Skocz do zawartości


tablety.pl

Wieloosobowa edycja tekstowa
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 25 08 2005 - 09:19

MoonEdit

Platforma: Windows 98/XP/2000, Linux, FreeBSD
Licencja: freeware do zastosowań niekomercyjnych


MoonEdit to polski program autorstwa Tomasza Dobrowolskiego. Jego zadaniem jest umożliwienie edycji dokumentu tekstowego wielu osobom jednocześnie. Nie wymaga do tego żadnych skomplikowanych narzędzi. Wystarczy jeden komputer posiadający zewnętrzny adres IP i mogący otworzyć port dla komunikacji. Wszyscy uczestnicy zespołu podłączają się do niego i pracują na tych samych plikach. O możliwościach ze strony autora:

Wieloosobowa praca nad dokumentami tekstowymi przez internet.
Brak konieczności przesyłania plików i uzgadniania wersji, każdy współautor może edytować udostępniony w sieci dokument w dowolnym czasie z dowolnego miejsca na ziemi.

Wiele kursorów tekstowych widocznych na ekranie.
Każdy użytkownik posiada własny kolor i wszystkie ruchy kursorów oraz zmiany, które wprowadza pozostali użytkownicy obserwują na swoich ekranach w czasie rzeczywistym.

Zdalna edycja plików tekstowych na odległym komputerze bez opóźnień.
"ME" używa lokalnej predykcji - technologii podobnej do wykorzystywanej w nowoczesnych grach komputerowych! Dedykowany wolno-stojący serwer umożliwia udostępnianie do zdalnej edycji przez wiele osób jednocześnie całego katalogu dokumentów tekstowych, z możliwością zdalnego tworzenia nowych. Ta funkcja może być przydatna do zdalnej edycji stron WWW. Dodatkowo "ME" może zostać użyty jako nowy rodzaj forum (działające w czasie rzeczywistym).

Możliwość przeglądania historii zmian dokumentu z dokładnością do jednej dodanej literki.
Funkcja szczególnie istotna jeśli chcemy sprawdzić co zmieniły w dokumencie inne osoby podczas naszej nieobecności.

Symulacja dźwięku stukających klawiatur.
Z tą funkcją, nie trzeba przeglądać całego dokumentu, aby sprawdzić, czy ktoś nie zmienia czegoś w innym miejscu.

Wbudowany kalkulator i edytor muzyki.
Aby znaleźć wynik skomplikowanego matematycznego wyrażenia, wpisz je jako zwykły tekst i naciśnij Ctrl+Enter. Możesz także wykorzystać unikatową funkcję programu, umożliwiającą wspólne tworzenie wielogłosowej muzyki. Nuty możesz wpisać jako tekst bezpośrednio w edytorze i odegrać używając domyślnych lub własnych próbek dźwiękowych"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych