Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Znaczny spadek prędkości :(

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 areczek83

areczek83

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 06 02 2006 - 15:32

Może użytkownicy tego forum udzielą mi porady - co jest grane z moim soulseekiem (i bitcometem też). Zacznę od początku. Mam internet w tej sieci (softomasz lub kablowka.net 256 kbit) od roku. Wszystko było ok. Ściągało się super - nie narzekałem. Uzyskiwałem maksymalne prędkości ściągania i wysyłania od zaufanych userów, aż do drugiego tygodnia stycznia.

Z dnia na dzień predkość spadła znacznie, że nie da się juz nic ściągać (z 30kb/s do 0.5 w porywach do 2 - to samo z bitcometem - tylko tych 2 programów używam) jednak strony www i ściaganie z nich plików odbywa się normalnie.

Pierwsze co zrobiłem to wysłałem kilka maili do softomasza z zapytaniem czy nie wprowadzili organiczeń (nie ma żadnych limitów ściągania danych). Dostałem odpowiedź : "Z naszej strony mogę tylko zapewnić, że nie blokujemy dostępu do tych usług" i jakieś popierdółki o prawach autorskich.
:(

Zacząłem więc szukać w internecie coś na ten temat i trafiłem na to forum. Przejrzałem tematy i dowiedziałem się, że mój Norton AntyVirus 2004 mogł troche namieszać (coś odnośnie subskrypcji) więc go odinstalowałem i zainstalowałem Nod 32 - nic się nie zmieniło. Wczoraj uruchomiłem regedita i skasowałem klucze nortona i dziś zauważyłem lekką poprawe - prędkość skacze nawet do 4-5 kb/s ale tylko skacze.

Używam internetu na dwóch komputerach w domu (wypinam kabel z jednego i podpinam do drugiego) o podobnej konfiguracji wiec dziwne jest to że w tym samym czasie się to stało. Na obu jest zainsatalowany Outpost firewall pro 2.0 z pełnym dostępem soulseeka do sieci (Gdy go wyłączam nic się nie zmienia). Nie używam żadnych wspomagaczy ściągania. Wszystko chodziło "cacy" na danym kompie aż do połowy stycznia.

Na bitcomecie podobnie chociaż czasem idzie mi 15 a nawet 20 kb/s i zauważyłem że to od userów którzy mają omijanie NAT (?) chciaż czasem od zwykłych tez jest nieźle (jak na teraźniejsze warunki)

Myśle o formacie - może jakieś ścierwa po Nortonie Antivirusie zostały i blokują.

Mam windowsa Xp + sp1 z uaktualnieniami (nie robiłem formata o marca 2005 bo wszystko był ok) a na drugim kompie jest xp + sp2.

Sprawdzam Ad Aware SE czy nie mam szpiegów i trojanów co tydzień - nic nie wykazuje.

Wspomnę jeszcze o tym że na stronce slsk było moża sprawdzić czy porty są otwarte itp. Wskazywało mi że sa zamknięte (?) ale wszystko chodziło ok wiec się tym nie przejmowałem.

Poradźcie coś!!!

Pozdrawiam :D :) :)

#2 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 08 02 2006 - 09:29

Z dnia na dzień predkość spadła znacznie, że nie da się juz nic ściągać (z 30kb/s do 0.5 w porywach do 2 - to samo z bitcometem - tylko tych 2 programów używam) jednak strony www i ściaganie z nich plików odbywa się normalnie.

Obstawiam założenie ,,filterków,, na porty przez admina.

Wspomnę jeszcze o tym że na stronce slsk było moża sprawdzić czy porty są otwarte itp. Wskazywało mi że sa zamknięte (?)

Potwierdza się to co wyżej obstawiałem.

Pierwsze co zrobiłem to wysłałem kilka maili do softomasza z zapytaniem czy nie wprowadzili organiczeń (nie ma żadnych limitów ściągania danych). Dostałem odpowiedź : "Z naszej strony mogę tylko zapewnić, że nie blokujemy dostępu do tych usług" i jakieś popierdółki o prawach autorskich.

Probably twój dostawca to kłamczuszek.Jeżeli masz wewnętrzne IP to raczej nic
nie zrobisz, (oczywiście zawsze możesz wykupić publiczny adres), a jeżeli masz
zewnętrzne IP to zażądaj odblokowania portów.

#3 areczek83

areczek83

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 08 02 2006 - 12:32

Chyba masz rację. W mailu, który od nich dostałem jakoś zawile się tłumaczyli. Z tego co przed chwilą zobaczyłem na ich stronie to mam wewnętrzne IP, bo oni oferują zewnętrzne IP ale za opłatą. Nasuwa mi się jeszcze pytanie: czy jak wykupię zewnętrzny adres to oni będą musieli mi odblokować te porty, czy to jest poprostu ich widzimisię??

Wczoraj próbowałem tunelowania ale coś nie wyszło :/

Może się skuszę na to zewnętrzne IP jeśli będę mógł znowu ściągać normalnie dane.

Dzięki za odpowiedź!

#4 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 08 02 2006 - 14:12

Nasuwa mi się jeszcze pytanie: czy jak wykupię zewnętrzny adres to oni będą musieli mi odblokować te porty, czy to jest poprostu ich widzimisię??

Łaski nie robią , płacisz wtedy za dostep do sieci bez jakichkolwiek
ograniczeń.A ograniczyć może cię wtedy zbyt mały limit :D , myśle że jak sobie strzelisz
ze 20 GB. na miesiąc to będziesz zadowolony ^_^

#5 areczek83

areczek83

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 08 02 2006 - 15:09

Ok to chyba się szarpne na te 15 zł i kupię to zewnętrzne IP - soulseek to moja jedyna rozrywka :D a ostatnio przez te ograniczenia się podłamałem :o
A jeszcze jedno :ta firma softomasz powinna zmienić nazwe na slowtomasz ^_^

Pozdrawiam

#6 areczek83

areczek83

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 15 02 2006 - 17:08

Zewnętrzne IP było rozwiązaniem na ten problem. Odrazu widać różnice. Wszystko wróciło do "normy". Szkoda tylko, że za dodatkowe 15 zł miesięcznie ;/

#7 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 16 02 2006 - 12:57

Szkoda tylko, że za dodatkowe 15 zł miesięcznie ;/

No nie przesadzaj, policz ile musiałbyś wydać kaski na to to co pociągnąłeś
przez miesiąc.Za 15 zeta to możesz kupić co najwyżej hiciory Wiśniewskiego czy innej Dody ;)

#8 areczek83

areczek83

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 16 02 2006 - 14:40

Racja, racja. Chociaż mam małe zastrzeżenia co do soulseeka. Prędkość bardzo skacze. Pościąga się troche 25kb/s potem spada do 2kb/s potem jeszcze niżej, a potem znów dobrze idzie. Nie stosuje żadnych Netlimiterów itp. Userzy ode mnie ściągają stałą prędkością, a mi skacze. Na Bitcomecie jest normalnie.

Co to może być?? ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych