Skocz do zawartości


tablety.pl

Przeglądarki internetowe
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 23 09 2006 - 05:51

Ghostzilla

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP
Licencja: GPL


Remodeling Mozilli (dziedziczy rzecz jasna frontalne opcje np. tabowe przeglądanie). Czysta egzotyka, bo jest to "niewidoczna przeglądarka". Pracuje jako kamuflaż - element pozornie zintegrowany z aktualnie otwartą aplikacją, wkomponowując swoje blade menu w okno programu nadrzędnego. Typ aplikacji nie ma znaczenia - GhostZilla powinna pracować nawet z GG, jeśli okno kontaktów zostanie zwiększone. Na obrazku przykład tej integracji na Thunderbirdzie. Wystarczy uruchomić exe programu, a przeglądarka "nałoży się". Jeśli okno nie pokaże się, wystarczy wykonać gest myszkowy (przeciągnąć od lewej krawędzi ekranu do prawej i z powrotem). By ją schować z interfejsu programu, wystarczy przesunąć kursor z pola strony. W opcjach 6 poziomów krycia. Gdy przeglądarka jest ukryta, nie widać jej na pasku zadań. Rozwiązanie przydatne w "pracy biurowej pod okiem szefa", bo i z odległości wygląda jak dany program (jak sądzę najlepsza imitacja na Wordzie :huh: ), a także usuwalna z widoku bezśladowo i szybkim mało podejrzanym ;) gestem. Jest to propozycja minimalistyczna i umyślnie zdekoloryzowana do grayscale. Również elementy graficzne strony nie pokażą się, dopóki użytkownik nie najedzie na nie mychą. Dlatego na tym browserze nie istnieje kwestia reklam / ads / montowania Ad-blocków, bo to jest niepotrzebne. To użytkownik steruje, który komponent graficzny chce zobaczyć.

Przeglądarka nie jest aktualizowana, opisana tu w sposób archiwalny. Projekt i jego strona są martwe. Podaję link do ostatniej wersji przeglądarki portable Ghostzilla-CD (do uruchamiania bezpośrednio z CD/USB ale na HDD też sobie można mieć). Przy okazji: oryginalnego Firefoxa można zmusić by zachowywał się jak Ghostzilla via rozszerzenie Ghostfox.

#2 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 03 01 2007 - 14:36

OffByOne Browser

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware


"Prawdopodobnie najmniejsza i najszybsza przeglądarka w świecie z pełną obsługą html. Jest w pełni samodzielna (do działania nie potrzebuje innych przeglądarek lub komponentów). Działa sprawnie i niezawodnie na wszystkich systemach Windows. Inne przeglądarki zostawiają ślady po stronach na których byłeś natomiast OBOB pozostawia cię całkowicie anonimowym. Przeglądarka posiada funkcję blokowania wyskakujących okienek i innego typu reklam. Program działa bezpośrednio z pliku bez potrzeby instalacji, więc jest całkowicie przenośny". Można ściągnąć jako bezinstalacyjny .zip albo wersję z instalatorem. Ps. Nie kumam jeszcze kodowania polskich znaków..

Przeglądarka nie jest aktualizowana.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 12 12 2008 - 00:09

Lunascape

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7
Licencja: freeware


Japońska przeglądarka hybrydowa, kombinująca aż trzy silniki renderowania stron: Trident (IE), Gecko (Firefox), WebKit (Safari / Google Chrome). Klasyczną opcją jest definiowanie domyślnego silnika w ustawieniach. Silniki mogą też być ładowane symultanicznie tzn. zmieniane w locie na aktualnie otwartych kartach, zawartość kart zostanie zaktualizowana. To oznacza, że każda z kart może nosić stronę renderowaną w innym silniku. Kolejnym tweakiem jest możliwość przypisania Ulubionym stronom preferowanego silnika renderującego. Dokładniejszy przekaz obrazkowy w instrukcjach: Switching Engines. Użyteczność takiego rozwiązania znajdą: webmasterzy testujący wygląd swoich stron, zwyczajny użytkownik przy problemach złego odczytu stron.
Prócz wielosilnikowości przeglądarka oferuje: anticrash, "Smart Favorites" (sortowanie ulubionych wg częstotliwości odwiedzin), gesty myszkowe, czytnik RSS i podcastów. Lunascape przewiduje ładowanie skórek i wtyczek. Na chwilę obecną przeglądarka akceptuje wtyczki własne oraz te przeznaczone dla Internet Explorer, niestety jeszcze nie potrafi ładować rozszerzeń Firefoxa. Na stronie znajdziemy deklaracje w kwestii szybkości popierane testami SunSpider. Ale to zależy co się testuje, całkiem inne wyniki możemy uzyskać z Dromaeo. Wady: brak pewności 100% zgodnego z oryginałami renderowania, siermiężny pasek adresowy, brak zasobów wtyczkujących (tylko strona po japońsku pokazuje pluginy), wolna inicjacja być może wynikająca z ładowania wtyczek silnikowych (natomiast w FAQ sugerowaną przyczyną są Ulubione, a potencjalnym rozwiązaniem wyłączenie ich sortowania typu "smart"). W instalatorze jest opcja portable.

Nawiasem: to nie pierwsza kombinacja multi-engine. Pierwszą (również japońską) była przeglądarka Sleipnir łącząca Trident z Gecko.

#4 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 20 05 2009 - 17:59

K-Meleon

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: GPL


Prosta przeglądarka, ma bardzo przejrzysty nawet ascetyczny :( interfejs. Nie ma zbyt dużo opcji co jednocześnie jest jej wada i zaletą :)
Ma niewielkie wymagania sprzetowe. Program jest szybki - zastosowano w nim ten sam mechanizm co w Mozilli: silnik Gecko.Wersje portable:


Portable K-Meleon Projects

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 08 2009 - 11:05

Orca Browser

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Orca Browser - Brat Avant Browsera tego samego autorstwa, dziedziczący jego układ, ale oparty o silnik Gecko a nie Trident. Mówiąc krótko: przekształcony Firefox 3. Pierwowzór ztweakowano, dodając funkcje dostępne w Firefox dopiero po wprowadzeniu konkretnych rozszerzeń. W skład natywnych implementacji wchodzą: podstawowe blokowanie reklam i Flash, autowypełnianie form, czytnik RSS, gesty myszkowe. Poza tym posiada tzw. Online Profile Storage = czyli możność utworzenia internetowego konta umożliwiającego dostęp do swoich Ulubionych i innych detali z dowolnego innego komputera. Można ładować do Orki niektóre rozszerzenia Firefoxa - lista kompatybilnych do wglądu w wiki Orca Extensions List. M.in. pełna współpraca z Adblock Plus, DownThemAll i Stylish. Dostępne skórki. Tu się moje oko zadziwiło: w wymaganiach systemowych jest wypisany ... Internet Explorer (ke?). I faktycznie - Orca bez pytania zaportowała sobie Ulubione z IE .... Przeglądarka jest w produkcji już od kilku lat, i dość kulawo to szło. Teraz przyśpieszyli. Dostępna wersja instalacyjna oraz portable. Interfejs po polsku.

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 08 2009 - 12:40

Safari

Platforma: Windows XP/Vista/7, Mac OS X
Licencja: freeware


Dołączona grafika

Safari - Przeglądarka Apple oparta o silnik WebKit. Zawiera wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do surfowania. Oferuje: przeglądanie stron w kartach, szybki powrót (SnapBack), zakładki i łatwe zarządzanie nimi, blokowanie pop-upów, tryb prywatności (Private browsing), box wyszukiwarki (domyślnie maszyny Google + Yahoo), wbudowana obsługa RSS, automatyczne wypełnianie formularzy, zmiana wielkości pól tekstowych w formularzach. Znajdziemy tu różne autorskie wizualizacje w funkcjach Top Sites (ulubione witryny w atrakcyjnej przestrzennej postaci) czy Cover Flow (wertowanie historii przeglądania i zakładek na podobieństwo albumów w iTunes). Safari chwali się, że jest nowoczesną i szybką przeglądarką. W pełni obsługuje bieżące standardy internetowe. Przechodzi testy Acid2 / Acid3. Renderowanie tekstu może zadziwić. O tym wszystkich do poczytania w 150 funkcji.
Przeglądarka dotychczas dostępna tylko na platformę Mac i stanowiąca jej zintegrowany składnik. Aktualnie dostępna i dla Windows, potrafi się integrować z natywnym wyglądem oraz wykorzystywać czcionki Windows. Przy wybieraniu paczki do ściągania proszę wybrać jej wersję podstawową a nie z doczepionym QuickTime, a podczas instalacji odznaczyć montowanie Bonjour + Apple Update. Mniej śmiecia w systemie. Polska strona Apple: klik. Sama przeglądarka również jest po polsku.


Wtyczki:

http://www.apple.com/safari/download/plugins.html

#7 doman

doman

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1167 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wałbrzych/Wrocław

Napisano 15 09 2009 - 20:56

Flock

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7
Licencja: MPL / LGPL


Flock - Przeglądarka internetowa oparta o silnik Gecko, ten od Mozilli. Jest przeznaczona głównie dla osób prowadzących blog oraz korzystających z serwisów takich jak del.icio.us czy Flickr; oferuje ułatwienia w pisaniu bloga oraz korzystaniu ze wspomnianych serwisów. Ma całkiem przyjemny layout i sporą ilość dodatków. Posiada narzędzie do ładowania zdjęć na Flickr.com czy funkcję ułatwiającą pisania wiadomości na blogach opartych na silniku: WordPress czy Drupal, posiada także możliwość czytania RSS, oraz Snippet (opcja umożliwiająca pisanie notatek, które po kliknięciu na kopertę na dole strony, wyświetli się jako oddzielny, dolny toolbar). Pełna lista wspieranych serwisów: Services.

Flock występuje w wersji anglojęzycznej. Aczkolwiek autorzy weszli w partnerstwo z Onetem i na tej bazie powstała polska wersja Flock Onet Edition (nie jest to jednak najnowszy build).Życie jest koszmarem ... a do tego jeszcze trwa tak krótko :-(
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 15 09 2009 - 21:27

QtWeb

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7
Licencja: GPL (open source)


QtWeb - Przeglądarka oparta o silnik renderujący WebKit. Z założeń lekka, szybka i umiejąca startować w środowiskach redukowanych (np. LiveCD Windows typu Bart czy WinPE) oraz w trybie portable. Spełnia podstawowe wymagania przeglądarki. Dysponuje trybem "Private Browsing" umożliwiającym niwelowanie śladów surfowania i maskowanie UserAgent. Ma funkcją resetu przeglądarki do stanu zupełnie domyślnego, funkcję tę można ustawić na każdorazowe zamykanie. Obsługuje pracę na kartach (włącznie z ich klonowaniem czy przywracaniem ostatnio zamkniętej), zapis i przywracanie sesji, przeglądanie i pobieranie FTP, autowypełnianie, pop-up blocker oraz inne typowe cechy. Za wady można uznać: brak obsługi RSS, brak wsparcia Java, niemożność poszerzania właściwości przez system add-onów. Nie posiada też możliwości blokowania reklam w stylu Ad-block Firefoxa, ale nie jest jednoznaczne czy takiej obsługi nigdy nie będzie (temat dyskutowany na forum QtWeb). Interfejs programu jest elastyczny. Wszystkie paski narzędziowe włącznie z nawigacyjnym mogą zostać wyłączone z widoku lub zdokowane w dowolnym miejscu (również przesunięte poza główne okno przeglądarki). Na stronie domowej można obejrzeć zestawienie porównania właściwości OtWeb z innymi browserami: klik.
Program występuje w wersji typowej instalacyjnej oraz jako "prawie" portable. Co to oznacza? Jest w minimalnych zależnościach z plikami Windows (msvcp80.dll / msvcr80.dll). W wersji określanej jako portable potrafi się uruchomić w takim trybie pod kontrolą środowiska Windows, które powinno tymi bibliotekami dysponować. A jeśli nie dysponuje, można pobrać wersję standalone mającą te biblioteki już zapakowane.

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 01 10 2009 - 15:42

Arora

Platforma: Windows, Linux, Mac OS X
Licencja: GPL (open source)


Arora - Przeglądarka zainicjowana jako eksperymentalne demo, ale wchodząca na drogę rozwoju samodzielnej przeglądarki i uzupełnień funkcyjnych. Jedzie na silniku renderującym WebKit, co oznacza dziedzictwo benefitów tego silnika (m.in. zgodność ze standardami i szybkość). W puli: karty, zakładki, historia, wyszukiwarka skonfigurowana na Google i menedżer wyszukiwarek, menedżer pobierania, tryb prywatności, menedżer sesji oraz inspektor stron dla developerów. Smaczkiem przeglądarki jest wbudowany moduł Adblock bazujący domyślnie na EasyList, ale z możliwością subskrybowania nowych list Adblock Plus, oraz ręczego konfigurowania własnych reguł. Arora to twór nadal dość uproszczony i nie każdemu może się spodobać taka "szkieletowość". Ot taka ciekawostka poza mainstream. Ma wbudowany polski język interfejsu.
#10 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 28 10 2009 - 15:18

SeaMonkey

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7, Linux, Mac OS X
Licencja: MPL / GPL / LGPL


"Pakiet SeaMonkey to wszystkie programy potrzebne do korzystania z Internetu w jednym zestawie. Przeglądarka, klient poczty i grup dyskusyjnych, edytor stron HTML oraz program do pogawędek sieciowych IRC. Wszystkie programy są zintegrowane ze sobą oraz posiadają mnóstwo opcji konfiguracyjnych. Całość oparta jest na najnowszych technologiach Mozilli.org. Program SeaMonkey jest kontynuacją pakietów Mozilla Suite 1.7.x, MozillaPL jak i Netscape 7.x." Seamonkey ma polską stronę: klik. Jest także dostępne w polskiej wersji językowej.


Rozszerzenia / wtyczki / skórki:

https://addons.mozilla.org/pl/seamonkey/
http://mozillapl.org/baza_rozszerzen/
http://addonsmirror.net/

#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 30 10 2009 - 10:52

Opera

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7, Linux, Mac OS X, OS/2, Solaris, FreeBSD, QNX
Licencja: freeware


Opera - Wieloplatformowa przeglądarka internetowa norweskiej firmy Opera Software, oparta na autorskim silniku Presto. Przeglądarka udostępnia użytkownikowi: karty, wyszukiwarkę, zakładki, historię, blokowanie wyskakujących okien, podstawowy adblock, gesty myszkowe, a nawet kontrolę przeglądania w sposób głosowy. Specjalną funkcją jest Opera Turbo, czyli szybszy sposób przeglądania przy udziale kompresji danych. Opera to w istocie pakiet, którego główny element stanowi przeglądarka www. W zestaw jest wbudowany klient poczty i Usenetu (Opera Mail), menedżer pobierania plików, klient IRC, czytnik kanałów, klient BitTorrent, środowisko dla widżetów oraz notes elektroniczny. Dodatkowo dostajemy funcjonalność Opera Link, czyli synchronizacji via serwis online bookmarków, notatek i ustawień przeglądarki między różnymi miejscami i urządzeniami. Całość ujęta w nowoczesny atrakcyjny interfejs, z możliwością jego przeobrażeń przy udziale skórek. Przeglądarka jest znana z bardzo dobrej kompatybilności ze standardami, przechodzi testy Acid2 / Acid3. Dostępna też wersja Opera Mini - mobilna przeglądarka internetowa dla telefonów komórkowych wyposażonych w J2ME. Opera ma polską wersję językową.

Przydatne strony:

http://operawiki.info/OperaPL
http://operawiki.info/OperaBlogs
http://my.opera.com/Rijk/blog/Wersje portable:


OperaUSB
Opera Portable
OperaTor


#12 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 05 11 2009 - 11:45

Firefox

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7, Linux, Mac OS X
Licencja: MPL / GPL / LGPL


Firefox (Lisek) - Wieloplatformowa przeglądarka pracująca w oparciu o silnik Gecko, chyba najczęściej dobierana jako alternatywa na systemowy IE. Oferuje użytkownikowi: "inteligentny pasek adresu", nawigację w kartach, tradycyjny pop-up blocker, zintegrowane wyszukiwarki, system zakładek, historię, menedżer pobierania, sprawdzanie pisowni, menedżer sesji. Aplikacja adresuje rozmaite aspekty bezpieczeństwa i prywatności. Posiada tzw. Tryb przeglądania prywatnego umożliwiający "bezśladowe" surfowanie. Transparentnie integruje się z oprogramowaniem antywirusowym, skanując pobierane pliki. Ma wbudowaną ochronę przez złośliwym oprogramowaniem oraz phishingiem. Siła Firefoxa kryje się w systemie rozszerzeń, dzięki którym możemy dopasować przeglądarkę do swoich potrzeb i rozbudować preinstalowaną funkcjonalność. Przykładowo można wzbogacić się o blokowanie reklam (Adblock Plus), gesty myszkowe, integracje z serwisami społecznościowymi, mimetykę funkcji innych przeglądarek, zrzuter ekranu, czy takie pierdułki jak odsłuchiwanie muzyki. Baza rozszerzeń liczy sobie kilka tysięcy pozycji. Firefox wspiera nowe technologie, przechodzi test Acid2 (wariant Acid3 niekompletnie). Przeglądarka ma polską edycję.Rozszerzenia / wtyczki / skórki:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/
http://addonsmirror.net/
http://mozillapl.org/baza_rozszerzen/
http://searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=21801Wersje portable:


Firefox Portable
XeroBank Browser (ex Torpark)
#13 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 06 11 2009 - 20:43

Google Chrome

Platforma: Windows XP/Vista/7/Linux/MacOS X
Licencja: Google Chrome Terms of Service / kod na BSD


Google Chrome - przeglądarka internetowa od potentata Google, o charakterystycznym ascetycznym designie graficznym. Silnik został oparty o WebKit. Chrome użytkuje pasek adresowy jako pole uniwersalne skupiające wszystkie funkcje związane z przeglądaniem (wyszukiwanie, historia, podpowiedzi w trakcie pisania). Wprowadza miniatury najczęściej odwiedzanych witryn oraz skróty do uruchamiania niezależnych aplikacji internetowych. Kolejną innowacją jest technika Dynamicznych kart pozwalająca tworzyć nowe okna przeciągając karty poza przeglądarkę, przenosić wiele kart do jednego okna lub organizować je według życzenia. Kontrola Awarii umożliwia oddzielne uruchamianie kart, dlatego też zawieszenie się jednej nie wpłynie na funkcjonowanie pozostałych. Przeglądarka ma tzw. "Tryb Incognito". W tym trybie przeglądane strony oraz pobierane pliki nie są rejestrowane w historii przeglądania ani pobierania. Wszystkie nowe pliki cookie są usuwane po zamknięciu okna incognito. Można jednocześnie przeglądać strony w trybie zwykłym i incognito w dwóch oddzielnych oknach. Patrząc na aspekty techniczne maszyny: sklasyfikowana na miejscu numer jeden w teście SunSpider JavaScript Benchmark i prawidłowo przechodzi test Acid2 / Acid3.
Interfejs po polsku.

Dodatki:

http://searchengines.pl/index.php?showtopic=120225
http://stadt-bremerhaven.de/2008/09/18/drei-programme-fr-chrome/

Alternatywne wersje:


Chrome Portable
SRWare Iron (fork Chrome, odróżnia go anonimizacja + Adblocker = do pobrania adblock.ini)
ChromePlus (kolejny fork, dodaje: IE Tab, Super Drag, gesty myszkowe oraz wycina komunikację Google)

Użytkownik saturno edytował ten post 14 11 2010 - 12:55
aktualizacja obsługiwanych systemów


#14 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 08 11 2009 - 03:20

Midori

Platforma: Windows, Linux
Licencja: LGPL (open source)


Midori - Kolejny twór renderujący w oparciu o silnik WebKit. Założeniem przeglądarki jest lekkość i szybkość. Przede wszystkim jest to przeglądarka pro-Linux, jednakże dostępna także wersja dla Windows i jest to dopiero pierwszy build pod tę platformę. Całość nie weszła w wersję stricte finalną. Przeportowanie na Windows oznacza mniejsze możliwości przeglądarki na tejże platformie i niedostępność pewnych rozszerzeń stanowiących standard alternatywnych OS (Adblock, Mouse Gestures). Tu nie ma się czego za wiele spodziewać na wersji pod Windows, ale kto to wie komu może się spodobać taka surowica. Na chwile obecną jest znośna podstawowa przeglądarka, w wielu częściach podobna do Firefox, z redukowanymi preferencjami. Dysponuje: systemem kart z funkcją przywracania zamkniętych, wyszukiwarką prekonfigurowaną na Google z możliwością ręcznego dodania innych, zakładkami, historią, menedżerem pobierania, możliwością instalowania skryptów JS i stylów użytkownika CSS. Funkcje rozszerzeń i wtyczek Netscape nie wyglądają jeszcze na żywe. Nie podano wymagań systemowych, ale browser działał u mnie bez przeszkód na Windows 7. Przeglądarka jest typem przenośnym. Spolszczona (lecz niepełnie).


BTW. Do spisu alternatywnych wersji Google Chrome dodałam ChromePlus (m.in. umożliwia przełączenie na silnik Internet Explorer).


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych