Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

POMOC PRZY KONFIGURACJI LACZA

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xamoen

Xamoen

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 03 12 2005 - 01:49

Witam

Zastanawialem sie czy aby predkosc z jaka sciagam pliki (najczesciej filmy) przez program BITSPIRIT V 3.1.0.077 korzystajac z lacza 1MB dostarczonego przez operatora sieci kablowej MULTIMEDIA jest stosowna.

Korzystam z tego pakietu od miesiaca, w pierwszym tygodniu p2p wogole nie dzialalo, poniewaz byly zablokowane porty. Z tym sie uporalem.
Nastepnie zainstalowalem BitSpirita. Poniewaz obsluguje dwa komputery, korzystam z routera DI-604(D-LINK), ktorego rowniez niedawno zakupilem.

Zapore windosowsko mam wylaczono, jednak router ma wbudowanego firewall-a.

Was prosze o pomoc przy konfiguracji tej wersji BitSpirita, ktore opcje beda sie sprawowaly przy moim laczu a ktore nie; jak rowniez rady co jeszcze moge zrobic, aby przyspieszyc sciaganie plikow.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

#2 eviil

eviil

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 587 postów

Napisano 03 12 2005 - 08:50

A mozesz napisac z jaka predkoscia sciagasz?
Dołączona grafika

#3 Szymszel

Szymszel

First Rank

• Na emeryturze
  • 15 postów

Napisano 03 12 2005 - 11:46

Korzystam z tego pakietu od miesiaca, w pierwszym tygodniu p2p wogole nie dzialalo, poniewaz byly zablokowane porty. Z tym sie uporalem.

A jak się Kolega uporał?

#4 eviil

eviil

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 587 postów

Napisano 03 12 2005 - 12:03

Taki tema powinien byc odrazu zamkniety albo usuniety bo z niego nic nie wynika. Pyta sie j\czy takie transwery sa dobre a zapomina napisac najwazniejszej rzeczy, jakie one sa. Moja opinia jest taka sama do tematow typu: co sie dzieje z jakas strona, chociaz ze nie dziala od godziny albo dwoch. No rozumiem jak strona nie dziala dzien albo dwa to mozna sie juz zastanowix , ale po co robic problemy i smiecic jak jest to bardzo krotki okres.
Dołączona grafika

#5 Xamoen

Xamoen

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 03 12 2005 - 12:59

Jezeli chodzi o rozwiazanie problemu z zablokowanymi portami, to zadzwonilem do MULTIMEDII i wyperswadowalem im takie postepowanie z klientami (nalozyli restrykcje na moje porty).
Moja predkosc wacha sie w przedziale 1.9Kb/s a 7.9Kb/s, zdarzaja sie momenty, nawet nie 5cio minutowe ze uzyskuje 20Kb/s.
A co to tego, ze z tego tematu nic nie wynika, to moim zdaniem, wlasnie forum jest do tego, aby sie pytac, a Ci ktorzy wiedza, najzwyczajniej w swiecie pomagaja. Tak to chyba dziala.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam

#6 vampire44

vampire44

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 08 11 2006 - 01:21

Też mam problem z konfiguracją więc nie zakładam nowego tematu.

A więc posiadam Neostrade 320kbit, pracuje na Windows XP i do ściągania, głównie gier i filmów, używam programu BitSpirit v3 .

Moja średnia prędkość ściągania to 15 - 20 KB/s. W niektórych momentach nawet 30 -35KB/s

Miewam takie sytuacje, że gdy włączam program to przez kilkanaście sekund ściągam z prędkością nawet 256KB/s a potem wraca do limitu jak wyżej.

Chciałbym wycisnąć maksimum z mojego łącza więc proszę o pomoc w konfiguracji tak, aby ściągało z prędkością co najmniej 70KB/s. Nie korzystam z żadnych przyspieszaczy bo w ogóle o ich istnieniu nie miałem pojęcia, także proszę o pomoc również w tej kwestii, gdyby takowa była wymagana do osiągnięcia takiego wyniku jak 70KB/s. Od czego prędkość ściągania jest zależna...?

Proszę o pomoc tutaj a nie odsyłanie mnie do innych stron bo to przecież nie o to chodzi... Poza tym zazwyczaj wszystko jest tam opisane w sposób nadzwyczaj skomplikowany jak dla mnie.

Pozdrawiam :P

#7 Killvack

Killvack

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 284 postów

Napisano 08 11 2006 - 09:35

Szybkośc ściągania zależy w głównej mierze od stosunku seed/peer, ale także od prędkości z jaką inni pobierający wysyłają do Ciebie pakiety. Druga sprawa to aktualne obciążenie łącza. Zauważcie że jeśli korzystacie z innych usług jak np. skype, gg, przeglądarka internetowa itp, itd, to każdy taki proces po części zżera nam nasze łącze. Oczywiście nie mówie że trzeba od razu wszystko wyłączyć, bo to nie miałoby sensu. Są specjalistyczne programy do zarządzania ruchem sieciowym, jak np. CfossSpeed, które ustalają priorytety dla określonych programów. Wersje 30-dniową można sobiesprawdzić na stronie producenta. A koszt dożywotniej licencji na program to 29 złotych. Kolejna sprawa to ustawienie routera d-link 604. Możliwe że port w nim jest zablokowany i klient łączy się jedynie korzystając z sieci dht. W zakładce advance w konfiguracji routera należy przydzielić dla programów torrent określony port, najlepiej jakiś wysoki czterocyfrowy. Następnie ten sam port ustawiamy w opcjach sieci w Bit Spirit, przy okazji odhaczyć musimy wszystkie opcje na tej zakładce. Następnie wyłączamy NatTraversal. Powinno śmigać. Jest jeszcze kilka opcji usprawniających wykorzystanie pasma, ale tu już odsłyłam do przyklejonych postów Picasso http://searchengines...hp?showforum=78 Nalezy dobrać odpowiednie MTU, wyłączyć pakiety QoS, odblokować limit połączeń w SP2 i pare innych śmiesznych spraw.

Pozdrowionka.
Dołączona grafika
FUNBOY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych