Skocz do zawartości


tablety.pl

Narzędzia do diagnostyki RAM (bootowalne)
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 07 10 2006 - 19:49

Dołączona grafika

DocMemory RAM Diagnostic

Licencja: freeware

DocMemory RAM Diagnostic - Bootowalne narzędzie testujące pamięć na okoliczność dysfunkcji. Wspiera typy pamięci takie jak: EDO, Fast Page Mode, SDRAM, DDR, Rambus DIMM, SODIMM. Również chwali się dokładnością wyników, jednak test jest niezależny od częstotliwości jej taktowania. Program dostępny w formie kreatora dyskietki. Pobieranie narzędzia wymaga darmowej rejestracji z aktywacją na e-mail. Program jest nieaktualizowany (ostatnia wersja to beta z 2006). Aktualnie firma wydała w roku 2009 specjalną edycję narzędzia DocMemory PRO PCI Test Card, rozwiązaną na poziomie sprzętowym jako integralna część karty PCI.


Aktualizacja: Usuwam stare c't-Ramtest (ctramtest) (wersja z 2001), TestMem4 (wersja z 2001) oraz OCZ Memtest (ostatnia wersja z roku 2004). Problem na nowych chipsetach. Więcej narzędzi do oglądnięcia na stronie benchmarkhq.ru.


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 11 2006 - 12:59

Windows Memory Diagnostic

Licencja: freeware

Windows Memory Diagnostic - Bootowalne narzędzie diagnozujące RAM od Microsoftu. Aplikacja wdraża serię 6 podstawowych testów, możliwe jest również wybranie diagnostyki rozszerzonej złożonej z 11 testów (Klawisz: T). Na stronie jest do pobrania aplikacja mtinst.exe, za pomocą której można wytworzyć dyskietkę startową lub zapisać plik ISO na dysk twardy (następnie wystarczy zgrać na CD). Narzędzie to jest już wbudowane w Vistę - wersja integrowana z tym systemem oraz dostępna na płycie DVD różni się od tutaj przedstawianej.

Windows_Memory_Diagnostic.png Windows_Memory_Diagnostic_tryb_zwyk_y.png Windows_Memory_Diagnostic_tryb_rozszerzony.png

1. Windows Memory Diagnostic Setup
2. Windows Memory Diagnostic tryb zwykły
3. Windows Memory Diagnostic tryb rozszerzony (Klawisz: T)

Użytkownik saturno edytował ten post 26 10 2010 - 18:12
dodałem obrazki


#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 22 12 2008 - 11:07

Memtest86+

Licencja: GPL (open source)

Program powstały na bazie (na tamten czas) nieaktualizowanego pierwowzoru Memtest86. Dostępny w wersjach bootowalnych: ISO (do zgrania na CD), na pendrive oraz w postaci kreatora dyskietki.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 02 2009 - 18:14

Memtest86

Licencja: GPL (open source)

Memtest86 - Polecane narzędzie diagnostyczne RAMu. W przeciwieństwie do standardowych i powierzchownych testów dostępnych z poziomu BIOSu są to testy kompleksowe i profesjonalne. Sprawdzanie składa się z 9 testów. Program dostępny jako obraz CD do wypalenia oraz w wersji dyskietkowej.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych