Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Wirtualne systemy operacyjne (wersje desktop)
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marylka

Marylka

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1153 postów
 • Płeć:Kobieta
 • Lokalizacja:Mikołów

Napisano 02 07 2008 - 09:31

Microsoft Virtual PC 2007

Strona domowa: http://www.microsoft.com/

Platforma: Windows XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: bezpłatna (Microsoft Software License)


Microsoft Virtual PC 2007 - Program umożliwia w prosty sposób uruchomienie nawet kilku wirtualnych komputerów w ramach jednej stacji roboczej. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne gdy zależy użytkownikowi na przetestowaniu różnego rodzaju konfiguracji lub przeprowadzeniu scenariusza wydarzeń, którego realizacja w sposób konwencjonalny mogłaby być z różnych powodów trudna do wykonania. Virtual PC umożliwia również uruchamianie i pracę pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, co jest nieocenioną pomocą w wyborze odpowiedniego środowiska pracy. W edycji 2007 po raz pierwszy obok wersji 32-bitowej udostępniana jest wersja 64-bitowa. W pełni obsługuje ona również sprzętową wirtualizację w niektórych procesorach. Oprócz tego dodano sporo usprawnień takich jak np. wsparcie dla Windows Vista (jako host i gość) i montowanie obrazów DVD. Więcej info na stronie Microsoft'u.

Za: dobreprogramy.pl

Dołączona grafika Microsoft Virtual PC 2007#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 28 10 2009 - 08:46

Windows Virtual PC

Strona domowa: http://www.microsoft.com/

Platforma: Windows 7 32-bit i 64-bit *
Licencja: bezpłatna (Microsoft Software License)


Windows Virtual PC - Nowa edycja Microsoft Virtual PC, przeznaczona tylko dla platformy Windows 7 i to w określonych wysokich edycjach. Różnice między wersjami Virtual PC wylicza MS na swojej stronie: KLIK. Zostały dodane cechy: wyższe rozdzielczości, wsparcie USB, obsługa kart inteligentnych hosta, przekierowanie drukowania, multiwątkowość, współdzielony schowek. Natomiast usunięto: oficjalne wsparcie dla uruchamiania w Virtual PC starszych systemów Windows niż XP, technikę drag'n'drop między hostem a gościem, opcję dyskietek (jednak można to robić przez skrypt: KLIK). Jako wirtualne systemy goszczone są obsługiwane Windows XP/Vista/7 (platformy Linux w edycjach serwerowych wirtualizacji). Specjalnością tej wersji wirtualizera jest tzw. Tryb Windows XP. Jest to wirtualna gotowa paczka dla maszyny Virtual PC zawierająca licencjonowany system Windows XP, udostępniany za darmo (jest także polska wersja paczki). Tę metodę charakteryzuje system współdzielonych aplikacji, tzn. programy Trybu Windows XP mogą być uruchamiane w sposób bezpośredni z Pulpitu Windows 7. By taki tryb działał, jest wymagane wsparcie od strony sprzętowej (AMD-V, Intel-VT). Microsoft udostępnia mini narzędzie diagnostyczne umożliwiające weryfikację tych aspektów: Hardware-Assisted Virtualization Detection Tool. Virtual PC z trybem Windows XP jest obsługiwane tylko na edycjach * Windows 7 Professional, Enterprise, Ultimate. Różne informacje o Virtual PC oraz tipy znajdziecie na blogu: KLIK. Pobieranie aplikacji oraz narzędzia sprawdzania właściwości sprzętowych:

Dołączona grafika Virtual PC + XP Mode
Dołączona grafika HAV Detection Tool


#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 08 11 2009 - 10:13

VMware Player

Strona domowa: http://www.vmware.com/

Platforma: Windows 32-bit i 64-bit, Linux 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


VMware Player - Uproszczony darmowy brat komercyjnego VMWare Workstation, umożliwiający wirtualne uruchamianie i testowanie systemów operacyjnych oraz aplikacji. Dotychczas był to tylko odtwarzacz już gotowych spreparowanych maszyn firmowych (VMware Workstation, VMware Fusion, VMware Server, VMware ESX), obrazów Microsoftu i formatów Symantec LiveState Recovery. Od wersji 3.0 wzbogacił się o pełnowartościowe tworzenie nowych maszyn z podanych przez użytkownika własnych materiałów (płytki systemów z napędów CD/DVD lub obrazy ISO). Jako host i gość są obsługiwane 32-bitowe i 64-bitowe systemy operacyjne. Obsługuje ponad 200 typów systemów operacyjnych gałęzi Windows / Unix. Dysponuje tzw. Easy Install, czyli modułem upraszczającym instalację wirtualnego systemu. Ma także wygodnie rozwiązane współdzielenie plików między hostami a gośćmi. Po doinstalowaniu komponentu VMWare Tools wirtualny system uzyska dodatkowe sterowniki. VMware Player obsługuje Aero w wirtualnych maszynach Vista/7. Producent zachwala działanie, stawiając wyżej obsługę wirtualnych maszyn XP niż Tryb Windows XP dostępny w Windows 7: lepsza grafika, wydajność, system współdzielenia niż oryginał może oferować. Przy udziale kolejnego darmowego narzędzia producenta VMware vCenter Converter jest możliwa konwersja rzeczywistego zainstalowanego systemu XP do wirtualnej maszyny, bez konieczności wykonywania kroków od początku, instalacji i rekonfiguracji właściwej dla Trybu Windows XP. Aplikacja obsługuje też pobieranie i uruchamianie tzw. Virtual Appliances, czyli gotowców. W kolekcji na stronie producenta dostępne m.in. przygotowane darmowe dystrybucje systemów rodziny Unix/Linux oraz bardziej egzotyczne OS. Pobieranie VMware Player wymaga rejestracji na stronie, na e-mail przyjdą stosowne dane umożliwiające pobranie paczki. Produkt tylko po angielsku. Od tego samego producenta także za darmo:

Dołączona grafika VMware Server
Dołączona grafika VMware vCenter Converter Standalone


#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 17 12 2009 - 16:35

VirtualBox

Strona domowa: http://www.virtualbox.org/

Platforma: Windows 32-bit i 64-bit, Linux, Mac OS X, Solaris
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego (PUEL) lub GPL (open source)


VirtualBox - Ciekawa alternatywa na VMware i Microsoft Virtual PC. Bezpieczne testowanie systemów operacyjnych bez realnej instalacji dyskowej. Umożliwia montowanie na systemach Windows, Linux i Mac OS wirtualnych maszyn: DOS, Windows (3.x/95/98/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista/2008/7), Linux (2.2 - 2.6), OpenBSD, FreeBSD, OS/2, Solaris a także innego systemu (w opcjach wskazać Unknown). Podliczenie zachowań wirtualnych maszyn w tej liście: KLIK. Obsługa jest dość banalna. Prosty kreator umożliwi wybranie rodzaju systemu i wielkość RAM, utworzenie swapa symulującego dysk twardy planowanego systemu wirtualnego i wybranie obrazu płyty ISO (lub wskazanie jako źródło instalacyjne napędu ROM). Po zamontowaniu Guest Additions goszczony system operacyjny uzyska dodatkowe sterowniki, a więc i cechy bardziej upodobniające do "normalnego" systemu. Okno symulacyjne wirtualnej maszyny ma domyślnie opcję "capture", która powoduje że myszka i klawiatura są "uwięzione" w oknie bez możliwości klikania poza. Opcję capture zdejmuje się przez prawy klawisz CTRL. Jest możliwe włączenie trybu pełnoekranowego.
Program występuje w dwóch edycjach: VirtualBox dla użytkowników domowych oraz VirtualBox Open Source Edition (OSE). Obecnie program zrebrandowany z VirtualBox na Sun xVM VirtualBox. Program ma wbudowany polski interfejs.

Więcej o wirtualnych maszynach w Wiki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_machine


#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 01 2010 - 06:20

VMLite

Strona domowa: http://www.vmlite.com/

Platforma: Windows XP/2003/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego / edukacyjnego


VMLite Workstation - Kreator maszyn wirtualnych oparty na VirtualBox (w edycji OSE), aczkolwiek przetworzony tu i ówdzie. Aplikacja wspiera obustronnie tylko Windowsy: 32 i 64-bitowe systemy hosty oraz goszczone, w tym uruchamianie wirtualnej maszyny 64-bit na platformie 32-bit. Całość wygląda identiko jak VirtualBox (i jest spolszczona), ale posiada specjalny moduł:


VMLite XP Mode
Jest to nic innego jak podróbka metody Tryb Windows XP z Windows 7, tylko w odróżnieniu od oryginału ta metoda wirtualizacji nie wymaga wsparcia sprzętowego (VT-x i AMD-V), choć i tak działa jeśli strona sprzętowa spełnia warunki. By z tego skorzystać, jest wymagana kopia XP w dystrybucji wirtualnej. Jedną z opcji kreatora jest pobieranie obrazu z oficjalnego źródła Microsoftu (KLIK), ta opcja jest zgodna licencjonalnie, tzw. zszarza się na systemach wykluczonych z tego mechanizmu, a i Microsoft podobno nie znalazł kolizji (KLIK). Pozostałe warianty dopuszczają utylizowanie własnych źródeł. Obsługiwane formaty wirtualnych dysków: VMware (VMDK), Microsoft (VHD), Sun (VDI) i Parallel (HDD). Aplikacje zainstalowane na tym trybie mogą być bezpośrednio uruchamiane z Pulpitu systemu hosta. Są oznaczane przez zielone jarzeniowe obwódki na skrótach oraz oknach.


Twór pochodzenia chińskiego, dużo tu podróbek i zapożyczeń ze wszystkich trzech wiodących systemów wirtualizacyjnych. Pobieranie całej paczki z obydwoma komponentami wymaga w pierwszej kolejności rejestracji, a po zalogowaniu na konto ujawnią się linki pobierania paczek. Dostępna i kolekcja PDF użytkowych. Poza tym, od tej samej firmy jest plugin do oryginalnego VirtualBoxa, umożliwiający uzyskanie w nim XP Mode: KLIK.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych