Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Gotowe na wszystko (Desperate Housewives)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ivy

ivy

First Rank

• Użytkownicy
  • 74 postów

Napisano 03 04 2006 - 19:39

Gotowe na wszystko (Desperate Housewives)

Dołączona grafika

na idealnych przedmieściach, gdzieś w usa żyje 5 kobiet, których zajmują się swoimi pięknymi, wielkimi domami z zadbanymi trawnikami. wydają się szczęśliwe, ale prawda jest taka, że każda z nich ma swoje tajemnice. gdy jedna z nich, mary alice young, popełnia samobójstwo, jej przyjaciółki postanawiają odkryć prawdę, po tym jak w rzeczach mary alice znajdują liścik napisany przez szantażystę... koleje ich losu przedstawia nam jako narratorka zmarła mary alice.

bohaterkami jest 5 kobiet:

susan mayer - ilustartorka i pisarka bajek dla dzieci, rozwódka z nastoletnią przesympatyczną córką, która musi właściwie opiekować się swoją roztrzepaną i pechową matka

bree van de kamp - żona lekarza, idealna matka, perfekcyjna pod każdym względem, opanowana i praktyczna, pod tym obrazem kryje się jednak cała masa tłumionych uczuć

gabrielle solis - była modelka, żona bogatego biznesmana, próżna i przebiegła, jej jedynym zajęciem jest joga i zakupy, okazuje się, że jednak nie jest ona taka wyrachowana i pocieszenia szuka w ramionach innego

lynette scavo - matka czwórki bachorów, dla których porzuciła świetnie zapowiadającą się karierę, pomysłowa i zaradna, ma jednak swoje problemy z wychowaniem dzieci i zazdrością o sukcesy męża

edie britt - kilkakrotna rozwódka, pracuje jako agentka nieruchomości, seksowna, drapieżna i złośliwa, pod powłoką erotomanki jednak kryje się bystra, dająca się lubić i całkiem wrażliwa babka

pierwszy sezon opierał się na wyjaśnieniu zagadki śmierci mary alice. drugi, o dziwo pokazywany juz w polsce, jako główny wątek ma dalsze losy susan i micka, życie bree po śmierci męża, dalsze losy gabi i nowe wyzwania jakie niesie ze sobą powrót lynette do pracy. pojawia się również nowa sąsiadka betty applewithe, trzymająca swoje sekrety za stalowymi drzwiami piwnicy.

serial, choć namiar amerykańskiego snu jest w nim wyczuwalny, ma wiele uroków - ciekawe i wcale niejednoznaczne postaci, błyskotliwe i dowcipne dialogi, ciekawą akcję i poplątanie wątków. porusza wiele spraw, może czasem wydumanych, ale często po prostu trywialnych, jak romans z ogrodnikiem, sado-masochistyczne udpodobania, problem akceptacji dziecka homoseksualisty, nadopiekuńczość rodzicielska i bla bla bla - można by wymieniać bez końca.

największą zaletą serialu jest jak dla mnie fantastyczna czołówka i właśnie narracja - prolog i epilog każdego serialu.

ogólnie polecam - z tego co widziałam w polsce tak samo jak wszędzie indziej serial gromadzi rzesze fanów przed tv.

strona oficjalna serialu

Użytkownik kambo edytował ten post 16 07 2008 - 20:29

#2 dragon

dragon

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 508 postów

Napisano 20 10 2006 - 10:49

Jestem w trakcie oglądania 1 sezonu - po 8 odcinku i jestem pod wrażaniem. Przyznam, że na początku serial mi się niezbyt podobał, zbyt powolny, zbyt mało akcji, zbyt wiele przydługich nudnych scen, parę zupełnie niepotrzebnych wąrtków, ale coś mnie przy nim trzymało, że oglądałem dalej. Może były to dosknałe opinie w internecie, może Eva Longoria <_< , moze forma serialu? I teraz mogę powiedzieć, że serial się naprawdę rozkręcił. Odcinek ósmy był rewelacyjny! Dużo akcji, więcej tajemnic, duzo nowych ciekawych wątków. Im dalej leci serial to coraz bardziej podoba mi się córka Susan Mayer - jej teksty są genialne! Oby tak dalej! Desperatki mają kolejnego fana.
Ty też możesz pomóc, wystarczy kliknąć:
pajacyk.pl
polskieserce.pl
okruszek.org.pl
sadzimynadzieje.pl

#3 Łoczysława

Łoczysława

First Rank

• Użytkownicy +
  • 33 postów

Napisano 21 02 2011 - 01:06

Owszem serial na początku długo się rozkręca, ale z sezonu na sezon pojawia się coraz więcej wątków, aktualnie jestem na sezonie 7, oglądam na bieżąco wraz z wychodzeniem odcinków w USA. Jednak dużo osób oglądając ten serial w telewizji twierdzi,że jest on nudny i bez sensu. Serial ten trzeba obejrzeć od początku gdyż wszystkie wątki się łączą, wszystko jest ze sobą powiązane. Jedna akcja wywołuje jakąś interakcje. Serial świetnie przemyślany. Faceci sądzicie,że tak ciężko nas rozgryźć ;> jednak jest to wykonalne iż scenariusz napisał mężczyzna. Polecam facetom, żeby wiedzieli czego można się spodziewać po zdesperowanych kobietach :D
Pozdrawiam.
Dołączona grafika

Gdy stałem się słońcem, zaświeciłem życiem w serce człowieka.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych