Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

"zapychanie" sie transferu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 dsfa5

dsfa5

First Rank

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 14 12 2005 - 22:19

witam

moj soulseek to 156 c Windows XP Sp2 i wiecznie zapchany wychodzacy transfer przez soulseeka.i choc robie dostep tylko dla moich userow, nic nie szukam i nie sciagam a odemnie sciaga tylko jeden user z mojej listy po pewnym czasie predkosc jego transferu spada do minimum nawet 0,1 k/sec choc program od kontroli transferu pokazuje ze soulseek transferuje wychodzace na maxa.wylacze.zalacze.transfer na full.chwila mija, znow sie "zapycha".

-test na zamkniete porty: otwarte(pokazuje to zarowno strona sslk jak i programy testujace)
-zapora windowsa wylaczona, firewall ustawiony na zerowe blokowanie p2p(sslk i emule-pokazuje mi high id)
Nie mam najmniejszych problemow z transferem przychodzacym i wyszukiwaniem mp3(wyszukuje mi szybko i "potezne" ilosci interesujacych mnie plikow).tylko z wychodzacym transferem sa te "esy".

pozdrowionka

#2 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 15 12 2005 - 23:55

Jeżeli ty masz dobry transfer, a koleś który ciągnie od ciebie zły to wina leży nie po twojej ,ale po jego stronie.

Czy tak masz ze wszystkimi userami, czy tylko z jednym?

#3 dsfa5

dsfa5

First Rank

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 16 12 2005 - 10:59

no niestety Kalkamarkaa dzieje sie tak z kazdym moim userem i kazdym innym sciagajacym odemnie.

#4 Nestirt

Nestirt

First Rank

• Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 20 12 2005 - 16:55

Mam podobny problem... Po parunastu minutach od wlaczenia slsk transferki zaczynaja spadac, az do osiagniecia jakiejs marnej wartosci rzedu 1-2kb/s tak do i jak ode mnie. Pomaga tylko restart slsk, ale potem znowu po pewnym czasie transfey spadaja.. i tak w kolko. Coz to moze byc?

#5 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 20 12 2005 - 18:33

@dsfa5

Pobierałem od ciebie kawałek z prędkością dochodzącą do 6.8 kbps.Masz wewnętrzny adres IP i tak będziesz miał,dostawca z pewnością ograniczył
tranfer,ciesz sie że wogóle możesz coś pociągnąć,a to że test pokazał ci że porty masz otwarte wcale nie musi znaczyc że tak jest w 100%.

@Nestirt

To samo dotyczy sie ciebie, na początku masz wiekszą prędkość bo tak jest zawsze że otwiera ci prędkość na maksa a powoli zmniejsza do ustalonej przez administratora
twojej sieci.

Nie oczekujcie cudów na wewnetrznym IP.

#6 dsfa5

dsfa5

First Rank

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 20 12 2005 - 22:07

@dsfa5

Pobierałem od ciebie kawałek z prędkością dochodzącą do 6.8 kbps.Masz wewnętrzny adres IP i tak będziesz miał,dostawca z pewnością ograniczył
tranfer,ciesz sie że wogóle możesz coś pociągnąć,a to że test pokazał ci że porty masz otwarte wcale nie musi znaczyc że tak jest w 100%.

Przeciez wyraznie Ci pisalem ze to zaczyna sie po kilkunastu minutach a nie po 5 minutach sprawdzania.a jak sie blokuje to chcialem Ci pokazac(bo wlasnie nadszedl ten krytyczny moment)ale napisales grzecznie zebysmy dalej te sprawe omawiali na forum i zebym tam szukal porad.ja to uszanowalem i niezawracalem Ci wiecej "gitary".takze nasze sprawdzenie bylo o "kant ...... potluc".
Dostawca na 100%procent nie ograniczyl mi transferu.i nie wmawiajcie tego mi bo troche znam sie na necie.na sslk robie juz 4 rok.jest to ewidentne "zapychanie" sie transferui wina lezy gdzies w sslk albo jakis moich ustawieniach(moze cos namieszalem np MKS z portami).a poniewaz chyba to forum jest do porad to o nia prosze.Pozdrawiam :)

#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 12 2005 - 07:11

jest to ewidentne "zapychanie" sie transferui wina lezy gdzies w sslk albo jakis moich ustawieniach(moze cos namieszalem np MKS z portami).

Czy sprawdzałeś MKS? Przecież obecny Soulseek już tak wybrzydza, iż mało który AV czy łol mu pasuje. Ponadto: NetLimiter = stosujesz?

BTW. Nie zauwżyłam nigdzie tego wątku = jak jest ustawiony limit w tcpip.sys? Na ile połączeń?

#8 Nestirt

Nestirt

First Rank

• Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 27 12 2005 - 14:12

To samo dotyczy sie ciebie, na początku masz wiekszą prędkość bo tak jest zawsze że otwiera ci prędkość na maksa a powoli zmniejsza do ustalonej przez administratora
twojej sieci.

Taaak tyle ze predkosc wysylu to u mnie 128 kbps i jest to faktyczna predkosc osiagana w azureusie, durie, p2m i tym podobnych, takze nie ma nawet takiej opcji zeby byla zmniejszana ponizej tej za ktora przeciez place (umowa).
A problem wystepuje jedynie w 156c - w 157 test ktorystam wszystko dziala w porzadku, czyli ponad 13 KB/s wysylu. Klienta zmieniam.. ale jednak pytanie pozostaje - dlaczego akurat tam transfer sie tak psuje?

#9 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 27 12 2005 - 15:40

Klienta zmieniam.. ale jednak pytanie pozostaje - dlaczego akurat tam transfer sie tak psuje?

Być może dlatego że na serwerze który obsługuje 156c jest więcej klientów,
niż na 157 i tym samym transferek jest lepszy,ale to tylko moje przypuszczenia.

#10 dsfa5

dsfa5

First Rank

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 28 12 2005 - 10:51

hey :P

Czy sprawdzałeś MKS? Przecież obecny Soulseek już tak wybrzydza, iż mało który AV czy łol mu pasuje.

MKS-a wylaczylem i jestem w trakcie testowania.poki co na "oko" idzie moze i lepiej ale jeszcze potestuje nim wyraze sie ze to MKS zawalal mi transfer.

Ponadto: NetLimiter = stosujesz?

stosuje

Nie zauwżyłam nigdzie tego wątku = jak jest ustawiony limit w tcpip.sys? Na ile połączeń?

wszystko jest przepatchowane wg.Twoich porad z postu Soulseek + XP SP2
Pozdrowionka i dzieki za porady :P

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 29 12 2005 - 04:06

Ponadto: NetLimiter = stosujesz?

stosuje

To przyczyna twego problemu. NetLimiter nie może być na kompie z Soulseekiem. Nie współpracują. Jest to udokumentowana zależność i jeśli chcesz ocalić Soulseeka musisz odinstalować limitera.

#12 dsfa5

dsfa5

First Rank

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 29 12 2005 - 10:53

To przyczyna twego problemu. NetLimiter nie może być na kompie z Soulseekiem. Nie współpracują. Jest to udokumentowana zależność i jeśli chcesz ocalić Soulseeka musisz odinstalować limitera.

ha i przyczyna znaleziona :D co fachowiec to fachowiec.NetLimiter odinstalowany i transfer wychodzacy mi odzyl od razu.koniec jakiegos "zamulania" i na dodatek zgadza mi sie on wreszcie z tym co pokazuje mi na wyjsciu modem Netii.
Dzieki za porade i duuuze piwo :D

#13 loziniak

loziniak

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 09 02 2006 - 21:10

Ostatnio mialem straszne problemy z dzialaniem slsk - resetowal mi sie kompletnie bez powodu. Powodem najprawdopodobniej byl Netlimiter, ktory do tej pory mialem zainstalowany w wersji 1.41. Ostatnio Pojawila sie nowa wersja tego programu - 2.0.6, ktorej uzywam obecnie. Zainstalowalem, i... Problem zniknal! Jak reka odjal :-)

Jesli mieliscie wczesniej taki sam problem, poszukajcie w sieci nowej wersji Netlimitera. Naprawde warto :-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych