Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Wyszukiwanie ogólnikowej frazy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 27 10 2005 - 19:11

przeczytałem w przyklejonych ze moj kłopot -runtime error-wynika z tego ze otrzymuje za duzo wyników to co i jak mam zrobic jezeli szukam zespołu "free" a soul mi wyswietla wszystko z wyrazem free ? :P

#2 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 27 10 2005 - 22:04

Witam.
Jest niby taka opcja w programie, jak zaawansowane szukanie,polegająca na wstawianiu
w searchu odpowiednich znaków np."free", -free,i cos tam jeszcze, ale ona chyba nie działa jak należy.

Poniżej masz całą dyskografie tego zespołu, wiec spróbuj wyszukać po tytułach albumów.
Ja moge ci tyle doradzić.Zawsze wyszukiwarka poda ci dokładniejsze wyniki,jeżeli
konkretnie dasz jej do zrozumienia o co ci chodzi. :P

1968- Tons of Sobs
1969- Free
1970- Fire and Water
1971- Highway
1971- Free "Live"
1972- Free at Last
1973- Heartbreaker
1976- Free & Easy Rough & Ready
1998- Walk in My Shadow
2002- Highway [Japan Bonus Tracks]

#3 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 30 10 2005 - 16:37

czesc kalkamarkaa wielkie dzieki za dyskografie Free, mysle ze moze mi to duzo pomoc
jakbys miał to chetnie bym od ciebie pociagnoł
jeszcze pytanie-nazwa zespolu i tytuł płyty? pytam bo do tej pory szukalem tylko po nazwie zespolu

#4 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 30 10 2005 - 17:14

jeszcze pytanie-nazwa zespolu i tytuł płyty? pytam bo do tej pory szukalem tylko po nazwie zespolu

Sorry,ale nie wiem o co pytasz.

#5 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 30 10 2005 - 17:53

pytam jak wpisac w wyszukiwarce soula -nazwa zespołu - tytuł plyty?
do tejpory szukałem zespołu i grzebałem w plikach usera co tam ma
no i co z tym Free masz cos/ :lol:

#6 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 30 10 2005 - 22:15

pytam jak wpisac w wyszukiwarce soula -nazwa zespołu - tytuł plyty?

Przy pomocy klawiatury wpisujesz ;)... a tak poważnie, to jeżeli chodzi ci o to że
chcesz wpisać w search jednosześnie dane wykonawcy i tytuł płyty, to gratuluje ci pomysłu, ja na coś podobnego nigdy nie wpadłem :lol:
To nie google,piszesz albo to, albo to.Podałem ci dyskografie po to ażebys mógł po nazwie albumu dotrzeć do intersującego cie zespołu.

no i co z tym Free masz cos/

Takie pytanie kieruj na PM, albo do działu wymiana plikami.
A odpowiedz brzmi, nie mam.

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 02 11 2005 - 06:47

@ kalkamarka

chcesz wpisać w search jednosześnie dane wykonawcy i tytuł płyty, to gratuluje ci pomysłu, ja na coś podobnego nigdy nie wpadłem 
To nie google,piszesz albo to, albo to.Podałem ci dyskografie po to ażebys mógł po nazwie albumu dotrzeć do intersującego cie zespołu.

Nie kumam czaczy kalkamarka bo ja właśnie tak często szukam (stosownie do sytuacji) by oszczędzić łącze i często mam bardziej precyzyjne i lepsze wyniki niż z szukania "albo albo". Stosuję tu kombinacje z Google, widzę same podobieństwa do szukania w Google które ma ten sam problem ze słowem "Free" i często to kombinatoryka Google mi wydatnie pomaga. :) To co zawodzi najbardziej w Soulu to fraza i potem wspomnę dlaczego. Weźmy więc pod młotek szukamnie "po nazwie albumu":

Tons of Sobs
Free
Fire and Water
Highway
Free "Live"
Free at Last
Heartbreaker
Free & Easy Rough & Ready
Walk in My Shadow
Highway [Japan Bonus Tracks]

Wszystkie słowa z wyjątkiem "Sobs" są beznadziejnie częste a żadna z kombinacji nie jest unique nie wspominając już o tak drobnym fakcie iż "Free" to słowo wyjątkowo bezpłciowe :) . O ile nie ma sensu duplikować nazwy zespołu "Free" przy nazwach albumów zawierających wyraz "Free" (zaś: kombinacja niemożliwa do wykonania bez zabicia kompa wynikami to: nazwa zespołu = Free, nazwa albumu = Free :) ) to w przypadku ogólnikowych "Fire and Water" należałoby doprecyzować nazwę zespołu gdyż Fire and water zwróci ci olafa i innych ale nie zespół Free. Jeśli nazwa albumu zawiera słowa zbyt wyświechtane musi być doprecyzowanie np. w postaci nazwy zespołu, jeśli nazwa jest jedyna w swoim rodzaju dookreślanie zbędne. Słowo "Heartbreaker" czy "Highway" ma miliony wyników ..... niewłaściwych :) Kombinacja Free at Last jest do kitu. Natomiast przy "Tons of Sobs" nie trudziłam się już z dopisywaniem "Free" bo nazwa albumu jest na tyle unikatowa iż zmniejsza się prawdopodobieństwo duplikatu nazewniczego który nie pasuje.

Podsumowanie na oko na poglądówce:
- szukanie na samo Fire and water dało wyniki które najmniej pasują i są w szkodliwym nadmiarze w wyszukiwanych = będą nieskończone kombinacje typu "walking on fire (don't give him water)"
- ale już szukanie na Free Fire and water / Free Fire Water dało od razu celniejsze wyniki choć nie do końca będą idealnie zgodne bo słowa są po prostu ordynaryjne.
- szukanie na cudzysłów "Fire and water" zwykle ma marne lub zerowe wyniki bo goście nie precyzują często nazwy tak dokładnie i mają np. kombinacje "Fire Water" / "Fire & water" / "Fire_water" / "Fire_and_water" / "Free_Fire_and_Water" a to zupełnie zmienia odczyt frazy. Stąd też szukanie na frazę daje ciała i lepiej użyć pojedynczych słów.
- dodanie roku do nazwy albumu zmniejsza liczbę wyników bo nie każdy ma tak pięknie porobione datowane foldery.... Za jedym razem nie dało mi żadnych wyników (fałszywie rzecz jasna bo przedtem jakieś dwa/trzy wyskoczyły)
- im więcej dodatkowych specyfikacji przy nazwie albumu tym gorsze wyniki
- to co wyżej to nie jedyne sposoby na szukanie wyrobów zespołu "Free".....

Więc kalkamarka wytłumacz mi proszę czemu jest zła kombinacja NazwaZespołu NazwaAlbumu :) bo ja właśnie udawadniam iż sama nazwa albumu może być totalną porażką.

@ slaw

Już z pierwszego szukania na combinations Free Heartbreaker wyszło iż sporą kolekcję ma user p-dev. To są wyniki szybkie i po łebkach uzyskane w pierwszym rzucie próbnym. Nie chce mi się dalej szukać ani sprawdzać bo ani mnie to nie interesuje ani nie ułatwię ci już bardziej nauki poruszania się po Soulseeku. Próbuj. Na pewno wykluczone byś stosował w szukaniu samo słowo "Free". Musisz sprytnie wymyślić kombinację podliczając słowa standardowe kontra specyficzne. Wariacji może być całe mnóstwo:

"Nazwa albumu"
NazwaAlbumu
NazwaZespołu NazwaAlbumu
NazwaAlbumu Sixties (lub Seventies itd bo często sobie userzy takie foldery tworzą)
NazwaAlbumu Oldies
NazwaAlbumu rock
NazwaAlbumu 1978 (lub inny rok)
NazwaAlbumu remastered
NazwaZespołu Paul Rodgers
NazwaZespołu Simon Kirke (lub inny member grupy)
NazwaZespołu NazwaWybranejMp3 (bo to da namiar na ścieżkę do full albumu)
Nazwa_Albumu

etc. Nigdy nie wiadomo co zaskoczy a co więcej za każdym razem może zaskoczyć inaczej. Rusz głową bo ja nie wykonam za ciebie tej roboty.

A na koniec powiem jedno: szukanie w Soulseeku to wielka sztuka którą trenuje się właśnie na Google. :)

.

#8 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 02 11 2005 - 17:44

Po takim wykładzie mogę tylko dodać że masz oczywiscie racje.
Napewno masz większe doświadczenie więc nie ma co dalej na ten temat dyskutować.
Podałem dyskografie koledze slaw bo ja jak mam podobne problemy za znalezieniem
interesujących mnie rzeczy uciekam sie właśnie do takich sposobów,jak do tej pory
rzadko się zawodziłem.
Przytaczając moją opinie na temat wyszukiwarki slsk-a podpierałem się tylko i wyłacznie
moim skromnym doświadczeniem, a moja niewiedza przyniosła taki ,a nie inny skutek.
Ubolewam bardzo iż wprowadziłem w błąd kolege,ale chociaż dzięki temu sprowokowałem
Cię do wyjaśnienia nam wszystkim gdzie leży prawda.A Twoja obecność na tym forum
jest ostatnio wielkim wydarzeniem, więc nie ma tego złego...

Wstydząc się niemiłosiernie ,pozdrawiam.

#9 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 02 11 2005 - 21:11

dzieki picasso i kalkamarka za zainteresowanie i podpowiedzi wszystkie wasze sugestie
wykorzystalemi juz mam prawie calą dyskografie "free" :) soulseeka cwicze od ok 8 miesiecy ipowoli dochodze do wprawy, :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych