Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

opcja wyslij plik temu uzytkownikowi nie dziala

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 03 12 2005 - 18:50

zauwazylem ze jakis user bardzo meczy jakis moj plik transfer ma cieniutki zapytałem go ze moze wyslac mu plikiem-jest taka opcja ,okazalo sie ze to nie dziala u mnie bylo wysylanie pliku a on go nie dostawal ustawienia byly ok -w czym moze byc problem ? :(
druga sprawa zauwazylem ze 90% moich wynikow wyszukiwan to hiszpanie a wcale nie szukam muzyki latino a gdzie reszta nacij ? ;)

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 04 12 2005 - 01:10

zauwazylem ze jakis user bardzo meczy jakis moj plik transfer ma cieniutki zapytałem go ze moze wyslac mu plikiem-jest taka opcja ,okazalo sie ze to nie dziala u mnie bylo wysylanie pliku a on go nie dostawal ustawienia byly ok -w czym moze byc problem ?

Nie działa = tzn. jest pokazane FAILED? Czy na pewno on ma DORZE ustawioną opcję wysyłania plików? Tzn.:

1. Jeśli jesteś u niego na liście on powinien mieć zaznaczone:

Accept Uploads from: People in my userlist

2. Jeśli nie jesteś u niego na liście może ustawić jedno z dwóch:

Accept Uploads from: All

lub:

Accept Uploads from: Users from my upload permitted list (przy czym na liście permitted musi załączyć twojego nicka)

Jednakże: "user bardzo meczy jakis moj plik transfer ma cieniutki". Wątpię czy opcja przesyłania plików będzie lepsza, transfer powinien stać na tym samym poziomie. To będzie ten sam typ połączenia czyli user będzie ściągał OD CIEBIE. Możliwe że jest tu gdzieś firewall. Opcja wysyłania plików jest raczej po to, by ktoś mógł przeskoczyć kolejkę, a nie po to by "przyśpieszać"....

druga sprawa zauwazylem ze 90% moich wynikow wyszukiwan to hiszpanie a wcale nie szukam muzyki latino a gdzie reszta nacij ?

Pokazują się Hiszpanie. bo prawdopodobnie:

- szukasz muzyki którą lubią głównie Hiszpanie ;) a nie wszyscy Hiszpanie lubią latino :(
- stosujesz niewłaściwie dobrane słowa w searchu, które zwracają wyniki hiszpańskie, bo szukane słowo występuje w wyrobach Hiszpańskich
- jesteś w takiej lokalizacji w internecie, iż węzły searchu zahaczają o Hiszpanię i stamtąd jest najwięcej wyników, bo jesteś najbliżej tego węzła. Tym manipulować nie możesz bo nie masz jak.

.

#3 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 04 12 2005 - 02:09

nie nie bylo failet po prostu nic sie nie dzialo
prosilem by sprawdzil czy przyjmuje pliki i bylo ok.
odnosnie nacij to mysle ze trzeci wariant jest najblizszy
czyli nie mam wplywu na wyniki searchu buuuu a za iglesiasem nie przepadam

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 04 12 2005 - 02:42

nie nie bylo failet po prostu nic sie nie dzialo
prosilem by sprawdzil czy przyjmuje pliki i bylo ok.

Skoro nic się nie działo a gość miał tak cienki speed to może poniekąd świadczyć iż on ma trudności z nawiązaniem POŁĄCZENIA z tobą a wtedy objawem będzie iż request wysyłania pliku może być trawiony i trawiony i trawiony ..... i nie dojdzie do skutku bo gość jest jakby nie w pełni dla ciebie widoczny w połączeniu. To iż nie może od ciebie komfortowo ściągać jest bardzo znaczące...

czyli nie mam wplywu na wyniki searchu buuuu a za iglesiasem nie przepadam

Slaw a czego szukasz? Tzn. co masz w zamiarze szukać a jakie słowa kluczowe wprowadzasz w searchu? Bowiem to mi się wydaje najbliższą przyczyną wypluwania niechcianego Iglesiasa.....

.

#5 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 04 12 2005 - 09:23

w tej chwili mam taka taktyke szukania -wpisuje jakis w miare znany zespol znajduje dawce z wolnymi slotami i grzebie w jego plikach i czasami znajduje cos co mnie interesuje ;)
a odnosnie hiszpanow to mysle ze to ta trzecia mozliwosc no bo dlaczego nie mam wynikow z grecji szwajcarji czy szwecji albo rosji? :unsure
a przynajmniej jest ich zdecydowanie mniej:

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 04 12 2005 - 10:03

a odnosnie hiszpanow to mysle ze to ta trzecia mozliwosc no bo dlaczego nie mam wynikow z grecji szwajcarji czy szwecji albo rosji?

Tu może być złożenie przyczyn! Możesz szukać takich rzeczy których słowa kluczowe są popularne w INNYCH tytułach i ci zwraca wyniki nie pasujące z miejsca szukania ktore w tej chwili jest najbliżej ciebie.

w tej chwili mam taka taktyke szukania -wpisuje jakis w miare znany zespol znajduje dawce z wolnymi slotami i grzebie w jego plikach i czasami znajduje cos co mnie interesuje

Nie o to pytałam. Pytałam jakiego zespołu szukasz i jakie na to wprowadzasz słowa kluczowe. No chyba że to jakaś straszna tajemnica i nie chcesz mi się przyznać. ;)

.

#7 slaw

slaw

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 221 postów

Napisano 04 12 2005 - 10:11

no nie zadna tajemnica ostatnio meczyłem free i muzykow z tej grupy paula rodgersa -paula kossoffa a ogolnie to lubie starszy rock blues nieco jazzu jak chcesz zobaczyc to na soulu jestem "slawdabro"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych