Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Nie działa karta sieciowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pi0treK

Pi0treK

Second Rank

• Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 21 10 2005 - 21:14

AsRock K7S41; AMD Sempron 2200+; AMI Bios (08/20/04); W2K SP4.

Wszystko działało do momentu włożenia dysku do kieszeni (jakiś 20GB), najpierw wykrył go jako niesformatowany, po ponownym restarcie dysk zgłosił się OK, ale przestał działać LAN.
Zgrałem potrzebne rzeczy na dysk, wyjąłem kieszeń, restart i ciągle brak sieci.
Menedżer urządzeń pokazał żółty wykrzyknik przy karcie sieciowej (SiS).
Wyłączyłem ją w Biosie, włączyłem ponownie i chciałem przeinstalować sterowniki... mimo, że próbowałem po kolei wszystkich dostępnych wersji (zaczynając oczywiście od tej zaproponowanej przez system), to zawsze na ostatnim oknie czytałem

KOŃCZENIE PRACY KREATOR UAKTUALNIEŃ STEROWNIKÓW

Wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia.
Plik INF albo zestaw lub element informacji o urządzeniu nie jest zgodny z podaną klasą instalacji.

Zakładając uszkodzenie karty sieciowej, próbowałem uruchomić połączenie lokalne na dwóch innych karatch sieciowych.
Niestety włożenie jakiejkolwiek karty (w dowolny, jeden z dwóch slotów PCI) powoduje, że system prawidłowo ją wykrywa, automatycznie próbuje zainstalować sterowniki, ale wracamy do analogicznej sytuacji, jak w przypadku karty zintegrowanej. Żółty wykrzyknik przy urządzeniu, a ręczna instalacja zakończona identycznym komunikatem.

Poza niemożnością zainstalowania karty sieciowej sprzęt nie wykazuje innych anomali, nie ma żadnych niepokojących wpisów w Podglądzie zdarzeń, rezydentny Symantec AntyVirus nic nie zgłasza, brak konfliktów sprzętowych.... niemniej problem istnieje i może ktoś ma pomysł, jak go rozwiązać - nie wiem, pomoże coś ponowna instalacja systemu i gdzie może tkwić źródło tej usterki?

#2 kevinscott

kevinscott

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1143 postów

Napisano 21 10 2005 - 21:33

odinstaluj wszystkie sterowniki do tej karty jakie masz.włoz ponownie karte i nie instaluj sterow.zapusc everest i sprobuj zaktualizowac za jego pomoca strowniki.powinno byc wszystko oki.(nawet bez uaktualniania everestem powinno byc ok chyba ze masz uszkodzona karte)

#3 Pi0treK

Pi0treK

Second Rank

• Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 21 10 2005 - 21:41

odinstaluj wszystkie sterowniki do tej karty jakie masz.włoz ponownie karte i nie instaluj sterow.zapusc everest i sprobuj zaktualizowac za jego pomoca strowniki.powinno byc wszystko oki.(nawet bez uaktualniania everestem powinnobyc ok chyba ze maszuszkodzona karte)

Wyświetl post

Mam kilka różnych kart sieciowych - każda z nich jest na 100% i do każdej z nich mam na 100% dobre sterowniki (sprawdzane na drugim komputerze, również z W2K SP4).
Wkładanie, wyjmowanie, reinstalowanie sterowników (zarówno oryginalnych, jak i tych dostępnych w W2K, na których zresztą "do wczoraj" wszystko działało) nic nie daje, efekt jest zawsze ten sam - co wcześniej dokładnie opisałem.

#4 kevinscott

kevinscott

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1143 postów

Napisano 21 10 2005 - 21:48

a patrzyles we wlasciwosciaxh karty czy sa jakies konflikty?(najwyrazniej sa)probowales przywrocic poprzednio zainstalowany sterownik?

Poza... żółtym wykrzyknikiem nie ma żadnych konfliktów

wlasnie zolty wykrzyknik sygnalizuje konflikt.wyprobuj wszystkie metody ktore ci polecilem jak i wlasna inwencje

#5 Pi0treK

Pi0treK

Second Rank

• Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 21 10 2005 - 21:50

a patrzyles we wlasciwosciaxh karty czy sa jakies konflikty?(najwyrazniej sa)probowales przywrocic poprzednio zainstalowany sterownik?

Wyświetl post

Poza... żółtym wykrzyknikiem nie ma żadnych konfliktów.

wlasnie zolty wykrzyknik sygnalizuje konflikt.wyprobuj wszystkie metody ktore ci polecilem jak i wlasna inwencje

Aha, czyli jest konflikt!
No, to na pewno muszę w takim razie wypróbować wszystkie metody - tylko jakoś nie mogę odinstalować zintegrowanej karty (jest komunikat, że może być niezbędna do uruchomienia komputera), a Everest i tak nie wskazuje na nowsze sterowniki, ale dziękuję.
Szkoda, że wcześniej nie pomyślałem o 'własnej inwencji', ale to dobra wskazówka.

Jakby ktoś przypadkiem przeczytał mój pierwszy post i miał jakieś przypuszczenia, co do pytań, które tam zadałem proszę o informację.

#6 kevinscott

kevinscott

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1143 postów

Napisano 21 10 2005 - 22:27

Aha, czyli jest konflikt!
No, to na pewno muszę w takim razie wypróbować wszystkie metody - tylko jakoś nie mogę odinstalować zintegrowanej karty (jest komunikat, że może być niezbędna do uruchomienia komputera), a Everest i tak nie wskazuje na nowsze sterowniki, ale dziękuję.
Szkoda, że wcześniej nie pomyślałem o 'własnej inwencji', ale to dobra wskazówka.

Jakby ktoś przypadkiem przeczytał mój pierwszy post i miał jakieś przypuszczenia, co do pytań, które tam zadałem proszę o informację.

nie musisz sie obrazac i unosic.zrobisz co zechcesz.ja mam na zakonczenie jeszcze jedna propozycje skoro jak piszesz nic nie dziala.sprobuj zrestartowac bios.wyjmij baterie i wloz ponownie.jesli to nie pomoze to ja juz nie wiem.

#7 Pi0treK

Pi0treK

Second Rank

• Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 22 10 2005 - 02:09

restart Biosu - 'mocne' :) ale nie skorzystam.

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 22 10 2005 - 02:48

Mam smaczek z bazy MS:

http://support.micro...id=KB;PL;306983

Czyż to nie odpowiada temu co opisujesz?

#9 Pi0treK

Pi0treK

Second Rank

• Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 22 10 2005 - 03:07

Dziękuję.

Instrukcja konkretna i łatwa w zastosowaniu (chociaż tej karty nie ma na liście).
Na pewno napiszę o rezultatach.

Przy okazji dodatkowe pytanie.
Już na którymś kolejnym komputerze zauważyłem, że wkładając kieszeń z dyskiem są potem problemy.
Na tych kilku komputerach (różne płyty, procesory, biosy, ale zawsze) był W2K SP4, a kieszenie i dyski różne (ale zawsze z NTSF) i różnie podpięte (raz master, raz slave), a efekty uboczne - mimo wkładania dysku zazwyczaj przy wyłączonym sprzęcie - to albo samoistna zamiana trybu transferu na PIO i to np. na podstawowym kanale (mimo, że kieszeń była na pomocniczym), albo po włączeniu dysk był wyświetlany bez nazwy i rozmiaru (jako niesformatowany) i trzeba było jeszcze raz restartować, albo właśnie 'pad' połączenia sieciowego?
Co dziwne, czasem jak 'niechcący' dyski były wkładane przy działającym sprzęcie, to potrafił się dobrze uruchomić i nie było potrzeba nawet robić restartu (choć na ogół jednak sprzęt był wyłączany, bo czasem operacje przy działającym systemie potrafiły wywołać nawet BSOD).
Czy to może być kwestia kieszeni, taśmy, czy po prostu to 'standardowe' ryzyko przy korzystaniu z różnych dysków?

BTW
stale mam informację, że na Forum w wierszu 272 znak 1 jest Nieokreślony błąd (nie wiem, czy to np. z powodu blokowania pop-up'ów?

#10 Pi0treK

Pi0treK

Second Rank

• Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 24 10 2005 - 12:15

Mam smaczek z bazy MS:
http://support.micro...id=KB;PL;306983
Czyż to nie odpowiada temu co opisujesz?

Odpowiada, ale muszę obejść się smakiem.
Po znalezieniu i skasowaniu odpowiednich kluczy w rejestrze i restarcie komputera wróciłem... dokładnie do punktu wyjścia.
Czyli komunikatu, który zacytowałem w pierwszym liście.
Reasumując: nie wiem, w czym miało wg M$ pomóc kasowanie tych kluczy, ale przynajmniej w przypadku karty SiS900-BasedPCIFastEthernetAdapter, to po prostu nie działa.

A przy okazji, tak jak myślałem w Zasobach 'nie ma żadnych konfliktów' - mimo żółtego wykrzyknika przy nazwie karty, co jak mnie dopoinformował kevinscott świadczy właśnie o istnieniu konfliktów :)

Zasoby
Zakres We/Wy       D400-D4FF
Zakres pamięci     CFFF8000-CFFF8FFF
Żądanie przerwania 10

...no nic, sieć tak czy inaczej w końcu 'udrożnię' - można chwilę wytrzymać bez dźwięku, ale bez sieci trudno.

Ale jakby ktoś trafił na jakieś wyjaśnienie (i najlepiej jak temu zaradzić) dotyczące problemów wywołanych przez kieszeń na dyski wymienne - to, o co pytałem w przedostatnim liście, to proszę o informację.

pozdrawiam

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 10 2005 - 04:29

Więc z systemowych trików na oko mogę dać takie:

1. Rerejestracja dll netowych a po tym reset kompa:

regsvr32 netshell.dll
regsvr32 netcfgx.dll
regsvr32 netman.dll

2. Wyczyszczenie liczników wydajności:

Start >>> Uruchom >>> winmgmt /clearadap

3. Zrobić awaryjną kopię HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network a potem skasować z niego wartość Config i zresetować komputerek. Jako wariacja tego triku:

4. Faworyt: zanim skasujesz raz jeszcze klucze które wskazuje MS zapisz dokładnie numer ID dla PCI bus i device (masz te info w spisie który widziałam na PM). Potem kasacja kluczy MS a potem znalezienie w rejestrze kontrolera o podanych ID PCI i skasowanie (powinno to być w kluczu który listuję wyżej). Reinstall sterów. Dlaczego faworyt? Otóż zaczęłam się zastanawiać nad tym jak MS nakazuje te klucze kasować i wydaje mi się iż jest to właśnie tylko połowa kasacji bo prawdopodobnie dane magistrali i urządzenia zostają w innych kluczach i jest full konflikt zapisu danych. A im dłużej patrzę na błąd INF tym bardziej wydaje mi się to logiczne = "podana klasa instalacji" a class ID {} magistrali i urządzenia POZOSTAJE w starej wersji mimo kasacji kluczy by MS.

5. Jeszcze sprawdź przełączenie między półduplex a duplex lub odwrotnie we właściwościach sieciówek. Sieciówki / koncentratory etc. poprawić na ten sam level duplexu i speed. Ustawienie Auto może być tu niewłaściwe.

Te triki nic nie kosztują ..... Więcej już nie wymyślę, ale czuję iż musi być to relatywne do klucza netowego w CurrentControlSet. Coś tu się nie zgadza w konfigu.... Natomiast zupełnie nie rozumiem dlaczego podpinanie dysku ma takie skutki uboczne.

ale tylko na karcie zewnętrznej - bo zintegrowana karta sieciowa zostaje wykryta, sterowniki zainstalowane niby poprawnie (brak żółtego wykrzyknika), ale nie można nawiązać połączenia

A przedtem te dwa typy sieciówek współistniały zgodnie?

.

#12 Pi0treK

Pi0treK

Second Rank

• Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 30 10 2005 - 13:46

ale tylko na karcie zewnętrznej - bo zintegrowana karta sieciowa zostaje wykryta, sterowniki zainstalowane niby poprawnie (brak żółtego wykrzyknika), ale nie można nawiązać połączenia

A przedtem te dwa typy sieciówek współistniały zgodnie?

Dziś sprawa wygląda tak, że do momentu padu zintegrowanej karty sieciowej nie miałem powodów instalować innych kart, więc nie wiem.
Kiedy, po włożeniu dysku zintegrowana karta sieciowa uległa uszkodzeniu zacząłem eksperymentować i obecnie wygląda to tak, że mam:
- 'niby' poprawnie zainstalowaną zintegrowaną kartę sieciową (niby, bo nie ma żadnych błędów poza jednym - komunikatem, że kabel sieciowy jest odłączony, co oczywiście jest nieprawdą, bo kabel był podłączany i na pewno zarówno kabel, jak i sygnał był OK), której do działania brakuje tylko kabla
- oraz w pełni działającą kartę zewnętrzną, przez którą działa sieć.
Tak więc wygląda, że mogę mieć zainstalowane dwie karty i mieć włączone dwa połączenia lokalne.
Niemniej po wymianie płyty, bo wygląda na to, że zintegrowana sieciówka została nieodwracalnie zniszczona (jakiś wirus, to rozumiem, ale żeby dysk tak namieszał? - oczywiście wirusa na 100% nie ma, chyba, że 'wlazł' na chipset sieciówki), tak z ciekawości sprawdzę współdziałanie i ew. dam znać jak sprawa wygląda.

Mimo, że właściciel (będący w komfortowej sytuacji, bo firma płaci za programy) podjął nieodwracalną decyzję o zmianie OS na WinXP (skoro wspomniane problemy z dyskami zgłaszane były przy W2K), to jako 'podziękowanie' za niesioną pomoc poświęciłem trochę czasu i przetestowałem podpowiedzi.

1. Rerejestracja dll netowych a po tym reset kompa:
regsvr32 netshell.dll
regsvr32 netcfgx.dll
regsvr32 netman.dll

-------------
2. Wyczyszczenie liczników wydajności:
Start >>> Uruchom >>> winmgmt /clearadap
-------------
3. Zrobić awaryjną kopię HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network a potem skasować z niego wartość Config i zresetować komputerek. Jako wariacja tego triku:
-------------
4. Faworyt:
(...)
-------------
5. Jeszcze sprawdź przełączenie między półduplex a duplex lub odwrotnie we właściwościach sieciówek.

1. zrobione... brak poprawy,
2. zrobione... brak poprawy,
3. zrobione... PROBLEM ROZWIĄZANY ;)
4. wobec powyższego nie testowałem,
5. wobec powyższego zostało Auto.

..... Nie umiem pomóc...

Jak widać 'nasz' forumowy guru, to człowiek i też czasem się myli :lol:

BTW
Stale mam informację, że w kodzie Forum w wierszu 272 znak 1 jest Nieokreślony błąd?

#13 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 30 10 2005 - 16:42

3. zrobione... PROBLEM ROZWIĄZANY :lol:

Ale powiem, iż nie dalej jak wczoraj jeszcze grzebałam na Google i znalazłam potwierdzenie iż nie zastosowany tu punkt 4 też może być rozwiązaniem. Nawet daję linka (ostatni post).

Stale mam informację, że w kodzie Forum w wierszu 272 znak 1 jest Nieokreślony błąd?

Nic czym miałbyś się przejmować (javascript, zwykle efekt blokowania pop-upów, użycia filtrunku firewalla). Jeśli wyskakuje to jako indywidualny komunikat to w Opcjach internetowych >>> Zaawansowane >>> Wyłącz debugowanie skryptów i przestanie zawiadamiać w denerwującym oknie. Ale nie jest to sprawa zależna od ciebie.

.

#14 newryn

newryn

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 774 postów

Napisano 31 10 2005 - 01:16

Napisałem solucję, a nie zauważyłem, że temat ma 2 strony...
Ponieważ jednak ta historia mnie dosyć zainteresowała, to mam pytanie: czy pisząc że wszystko działa, masz na myśli tą zintegrowaną karte sieciową na starej płycie, czy współdziałanie sieciówek na nowej płycie ? Nie do końca zrozumiałem, czy płyta miała byc wymieniona, czy została wymieniona.
Składasz kompa? -nie jesteś pewien co wybrać? -zajrzyj do testów i porównań, skorzystaj z konfiguratora zestawów. Porównania, testy i inne przydatne informacje w PRZYKLEJONYM

#15 Pi0treK

Pi0treK

Second Rank

• Użytkownicy
  • 80 postów

Napisano 11 11 2005 - 11:50

Natomiast zupełnie nie rozumiem dlaczego podpinanie dysku ma takie skutki uboczne.

Coraz więcej rzeczy wskazuje, nie na podpinanie dysku, tylko jakiś feler samej kieszeni. Po zainstalowaniu XP znów wystąpiły różne problemy. A to hot-swap powoduje (już z XP) BSOD, a to dysk jest wykrywany tylko, że jako niesformatowany i dopiero po restarcie można z niego korzystać. A ponieważ dotyczy to już innego OS i różnych dysków, to można wykluczyć powiązanie błędu z W2K i kwestie samego nośnika.
Poza tym, kiedyś ta kieszeń była w innym sprzęcie, na którym w pewnym momencie padł główny kontroler IDE. Co prawda kieszeń była podpięta pod pomocniczy kanał IDE, niemniej daje to 'spalony' kolejny element płyty głównej (ta spalona niedawno karta sieciowa, też była zintegrowana z płytą).
Wszystko, więc wskazuje, że kieszeń czasem powoduje jakieś 'przepięcia' i chyba stąd te wszystkie problemy.
A ponieważ nie ma raczej możliwości przetestowania, czy tak jest faktycznie, to nie pozostaje nic innego, jak liczyć na usterki w czasie trwania gwarancji i wymienianie płyty głównej, albo wymiana kieszeni (nie było to robione, bo jakiś czas temu zainstalowałem takie same kieszenie, w kilku zestawach, żeby nie trzeba było wyjmować dysków z plastiku i żeby wszystkie od razu pasowały do siebie, a ze względu na mnogość rozwiązań trudno później dokupić nową kieszeń pasującą do poprzednich).

(...) A przedtem te dwa typy sieciówek współistniały zgodnie?

Po wymianie płyty sprawdziłem 'współistnienie' i przynajmniej w tym zestawie nie ma z tym problemów. Są włączone dwa połączenia lokalne (oczywiście jedno z nich pokazuje informację, że kabel sieciowy jest odłączony), ale wystarczy przełożyć kabelek i zrobić restart (o teraz mi przyszło do głowy, że mogłem spróbować zrobić release i renew bez restartu), żeby sieć zaczęła działać na podłączonej karcie.

Nic czym miałbyś się przejmować (javascript, zwykle efekt blokowania pop-upów, użycia filtrunku firewalla). Jeśli wyskakuje to jako indywidualny komunikat to... Wyłącz debugowanie skryptów i przestanie zawiadamiać w denerwującym oknie. Ale nie jest to sprawa zależna od ciebie.

To nie był wyskakujący komunikat, tylko w dolnym pasku przeglądarki żółta ikonka z napisem "Gotowe, ale wystąpiły błędy" - nie wiem, gdzie nastąpiły zmiany, w każdym razie problem zniknął i sprawa zamknięta. [EDIT] niestety, pół dnia było OK, a teraz (nie było nic instalowane/zmieniane/nawet nie było restaru systemu) znów jest żółta ikonka. Tak to tylko informacyjnie zgłosiłem, bo w niczym (na razie) to nie przeszkadza...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych