Skocz do zawartości

tablety.pl
- - - - -

Jakość muzyki

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_stroozyk_*

Gość_stroozyk_*
  • Goście

Napisano 11 07 2004 - 13:09

czy można jakoś ustawić soulseeka aby wyszukiwał tylko pliki mpc?? wpisanie mpc w searchu nie daje zbyt poprawnego rezultatu?? znacie jakichs ludzi którzy udostępniają jakieś wieksze zbiory w mpc, bo z tego co sie zorientowalem to mało ludzi go tam używa.. a szkoda..

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 11 07 2004 - 13:35

Ustawić się nie da. Jedyne sposoby to droga via search lub znajomość nicków. W tym ostatnim też ci za bardzo nie pomogę bo nie znam osobiście grupy jadącej na Musepacku.

#3 CKUreprezent

CKUreprezent

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3314 postów

Napisano 11 07 2004 - 19:02

a takie rozwiazanie :
cos *mpc
??

#4 frantyk

frantyk

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 14 07 2004 - 00:04

Proponuję taki "trik" (sprawdzony) :

wpisujesz np.
"Metallica *master mpc", dla pewności możesz dodać także "-mp3 -wma -mpg -jpg -ogg" - w ten sposób nie powinien wyszukiwać innych rzeczy niż MPC, a w każdym razie przytłaczająca większość wyników to będą pliki MPC.

Grupy jadącej na musepacku chyba rzeczywiscie nie ma. trzeba po prostu szukać, szukać i jeszcze raz szukać - musepackowcy są wszędzie... i nigdzie zarazem.

#5 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 478 postów

Napisano 16 07 2004 - 03:42

a propos mpc - czy ktoś wie czym to dziadostwo skonwertować do mp3? poiko audio converter nie jada mjuzpaków...

ja tam do mjuzpaków (które są najlepszym na świecie stratnym formatem kompresji - o czym przecież każde dziecko w przedszkolu wie ;) :D :)) nic nie mam, ale niestety tak się składa że nie każde ustrojstwo jada mjuzpaki - dla przykładu mój szpulowiec MK 120 T to się z wrażenia zacina jak tylko wywęszy mjuzpaki w swojej okolicy...

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 07 2004 - 11:29

Hmmm.... jesteś pewien, że chcesz konwertować format kompresji stratnej na inną stratną? OK jeśli mjuzepak jest wystarczająco "high quality" i konwersja też dokona się na "high" to nawet nie będąc dębowym uchem nie doznasz "krzywd moralnych" ... hehehehe

Softu do konwersji mnogo a mnogo. Np. freewarowe:

1. dBpowerAMP Music Converter - mnóstwo kierunków konwertowania tylko trza doładować zjadalne przez niego kodeki STĄD.

2. MuseTools - instalniesz (instalacja po francusku ale to pikuś bo progs jest po angielsku) i od pierwszego kopa uruchomisz narzędzie mpc2mp3.exe.............

3. MPxchange

BTW. A co do filtrowania searchu na okoliczność mpc to może by wprowadzić w General Options zakaz wyrzucania w searchu mp3 a w samej linii searchu tradycyjnie już wklepać ToCzegoSzukam mpc

.

#7 matisse

matisse

First Rank

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 30 07 2004 - 09:11

MPC -> MP3 direct transcoder (uzywa mpcdec.exe i lame.exe)

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 30 07 2004 - 14:52

To jest dokładnie ten sam transkoder co w MuseTools.

#9 Gość_Sabatiel_*

Gość_Sabatiel_*
  • Goście

Napisano 13 10 2004 - 04:43

hmm a "mp4" czy "m4a" albo "acc" czy jak tam zwa to..
soulowcy z westu jada tez na itunes wiec coraz wiecej tego jest na dyskach userow.. jakosc zabija wszytko lacznie z mpc.. sorry ale kolesie z aple maja nieco wiecej kasy od zapalencow z mouse. moze na pluginie do winampa tego nie slychac, ale nie zmienia to faktu ze to przyszlosc.. w usa to juz dorownalo mp3 . tempo rozwoju kosmiczne, szkoda tylko ze kodek platny orginalny a ten free nie oddaje mozliwosci formatu. ale nawet ten free gra lepiej od reszty formatow.

btw. jak tak dalej pojdzie to itunes wyprze p2p typu kazaa.. dla nas to jest drogie ale tam pare dolcow za plyte? wypas.. legal i super jakosc..

co do konwersji to Easy CD-DA Extractor w wersji 6.cos tam bo sa latwo dostepne craki do 7.1 gorzej. konwertuje wszytko na wszytko wypala plyty krawaty wiaze usowa ciaze prasuje i uklada w szafie.

#10 matisse

matisse

First Rank

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 13 11 2004 - 14:45

szkoda tylko ze kodek platny orginalny a ten free nie oddaje mozliwosci formatu. ale nawet ten free gra lepiej od reszty formatow.

ja bym powiedzial ze to zaleta, skoro wkladaja w to kase to musi sie zwracac
i dlatego zawsze bedzie miejsce dla formatow typu ogg i mpc
a jesli chodzi o "granie lepiej" to jest to rzecz dosc subiektywna
ale nawet w testach odsluchowych aac jakos zbytnio nie przewaza, w sumie to rzadko tak naprawde

#11 gtrus

gtrus

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 12 2005 - 21:45

mam zamiar zacząć używać na poważnie slsk, na razie jestem w fazie poznawiania możliwości programu i całej sieci, interesuje mnie muzyka tylko w formatach lepszej jakosci jak ape, flac, mpc itp. - jak wygląda sprawa z dostępnością, na razie z tego co widze same mp3, jakie macie sposoby na lepsze wyszukiwanie muzyki w w/w formatach?

#12 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 12 2005 - 22:27

interesuje mnie muzyka tylko w formatach lepszej jakosci jak ape, flac, mpc itp. -

Jak w większości sieci i w Soulseek jest dominacja "przeszłej epoki" czyli empetrójek. Formaty bezstratne i inne smaczne są zdecydowaną mniejszością "dla koneserów".

jakie macie sposoby na lepsze wyszukiwanie muzyki w w/w formatach?

Sposobów to tu raczej nie ma specjalnych. Najprostsza selekcja szukania odbywa się poprzez wprowadzenie w searchu:

SłowoKluczowe ape

SłowoKluczowe -mp3

itd...

Przy flac można szukać nawet na samo "flac" :) ale już ape zabije wynikami APEx Twina. A jak sądzę taka kombinacja nie wykończy twego internetu i nie zapcha bandwith (a co więcej może nie być wyników :) ):

ape flac mpc

Soulseek nie dysponuje bezpośrednim systemem filtrowania wyszukiwania w kategorii wyboru formatu i można jedynie się skoncentrować na "Google-owskich" zagrywkach efektywnego wprowadzania fraz / słów + znajomość konkretnych nicków i "ugadanie się". Mógłbyś również w opcjach w Disallowed Extensions wprowadzić mp3 ...

.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych