Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Wolność sieci...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy Twoim zdaniem sciąganie filmów/muzyki/softu z netu to kradzież?

Czy Twoim zdaniem sciąganie filmów/muzyki/softu z netu to kradzież?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31 Dejlo

Dejlo

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 09 06 2008 - 17:53

(sporo tekstu)

Po raz kolejny po pijaku, przyczepie sie do jednego stwierdzenie, mianowicie do "Nie zarabiam na tym, że ściągnę sobie jakąś piosenkę czy film.". Zarabiasz. Choćbym nie wiem jak probował, nie mogę sie z tym zgodzić. Dlaczego? Posłużę sie cytatem z jakiegos (nie pamiętam jakiego, wybaczcie, filmu) "Pieniądze nie wydane to pieniądze zarobione". Można sobie różnie tłumaczyć ściąganie, ale i tak jedyne wytłumaczenie to "kopia zapasowa", każda inna działalność to kradzież, w ten czy inny sposób.

Żeby nie było, sam mam sporo kradzionej muzyki, po prostu nie uważam za celowe płacenia za cały krążek skoro tylko jeden kawałek, ale tez nie rozumiem tłumaczenia samego siebie tym, ze kradnę nie artyscie a menadżerowi czy wytworni - muzyka której słucham jest daleka od tzw. mainsteamu, i zdobycie jej w kraju jest co najmniej kłopotliwe, ale niech ktoś wprowadzi możliwość łatwego, legalnego, zakupu w Polsce, to z przyjemnością zapłacę (oczywiście rozsądna kwotę, nie 10,98PLN za track). 2 złote za kawałek, 20 za płytę ściągniętą przez net, 30 za krążek w sklepie ? Hell yeah!! Tylko ze u nas to raczej pobożne życzenie niż praktyka, nawet w ramach eksperymentu ;(

mam nadzieje ze w miarę logicznie mi to wyszło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych