Skocz do zawartości


tablety.pl

Zarządzanie otwartymi oknami
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 29 09 2006 - 03:12

ThumbWin

Platforma: Windows 2000/XP/Vista, dla 2000 wymaganie instalacji GDI+

ThumbWin to graficzne udogodnienie w zarządzaniu oknami przypominające w działaniu @zDesk. Przechwytuje każde minimalizowane okno i umieszcza w postaci miniaturki na Pulpicie. Miniaturka może być znakowana ikoną typu obiektu. Dostępny w zasobniku systemowym skąd z prawokliku są opcje konfiguracyjne (dostosowanie zachowań miniatur, tworzenie listy wyjątków). Opcja Forefront Side nakłada półprzeźroczystą blendę tak iż przywracane okna będą widziane jakby "pod" a miniaturki "na". Nie ma się co przerażać że strona jest w japońskich krzakach. Zjechać na spód, tam są linki pobierania, a sam program ma angielski interfejs. Nie wymaga instalacji.

Identyczną aplikacja jak ThumbWin jest miniMIZE (klon zarzuconej już aplikacji MINt ze stajni widżetowni Kapsules) ale "wadą" jest mniejsza ilość efektownych opcji.WinRoll

A tu jeszcze inny rodzaj zarządzania otwartymi oknami. Aplikacja umożliwia hurtowe "rolowanie" otwartych okien tylko do postaci paska tytułu, ich "odrolowanie" lub utrzymanie na wierzchu. Grupowa minimalizacja, maksymalizacja i zamykanie wszystkich widocznych okien. Rolowanie jest po kliknięciu prawym na pasek tytułu. Można wprowadzić przeźroczystość dla okien. Aplikacja nie pożera pamięci, nie wymaga żadnej instalacji, składa się tylko z dwóch plików (exe + dll) które razem ważą tylko coś około 20KB. To jest dla mnie zawsze zaleta.
@zScreen

Bajeranckie narzędzie do kontroli wszystkich otwartych okien (minimalizacja, maksymalizacja, redukcja, zamykanie, focus) tak hurtem jak i indywidualnie. Lokuje się w postaci bocznego przeźroczystego przewijalnego paska na Pulpicie grupując podglądy otwartych okien. Dla każdego z okna osobno oraz dla wszystkich okien razem dostępne opcje w boxach. Jest też opcja zupełnego ukrywania QuickLaunch i wszystkich otwartych okien na Pasku zadań. W konfiguracji można zbudować listę wyjątków aplikacji, które mają nie pokazywać się w tym menedżerze. Aplikacja estetyczna i ubieralna w skórki. Nie wymaga instalacji.@zDesk

Do kompletu "z tej samej serii" i w tym samym stylu. To wydanie zajmuje się umieszczaniem miniatur aktywnych okien na Pulpicie. Zbiorcze maksymalizowanie i minimalizowanie. Program umieszcza "ikonę-zbiornik" na Pulpicie do którego są doczepione miniatury zminimalizowanych programów. Miniatury można rozdzielać, przesuwać lub utworzyć dla nich nową zbiorczą ikonę (jako ikony można wskazać własne). Prawoklikowe menu kontekstowe. Nie wymaga instalacji.

Aktualizacja: Usuwam stąd ZigZag Cleaner. Wersja darmowa została usunięta. Aktualnie jest dostępny tylko trial 15-dni.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 11 12 2006 - 02:14

DM2

Platforma: Windows 2000/XP
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego, open source


Kolejny wypasiony menedżer okien. Liczne funkcje manipulacji na oknach: wyrafinowane sposoby minimalizowania, ukrywanie, wymuszanie by były zawsze na wierzchu, rolowanie do paska tytułu (funkcja jak z MacOS), zmiana rozmiaru, przyciąganie do granic ekranu, ustawianie poziomu przeźroczystości. Dodatkowo w Dialogach Otwórz / Zapisz wprowadzone menu, które użytkownik może sam modyfikować dodając własne ulubione lokalizacje i je kategoryzować. Program wprowadza specjalnie zachowanie dla trzech buttonów (minimalizacja, maksymalizacja, zamykanie), które zaczną reagować na prawy klik w następujący sposób.

Unikalna funkcja umożliwiająca skrojenie całego okna do kompaktowej ikony Pulpitu co odciąża miejsce na Pasku zadań i w zasobniku systemowym. Pływające ikony uzyskujemy z prawego kliku na button MAXymalizacji. Po sprowadzeniu okna do ikony z prawokliku mamy opcje z mini podglądem okna właściwego, możliwość przywrócenia okna, utrzymania ikony zawsze na wierzchu oraz ustalenia dla niej stopnia przeźroczystości.

Funkcja minimalizowania do zasobnika okien, których normalnie nie da się tam sprowadzić. Minimalizowanie uzyskujemy z prawego kliku na button MINimalizacji, a prawoklik na ikonę daje nam podgląd okna właściwego i opcję przywrócenia. Windows ma bug buttonika minimalizacji, który nie rozpoznaje akcji prawokliku. To co zaznaczone na zielono to obszar gdzie macie kliknąć by funkcja się wykonała, obszar czerwony będzie ignorowany.

Ukrywanie okien uzyskujemy z prawego kliku na krzyżyk buttonu zamykania okna. Ukryte okna, również te, które wystepują jako pływająca ikona / lub są sprowadzone do zasobnika, możemy podejrzeć w menedżerze okien i tam dodatkowo nimi zarządzać:

Poszerzone opcje menu Paska tytułu:

Menu Paska uzyskiwane przez prawy klik na górną belkę okna zostanie wzbogacone o opcje manipulacji na oknach a co ciekawe o możliwość ustawienia Priorytetu procesu hostującego otwarte okno (normalnie te opcje są w Menedżerze zadań). Jeśli kogoś interesuje tylko i wyłącznie posiadanie takiego menu kontekstowego to zamiast DM2 polecam kompaktowe: PowerMenu.


Dużo opcji konfiguracyjnych

W opcjach różności: zmiana kolorów czy też definiowanie reguł dla pływających ikon, definiowanie hotkeyów, możliwość zmiany zachowania prawoklikowych akcji dla buttonów max/min/close, zdefiniowania wyjątków aplikacji, których ma nie dotyczyć współpraca z DM2, zarządzanie wtyczkami......... Wszystko zobrazowane na stronie programu w tej sekcji:Instalacja + Deinstalacja:

Program nie wymaga żadnej instalacji, wystarczy rozpakować i uruchomić exe, które wprowadzi się nam do zasobnika systemowego. Miejsce na dysku ocalone = to coś waży tylko ~400KB i z tego co zanotowałam miało zaskakująco niskie spożycie pamięci.
Deinstalacja polega jedynie na zamknięciu programu i skasowaniu jego folderu. I tu może pojawić się problem czyli niemożność skasowania ze względu na "w użyciu" co wypływa bezpośrednio ze specyfiki programu. Odblokujecie to darmowym Unlockerem.

.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 01 05 2007 - 06:55

Affiche bureau

Platforma: Windows 98SE/ME/2000/XP

Nie wymagający żadnej instalacji minimalistyczny (37KB) a dość ciekawy ideowo dodatek. Otóż pozwala on wyciąć ruchomą okrągłą "dziurę" w ekranie by móc uruchomić obiekty Pulpitu całkowicie zasłonięte przez otwarte okna, bez konieczności minimalizowania tych okien. Wycinanie zostanie wycofane przez klawisz Escape (lub samo zniknie jeśli odbyło się uruchomienie czegoś z Pulpitu w okrągłym otworze). By sobie ułatwić operacje na wycinaczu dziur można umieścić go w QuickLaunch (lub utworzyć inny skrót i przypisać doń kombinację klawiaturową):

Pobieranie: kliknąć na stronie w button Télécharger. Po rozpakowaniu otrzymacie trzy minimalistyczne narzędzia:

Affiche bureau.exe = wycinacz dziur
Bureau.exe = skompilowana do exe opcja Pokaż Pulpit
Réduire.exe = skompilowana do exe opcja ukrywania wszystkich ikon Pulpitu

Dla orientacji można zmienić nazwy tym plikom np. Affiche bureau.exe na Wycinacz.exe :P. Zwróćcie uwagę że funkcja Pokaż Pulpit i ukrywanie ikon Pulpitu są tu w postaci exe i można to umieszczać / uruchamiać z dowolnego miejsca na dysku.
.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 02 2009 - 18:24

WinSplit Revolution

Platforma: Windows 2000/XP/Vista i wersje 64-bit
Licencja: freeware


"Spliter" powierzchni roboczej ekranu umożliwiający jej podzielenie na "części", w sensie iż może się ułożyć do 6 widocznych okien w różnych konfiguracjach pozycyjnych, jak na tych zrzutkach ekranu: klik. Sterowanie otwartymi oknami (zmiana rozmiaru, przesunięcie, reorganizacja, automatyczne zamykanie) można prowadzić albo poprzez konfigurowalny hotkey albo poprzez mini numpad graficzny uruchamiany z kliku na ikonę Winsplit w zasobniku. Więcej w helpie: klik. Program przydatny pod monitory LCD z wysoką rozdzielczością. Pracuje również z multimonitorowością.


Hotkeys:

Domyślnie kombinacje: Ctrl+Alt+numer z numpadu = kierowanie aktywnego okna w predefiniowaną pozycję, Ctrl+Alt+M = mozaika, Ctrl+Alt+F = fuzja dwóch wybranych okien, Ctrl+Alt+C = zamknięcie wszystkich okien.

Graficzny "numpad":

Można ustawić poziom transparentności. Po ponownym kliku w ikonę zasobnika okno przełącza się na bezramkowy tryb kompakt.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych