayer

Platforma: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista
Licencja: darmowa z elementami komercji *


ALLPlayer - Odtwarzacz filmów z napisami wyposażony w liczne funkcje. Obsługuje m.in. formaty DIVX/AVI/MPG/MP3, także playback DVD jeśli w systemie jest obecny stosowny decoder. Zdolność odtwarzania plików niekompletnie pobranych. Obecne rozbudowane funkcje manipulacji na napisach: IQ Napisów czyli Inteligentne Napisy (takie które zdążysz przeczytać), prosty edytor i synchronizacja czasowa, możliwość czytania napisów przez lektora (wymaga domontowania komercyjnego syntezatora mowy Expressivo). Instalator integruje również opcjonalny komponent Napi Projekt / OpenSubtitles.org. Ciekawe rozwiązanie to opcja tworzenia dla tradycyjnych plików video Menu na podobieństwo tych w DVD, z których można wybrać zaprogramowane przez siebie sceny lub/i zobaczyć link do własnej strony. Szczególna możliwość hasłowania plików video uniemożliwiając ich odtwarzanie przez "niepowołane osoby". Posiada też AVI Doctora pod naprawę plików video, oraz ALLConverter umożliwiający konwersję oglądanego filmu na format AVI. Program integruje LiveUpdate, które pozwala na sprawdzenie, diagnozowanie oraz wyszukanie odpowiednich dla systemu kodeków. Tworzenie zrzutów ekranu, skórki ....

Uwaga: Program wykonuje modyfikację w systemie w obszarze dekoderów. Na Windows Vista proszę nie próbować korzystać z funkcji automatycznej instalacji kodeków. M.in. jest domyślnie zaznaczony Ligos, który generuje problemy stabilności na Vista (błędy "Proces hosta rundll32 / Program eksplorator przestał działać").

* Odtwarzacz jako taki jest darmowy, ale ma składniki "zarabiające". Funkcja LiveUpdate działa poprzez system odpłatnych kodów.


#14 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 12 06 2009 - 11:04

"Bezkodekowe" - nie korzystają z zewnętrznych kodeków
MPlayer

Platforma: Linux, Mac OS X, Windows
Licencja: GPL (open source)


MPlayer to kolejny lider wśród odtwarzaczy multimedialnych. Samowystarczalny i "bezkodekowy" tzn. wszystkie niezbędne są wbudowane w program bez konieczności instalowania zewnętrznych, nie korzysta z kodeków systemowych. Dokładnie możliwości programu przedstawia jego rozbudowana dokumentacja a w skrócie poczytajcie w Wiki. Pierwotnie powstał dla środowiska Unix, co wpłynęło na budowę programu pozbawioną graficznego interfejsu za to z naciskiem na rozbudowaną obsługę linii komend i skróty klawiaturowe. Nakładki dla Windows nie są w stanie wykorzystać do końca możliwości jakie oferuje oryginalna wersja, choć stopień zaawansowania zależy oczywiście od nakładki. Dla Windows: na oficjalnej stronie programu jest zlokalizowana lista różnych GUI graficznych dla Windows, z polskich akcentów np. Kliper (wersja nierozwijana) czy opisany już w tym temacie Dziobas RAR Player. Wyszczególniam:MPlayer for Windows

Jest to wersja dla Windows kompilująca wspólnie jądro MPlayer i dwie nakładki: SMPlayer (opisany niżej, można pobrać oddzielnie) + MPUI (można pobrać oddzielnie). Z powyższej strony można też pobrać ciekawy dodatek MakeInstantPlayer, który umożliwia przerobienie pliku video na samoodtwarzający się plik EXE zawierający własny odtwarzacz oparty na MPlayer.
SMPlayer

Multimedialny odtwarzacz oparty o silnik MPlayer, co oznacza bezproblemowe odtwarzanie większości formatów audio-video bez konieczności montażu extra kodeków. Potrafi też odtwarzać płyty DVD oraz strumienie internetowe. Rozwinięta obsługa wyświetlania napisów w tym takie manipulacje jak zmiana rozmiaru / koloru / czcionki oraz synchronizacja z audio. W skład supportowanych formatów napisów wchodzą m.in. SRT, SUB, SSA, napisy wbudowane w pliki Matroska, napisy DVD. Specjalną funkcją SMPlayera jest umiejętność zapamiętywania dla odtwarzanych plików ich ustawień np. ponownie otworzony film zastartuje w tym samym momencie w których uprzednio przerwano jego odtwarzanie. Zawiera kilka filtrów korekcyjnych a nawet filtr karaoke. Projekt ciągle rozwojowy ale oferuje lepsze możliwości niż inne frontendy MPlayera. Dostępna edycja przenośna SMPlayer Portable Edition. Wbudowany język polski.

#15 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 04 07 2009 - 20:23

"Bezkodekowe" - nie korzystają z zewnętrznych kodekówKantaris Media Player

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7
Licencja: LGPL (open source)


Kantaris Media Player - Odtwarzacz multimedialny audio-video łączący maszynę VLC Media Player i bibliotekę audio BASS, plus moduł MediaInfo (wyciąga podstawowe dane o kodeku). W związku z wykorzystaniem VLC ma te same bezkodekowe predyspozycje do otwierania multi-formatów, DVD i URL, potrafi też odtwarzać z RAR bez wypakowywania. Aczkolwiek o wiele mniej opcji konfiguracyjnych w stosunku do pierwowzoru, właściwie ... nie ma co konfigurować. I ta sama wada jak u VLC: skojarzenia plików z programem można skonfigurować tylko podczas procesu instalacji. Nadrabia wyglądem, który w oryginalnym VLC jest rzeczą podrzędną. Kantaris dodaje przyjemniejszy wyraz graficzny, zbliżony nieco do stylu Windows Media Player 11. Program ma także wbudowane atrakcyjne psychodeliczne wizualizacje. Pobiera okładki CD z Amazon, Last.fm i lmdb. Możliwe przeglądanie trailerów filmowych, poprzez panel wizualizacji 3D. Ma polski interfejs.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych