Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Dwa programy P2P ?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartix

bartix

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 12 09 2005 - 22:46

Witam. Czy jednocześnie z Soulseekiem może pracować drugi program p2p np. emule. Kopiowanie plików video przez Soula (z wyłączeniem tych na prawdę rzadko spotykanych) to mordęga dla duszy. Czy to się nie pogryzie razem. Wolę zapytać niż samemu próbowć i przywracać potem utracone informacje z Soula.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 09 2005 - 00:30

Cóż zawsze można próbować by pracowały razem i teoretycznie nic się cfg Soula nie stanie. Jednakże dwa P2P potwornie obciążają łącze i mogą ci zmulić kompa wykluczając przy tym równoczesne uruchomienie. Sam Soulseek zaś bardzo nie lubi konkurencji i jest bardzo wymagający. Nie dam ci jednoznacznej odpowiedzi bo:

- znam kompy które mają dwa P2P w tym samym czasie i nieźle prują bez zakłóceń
- znam kompy które przy dwóch P2P w tym samym czasie napotykają potworny konflikt działania, spowalniają kompa, zapychają neta do stanu iż nie otwiera się nawet zwykłe www a w krytycznym przypadku jest BSOD.

Poradzę tak: mogą współistnieć zainstalowane na 1 kompie ale raczej unikać sytuacji uruchamiania ich równocześnie

.

#3 bartix

bartix

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 13 09 2005 - 07:03

Dzięki. Tak właśnie sobie myślałem, że może być. To już mam w takim razie odpowiedź. Moje łącze niestety nie jest zbyt dobre, więc nie gędę go bardziej "zamulał". Przyzwyczaiłem się do SLSK, więc nich tak na razie pozostanie. Pa.

#4 loziniak

loziniak

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 29 09 2005 - 16:55

Ja używam jednocześnie Soulseeka i DC++, czasem dołącza do nich BitComet. Z Soulseekiem mam troche problemow, ale to nawet jak uruchomie go na swiezo wlaczonym kompie. Poza tym wszystko smiga ok, a mam kompa z Duronem 600MHz i 320MB RAM-u. Nawet Da sie jeszcze dorzucic Firefoxa i kilka innych aplikacji ;-)

#5 prm_us

prm_us

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 17 08 2006 - 16:49

ja mam zainstalowane jednoczesnie i slsk i eMule. czesto uzywam obu jednoczesnie i nie mam problemow z "ssaniem". dodam jeszcze ze "hakier" ze mnie marny i nic nie ustawialem z firewolami i tp bo nie mam o tym pojecia.... niestety

#6 loge2

loge2

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 318 postów

Napisano 13 09 2006 - 20:58

czasem odpalam jednocześnie soula i eMule i nic się nie dzieje, śmigają sobie zgodnie

edit:
jednak nie:(
zauważyłem, że eMule ogranicza Soula, tzn. jeśli jest podłączony i nawet nic nie ściąga to Soul pracuje na "pół gwizdka" - prędkości downloadu nie przekraczają 10 K/sec., a zazwyczaj oscylują w pobliżu 1-3 K/sec. jak zamknę eMula to skaczą nawet do 20-30 (jeśli transfer drugiego usera na to pozwala). regulacja prędkości Emula nie pomaga. na szczęście do tej pory nie było innych konfliktów...

Użytkownik loge2 edytował ten post 02 02 2007 - 00:49

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych