Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Rzym (Rome)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Colder

Colder

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4164 postów

Napisano 23 03 2006 - 19:28

Rzym (Rome)

Dołączona grafika

"Rzym" to historia dwóch żołnierzy, którzy są świadkami wielkich wydarzeń zachodzących w czasach Juliusza Cezara. Niezwykle realistyczna historia miłości i zdrady, panów i niewolników, mężów i żon, jest jednocześnie kroniką czasów obejmujących upadek Republiki i tworzenie się Imperium Rzymskiego.

Najnowszy serial wyprodukowany przez HBO przy współpracy BBC, zabiera widzów w czasy starożytnego Rzymu i Juliusza Cezara dobrze znane z książek historycznych, literatury i filmów. Seriale produkcji HBO zawsze były wyczekiwane i wysoko oceniane przez widzów. Wierzymy, że nowe, odważne spojrzenie na Rzym znajdzie uznanie publiczności – powiedziała Judit Minda, wiceprezes ds. programmingu HBO Central Europe.

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy, dużym łupem w postaci złota i niewolników, oraz radykalnymi planami zmian. Arystokracja, przerażona siłą i potencjałem Cezara, grozi oskarżeniem go o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, stara się wzniecić bunt, aby zachować władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, krzyżują plany Pompejusza, zdobywając tym samym przychylność Cezara i jego rodziny. W ten oto sposób losy Lucjusza i Tytusa, dwóch prostych żołnierzy, łączą się z losami Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu.

Przyznam ze jestem zaskoczony, myslałem ze to kolejna działo ze wydana kasa nie przekłada sie na efekty - ale sie myliłem. Film oddaje bardzo dobrze realia starożytnego Rzymu, troche w nim erotyki i przemocy. Imponujące są stroje i sceneria. Ogolnie bardzo przyjemnie się ogląda polecam.

Warto też zobaczyć odcinek jak to wszystko było robione, daje lepszy obraz sytuacji. :huh:

Użytkownik kambo edytował ten post 16 07 2008 - 17:07

SERWERY PORT SZYBKOŚĆ FIREWALL
W wiadomosciach prywatnych i e-mailach, nie odpowiadam na problemy związane z eMulem. Jesli masz z nim jakiś kłopot, napisz na forum...

#2 ivy

ivy

First Rank

• Użytkownicy
  • 74 postów

Napisano 03 04 2006 - 18:40

świetne dekoracje - zabudowa rzymu po prostu powaliła mnie na kolana, nie tam jakieś białe, czyste, ociekające marmurem ulice tylko kolorowe tynki, brud, tłumy ludzi. widać, że przyłożyli się do odtworzenia realiów. są fantastyczne. aktorzy też nieźli, zwłaszcza ciaran hinds w roli cezara :) co wytrwalsi będą pamiętać go jako bad guya od 2 części tomb raidera, jako wąsacza z veronici guerrin i ruskiego prezydenta z filmu z affleckiem suma wszystkich strachów
Dołączona grafika

co do fabuły to motyw trochę ograny - zmiany historyczne widziane oczyma dwóch ludzi z niskiej sfery, w tym jednego pijaka i rozbójnika a drugiego szlachetnego sztywniaka. ograny, ale nie znaczy, że kiepski. dobrze napisane dialogi. jedyny zarzut co do pierwszego odcinka, to trochę kulawe wprowadzenie w intrygę - mam na myśli motyw z kradzieżą orła i te tłumaczenia młodego oktawiana dla pulla i vorenusa i przy okazji dla całej publiki. i nagle okazuje się, że cezar chce władzy i tylko szukał pretekstu dla poprztykania się z swym dawnym kumplem pompejuszem. tylko czemu z ust podrostka ? :)

ogólnie jednak czekam niecierpliwie aż ściągnę kolejne odcinki.

#3 Colder

Colder

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4164 postów

Napisano 14 04 2006 - 13:11

Przyznam ze mnie troche zawiodł najnowszy odcinke, w serilau nie ma przedstawionych jakos podniosle scen batalistycznych, na które przyznam liczyłem. Najwieksza walka miedzy Pompejuszem a Cesarem trwała.... 20 sekund.. :P Troche mało... myslalem ze lepiej to rozegraja.
Pewno taka koncepcje miał dany rezyser odcinka, bo nad kazdym epizodem czyha ktoś inny. No ale trudno, ogolnie serial dobry.
W wiadomosciach prywatnych i e-mailach, nie odpowiadam na problemy związane z eMulem. Jesli masz z nim jakiś kłopot, napisz na forum...

#4 ivy

ivy

First Rank

• Użytkownicy
  • 74 postów

Napisano 21 05 2006 - 17:52

ma być drugi sezon, chyba jakoś niedługo zaczynają kręcić. ciekawe co będzie dalej - niobe nie żyje i cezar też. no i na jakim epizodzie historii się skupią? stawiam na okres od drugiego triumwiratu do przejęcia władzy przez oktawiana.

#5 Colder

Colder

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4164 postów

Napisano 21 05 2006 - 22:55

Heh jak zobaczyłem ten temat teraz to tez mi sie przypomniało zeby wspomniec aby nakrecili drugi sezon :P
Serial bardzo ciekawy, no i mam nadzieje ze skopią sie jak mowi @ivy na walce o władze miedzy Oktawianem a Markiem Aureliuesze, potem mogli by jeszcze jego pryncypat ukazać. Oczywiscie muszą grac Ci sami aktorzy (nieraz sie zdarza w serialach ze zmieniaja <_< ) bo to juz nie bedzie to, czlowiek sie przyzwyczaił. Serial duzo kosztował, ale efekty fajne, wiecej powinno byc jednak scen batalistycznych bo poszli po cienkiej lini. Obejrzalem wszystkie 12 odcinków i nie żałuje. Polecam.

#6 Bor44

Bor44

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 27 01 2007 - 20:06

Drugi sezon się zaczął, a w temacie cisza. Aż dziwne :P. Po obejrzeniu 2 odcinków muszę powiedzieć, że walka między Oktawianem a Markiem Antoniuszem zapowiada się świetnie. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki i oczywiście jestem za Oktawianem (choć i tak z góry wiadomo kto wygra lol) :lol:.
torrentleech.org {power user}| torrent-damage.net {power user}| revolutiontt.net | torrentbytes.net | btmusic.org | hdbits.org | polishtracker.org {power user}| heaventracker.org | demonoid.com

#7 Krko

Krko

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1978 postów

Napisano 24 03 2007 - 14:51

Dobry serial, choć niektórych aktorów mogliby wymienić. Najbardziej podoba mi sie tutaj postac Marka Antoniusza, po prostu rewelacyjnie zagrana. Serial pewnie skończy sie na drugim sezonie, bo nie wiem jaki wątek historyczny mogli by jeszcze pociągnąć... a szkoda.
"Nikt nie zwalcza wolności, zwalcza co najwyżej wolność innych"
Karol Marks

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych