Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Czy SoulSeek powoli odchodzi w zapomnienie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy SoulSeek powoli odchodzi w zapomnienie? (138 użytkowników oddało głos)

Czy SoulSeek powoli odchodzi w zapomnienie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16 rysielec

rysielec

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 12 2005 - 00:24

Plusem emule jest dostepnosc calych albumow w postaci archiwow rar, co ulatwia sprawe i gwarantuje ze pliki sa dobrej jakosci.

Zaglosowalem na tak, bo wedlug mnie program za wolno przechodzil pewne niezbedne przemiany i tym samym stracil uzytkownikow! Glowny atut, jakim byl dostepnosc niszowej muzyki, przepadl jak kamien w wode, bo i tej teraz ciezko szukac tym programem!

<{POST_SNAPBACK}>

Od kiedy sciaganie albumu w arhciwum rar jest gwarancja dobrej jakosci? Nie wiesz do konca co jest w srodku - wiele razy sie na tym przejechalem, wiele razy musialem poprawiac otagowanie, nazwy plikow itd. Takie rzeczy na slsk sie nie zdarzaja - zawsze pewny bitrate :)

Kiedy stracilem moje stare mp3 uzywalem Emula do odzyskania mojej starej bazy.. i niestety po sciagnieciu najpopuralniejszych artystow [RHCP, Blur] szybko okazalo sie ze z ta dostepnoscia niszowej muzyki, ktora na slsk zdobylem szybko, na emulu jest dosc kiepsko... :)

#17 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 14 12 2005 - 06:22

Od kiedy sciaganie albumu w arhciwum rar jest gwarancja dobrej jakosci? Nie wiesz do konca co jest w srodku - wiele razy sie na tym przejechalem, wiele razy musialem poprawiac otagowanie, nazwy plikow itd. Takie rzeczy na slsk sie nie zdarzaja - zawsze pewny bitrate

To jest celny argument. RAR ściągany w ciemno i dopiero po wypakowaniu zastaję prawdę, a na Soulseek widać walory od razu: jaki bitrate, przez porównanie proporcji sajzu vs. bitrate wychodzą z kolei inne ciekawostki czy aby nie ma błędnego rozpoznawania (czytaj błędu ripującego :) ) + w bonusie encoder, nie wspominając już o tym iż wiem jakie wydanie albumu ściągam (np. wydanie US z innym zestawem tracków). Można się również zorientować od pierwszego kopa na ile album jest sztukowany, a na ile pochodzi z całości, a jeśli już sztukowany to czy solidnie. Nie lubię ściągać rzeczy które są wtórnie kompletowane w nieelegancki sposób (to przypomina chłam Kazy). Po ściągnięciu pierwszego pliku zawsze mogę się wycofać w razie niezadowolenia tak jakością jak i estetyką .... Przeważnie sprawdzam kondycję pierwszego ściągniętego pliku, by rozeznać się w "zadbaniu" = czy tagi poprawne, jakość dobra, żadnych felerów.

szybko okazalo sie ze z ta dostepnoscia niszowej muzyki, ktora na slsk zdobylem szybko, na emulu jest dosc kiepsko...

Zupełnie zrezygnowałam z posługiwania się innymi P2P "w kierunku niszy", bo tam nie ma czego szukam lub jest w szczątkach. Przeżyłam katusze gdy kilka lat temu serwer Soulseeka był zagrożony definitywnym zamknięciem przez RIAA ("mały incydent" z podrzędnym zespołem Sapphirecut oburzonym rotacją jednego mixa "Free Your Mind" :) ) i był offline trzy miesiące. Próbowałam terapii na DC, torrencie, eMule, FileTopii i pochodnych, ale Soulseek okazał się uzależniający i niezastąpiony. :)

Ogólnie: każdy stosuje co sprzyja jego wymaganiom i nie mam zamiaru wywyższać "obiektów", ale stanowczo vetuję przeciwko autorytatywnej argumentacji "RAR gwarancją jakości".

PS do innego cytatu:

za wolno przechodzil pewne niezbedne przemiany i tym samym stracil uzytkownikow!

Sytuacja na forum tutaj to rzecz zupełnie niezależna od sieci Soulseek i jej popularności, a zaczynam widzieć iż wielu zaczyna tautologizować te fakty ..... Dział nie świeci zainteresowaniem, bo userka picasso przestała się tu tak starać. :) Dla porównania: oblegane forum Soulseek ENG.

Zostawiając community forumowe obojga narodów, a skupiając się na trwałości sieci, obserwuję rzecz wręcz przeciwną. Soulseek Records, świeże vinyle w obiegu, wszystko co chcę znajduję bez problemu. Nie dalej niż dwa tygodnie temu ściągnęłam mixa, który został zestreamowany z UK radia godzinę wcześniej. I to jest ta "martwota"? :) Być może chodzi o to, iż Soulseek jest nieco "w cieniu" mega-aplikacji-P2P innego autoramentu? Ten "cień" powoduje brak chamstwa / napływu śmietnika z innych sieci oraz lżejsze zainteresowanie RIAA. Z uciechą obserwuję, iż popularne bestie typu Brycia Spirs "w bitrate 128" są słabiej dostępne na Soulseek niż w innych sieciach, bo dzięki Bogu proporcje na Soulu idą inną wagą.

"Niezbędne przemiany"? Jeśli to ma znaczyć "multisource downloading" jak w sieci fasttrack / ed2k, to skaczę z mostu. :) Dlatego używam Soulseek, bo nie ma tej rotacji, sama wybieram userów i sama ich zmieniam. Mam nadzieję, iż nigdy nie dojdzie do sytuacji multi-źródłowej (na szczęście Nir uznał ten motyw wykluczony). A jeśli chodzi o sam program, to właśnie uważam, iż jego atutem jest pozornie prymitywny interfejs i ubogość opcji. Delektuję się muzyką a nie głupimi ikonami i beleczkami narzędziowymi. Potrzeba mi tylko Search >>> Browse >>> Download. :) i jak dla mnie Soul mógłby wyglądać jak Notatnik, pod warunkiem iż działałby jak teraz. :)

.

#18 rysielec

rysielec

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 12 2005 - 09:24

Picasso ma jak zawsze racje :)

BTW chcialem Ci podziekowac za cenne rady jakie tutaj piszesz - dzieki Tobie moj komp sie jeszcze nie rozsypal :)

#19 leerojek

leerojek

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 03 01 2006 - 17:41

...dla tych co szukają..... czegoś więcej niż b.spears..
zawsze będzie istniał, dla tych pierwszych nigdy nie istniał!
To mój pierwszy post na tym forum
i chcę gorąco pozdrowić całą sołeczność
SOULSEEK...........

#20 oro

oro

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 23 01 2006 - 08:17

Wcale nie odchodzi czego ja (nowy) jestem najlepszym przykładem. Co więcej, namawiam wszystkich (normalnych) do ściągania mp3 przez SoulSeek'a.
Pozdrawiam.
:lol:

#21 kosa351

kosa351

First Rank

• Na emeryturze
  • 71 postów

Napisano 24 01 2006 - 10:55

soluseek nidgy nie umrze :lol: bez niego nie ma wyszukanej muzy. Fakt jest torrent (korzystam często, ale tylko do filmów), bo jesli chodzi o muże to większość vifkowe mega hity i tyle. SOULSEEK ROX XD
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#22 bartix

bartix

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 21 03 2006 - 22:45

Używam slsk gdzieś tak od lata. Ma kilka niedoskonałości, ale można przywyknąć. Najbardziej mi przeszkadza ponowne inicjowanie przerwanych plików. Nie ! Najbardziej userzy, którzy włączają slsk na 20 minut co kilka tygodni lub rzadziej. Program jest prosty jak budowa cepa i nie zagłębiając się w szczegóły nawet można być zadowolonym. Zastanawiam się czy nie przerzucić się na DC++, ale zniechęca mnie kilka osób to tego kroku. Pierwszy powód. Strata kontaktu z kilkoma fajnymi osobami, które poznałem. Drugi to, że trudniej znaleźć mało popularną pozycję na DC. Coś mi się w to wierzyć za bardzo nie chce, ale leń śmierdzący jestem i nie wiem nawet czy to sprawdzę. Zawierzam tym co sprawdzili i się mądrzą. Zbiory ludzi na slsk czasami zadziwiają i znalazłem kilka pozycji o których mi się nawet nie śniło, że mogę dorwać na mp3. Na koniec dodam, że jestem kurde uzależniony i slsk pracuje u mnie kilka godzin dziennie, codziennie. 7 razy w tygodniu, a nawet częściej. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

#23 naheis

naheis

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 30 03 2006 - 08:17

Rzeczywiście, czasem zaglądam na to forum i sam miałem na początku nieprzyjemne wrażenie, że coś mało tu ludzi i o niczym nie rozmawiają... Ale o czym tu rozmawiać. Soulseek po prostu spełnia swoją funkcję, jest prosty i nie da się tu kombinować. Jak naprawdę lubisz jakąś muzykę to za pomocą jego i ludzi siedzących przy swoich komputerach dowiesz się o niej wszystko. Podam tylko jeszcze jeden przykład zastosowania Soulseeka - tak się składa, że mam teraz paru znajomych, którzy wyjeżdżają z Polski, jedni na stałe, jedni wracają po prostu do domu. I co teraz ma nam zastąpić te spotkania, na których przesłuchuje się dziesiątki płyt, kłótnie która jest lepsza i dlaczego nie, podrzucane nowych odkryć, dzielenie się inspiracjami itd? Tylko Soulseek!!!

#24 damiankop

damiankop

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 03 08 2006 - 22:31

Ja soulseek'a używam od dziś i jestem bardzo zachwycony. Jest praktycznie wszystko czego od dłuższego czasu poszukiwałem. mułek, DC, i torrent musi odejść w zapomnienie jeśli chodzi o wyszukiwanie muzyki. Czemu wcześniej nie trafiłem na ten program to nie wiem...

Pozdrawiam
Damian

#25 Gość_okjed_*

Gość_okjed_*
  • Goście

Napisano 04 08 2006 - 09:59

Soulseek nie może odejść w zapomnienie? gdybym był Lepperem powiedziałbym ?Soulseek musi zostać?.
Jak dla mnie ? najlepszy program do wymiany muzą.
A co zniechęca użytkowników?
1. Duże problemy z połączeniem za pierwszym razem
2. Często brak popularnej (zdaniem niektórych) muzyki (typu Toples 'Sąsiadka').

Wśród użytkowników Soulseeka rzeczywiście czasem ciężko jest znaleźć coś popularnego (nie każdy uważa Disco Polo lub utwory Polskiej sceny Dancowej za popularne hity), jednak często znajduje się tam utwory, których nie ma nigdzie indziej

Porównywanie Soulseeka do eMule uważam za śmieszne.
Ktoś tu wspomniał o takich samych transferach? w Slsk szukam utworu, z listy wybieram ten który nie jest skolejkowany, pobieram i po 2-3 minutach mam już go na dysku. W eMule: szukam, mam listę, wybieram ten z największą liczbą użytkowników, pobieram i wtedy się zaczyna? w kolejce jestem 1289 (jeżeli utwór jest mało popularny), a jak już się dopcham to ciągnę 0,5 - 2KB/s i to też jestem zadowolony, jak po minucie transfer się nie zerwie i 'brak potrzebnych części'. eMule jest dobry do ciągnięcia większych plików, do MP3 się zupełnie nie nadaje.
Następnie jakość pobranych utworów? z Slsk w znacznej mierze korzystają miłośnicy muzyki, więc posiadają całkiem spore kolekcje (często muzyki niszowej), bardzo dobrej jakości MP3. Z eMule korzystają przeciętni użytkownicy komputerów, dla których 'muza?'na dysku jest tylko jednym z elementów komputera (jak filmy, gry, soft itp.) i fakt - mają najnowsze utwory, ale ich jakość często pozostawia wiele do życzenia.

#26 shatex

shatex

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 169 postów

Napisano 23 11 2006 - 15:15

ja nie zapomniałem , cały czas korzystam i jest ok jak nigdy

pozdrawiam wszystkich ;)

#27 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 478 postów

Napisano 23 11 2006 - 16:41

całe szczęście że z SLSK nie korzystają tabuny dzieciaków spod znaku neostarady, całe szczęście że nie piszą o SLSK na czołówkach internetowych portali, całe szczęście że ten program jest dla nielicznych - niech tak pozostanie

tisze jediesz, dalsze budiesz!

#28 dobrychlopak

dobrychlopak

First Rank

• Na emeryturze
  • 9 postów

Napisano 03 12 2006 - 12:34

wydaje mi sie ze ostatnimi czasy siła soulseeka lekko opadłaale jest duże grono które bedzie jeszcze dłuuuugo korzystać z tego programu i chwała im za to bo w świecie p2p liczą sie nie tylko hot stuffy.

#29 mizolek

mizolek

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 03 02 2007 - 20:06

ja uzywam od wielu lat slsk i nigdy mnie nie zawiodł :P
znam wiele osob, ktorzy nigdy nie zapomna o nim :D

#30 kosa351

kosa351

First Rank

• Na emeryturze
  • 71 postów

Napisano 03 03 2007 - 12:31

całe szczęście że z SLSK nie korzystają tabuny dzieciaków spod znaku neostarady, całe szczęście że nie piszą o SLSK na czołówkach internetowych portali, całe szczęście że ten program jest dla nielicznych - niech tak pozostanie

tisze jediesz, dalsze budiesz!

ja tylko dodam od siebie: AMEN
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych